Skocz do zawartości

Noże, scyzoryki, latarki i inne pierdy...


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałeś? Bo mi się zdarzyło być świadkiem takiej scenki i na staniu i nic nierobieniu tych pozostałych się nie skończyło bynajmniej. Więc raczej ciężko narażać dupę na zasadzie, że ktoś wysnuł jakąś tam teorię, która może akurat się sprawdzi...

 

tak. Sytuacja nas dwoch - ich dwoch. Na ich haslo "ok dawac komory bo w*******" jeden z nich dostal sierpowego od kumpla, ktory od paru lat boks trenuje (ja nie trenuje nic co widac po mnie i moich kraglosciach;p ). Ten ktory oberwal nakryl sie nogami, a drugi stal i nie wiedzial co ze soba zrobic (widac nie przywykli do takiego obrotu spraw). A my poprostu sie zabralismy z tamtego przystanku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. Sytuacja nas dwoch - ich dwoch. Na ich haslo "ok dawac komory bo w*******" jeden z nich dostal sierpowego od kumpla, ktory od paru lat boks trenuje (ja nie trenuje nic co widac po mnie i moich kraglosciach;p ). Ten ktory oberwal nakryl sie nogami, a drugi stal i nie wiedzial co ze soba zrobic (widac nie przywykli do takiego obrotu spraw). A my poprostu sie zabralismy z tamtego przystanku...

 

a ) było was dwóch na dwóch

b ) ktoś, kto trenuje kilka lat boks to jednak trochę wyższa szkoła jazdy niż "kilka miesięcy krav maga" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo taki sierpowy był zadany tak czysto technicznie, że aż dresa zamurowało :D

Ja też znam jedną taką historię, że dresy faktycznie stały i patrzyły. Ale zwykle nie było tak pięknie i nie byli takimi idiotami, żeby nie wykorzystać przewagi liczebnej, serio.

W większej mierze to zależy od psychiki. Nasz umysł nie będzie przyzwyczajony, a taki osiedlowy dres pewnie nie robi tego pierwszy raz i tu ma przewagę psychiczną.

no, najlepiej to rozwalać ludzi groźnym wzrokiem.

 

a ja dalej nie ogarniam jak w pól roku można się nauczyć krav magi, skoro jak ja chodziłem na treningi to ludzie po pół roku mieli problem, żeby na tarczach wykonać technikę lewy prosty, prawy, sierp, jakaś noga, znowu ręka. A co dopiero to zastosować na sparingu..

Oczywiście wykonać ją dobrze, nie tyle szybko, ale silnie i technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ) było was dwóch na dwóch

b ) ktoś, kto trenuje kilka lat boks to jednak trochę wyższa szkoła jazdy niż "kilka miesięcy krav maga" ;)

 

tak, ale chodzilo mi o to, ze mozna trafic na dresa-zabijake-rdzennego mieszkanca Nowej Huty dla ktorego stluc kogos to jak splunac, albo na lamage, ktoremu jak sie postawisz to nie wie co robic. Nie mniej jednak w sytuacji 1 na kilku zawsze warto miec opanowana technike szybkiego s*******ania ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale chodzilo mi o to, ze mozna trafic na dresa-zabijake-rdzennego mieszkanca Nowej Huty dla ktorego stluc kogos to jak splunac, albo na lamage, ktoremu jak sie postawisz to nie wie co robic. Nie mniej jednak w sytuacji 1 na kilku zawsze warto miec opanowana technike szybkiego s*******ania ;]

Tyle, ze takich zabijaków to z daleka widać, a wtedy żeby uniknąć kłopotów należy nie patrzeć mu w oczy i przejść na drugą stronę ulicy.

Najlepsza sztuka walki to starożytne uciekajdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze takich zabijaków to z daleka widać, a wtedy żeby uniknąć kłopotów należy nie patrzeć mu w oczy i przejść na drugą stronę ulicy.

Najlepsza sztuka walki to starożytne uciekajdo.

 

Ja nieraz przechodziłem na drugą stronę i oddalałem się szybkim krokiem. Nieraz ze mną leciały jakieś niewybredne teksty i niejeden kumpel dostał w tubę między blokami. Raz, gdy byłem jeszcze dzieciakiem oddałem jakiemuś jegomościowi resztę z zakupów (cóż, byłem 12sto latkiem, który nie opanował jeszcze kung-fu i nie spędził pół życia w klasztorze szaolin). Ogólnie na ogół spuszczam głowę, jak ktoś pruje się w barze to potakuję, na ulicy - staram się dawać w długą... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Gerber Paraframe II, jestem już fajny i mogę zastraszyć tym dresa madafake? o_O

 

Tak jest za**** fajny i już możesz iść zastraszyć dresa! Powodzenia!

 

To też wcale nie jest bezpieczne... laugh.gif

 

Podsumowując: cobyś nie zrobił to i tak oberwiesz i będziesz zmuszony do zmiany telefonu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się tutaj śmiał z wykonywania kata. Otóż moi drodzy, kata świetnie wyrabia technikę i aby właściwie kopnąć mawashi-geri (kopnięcie boczne), należy je trenować, trenować, trenować. Dlaczego? Bo jego główna siła nie leży w objętości uda, czy łydki - leży we właściwym głębokim ruchu bioder, "rozwinięciu" nogi i dynamice. Dlatego olewając technikę, tracisz wiele skuteczności każdego uderzenia. A że techniki się w pół roku nie nauczysz, mamy odpowiedź dla "znafców", co twierdzą że można się w pół roku czegoś nauczyć.

Dalej twierdzę, że nie ma skutecznych sztuk walki, są tylko skuteczni ludzie. Jeden będzie chodził pięć lat na Krav Magę, a położy go koleś co chodzi 2 lata na Taekwondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się tutaj śmiał z wykonywania kata. Otóż moi drodzy, kata świetnie wyrabia technikę i aby właściwie kopnąć mawashi-geri (kopnięcie boczne), należy je trenować, trenować, trenować. Dlaczego? Bo jego główna siła nie leży w objętości uda, czy łydki - leży we właściwym głębokim ruchu bioder, "rozwinięciu" nogi i dynamice. Dlatego olewając technikę, tracisz wiele skuteczności każdego uderzenia. A że techniki się w pół roku nie nauczysz, mamy odpowiedź dla "znafców", co twierdzą że można się w pół roku czegoś nauczyć.

Dalej twierdzę, że nie ma skutecznych sztuk walki, są tylko skuteczni ludzie. Jeden będzie chodził pięć lat na Krav Magę, a położy go koleś co chodzi 2 lata na Taekwondo.

Być może chodzi Ci o mnie :) Je nie śmieję się z kata. Sam codziennie powtarzam/doskonale kata i waza (kend-do) i wiem ile to daje na treningu, sparingu, w walce. Ale my tu mówimy o nagłe sytuacji, na ulicy i o tym że w pół roku można wiele wynieść z treningów krav magi. Technika to jedno, a umiejętność zachowania się w danej sytuacji to drugie. Żeby instynktownie zastosować wyćwiczone ruchy w kata trzeba lat treningu. Krav maga to bardzo specyficzny system, inny niż karate kyokushin, w żaden sposób nie porównywalny, ale żeby sie o tym przekonać i móc wypowiadać należy doświadczyć na własnej skórze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to najlepiej w ogóle z domu nie wychodzić bo coś się komuś stanie. Też tak kiedyś myślałem, dopuki nie zorientowałem się, że samą postawą możesz kogoś od siebię odstraszyć, kiedyś gdy jakiś dresik szedł obok robiłem wzrok na ziemie i w ogóle panika. Teraz patrzę mu się w oczy, nie zaczepnie z nienawiścią, ale obesrwuję, że jestem na wszystko przygotowany i odziwo mimo żadnego wzrostu moich skilli w walce zostałem zaczepiany tylko wtedy, gdy się bałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrze walczyć nie trzeba trenować żadnej sztuki walki.

Podczas walki musisz nie myśleć i nie bać się.

Zalała nas wiedza wszechwiedzącego... :lol:. Tak, najlepiej bić się na świra, machać rękoma i nogami na opak, do pierwszego zwichnięcia sobie czegoś, podczas gdy napastnik padnie ze śmiechu :lol:. Też słyszałem, że najlepiej bić się bez świadomości - jak to ktoś napisał - że możemy komuś zrobić krzywdę, myśleć, że walczymy o życie - kopać po kolanach, by napastnikowi nogi zgięły się jak bocianowi, wsadzać palce w oczy, kopać po przyrodzeniu - tak tak, mówi się łatwo.

 

Według mnie, najlepsza sztuka walki to łeb w dół, druga strona ulicy, olewka na jakiekolwiek hasła, a jak to nie pomaga, to w nogi. Ja - odpukać - nie miałem jeszcze żadnej niemiłej sytuacji, bo po prostu czasami odrobina wyobraźni wystarczy, by uniknąć wielu nieprzyjemnych zdarzeń. Czasami wystarczy też po prostu nie pokazywać tego, co się ma przy sobie, a nieraz widziałem kretynów, którzy wieszają telefon/mp3 na smyczy, paradując przez całe miasto, bawiąc się komórką/mp3 w tym samym czasie z ręce... Wydaje mi się, że owszem, część dresów ( czy nie tylko dresów ) atakuje z nudów, chęci zagrabienia czegoś, a część po prostu jest prowokowana, ale tak było, jest i będzie od zawsze. Ojciec kiedyś np trenował karate ( nie tradycyjne ) i aikido, do tego posługiwanie się Nunczaku - przez wiele lat. Kilka razy uratowało mu to skórę ( dojeżdżał z małego miasta pociągiem ) i obronił się skutecznie, ale raz po prostu okazał się za słaby ( masy i postury nabrał dopiero po 30stce ) i jakiś bokser w jego wieku znokautował go jednym ciosem. Życie.

 

Śmieszy mnie tylko fantazjowanie niektórych ludzi, którzy naoglądawszy się filmów wierzą, że posiedli całą moc wszechświata i w każdej sytuacji są w stanie się obronić, wyjść cało. Ale mocne manto uczy pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości(nie miałem okazji 'spotkać się' z dresami, więc nawet nie wiem) - jak myślicie, ile metrów przeleci za tobą przeciętny dres zanim znudzi mu się pościg?

Żadnych sztuk walki nie uskuteczniałem nigdy, za to jestem bardzo dobrym sprinterem(za to od czasu porzucenia koszykówki kondycja niestety już nie ta) - zawsze zastanawiałem się co pierwsze by się skończyło: moje siły, czy jego chęci ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pGo, myślę, że kawałek. Jak nie świeciłeś mu przed oczyma żadnym cackiem i nie wie, co masz, to może mniej. Z drugiej strony, może pomyśleć "Nastraszę dzieciaka, zleje się i odda co ma". W takich sytuacjach przydała by się kondycha i umiejętności ( tak, wiem, film, ale tacy ludzie istnieją ) rodem z Yamakashi :P ( albo "Dzielnica" czy jakoś tak, też podobnie bohaterowie "biegali" ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności