Skocz do zawartości

Noże, scyzoryki, latarki i inne pierdy...


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

Zgubiłem swojego starego dobrego Enlana el-02. Szukam czegoś co go zastąpi. Po prostu solidny nóż za niezła cenę. Głownia ok 9cm. Nie szukam niczego z kosmicznych stopów. Po prostu sprzętu, którego się używa. Więc budżet to ok 100-150zł max. Co obecnie jest dobrego w tej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2022 o 00:41, Hustler napisał:

@adamos80 Na dole widzę FH91, a ten drugi? Zadowolony z nich jesteś? Który bardziej przypadł Ci do gustu?

Hej ten drugi to G738, mam go już parę lat i jest ok. Ale FH91, choć to cena dwa razy wyższa, to jednak solidniejsza stal D2, lepiej tnie, jest na łożyskach, dłużej trzyma ostrość, jeszcze nawet go nie ostrzyłem, z drugiej strony używam głównie do otwierania paczek, grilla, na działce itp. mało ambitnych zadań :) Idzie do mnie jeszcze jakiś kershaw, to go porównam z chińczykami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naostrzyłem dzisiaj małego kuchenniaka. Nie używam past, skóry bo traci na tym agresja cięcia i finalnie skończyłem na diamencie 1000. Jeśli da się tak niezdarnie pokroić na cienkie plasterki rozpaćkanego, swobodnie leżącego pomidora to nóż trafia do kuchni. 😀

 

B1EA1ADD-C4F2-475A-8B20-8741A8240054.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
2 minuty temu, dj1978 napisał(a):

Jaka najlepsza ostrzałka dla laika?, nie wygórowany budżet, takie coś z Tescomy ma sens?

 

https://www.tescoma.pl/ostrzalka-do-nozy-precioso

 

Nie ma sensu. Kup sobie zestaw z prętami, umieszczonymi pod określonym kątem w podstawie, najlepiej jak najdłuższymi np. taki Lansky dałem ojcu.

spacer.png

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po latach używania ostrzałek dedykowanych do noży, ręcznych i innych typu "100-letni kamień ostrzący przekazywany z pokolenia na pokolenie" używam teraz tylko takiej i jest najlepsza. Zmieniłbym co najwyżej na lepszą firmę, ale ta też daje radę. Trzeba tylko uważać, żeby nie przegrzać ostrza.

 

i-dedra-ded7951.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niewiele sie zmienia w mentalności od prl, mój stary tak kiedyś ostrzył na stołowej ale tutaj kątówka- wyższa szkoła. 🤣Musisz mieć pewną rekę żeby utrzymać kąt i jeszcze uważać na nie przegrzanie- praca spustem zapewne On/off. 🤣.

Edytowane przez lobuz1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten zestaw dostępny na alledrogo, i sobie go cenię tylko trzeba wzmocnić troszkę blaszką miejsce gdzie wkręca się pręcik bo z kupolitu jest zrobiony i pęka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie co to w sumie szybkość ostrzenia bo ja na tej Taidei potrafię naostrzyć tak że włosy same uciekają na widok ostrza(fakt że jeden nożyk mam ze stali s90v)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden nóż po takim specu od szlifierki.

BF5F4C92-32D1-4623-9B54-7E0A036AB4A9.jpeg

98C66F28-968C-4584-883B-CBF813F0831C.jpeg

19 minut temu, micbud napisał(a):

ja po latach używania ostrzałek dedykowanych do noży, ręcznych i innych typu "100-letni kamień ostrzący przekazywany z pokolenia na pokolenie" używam teraz tylko takiej i jest najlepsza. Zmieniłbym co najwyżej na lepszą firmę, ale ta też daje radę. Trzeba tylko uważać, żeby nie przegrzać ostrza.

 

 

Wrzuć dobre zdjęcie całej głowni z widoczną krawędzią tnącą to ocenimy.

Edytowane przez lobuz1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Czyli niewiele sie zmienia w mentalności od prl, mój stary tak kiedyś ostrzył na stołowej ale tutaj kątówka- wyższa szkoła. 🤣Musisz mieć pewną rekę żeby utrzymać kąt i jeszcze uważać na nie przegrzanie- praca spustem zapewne On/off. 🤣.

nieno, zmieniło się przede wszystkim to, że powstali ałdiofile ostrzałek, chodzący w rurkach, którzy nie umieją gwoździa wbić, więc kombinują, jak tu naostrzyć bez podłączania do prądu, bo się na tym nie znajo, a potem udowadniają, że to niby lepiej 😂 bo ręki pewnej nie mają 😂😂🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, micbud napisał(a):

nieno, zmieniło się przede wszystkim to, że powstali ałdiofile ostrzałek, chodzący w rurkach, którzy nie umieją gwoździa wbić, więc kombinują, jak tu naostrzyć bez podłączania do prądu, bo się na tym nie znajo, a potem udowadniają, że to niby lepiej 😂 bo ręki pewnej nie mają 😂😂🤣

To pochwal się i wrzuć zdjęcie i zajrzyj koniecznie na forum knives.pl i podziel się swoją wiedzą jak ostrzyć kątówką z Twórcami noży bo oni wciąż żyją w nieświadomości. Znam kilku i nie chodzą w rurkach a tworzą dzieła sztuki. To bardzo zły pomysł na ostrzenie noży, koniec, kropka.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Mam jeden nóż po takim specu od szlifierki.

BF5F4C92-32D1-4623-9B54-7E0A036AB4A9.jpeg

98C66F28-968C-4584-883B-CBF813F0831C.jpeg

no niezła lipa. Radzę samemu poćwiczyć ze szlifierką, to nic trudnego. Wiem, że dziś młodzież p...dowata, ale będziesz miał satysfakcję, że ogarnąłeś, prąd nie gryzie i może coś jeszcze z ciebie będzie 👌

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

To pochwal się i wrzuć zdjęcie i zajrzyj koniecznie na forum knives.pl i podziel się swoją wiedzą jak ostrzyć kątówką z Twórcami noży bo oni wciąż żyją w nieświadomości.

nie za bardzo mnie interesują takie społeczności, które noża używają raz na rok, jak im się sznurówki zaplączą. Foto mogę wrzucić, jak jutro będę w kuchni i nie zapomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, micbud napisał(a):

no niezła lipa. Radzę samemu poćwiczyć ze szlifierką, to nic trudnego. Wiem, że dziś młodzież p...dowata, ale będziesz miał satysfakcję, że ogarnąłeś, prąd nie gryzie i może coś jeszcze z ciebie będzie 👌

Pokaż, idź do kuchni. Wrzuć fotkę to lepsze niż tysiąc słów. 🤣

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, micbud napisał(a):

spoko miszczu oszcza - łki. I pamiętaj, że zdjęcia, a ostrość noża to 2 różne rzeczy

 

RedQualifiedFireant-size_restricted.gif

To nagraj filmik, pokaż krawędź tnącą i zrób test ostrości np. taki jak ze swobodnie leżącym, rozciapcianym pomidorem i pokrój go na cieniutkie plasterki, zamiast się śmiać nie wiadomo z czego. Znam takich speców od szlifierki.
 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności