Skocz do zawartości

Noże, scyzoryki, latarki i inne pierdy...


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega miłośnik kuchni azjatyckiej, gotowania i bardzo dobry moim zdaniem kucharz ostatnio sprawił sobie Yaxella Super Gou. Ten nóż to dzieło sztuki!! Ma też jakieś KAIe też piękne.

 

Znalazłem zdjęcie tego noża. 

signal-2020-01-09-124928-1.jpg

Edytowane przez waski
Zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Saiya-jin napisał:

Nie wiem co to znaczy. :P Ostrzy się na kamieniu wodnym? Nie ostrzyłem, ale wszystkiego można się nauczyć.

No to naucz sie na jakimś tańszym nożu inaczej po pierwszych próbach na 99% porysujesz ostrze, nie wspominam o wyprowadzeniu krawędzi tnącej :P 

Ewentualnie kupić jakiś system ale to już trochę szpeju dojdzie

Ja używam prętów ceramicznych, szybko można sie nauczyć, tylko jeden porysowany nóż wystarczył do ostrzenia tak, żeby golił 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waski napisał:

Ja np. korzystam z takiego imadełka od Lansky. Nie popsułem jeszcze żadnego noża. Polecam. 

Też mam (dokupiłem jeszcze do zestawu szafir (o ile dobrze pamiętam). I nie mogę złego słowa powiedzieć.

 

Jeśli chodzi o dłuta i profesjonalne noże to ostrzę na takim urządzeniu DIY :D - szeroka tarcza boczna z MDFu z pastą polerską. To najszybsze możliwe przeostrzenie do ostrości brzytwy (dosłownie). Zrobię zdjęcie jak będę na pracowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sideja mam od dawna ten zestaw

https://lansky.com/index.php/products/std-3-stone-system/

(tylko w innym pudełku) + dokupiony w późniejszym terminie kamyk Black Hard Arcansas.

Niby na necie mozna znaleźć opinie, że dużo lepsze są wersje Lansky diamentowe bo te się podobno szybko zużywają, ale mam już to kilka lat i nadal jakoś nie widzę by nie nadawało się to do użytku (może zbyt rzadko ostrzę)...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla leniwych,  z niepewną ręką, coś do ostrzenia noży kuchennych, w tym jakiś takich jak na obrazku?

Coś z silniczkiem może?

Noże róźne, cecha wspólna - nie ostre, ale zazwyczaj sabatier, o ile coś to znaczy, w tym santoku (uwielbiam ten kształt).

20200812_180508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miłośnik kuchni azjatyckiej, gotowania i bardzo dobry moim zdaniem kucharz ostatnio sprawił sobie Yaxella Super Gou. Ten nóż to dzieło sztuki!! Ma też jakieś KAIe też piękne.
 
Znalazłem zdjęcie tego noża. 
signal-2020-01-09-124928-1.thumb.jpg.69bc9a0dccb6850cabcbb0355a69c34b.jpg
Na dropie podobne dzieła widywałem.
Ale fakt zanim kupi się dobry nóż warto nauczyć się używać i ostrzyc noże.
Do tematu muszę kiedyś wrócić.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko ile warto wydać na pojedynczy "zwykły" nóż kuchenny, 

naprawdę są tak duże różnice, że warto przekroczyć to 50 (100) funtów w cenie jednego noża (w TKmax po obniżonej cenie kupuję) zazwyczaj te sabatier, dlatego, ze kiedyś jakiś dwóch rodaków coś się tam gadało przy półce z nożami, i jeden drugiemu tłumaczyć czemu warto, coś o stali, ostrzeniu itp. zapamiętałem, tyle, że niby dobre.

 

u mnie noże (i patelnie) maja krótki żywot, podejrzewam, że to zasługa zmywarki,  dlatego często kupuję nowe, , i mnie trafia,

bo mój nowy santoku (uwielbiam ten kształt) już jest tępy, a ostrząc z ręki to ja mogę co najwyżej wyszczerbić ostrze :(

dawno temu potrafiłem naostrzyć wiertło na ścifierce, (na warsztatach szkolnych nauczyli) ale ostrzenie noży nigdy mi nie wychodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakiś system do ostrzenia, który trzyma kąt i napraw swojego Japończyka. 

Ewentualnie możesz taki system wykonać samemu jest mnogość filmów na YT.

U mnie żaden z noży (poza "obiadowymi") do zmywarki nie trafia. Od razu są myte, wycierane do sucha i nadal wyglądają prawe jak nowe.

Jak nie będziesz dbał to rozwalisz każdego i szkoda pieniędzy. Japońce na wypasie mają krawędź tnąca dość kruchą przez, co łatwo ja np wyszczerbć ale z drugiej strony długo trzymają ostrość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, waski napisał:

żaden z noży

Największy ból mam jak widzę jak ludzie te swoje wypasione noże wkładają do suszarki razem z innymi sztućcami. Też mam kilka fachowych noży co prawda nie japońskich ale zaraz po użyciu myję je i trafiają na swoje miejsce a nie w kupę z innymi sztućcami. A już w ogóle to do noży mam osobną gąbkę bo zawsze jest pocięta mimowolnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż,
żona i córka 
nie po to mają zmywarkę by cokolwiek myć ręcznie, "bo zmywarki po to są by myć w nich wszystko",
i tyle w temacie psucia noży i zdzierania teflonu z patelni itp...
się zużywa to się kupuje nowe ,
i co ja mogę ...
Pokaż jakiś film, daj do używania tani nóż a swoje trzymaj gdzie indziej. Pokaż co ile kosztuje i to zwyczajnie niszczy, traci wydane pieniądze. Jak pomęczą się tępymi docenia ostre.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 10:43, wdehe napisał:

cóż,

żona i córka 😟

nie po to mają zmywarkę by cokolwiek myć ręcznie, "bo zmywarki po to są by myć w nich wszystko",

i tyle w temacie psucia noży i zdzierania teflonu z patelni itp...

się zużywa to się kupuje nowe ,

i co ja mogę ...

 

Powiedz:

- Ok, to jak zniszczycie, to odkupujecie mi ten sam model za swoje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproś o cały dobry komplet tylko dla siebie i poproś aby go nie używali.
Sobie niech kupi i używa co chce.

Wiele kobiet wydaje kasę bez opamiętania.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Hehe. To forum takich facetów
Znam sporo z poza forum, daj tylko możliwość wydania. Kobiety są bardziej podatne na zakupy, faceci na zakupy zabawek patrz audio.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
12 godzin temu, Saiya-jin napisał:

Kupiłem Tojiro Shirogami 210mm gyuto. Taki sobie. W sumie więcej się po nim spodziewałem. Zwykły marketowiec nie jest wcale jakiś dużo gorszy.

 

dsc00241-edit.jpg

 

dsc00243-edit.jpg

 

dsc00244.jpg

To z okresu shogunatu Tokugawa ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności