Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze Odtwarzacze Mp3


donas

Rekomendowane odpowiedzi

nie chciał bym psuć nastroju "po fakcie"... ale raczej nie kupił bym pierwszego iPhone'a z pęknięciem - w pierwszym szybka jest przyklejona do wyświetlacza LCD (w 3G i 3GS już nie), więc wymiana kosztuje zawsze 2x więcej (plus dopłata z powodu skomplikowanego otwarcia i złożenia), do tego nawet nie ma oryginalnego kabla (albo przynajmniej kompletnego kabla) - więc stąd ta okazja, która nie do końca jest okazją (choć może się okazać że z telefonem nie będzie żadnego problemu)

 

ale jak wyświetlacz (szybka) zacznie dalej pękać, to uszkodzi i dotyk i LCD, a nie tylko popęka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

A jak sądzicie HTC HERO ma wystarczającą jakość dźwięku żeby zastąpić szufle 1g ?? chciałbym go słuchać z UE Super.fi 5 pro , jak jest z głośnością ? słuchałem Classic'a , hero głośniejszy ? I tak go kupie , ale miło by było nie nosić tylu rzeczy przy sobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
słuchałem Classic'a , hero głośniejszy ?

Tak.

 

Poza tym Hero/Magic/G1 grają podobnie (delikatnie na korzyść Hero, ale te 2 ostatnie grają w sumie identycznie), a z kolei Hero gra dużo lepiej od wszystkich muzycznych nokii + n95 8gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Hero/Magic/G1 grają podobnie (delikatnie na korzyść Hero, ale te 2 ostatnie grają w sumie identycznie), a z kolei Hero gra dużo lepiej od wszystkich muzycznych nokii + n95 8gb.

Naprawdę? Ja zaliczyłem krótki odsłuch z Hero i w sumie wydawało mi się ok, ale na pewno nie powiedziałbym ze gra lepiej od np takiej 5630XM którą przesłuchiwałem obok. zresztą, co pokazywałem juz na symbianosie:

 

gsmarena_a001.png

 

czy takie poszarpane pasmo naprawdę nie ma wpływu na jakość dzwięku?

 

Pytam, bo ogolnie jestem na zmianie słuchawki i sie zastanawiam czy lepiej wziasc cos w stylu tej 5630, Hero czy innego z w miare solidnym odtwarzaczem, czy moze coś tańszego + jakiś Clip lub inny mikrus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo samo w sobie poszarpane w ten sposób nie ma wielkiego wpływu na dźwięk. Natomiast coś co ma wpływ na taki, a nie inny kształt pasma ma również tak samo negatywny wpływ na inne parametry tego telefonu - zniekształcenia, itp... Jak nie wierzysz to na dobrym źródle włącz jakiś equalizer (im więcej słupków tym lepiej) i powykrzywiaj pasmo o 1dB - wielkiej różnicy w dźwięku nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caleb, to jest test RMAA - oś X to częstotliwość, a Y to zniekształcenia jakie na danej częstotliwości występują, więcej tu - http://audio.rightma...index_new.shtml - tym sposobem sprawdza się jakość źródła.

Słuchawki, czy głośniki (np. na headroomie) sprawdza się testem na "frequency response" (jakkolwiek to jest po polsku). I taki wykres owszem, mówi nam coś o charakterystyce dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero w porównaniu do iPoda Shuffle 1 GEN gra jak dla mnie delikatnie lepsza górą i średnicą , natomiast bass kuleje :/ w połączeniu z UE Super.Fi 5 PRO gra to nieźle , może z ComplyFoamami które dojdą do mnie jutro będzie lepiej .

Natomiast bardzo niepokojącym mnie faktem jest to że Hero ma straszne lagi w odtwarzaniu dźwięku , przy każdym wygaszeniu/włączeniu ekranu i rzadko przy normalnym odtwarzaniu , tylko u mnie tak jest ? Czy jest to może normalne dla tego urządzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak mogą być ujemne zniekształcenia? Wejdź tu - pomiary A2ZS. Wyraźnie widać, że pomierzone telefony mają charakterystyki podobne do tej pierwszej zatytułowanej "Frequency response", co jest właśnie charakterystyką częstotliwościowo-amplitudową - taką samą jak podaje Headroom dla słuchawek. Zamiennie można stosować termin "zniekształcenia liniowe", jakkolwiek jest to dokładnie to samo. Co więcej takie zniekształcenia można jak najbardziej korygować equalizerem. Mówiąc w skrócie zniekształcenia mam na myśli te nieliniowe - czyli m.in. zniekształcenia harmoniczne, intermodulacyjne i inne - tych korektorem nie poprawimy. Na pomiarze RMAA oznaczone THD, Intermodulation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... eq ? a jaki polecasz pod hero ? Dochodze jednak do wniosku że szufla gra lepiej od Hero ... i to na całym paśmie , po dłuższym odsłuchu hero czuje sie znaczna różnice . Dodam jeszcze że UE super.fi 5 pro " nie są stworzone" do Hero ... na akg k 420 nie ma prawie różnicy względem szufli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierównomierności równe są +1dB i -2dB - można to korygować korektorem, ale musiałby być parametryczny i spędziłbyś naprawdę sporo czasu, żeby taką charakterystykę skorygować, aby była płaska. Nie poprawiłoby to jakkolwiek THD i innych zniekształceń nieliniowych, więc absolutnie nie ma potrzeby używania equalizera (no chyba, że słuchawki chcesz skorygować, ale to już inna sprawa). Dla testu spróbuj sobie na komputerze (jak masz w miarę dobrą kartę - mam tu na myśli również jakiegoś Creative'a) w foobarze2000 poprzestawiać słupki w podobny sposób jak to jest pokazane na charakterystyce Hero - różnicę pewnie usłyszysz, ale nie będzie powodowała, że nagle całość zacznie grać karygodnie - jak ten telefon zapewne gra ;). Powód dla którego telefon HTC gra źle to właśnie zniekształcenia nieliniowe - THD, IMD itp. - winne temu jest zapewne niedbałość producenta o układ audio weń wbudowany - co objawia się m.in. poszarpaną charakterystyką amplitudowo-częstotliwościową. Sama w sobie nie jest winna słabemu graniu, ale widząc takie "himalaje" można się domyślać, że coś jest nie tak ze wzmacniaczem - co zresztą dokładnie pokazują pomiary pozostałych parametrów Hero - THD i IMD są najwyższe w porównaniu, które dał Jeycam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a ja mam takie pytanko, mam obecnie dość znośnie grający telefon SE p1i ale chyba już pora na zmianę i się tak zastanawiam jaki kupować pod uwagę biore iphone 3g hero oraz 5800

i pewnie będe kupował na allegro po prostu na kartę będe miał ale zaczynam sie zastanawiać czy nie lepiej brać na abo albo w mix'ie bo i tak co miesiąc musze wydawać te 25zł aby mieć kase na dzwonienie,

miałem przez tydzień iphone 3g 16Gb i można powiedzieć że mi sie spodobał ale nie wiem czy przypadkiem inne wymienione przeze mnie nie będa dla mnie lepsze, telefon używam głownie do słuchania muzy, wiadomo wysyłam sms'y i dzwonie na nim, od czasu do czasu zdarza mi się przeglądać internet, a może co innego znajdzie się w cenie powiedzmy do 800zł na allegro albo i identycznej na abonament ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś panowie mi proponowaliście telefon, więc może napiszę co wybrałem- nokie e63. Pasuję mi jak nie wiem co, klawisze są wygodne wbrew pozorą. Ale odtwarzacz wbudowany nie nadaję się:D za dużo szumów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no e63 jest swietna, poza tym nieszczesnym playerkiem :) na gsmarena uznali go za jeden z najgorzej grających telefonow ever...

gsmarena_a001.png

 

ja powoli przymierzam się do e52, tam podobno z odtwarzaniem jest juz lepiej, ale zobaczymy co wlasne ucho powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam już 3GS. Pokuszę się o stwierdzenie, że jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy jakich słuchałem. Z pamięci najbliżej mu do iPoda Video, w piątek zrobię porównanie z Video i Touch'em 2G. Dla podkręcenia atmosfery dodam, że góra jest bardziej szczegółowa od Beresforda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności