Skocz do zawartości

Pomysły dla A10 (001.004.xx)


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam taka propozycje. Wciskajac dlugo joy'a wchodzimy do menu glownego, wciskajac krotko do menu odtwarzania, dajac joya w lewo jestesmy w glownym menu. Wiec, moja propozycja, to przy dlugim wcisnieciu wchodzimy w menu pliku i mamy tam kasowanie, dodanie do ulubionych i co tam jeszcze sie przyda ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja do nowego softu:

 

Przywróćcie stary EQ. Na licho 9 pasmowy EQ w zakresie do 16 Khz jak skala muzyczna kończy sie praktycznie na 5000 Hz? Większość instrumentów gra w zakresie od 300 do 3000 Hz, Słuch człowieka tez nie jest taki znowu szeroki. Po co mi regulacja częstotliwości 4, 8 i 16 Khz jak tam i tak prawie nic nie gra? Wolę regulację w zakresie słyszalnym i w zakresie w jakim "grają" instrumenty. Nie mówiąc już o fatalnej jakości EQ w FW 13b.

 

 

To że próg słyszalności sięga 20 KHz nie znaczy że tam coś jeszcze "gra". Najwyższy dźwięk skali muzycznej C8 ma częstotliwość 4186 Hz. Zakres gitary to E2 - 82,407 HZ do F5 - 698,46 Hz. Tony harmoniczne instrumentów muzycznych "brzmią" w zakresie do 10 Khz. Owszem, można uzyskać dźwięki o wyższej częstotliwości, ale nie za pomocą naturalnych instrumentów. Niestety fizyka dźwięku jest taka jaka jest. W razie ątpliwości można popatzrec na widma poszczególnych tonów - wiadomo ton główny i tony uzupełniające, ale wiekszość widma tak pojedyńczego tonu jak i utworu muzycznego jest wybitnie lewoskośne, tzn że prawie wszystkie dźwieki mieszczą się w zakresie do 5000 Hz, to co powyżej to raczej wysokie tony harmoniczne, i jest jest ich znowu nie tak dużo. Ale to jest zdanie odrębne i nie każdy musi sie z tym zgadzać. Pozatym o intensywności dźwięku, czyli o tym czy jest słyszalny czy nie decydują decybele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie do końca. To że próg słyszalności sięga 20 KHz nie znaczy że tam coś jeszcze "gra". Najwyższy dźwięk skali muzycznej C8 ma częstotliwość 4186 Hz. Zakres gitary to E2 - 82,407 HZ do F5 - 698,46 Hz. Tony harmoniczne instrumentów muzycznych "brzmią" w zakresie do 10 Khz. Owszem, można uzyskać dźwięki o wyższej częstotliwości, ale nie za pomocą naturalnych instrumentów. Niestety fizyka dźwięku jest taka jaka jest.

No tak, ale nigdy nie wybrzmiewa sam pojedynczy ton, czyli jedna określona częstotliwość. Na dźwięk składa się ton podstawowy oraz harmoniczne, które - jak sam piszesz - sięgają do 10kHz (nie wiem, na ile jest to prawda, mogę to sprawdzić, być może jest znacznie więcej). Jaki jest więcej sens ucinać skalę dźwięku O POŁOWĘ?! Zresztą właściwie to więcej - obecnie na płytach dźwięk jest zapisywany do częstotliwości ok. 22kHz (poprawcie mnie, jeśli się mylę).

 

Pozatym o intensywności dźwięku, czyli o tym czy jest słyszalny czy nie decydują decybele.

Owszem, decybele. Jeśli powyżej 5kHz zapniesz tłumiki np. filt low pass to - łopatologicznie - zerujesz te decybele. To tak jakbyś, pozbawił nagrania części dźwięku (bo, jak mówiłem, na dźwięk składają się również harmoniczne). Zresztą każdy, który choć trochę dłubał przy akustyce powie Ci, że to właśnie powyżej 5kHz (nawet około 8kHz i wyżej) siedzi cała artykulacja instrumentów, wszystkie szczególiki, które sprawiają, że przechodzą Cię ciary. To w szczegółach siedzi przysłowiowy "diabeł" i bez tych szczegółów wszystko brzmiało by płasko i tak samo.

 

Proponuję posłuchać (mp3, CBR 256kbps):

http://strony.aster.pl/madguy/ggd.mp3 - normalna wersja

http://strony.aster.pl/madguy/ggd5k.mp3 - lowpass na poziomie ~5kHz.

 

Wnioski każdy sobie może wyciągnąć sam. Dla mnie Twoja propozycja equalizera sięgającego do takiej niskiej częstotliwości jest po prostu niepoważna i śmieszna.

 

Pozdrawiam,

mg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK madguy, zgadzam się, może przesadziłem. Nie ulega wątpliwości że tony harmoniczne, które składają się na dźwięk obok tonu głównego, stanowią o jakości odbioru. Co ciekawe, powstają one zawsze w wyższej częstotliwości niż dźwięk główny. Dzięki temu można też stosować różne sztuczki, filtry i inne narzędzia do obróbki dźwięku. W grę wchodzą jeszcze inne elementy psychologiczne, zdolność do różnicowania tonów, ich głośności, skala melowa (mollowa), ogólna wrażliwość na dźwieki, zdolność wychwytywania absolutnej wartości dźwięku itp. itd. O akustyce i jej psychologicznych aspektach mozna wiele, ale nie o to tutaj chodzi.

Niech będzie i szeroki EQ, ważne, żeby działał sprawnie i spełniał swoją rolę, bo o to głównie chodzi.

Dlatego pisałem o EQ z fabrycznego FW, bo on działa, a z 13 - nie. Wolę węższy ale sprawny EQ niż szeroki ale do d...y. Stąd propozycja powrotu do 5 pasmowego EQ. Jeżeli programiści są w stanie stworzyć 9 pasmowy - działający - EQ to jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie i szeroki EQ, ważne, żeby działał sprawnie i spełniał swoją rolę, bo o to głównie chodzi.

Dlatego pisałem o EQ z fabrycznego FW, bo on działa, a z 13 - nie. Wolę węższy ale sprawny EQ niż szeroki ale do d...y. Stąd propozycja powrotu do 5 pasmowego EQ. Jeżeli programiści są w stanie stworzyć 9 pasmowy - działający - EQ to jestem za.

Tu się zgadzamy. Także mam A10 i equalizer działa bardzo dziwnie. O ile dobrze pamiętam, to w fabrycznym fw jak podniosłem bas powyżej dziesięciu to w ogóle znikała ta częstotliwość. Sprawdzałem tylko na jednej parze słuchawek, ale to i tak było dziwne... Chociaż mimo wszystko i tak tamten EQ lepiej się prezentował niż ten obecny 9bandowy. Mam nadzieję, że to rozwiążą.

 

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sporo postów z tego tematu wywaliłem (były to dyskusje o błędach z danego FW a nie propozycje). Wszystkie propozycje, które są brane pod uwagę w 001.004.xxx znajdziecie tutaj: klik

 

Ewentualne propozycje cały czas możecie zgłaszać. Ale zaznaczam, że to, że coś chcecie i tu napiszecie, nie oznacza, że zostanie to wdrożone w A10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ładnie poproszę o mniejszą głośność na wartości 01 i umożliwienie bezpośredniego przejścia do ekranu odtwarzania z dowolnego menu. Przeskakiwanie joyem po pasku jest chwilami kłopotliwe a przy obecnie mnimalnej głośności nie można się "ululać" muzyką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to naszło na myśl dlatego że od podgłaśniania playera w 1.3.xx EQ przestał działać po proawnie

 

To ja ładnie poproszę o mniejszą głośność na wartości 01 i umożliwienie bezpośredniego przejścia do ekranu odtwarzania z dowolnego menu. Przeskakiwanie joyem po pasku jest chwilami kłopotliwe a przy obecnie mnimalnej głośności nie można się "ululać" muzyką ;)

 

Może masz stary soft (aktualny 1.3.20) bo przejście do ekranu odtwarzania już jest a minimalna głośność też jest zmniejszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Może masz stary soft (aktualny 1.3.20) bo przejście do ekranu odtwarzania już jest a minimalna głośność też jest zmniejszona.

 

Soft mam aktualny. Po prostu minimalna głośność wg mnie jest za duża i tyle. Probowałem ją zmniejszyć przez włączenie ochrony słuchu, ale tu niespodzianka bo zamiast ciszej zrobiło się głośniej ;)

A co do przejścia do ekranu odtwarzania to skoro jest, to bardzo proszę o podpowiedź pod jakim przyciskiem bo możliwe ze mi coś umknęło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się już rozpisałem w temacie o b6, też pisałem o a10, a i sporo tego co pisałem o b6, odnosi się do a10

post: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=560769 .

 

Nie chcę się już za bardzo rozpisywać, nie mam też już za dużo czasu, więc pokrótce:

@choina - chyba zgadzam się ze wszystkim

@.ksy jesczę to sprawdzę, ale chyba wiem o co chodzi i chyba to nie jest do końca to, chodzi o to by z jakiegoś menu np. "ustawienia" lub "muzyka" itd, wyjść od razu do odtwarzanych/radia; jeśli chodzi o to ustawienie o którym piszesz, to ja przestawiłem sobie czas "auto-powrótu" na równy czasowi wyłączenia ekrany, jest to dla mnie już trochę wygodniejsze, ale to jeszcze nie to, a nie chcę żeby mi za szybko wracało do odtwarzani/radia, bo może jeszcze się zastanawiam nad jakimś wyborem w danym menu.

 

>>.ksy:

"CZEGO SIĘ NIE DA W OGÓLE:

(...)

 

Autoplay z kartą /mam nadzieję, że jednak będą naprawione błędy które się wiążą z używaniem karty, były już one trochę opisywane, mnie niestety denerwują/

(...)

 

EQ dla radia /tego też nie rozumiem - eq chyba powinno działać dla każdego dźwięku niezależnie od źródła, chyba że radio i eq są tak obciążające dla procesora, że się nie wyrabia (co wydaje mi się mało prawdopodobne)/

 

"Speed Play" albo Ogg Vorbis czy to będzie funkcja albo/albo, jeśli nie to na co padnie wybór (podejrzewam że nie będzie "speed play" a będzie ogg)? Czy nie dało by się zrobić tak by jeśli "speed play" nie działa dla ogg, żeby działał dla innych formatów? I jeśli udało by się w końcu jakoś / w jakiejś formie "speed play", to jak pamiętam z któregoś fw wymaga on usprawnienia, np większe skoki np. co 10 pkt %, a nie o 1, ale lepsza jakość./

 

Przeskok między folderami w trybie po folderach /To dla mnie i chyba wielu użytkowników bardzo smutna informacja :( , do końca tego nie rozumiem bo ta funkcja jest powszechna w najprostrzych no-namach (i przyzwyczaja użytkowników)/

"

 

Trochę się jednak rozpisałem, a i tak nie wiem, czy napisałem wszystko co chciałem. :/ Muszę kończyć. Pozdro.

 

PS: Sorry za koślawe formatowanie , nie mam jeszcze za bardzo wprawy, ani teraz czasu na doszlifowanie :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Autoplay z włożoną kartą pamięci - nie sądzę, żeby się to kiedykolwiek zmieniło w A10.

* EQ - nie ma i nie będzie.

* Już padł - na Ogg. I nie dało by się, bo Ogg dekodowane jest sofoto i nie da się tego "od tak włączyć i wyłączyć"

* Przeskok między folderami - Może i oferują to no-namy ale nie oferują miliarda innych rzeczy. Tak jest i koniec, nie jest to tylko kwestia A10 ale także tak kochanego Sasmunga Z5.

 

 

Jak tylko Sigamtel coś zmienia, to staramy się z tego korzystać (np. zapis do MP3), ale wielu spraw nie przeskoczymy nad SDK i jego ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

* Przeskok między folderami - Może i oferują to no-namy ale nie oferują miliarda innych rzeczy. Tak jest i koniec, nie jest to tylko kwestia A10 ale także tak kochanego Sasmunga Z5.

[...]

 

Mam nadzieje ze dodanie tej fukcjonalnosci w trybie PO TAGACH nie sprawi zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuszczenia inżynierów są, że to nie tyle moc wyjściowa, co moc wyjściowa i nowe SDK z nowymi ustawieniami sprawia, że jest tak a nie inaczej.

 

Aby zakończyć dyskusje o dźwięku powiem tyle, że się zobaczy co się da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam parę propozycji:

 

- Włączony hold uniemożliwiałby włączenie playera.

- Przy wyłączaniu wystarczyłoby trzymać play tylko do pojawieniu się napisu vedia, a nie jak do tej pory do pojawienia się napisu, zniknięciu "a", zniknięciu "i" :/ - często zdarza mi się, że po zobaczeniu napisu odruchowo zdejmuję palec z klawisza i muszę wyłączać odtwarzacz od nowa. Wydaje mi się też, że i inni użytkownicy narzekali na sposób wyłączania odtwarzacza.

- Tryb MONO - słuchanie muzyki na 1 słuchawce np. z kimś, lub chcąc mieć większy kontakt słuchowy z otoczeniem, ewentualnie dla osób głuchych na 1 ucho ( :/ - wytłumaczenie tej funkcji w iPhonie)

- Tak ogólnie - poprawa ergonomii menu. - Np. wcześniej poruszana kwestia powrotu do odtwarzanych/radia; np. przyciskiem play, lub aktywowanie go w menu, tak jak np. zmiana głośności, w takim przypadku przy włączonym radiu mógłby je wyłączać. Inny przykład naciskając krótko "M" w odtwarzanych włącza się menu muzyka, wychodząc z niego nie wybrawszy żadnych utworów podświadomie jestem przekonany, że wrócę do odtwarzanych, z których tam "przyszedłem", a trafiam do menu głównego i muszę się naklikać by wrócić tam gdzie chciałem. - Naprawdę, ilość kliknięć ma duże znaczenie, czym ich mniej, tym lepiej/wygodniej.

 

A co do mojej wcześniejszej wypowiedzi dotyczącej karty pamięci, to chodziło mi nawet nie tyle o autoplay, co naprawienie błędów związanych z używaniem karty.

 

Jeśli chodzi o funkcję speed play, to w moim no-namie działała np. przy mp3, a przy wma nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tryb MONO - słuchanie muzyki na 1 słuchawce np. z kimś, lub chcąc mieć większy kontakt słuchowy z otoczeniem, ewentualnie dla osób głuchych na 1 ucho ( :/ - wytłumaczenie tej funkcji w iPhonie)

jak ktoś ma jedno ucho głuche to muzyki nie słucha w obawie o drugie :P

a jak ktoś chce z tobą muzyki posłuchać to są przecież 2 wejścia słuchawkowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności