Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pomysły dla A10 (001.004.xx)


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycje wysłane dzisiaj (31.06.2009) do naszego inżyniera podzielone są na dwie grupy. Ma się on rozeznać co z tego jest realne, nad czym możemy popracować, co wymaga pomocy ze strony Sigamtela itp.

 

Zaznaczam, że poniża lista jest wyłącznie propozycjami i nie wiemy ile z tego będzie realne. Poniża lista nie zawiera wielu szczegółów technicznych i opisu działania, ale jest po prostu poglądowa.

 

Przypominam, że głównym ograniczeniem jest brak zewnętrznej pamięci SRAM a ta która jest.... już jest mocno używana. Mało który player audio daje się aż tak personalizować co do ustawień. Jednak będziemy się starać.

 

  • Poprawienie błędów z wersji 001.003.020.
  • Rozwiązanie problemu z resume (zapamiętywanie playlisty).
  • Zmiana parametrów Music-Info na 2 sec / 4 sec / 7 sec / 15 sec / 20 sec
  • Dodanie wyboru jakości nagrywania w Ustawienia > Nagrania

    • Low (32 kbps)
    • Middle (64 kbps)
    • High (128 kbps)
  • Dodanie funkcji wyboru typu sortowania plików

    • Alfabetyczne
    • Po dacie wgrania
  • Dodawanie nazw dla stacji radiowych poprzez pliki INI
  • Wybór funkcji przypisanych do długiego wciśniecia przycisku A-B

    • Zmiana trybów odtwarzania
    • Włączenie Transmitera FM
    • Szybkie przejście do dyktafonu
    • Przejście do Ustawienia > Dźwięk
  • Wybór trybu pracy po podłączeniu do ładowania / PC

    • Dane i ładowanie
    • Praca i ładowanie
    • Tylko ładowanie
  • Dodanie więcej Playlist użytkownika (Ulubionych)
  • Dodanie obsługi playlist m3u lub pls

     

    -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

     

  • Dodanie do "Muzyki" działów:

    • Zakładki
    • Audiobook
    • Podcast
  • Rozbudowa sub-menu w "Teraz odtwarzane", funkcje w sub-menu

    • Pokaż więcej muzyki z
    • Uruchom Transmiter FM
    • Dodaj zakładkę
    • Dodaj do ulubionych
    • Informacje o pliku
    • Skasuj plik
  • Lista po wybraniu "Pokaż więcej muzyki"

    • Tego wykonawcy
    • Tego zespołu
    • Z tego albumu
    • Z tego roku
    • Z tego gatunku
    • Z tego folderu

 

 

  • Gapless i CUE
  • Autoplay z kartą
  • Zapis nagrań na karcie pamięci
  • Lepsza obsługa AAC
  • Odsłuch utworu przy przewijaniu
  • EQ dla radia
  • "Speed Play" albo Ogg Vorbis
  • Przeskok między folderami w trybie po folderach
  • Zapis z dyktafonu do MP3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro pojawil sie taki temat to wrzucam moja prosbe z wczesniej - mozliwosc dodania do ulubionych calego "katalogu" (po tagach) i wyczyszczenia listy ulubionych. Przeskakiwanie do nastpnego "katalogu" (alfabetycznie w zaleznosci czy odtwarzamy po tagach czy katalogach - nastepny) wg mnie rowniez powinno sie znalezc - choc to chyba jest na liscie w v1.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmiter lepiej by było umieścić pod skrótem typu przyduszenie A->B, za to tryb odtwarzania wrzucić do drzewka bo tam jest więcej opcji

 

* Wciśnięcie "Odtwarzane" wywoła listę plików:

-- Jeśli wybraliśmy granie danego artysty to wyświetla wszystkie jego pliki

-- Jeśli wybrane było granie danego folderu to masz wszystkie pliki z niego

-- I analogicznie dla każdej wybranej formy Gatunki / Folder / Album / Wykonawca / ect.

Tutaj powstaje problem następujący: co jeśli ktoś chce korzystać z trybu losowego w obrębie całej pamięci-co sie wtedy tutaj wyświetli? I co z podfolderami?

 

Kolejną sprawą jest rozbudowanie trybów odtwarzania-proponuje:

-po kolei

-losowo folder(/artysta/album czy inny tag)

-losowo wszystkie (tutaj chyba mamy jasność)

A osobno zapętlenie:

-wyłączone

-powtarzaj wszystkie

-powtarzaj jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym transmiter i dyktafon jako opcje wrzucił pod przycisk AB. Nie każdy na co dzień korzysta z jednego albo drugiego a to byłoby dość wygodne.

Co do nagrywania podpiszę się pod kr3cikiem powinny być tylko te najlepsze jakości nagrywania (to dla ułatwienia) 128kbps i 192 kbps albo żeby było jeszcze wygodniej zostawić samo 192. O ile procesor na to pozwoli.

Jak rozumiem te jakości nagrywania odnoszą się zarówno do nagrywania z dyktafonu jak i z radia?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham audiobooka, w polowie wlaczam dyktafon, wracam do sluchania audiobooka ale zeruje mi pozycje i musze sobie przewijac... wczoraj tak mialem, daloby sie cos z tym zrobic?

 

zerowanie suwakow custom eq przy wcisnieciu ktoregos przycisku - juz wczesniej o tym pisalem

 

duzo bardziej przydatne wydaje mi sie "dodaj do odtwarzanych"

dobrze by bylo dodac foldery czy pojedyncze pliki do aktualnej playlisty...

nie mowie juz nawet o zapisywaniu tej playlisty bo nie wiem czy to realne :P

 

co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby w przypadku przycisków EQ i A-B można było zmienić ich tryb pracy (np. przez menu ustawienia) na przełączanie folderów (lub kategorii w przypadku przeglądania po tagach) w tył i w przód. A jeśli nie da rady, to żeby chociaż można było je wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież jasno napisałem co trzeba ulepszyć:)

 

 

- to żeby odtwarzacz pamiętał wktorym monecie sie skończyło słuchać po wyłączeniu

przy słuchaniu kawałków z karty pamieci!

 

-nagrywanie z radia odrazu do mp3

albo rożne tryby nagrywania, żeby to nie zajmowało dożo miejsca

możliwość wyboru nagrań na kartę pamięci

 

pozdrawiam

i czekma na update!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk1999 > Nasi ludzie i ludzie zewnętrzni twierdzą, że nie ma takiej funkcji i jest ciężka do napisania (ale nie nie realna).

 

eclipt127 > Czytaj tematy i dopisuj się w odpowiednich wątkach. Bo OT mnie już męczy. Tak wiemy o tym, i nie wiemy kiedy czy i w ogóle uda się to usunąć. To nie jest temat na rozmowę o tym.

 

 

Cześć wszystkim (mój 1 post :) ).

 

Proponuję obsługę "Replay Gain" (chyba, że już obsługuje, a ja o czymś nie wiem :/ ).

 

Bez SRAM procesor tego nie udźwignie. Może w B6 ale w A10 bez szans, procesor tego poprostu nie przetrawi bez wsparcia pamięci podręcznej.

 

 

 

 

 

EDIT: Co do kart 32GB - to nawet jeśli procesor przemieli taką kare, to 3770 i tak obsługuje max 4000 plików więc pojawi się "konflikt" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham muzyki, wlaczam radio, wracam do wczesniej sluchanego pliku i nie zapamietuje jego pozycji

no chyba ze wczesniej wcisne pauze

dobrze by bylo gdyby playah zapamietywal to bez pauzowania manualnego

 

ze wskaznikiem baterii to mozna by nawet odciazyc troche player podkrecajac czas odswiezania, zamiast skakania paska 2x na sekunde czy tam ile mozna zrobic odswiezanie co 10 sekund

co o tym myslisz ksy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mauzer > z tym zapamiętywaniem to raczej nie poszalejemy, bo pamięta właśnie przy pauzie i wyłączeniu. Co do baterii to jemu nie trzeba odciążać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wskaznikiem baterii to mozna by nawet odciazyc troche player podkrecajac czas odswiezania, zamiast skakania paska 2x na sekunde czy tam ile mozna zrobic odswiezanie co 10 sekund

co o tym myslisz ksy?

 

Jestem za. Bardzo dobry pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głównie dlatego, że przy długich nazwach plików / funkcji będą problemy? Może dlatego, że nikt nie wie jak się z tej okazji zachowa wyświetlacz i procesor?

I pewnie jeszcze z wielu innych powodów, które mi nawet nie przyszły do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiliście duży błąd przy projektowaniu PCB.

Koledzy na forum się skarżą na te "losowe psoty" playera, a ja doszedłem co je powoduje.

Otóż mam w telefonie (HTC Kaiser) na powierzchni całej baterii antenę, i zbliżając A10 do tyłu tele... palmfonu i dzwoniąc na jego numer, w menu A10 pojawia się ciekawy artwork :P

Przecież na elektrodzie można było sobie wpisać "REDUKCJA ZAKŁÓCEŃ EM", i problem z głowy.

Jeżeli mam rację, to niestety tego problemu nie da się rozwiązać... Chyba że wyjdzie A10v2, heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak chciałem wspomnieć, że ten pomysł z zakładkami uważam za świetny.

Słucham muzyki płytami a nie utworami, a możliwość dodania sobie zakładki w połowie płyty, przesłuchania połowy innej, stworzenia zakładki, powrotu do tej pierwszej (itd.) uważam za kluczową.

 

Jeśli się rzeczywiście pojawią, bez wahania kupię sobie egzemplarz Waszego odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie folderów nie jest planowane. Nie chcemy "dekorować" pod-menu czy ustawień miliardem funkcji.

 

Przez całe moje życie nie zdarzyło mi się kasować pliku przez odtwarzacz a tym bardziej całego folderu.

 

 

 

proc9 > Nie pamiętam, jeszcze funkcji, która uznał byś za trudną, mimo, że dalej nie wiem jakie masz pojęcie o SDK Sigamtela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez całe moje życie nie zdarzyło mi się kasować pliku przez odtwarzacz a tym bardziej całego folderu.

 

To nie znaczy że inni nie kasują:) co prawda inny typ playera- creative zen vision M- tam wkółko kasowałem przez playera- bo było szybciej, niż szukanie tego przez to ich durne oprogramowanie, ale to moje zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argument z zasmiecaniem menu dosyc nietrafiony - poki co jest tylko:

 

Odtworz folder

anuluj

 

dyskutowac nie chcialem tylko napisalem czemu to jest przydatne

a druga sprawa to to, ze odtwarzacz przenosny z zalozenia powinien "obsluzyc sie sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności