Skocz do zawartości

Jakie głośniki samochodowe kupić ?


piotrek88

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem poradnik, nawet niektóre strony sobie drukuję.

 

Czyli nowe radia mają 4x13 W RMS przy 4 Ohm ??

To ciekawe ile ma mój stary Soniak.

 

Jednak nie sądzę by głośniki, na których pisze 50W RMS, jakoś głośniej zagrały ze wzmacniaczem niż przy samym radiu 4x50 (4x13) W. Może tu chodzi bardziej o te zniekształcenia...

 

Podjerzewam, że gdybym kupił wzmacniacz to zbytnio różnicy nie odczuję.

 

Jednak powinno być lepiej jak wsadzę głośniki do skrzynki.

Muszę zrobić więc sobie skrzynkę z MDFu na te głośniki.

 

Muszę jeszcze raz przeczytać ten poradnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na moc tylko na skuteczność. Od mocy głośniki głośniej nie grają, choć faktycznie mogą lepiej pracować przy dużej głośności. Przekonałem się na własnej skórze jaka ogromna różnica jest między 87 dB a 90 dB. Przednich 87 dB prawie nie słychać przy tylnych 90 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę po eksperymentowałem.

 

Mianowicie, poprzednie Alphardy 13tki podłączyłem wsyztkie 4 sztuki pod jeden kanał i zbytnio różnicy nie było. I wpadłem na pomysł aby podłączyć BLAUPUNKTY w ten sam sposób tylko tu mam 2szt, więc podłączyłem 2 głośniki pod jeden kanał, i zaskoczenie.

 

Bas sie ulotnił, głośność spadła i cicho grają i charczą. Różnica była potężna.

Czyli moje Alphardy mogły mieć nie 20W, lecz może z 10-12W RMS.

 

Czyli jednak brakuje mocy, oczywiście skuteczność również jest bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmieniłem tę notkę o półcę i przekładam ją tutaj.

 

Zabrałem się również za robienie półki, tylko nie mają w sklepie płyt z MDF, myślę więc nad sklejką.

Ale problem mam z wymiarami tej skrzynki, do 16tek pasuje skrzynka ok 16L, czyli na 2 głosniki ok 30-35L a nie mam miejsca aby taką skrzynkę postawić z tyłu, gdyż zasłoni mi całą szybę, więc i tak źle i tak źle.

 

A zrobić taką niewielką, to bas będzie mniejszy niż co mam wpuszczone do bagażnika, pojemność ok 40L, mam butlę w kole, ale zapasówkę też wożę, więc pojemność na głośniki pozostaje ok 40L :)

Jak bym hciał wpuścić skrzynkę do gażnika, to nic go nie zostanie.

Chyba żebym bagażnik w środku jakoś z tuningował :) aby ten bas się tak nie rozlewał.

 

 

Tak zapytam jeszcze...

 

Można połączyć 2 kanały w radiu aby powiększyć moc ??

Tył lewy z przodem lewym, i tył prawy z przodem prawym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz zrobić coś na wzór mostka? nic Ci to nie da w tym wypadku. takie rzeczy robi się tylko ze wzmacniaczami stereo, które mają takową możliwość, przy okazji wtedy nie można podłączyć głośnika o rezystencji mniejszej niż dwukrotna minimalna (np. jeśli min. jes 4ohm, to po zmostkowaniu potrzebujesz głośnika 8ohm). to tak łopatologicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli to nie ma sensu ani zbytnio możliwości takiej.

 

Może już nie chodzi o to radio, tylko o JVC którego po świętach zamówię.

Gdyż pisać, pisze 4x50W RMS.

Ale jak faktycznie te radia mają ok 15W RMS - to wydaje się dużo za mało na BLAUPUNKTY.

Czy się mylę ?

 

Tak teraz sobie uzmysłowiłem, że przez pół roku słuchałem Alphardów które miałem podłączone po 2 głośniki na jeden kanał, czyli rezystancja na kanał wynosiła po 2 Ohm-y ?

To czasami, mogłoby uszkodzić wzmacniacz w radiu ? tzn. końcówki mocy ?

 

Teraz mam dylemat, czy wystarczy samo radio JVC pod te BLAUPUNKTY, czy pasowałby wzmacniacz ?? Teoretycznie by się przydał, a jak to wygląda w praktyce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś po 2gł na jeden kanał? to nie dziw się że grały tak jak grały.

co do praktyki, najpierw wsadź blaupunkty w sensowne miejsca, najepiej stwórz im małe obudowy w przednich drzwiach, bo w półce to nie ma prawa zagrać dobrze, a dalej kup radio, jeśli będzie Ci mało, dokup wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek zajrzyj do tego wątku KLIK a później poprzeglądaj setki innych wątków!

 

Załóż temat na TYM FORUM . Tam na pewno doradzą Ci ludzie, którzy wiedzą o co chodzi w CA, podobnie jak tu pomagają w dziedzinie przenośnego sprzętu. Zrób to koniecznie! Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi kiedy piszesz o robieniu 16l skrzynek do swoich głośników, ale to jakieś herezje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

 

Na dobry początek zajrzyj do tego wątku KLIK a później poprzeglądaj setki innych wątków!

 

Załóż temat na TYM FORUM . Tam na pewno doradzą Ci ludzie, którzy wiedzą o co chodzi w CA, podobnie jak tu pomagają w dziedzinie przenośnego sprzętu. Zrób to koniecznie! Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi kiedy piszesz o robieniu 16l skrzynek do swoich głośników, ale to jakieś herezje :)

 

Tak też uczyniłem, tylko to moje Car Audio to takie przysłowiowe, można powiedzieć.

http://www.forum.powe.pl/viewtopic.php?t=4860

I ta tylna półka...

 

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi kiedy piszesz o robieniu 16l skrzynek do swoich głośników, ale to jakieś herezje :)

 

 

Z tymi skrzynkami to w poradniku tak wyczytałem, do 25cm głosników obudowa powinna miec ok 25L, więc 16cm = 16L. Wprawdzie to była wartość przybliżona, po do dokładnego obliczenia wymiarów obudowy jest wzór podany.

 

A 2 głośniki pod jednym kanale miałem podłączone, ale poprzednie Alphardy - i mocy starczało aby 2 głośniki zasilić z jednego kanału i bas był przyzwoity jak na tamte głośniki.

 

Zaś BLAUPUNKTY tylko na próbe tak podłączyłem, i tutaj rużnica jest olbrzymia, nie ma basu prawie w ogóle i zaraz zaczynają charczeć.

 

A oczywiście, jak puszczę jakieś Future Trance to te Blaupunkty lepiej i to zdecydowanie sobie radzą od poprzednich co miałem.

 

Aha, głośniki jak się wygrzeją raz to już są cały czas wygrzane ? Czy trzeba tę oprację powtarzać cały czas ? Odnoszę takie wrażenie, że z upływem czasu coraz mocniejszy bas generują, a jeszcze a jeszcze ich nie wygrzewałem, słuchałem tylko w czasie jazdy łącznie może z 2 godziny dopiero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę zbocze z tematu, ale mam niewielki dylemat:

Mianowicie. Wziąść JVC KD-G341 czy lepiej KENWOOD KDC-W3044A

Jak tam z jakością dźwięku i mocami u tych radyjek ?

 

Może trochę sprecyzuję.

Czy te Kendwood-y maja faktycznie 30W RMS ?

Bo nie mogę znaleźć potwierdzenia nigdzie, tak podaje producent 4x50W, i 4x30W RMS więc nie wiem co o tym myśleć.

Porównując JVC, miałby tylko 4x20 W ?? Gdybym nie znalazł tej informacji to bym się nie wahał i kupił JVC a teraz nie wiem, dodatkowe 10W by się przydało o ile faktycznie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało aktywne to forum CarAudio.

Szybciej bym uzyskał tam odpowiedź gdybym zadał pytanie jaki zestaw CarAudio do 3000zł :)

 

Drobny szczegół, samochód kupiłem za 2300zł :lol:

 

Tak czy inaczej, w te 30W Kenwooda to wątpie, owszem może wyciąga tyle, ale przy jakich zniekształceniach, może JVC mieć podobnie.

 

Kenwood ma opcję Bass Boost i wyjsćie przedwzmacniacza 2,0V - nie za bardzo co to oznacza.

"System Q (7 ustawień plus ustawienie użytkownika )" - czyli ma eqalizer ?

 

JVC chyba też: "....podczas gdy korektor cEQ oferuje możliwość różnych ustawień w zależności od typu słuchanej muzyki..."

Nie ma opcji Bass Boost.

 

Chyba bardziej funkcyjny jest Kenwooda.

Trudny wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w instrukcji takie coś:

 

Sekcja Audio:

Maksymalna moc wyjściowa

KDC-W3041/W312/W241: 50W x 4

KDC-241: 45W x 4

 

Moc pełnej szerokości pasma

(przy mniejszych szukamch niż 1% THD)

KDC-W3041/W312/W241: 30W x 4

KDC-241: 28W x 4

 

Co to może być ta moc pełnej szerokości psama ?

 

Przy JVC pisze:

Stała moc wyjściowa (RMS): 19W na kanał, 4Ohm, 40 Hz do 20 000Hz przy całkowitych zniekształceniach harmonicznych mniejszych niż 0,8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Obecnie posiadam w swoim aucie głosniki JBL GTO937 na tyle i na przodzie miałem Blaupunkt VELOCITY V6 Vantage, które jednak sprzedałem ponieważ nie byłem z nich zadowolony. Mam zamiar kupic nowy zestaw na przód i włąsnie chciałbym waszej porady.... które głośniki są lepsze ???

 

HERTZ ----> http://www.allegro.pl/item587776422_hertz_...ra_gratisy.html

Czy Helixy ------> http://allegro.pl/item620885029_helix_dark...s_katalogi.html

 

A może jakies JBL-e ???

 

Prosiłbym o pomoc.

 

I jeszcze sprawa wytłumienia drzwi.... Których mat najlepiej urzyc ???

 

Poczytałem troche i ktoś napisał:

 

"...Stosowanie wiec bitumu ktory ma dosc kiepskie wlasciwosci raczej mija sie z celem. Prawde mowiac

porownujac STP do bitumu wyjdzie i tak taniej i lepiej, bo bitumu trzeba sporo polozyc aby uzyskac choc polowe efektu. Do tego waga dramatycznie nam rosnie. Wczesniej uzywalem kominowki - ale teraz raczej nie ma to sensu."

 

http://allegro.pl/item621835621_mata_bitum...lep_lublin.html

http://allegro.pl/item621816419_mata_bitum...lep_lublin.html

 

Która z mat bedzie lepsza ????

 

Auto to Golf III Radio JVC KD-G321 4x50 ?(niby)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
2 godziny temu, StefanH napisał:

Ja osobiście bardzo polecam jeśli chodzi o głośniki samochodowe polską firmę STX, a szczególnie model W.25.400.2x2.MC, który sam mam. Cena nie zwala z nóg, a bas świetny.

Kolega z branży (STX Company)?! :P

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności