Skocz do zawartości

YP-P2 jak zmienić tryb na UMS?


ace99

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z YP-P2, który dotyczy odłączania playera od portu usb. W trybie MTP nie mogę odłączyć go bezpiecznie od USB. Można to zrobić tylko wyciągając wtyczkę ( wiem, że tak będzie do czasu aż coś się skopie ). Mój player działa w trybie mtp, zaraz po włożeniu wtyczki pojawia się ikona P2 w głównym oknie Mojego Komputera zamiast dysu wymiennego, przez ci nie mogę bezpiecznie usunąć grajka z kompa. Program Emodio i ten standardowy od Samsunga nie pomaga mi również w tym, ponieważ opcja "Safely remove player" albo coś na podobę tego jest nieaktywna.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Znalazłem również tutorial na stronie anythingbutipod.com ale nie wiele z niego wynika i jest bardzo zagmatwany jak dla mnie, nie rozumiem większości teksu stamtąd ( mój angielski jest na bardzo średnim poziomie ). Może ktoś już robił coś takiego i mi pomoże, albo przynajmniej rozumie co tam jest napisane?

 

Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu Ci tak zależy na bezpiecznym usuwaniu?

1. Ono nie dotyczy odtwarzaczy w trybie MTP (one po prostu nie muszą być bezpiecznie usuwane)

2. Bezpieczne usuwanie potrafiło uszkodzić np. starsze sandiski.

 

Jeśli chcesz koniecznie zmienić firmware na UMS, to w skrócie (na podstawie tego poradnika):

1. Sprawdź, czy masz starą wersję fw (1.11 lub 1.15). Jeśli nie, pobierz stamtąd ver. 1.15 i zaktualizuj nią playera (wgraj i odłącz od pc - musisz mieć co najmniej 50mb wolnego miejsca)

2. Tworzysz w notatniku plik config.dat w treści którego wpisujesz

YP-P2
EU EU UMS

(albo inny region zamiast EU)

3. Wgrywasz na playera pliki z firmwarem 1.20 i plik config.dat i aktualizujesz go

4. Cieszysz się firmwarem 1.20 UMS

5. Wgrywasz najnowszy firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu Ci tak zależy na bezpiecznym usuwaniu?

1. Ono nie dotyczy odtwarzaczy w trybie MTP (one po prostu nie muszą być bezpiecznie usuwane)

2. Bezpieczne usuwanie potrafiło uszkodzić np. starsze sandiski.

 

 

Jeżeli można normalnie, bez bezpiecznego usuwania sprzętu to robić, poprostu wyciągając wtyczkę to wgrywać UMS nie ma sensu bo i tak można kopiować co się chce na playera ( tylko pojawia się dziwny komunikat ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności