Skocz do zawartości

problem z ustawieniem czasu ifp-799


yavosz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

niedawno stałem się właścicielem używanego ifp 799. Działa bez zastrzeżeń poza jedną funkcją - przy próbach ustawienia czasu wraca ciągle początkowa data (01-01-2004, 12am). Wydaje mi się, że może to być związane z opcją nagrywania, bo włączeniu odtwarzaczu, nagraniu fragmentu np. z radia czas daje się ustawić. Co z tego jednak, gdy po wyłączeniu plejerka pojawia się znów wyjściowa data :( Błagam o pomoc - męczę się z tym już od dłuższego czasu, uniemożliwa to programowanie nagrywania z radia, dla której to funkcji zakupiłem sprzęt. Będę wdzięczne za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest w środku taka mała bateryjka, która podtrzymuje zegar. Może się wyczerpuje lub wyczerpała? Chociaż może wtedy by się wszystko zerowało 00.00.0000 albo właśnie to jest "zerowanie".

Jesteś pewna istnienia takiej specjalnej bateryjki? Próbowałem dostać się do wnętrza, ale na razie się nie udało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem plejerka. Przejrzałem inne wątki na tym forum i wyczytałem, że to małe coś, co mi się ukazało to jednak prawdopodobnie kondensator a nie bateria (czy to prawda? i czy to coś zmienia w rozwiązaniu tego problemu?) W każdym razie nie dam rady tego wyjąć - tak więc pozostaje chyba skorzystanie z usług specjalisty. Liczę na odpowiedź, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Świadomie odgrzebuję stary post, ale te wątpliwości "czy to bateryjka, czy kondensator" trzeba rozwiać raz na zawsze; BATERYJKA. To ona zasila zegar, który pracuje także wtedy, gdy player jest wyłączony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam różne osoby skarżyły się jedynie na to że odtwarzacz "nie pamięta" godziny, ale nie zapomina przy tym ustawień (patrz: pierwszy post tutaj), więc bateryjka najwyraźniej służy jedynie do zasilania układu RTC (Real Time Clock) a nie do np. podtrzymywania jakiejś małej pamięci, w której zapisane są ustawienia

 

poza tym w iFP-kach nie ma już niczego, co wymagało by zasilania non-stop, iFP-ki to odtwrzacze, które włączały się "od zera" za każdym razem (a nie jak większość nowych, które są przez cały czas uśpione i tylko wybudzają się z uśpienia) więc nie było potrzeby podtrzymywania czegokolwiek... sama pamięć flash w której znajdują się pliki/muzyka jest nieulotna, podobnie jak pamięć w której znajduje się firmware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności