Skocz do zawartości

Sennheiser 555 + SB 4 - wzmacniacz wskazany?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem od niedawna posiadaczem SH HD 555, ktore uzywam glownie podlaczone do Pc z sound blaster audigy 4. Wiem o tym ze sluchawki moga nie byc w pelni wykorzystane przy tym zrodle dzwieku ale to raczej inwestycja dlugofalowa, poza tym spalily mi sie glosniki:)

Slyszalem ze wiele osob poleca do takich konfiguracji dokupowywac wzmacniacze do sluchawek. Moje pytanie to jak bardzo zmienia sie wtedy dzwiek w sluchawkach (jakosc, moc, barwa glosnosc???). Skoro jestem teraz zadowolony z jakosci to czy jest sens inwestowac we wzmacniacz?

Skoro juz zalozylem taki temat to prosilbym o wypowiedzenie sie rowniez w sprawie karty dzwiekowej, tzn. czy zmiana mojej SB4 na powiedzmy asusa czy prodigy wplynie zdecydowanie bardziej na ww parametry dzwieku w sluchawkach?

Domyslam sie ze takie odczucia nie sa latwe do opowiedzenia gdyz kazdy ma inna wrazliwosc sluchowa, niemniej jednak podejrzewam ze czesc uzytkownikow forum zmieniala przyblizone komponenty w komputerach i prosilbym o podzielenie sie opiniami.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> sluchawki moga nie byc w pelni wykorzystane przy tym zrodle dzwieku

 

Moim zdaniem nie ma większego sensu inwestować w wzmacniacz. HD 555 to nie są jakieś super słuchawki które potrzebują nie wiadomo jakiej mocy. Jak jesteś zadowolony to nic nie zmieniaj, wzmacniacz zwiększy tylko poziom głośności.

Sam przez jakiś czas używałem ich z Audigy Platinum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> sluchawki moga nie byc w pelni wykorzystane przy tym zrodle dzwieku

 

Moim zdaniem nie ma większego sensu inwestować w wzmacniacz. HD 555 to nie są jakieś super słuchawki które potrzebują nie wiadomo jakiej mocy. Jak jesteś zadowolony to nic nie zmieniaj, wzmacniacz zwiększy tylko poziom głośności.

Sam przez jakiś czas używałem ich z Audigy Platinum.

 

 

Ech, tacy ludzie powinni mieć zakaz wypowiadania się na forum. :)

 

 

Selphy. A słyszałeś coś kiedyś o czymś takim jak dynamika dźwięku? Opamp użyty w kartach Creative jest słaby. Bo są to karty przeznaczone do głośników które są napędzane wzmacniaczem, a nie do słuchawek. Mam dziwne wrażenie, że Sennki HD555 widziałeś tylko w komisie mp3store jak je rezerwowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie, że Sennki HD555 widziałeś tylko w komisie mp3store jak je rezerwowałeś.

 

Faktycznie to jest dziwne wrażenie, to samo pytanie mogę skierować do Ciebie.

Jak masz jakiś problem to mogę Ci wysłać zdjęcia.

 

Obecnie używam ich ze wzmacniaczem, dźwięk jest lepszy ale jeżeli Zibra uważa że mu pasuje to nie widzę sensu zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak byś powiedział człowiekowi jeżdżacemu byle jakim samochodem, że nie ma sensu zmieniać auta na zdecydowanie lepsze... :| :| :|

 

 

Weź się zastanów Panie nad tym co Pan gadasz, bo się śmiesznie robi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaczniacz:

a)usunie szumy i dźwięki elektroniki

b)polepszy dynamikę

c)w zależności od tego jak będzie zrobiony, może dodać przestrzeni, wyrównać pasmo itd.

 

Zadowolony może i jesteś - ale jak to się mówi, lepsze wrogiem dobrego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi.

to ze jestem zadowolony teraz nie znaczy ze nie chce miec jeszcze lepszego dzwieku:)) po prostu wczesniej malo uzywalem sluchawek i slabiej sie skupialem na jakosci dzwieku, a chce to zmienic. dlatego moje pytanie brzmi co wedlug was powinbienem zmienic zeby uzyskac bardzo zadowalajaca (duzo lepsza niz teraz?) jakosc dzwieku na komputerze. inwestowac w porzadna karte dzwiekowa i wzmacniacz? a moze 1 rzecz wystarczy? czy kupowac cos bardzo drogiego czy wystarczy za 300 zl asus xonar? bedzie duza zmiana w jakosci (nie chodzi o glosnosc ofc) w porownaniu do audigy bez wzmacniacza dla przecietnego malo wprawionego sluchacza? jesli wzmacniacz to jaki?

prosilbym o dalsze porady i wskazowki

 

pozdrawiam Zibra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Asus Xonar DX w tej słabszej wersji za 300 zł nie jest to jakaś nie wiadomo jak dobra karta.

Mam ją i w sumie żałuje, że nie dołożyłem trochę i nie kupiłem czegoś lepszego, albo że

nie wziąłem jakiegoś E-MU w podobnej cenie.

 

Ja przymierzam się do zakupu Beresford'a TC-7520 i mam nadzieję,

że ten DAC w pełni pokaże na co stać moje słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności