Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówilem kurde balans takie cudo, nie pokusilem się jeszcze o droższe opony i dętki. No cóż, raz kozie smierć.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia ze Strada Bianca i latexowymi dętkami? :)

https://www.challengetires.com/shop/products/strada-bianca-2/74927

https://www.challengetires.com/shop/products/latex-tube/55160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nowy nabytek. Trzeba będzie nad nim trochę popracować bo jest zapuszczony ale ma potencjał. Jeszcze pudło gratów do niego dostałem więc jest z czego składać.

Orbea Dude.

Waga trochę ponad 8kg alu z widelcem karbonowym.

Śmieszny bo bardzo króciutki. Rzeklbym że wyjątkowo zwrotny i szybki (do 27-28km/h).

Po aluminiowym widelcu w poprzednim tutaj na karbonie to jest jazda jak po dywanie default_biggrin.png

Albo zostawię go sobie albo podpicowany pójdzie w świat a ja nadal będę szukał Fuji Feather.cbdc57868d04e9e25b59f5b412040152.jpg5e03ef08e958d4ec32cc071dd87c3ee9.jpg626017e8d4240ddb27b14b4c1c300dc5.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 03:24, pierotero napisał:

Fiu, ja brałbym meridkę za opinie właśnie, przynajmniej na trasie ;) O mańku ja słyszałem dobre słowa. Spec jak to spec, w chiselu główny punkt programu to ultra lekka rama, jednak chyba brak jeszcze opinii jeszcze i ten nowy amor Judy 🙄

Spójrz jeszcze na RR XC500, mówią że poza konkurencją jeżeli chodzi o osprzęt.  

 

Ostatecznie stanęło na Big Nine Limited 2021 - udało się dorwać ostatnia sztukę XL w całym polskim internecie ;)

 

Dzięki za poradę z Merida. Doczytałem jeszcze trochę na temat tych rowerków jak i posiadanego przez nie osprzętu i faktycznie bardzo dużo pozytywnych komentarzy (może prócz hamulców, ale to się kiedyś ulepszy - na start na pewno wystarcza). Przez chwilę miałem w koszyku Speca Chisela, ale stwierdziłem, że przeszło 2k dopłaty to jednak za dużo - tym bardziej, gdy nie jeździłem dobrych kilka lat. Merida już czeka w domu, nic tylko wrócić do kraju i jezdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.05.2021 o 18:44, Saiya-jin napisał:

Jest grupa na fejsie: "Otwarte treningi szosowe", "Trasy szosa Wrocław" etc.

No jest, https://www.facebook.com/groups/306957906091100 Specjalnie założyłem kolejne fejk konto na ryjbuku.

Fajnie się z tobą jeździ, może w końcu się zgramy i zrobimy jakąś dłuższą trasę jak pogoda dopisze. Może @kurop się z nami wybierze.

 

Rowery ogólnie są spoko, nie wymagają jakiejś mega kondycji i nie obciążają organizmu jak inne sporty. Tylko te pieprzone drogi rowerowe z ograniczeniem do 50km/h w mieście... Jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Rowery ogólnie są spoko, nie wymagają jakiejś mega kondycji i nie obciążają organizmu jak inne sporty. 

Ekhm.. no nie powiedziałbym, zrób trasę 200km w jeden dzień, to pogadamy. ;) 

6 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Tylko te pieprzone drogi rowerowe z ograniczeniem do 50km/h w mieście... Jak żyć?

Było kupić rower z mniejszymi kołami. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

No jest, https://www.facebook.com/groups/306957906091100 Specjalnie założyłem kolejne fejk konto na ryjbuku.

Fajnie się z tobą jeździ, może w końcu się zgramy i zrobimy jakąś dłuższą trasę jak pogoda dopisze. Może @kurop się z nami wybierze.

 

Rowery ogólnie są spoko, nie wymagają jakiejś mega kondycji i nie obciążają organizmu jak inne sporty. Tylko te pieprzone drogi rowerowe z ograniczeniem do 50km/h w mieście... Jak żyć?

 

Orbea nie była jednak kompatybilna z moją geometrią i poszła w świat. Chwilowo poszukiwania następcy trwają. 

Rozważam trochę emeryt mode czyli jakiegoś urbana (z tych bardziej sport niż komfort) na alfine dla odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku mam urlop. :) 90 chciałbym w końcu pyknąć, bo na razie najwięcej 68 km było. :P Tylko nad siodłem się zastanawiam. Coś nie mogę nigdzie nic dostać do testowania, a **** boli. 😕 A może by się jakiś fitting przydał, bo lewa dłoń drętwieje. Tyle, że opinie też są raczej podzielone co do fittingu.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

To nie zapiernicza, to od właściciela zależy, jak będzie na nim zapierniczał. 😉

 

Swoją drogą, takie ekstremalne lajtowanie roweru jest dobre do bicia rekordów wagowych, a nie nabijania tysięcy kilometrów. Lajtowanie = Osłabianie wytrzymałości komponentów. 😉  

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa czujników tętna? Kupiłem zestaw Wahoo bundle głównie z myślą o pomiarze tętna no i działa to... nędznie.

 

 

wahoo.jpg

Ktoś używa czujników tętna? Kupiłem zestaw Wahoo bundle głównie z myślą o pomiarze tętna no i działa to... nędznie.

 

 

Ktoś używa czujników tętna? Kupiłem zestaw Wahoo bundle głównie z myślą o pomiarze tętna no i działa to... nędznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa czujników tętna? Kupiłem zestaw Wahoo bundle głównie z myślą o pomiarze tętna no i działa to... nędznie.
 
 
wahoo.thumb.jpg.3c7bdf4d7bc5affbb4f9224bd60ca48c.jpg
Ktoś używa czujników tętna? Kupiłem zestaw Wahoo bundle głównie z myślą o pomiarze tętna no i działa to... nędznie.
 
 
Ktoś używa czujników tętna? Kupiłem zestaw Wahoo bundle głównie z myślą o pomiarze tętna no i działa to... nędznie.
 
 
Ja używałem parę miesięcy temu i pomiary się zgadzały - rozbieżności z pomiarem z nadgarstka były na poziomie 5bpm. Tyle, że ja jestem od lat Garminowcem i tak wrosłem w ekosystem że nic innego nie wybiorę.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy się nie bawiłem w średnie/maksymalne prędkości, tętna itp. Jakoś 2 lata temu Google Maps miało prędkościomierz, ale szybko ograniczyli do US wraz z aktualizacją apki.

Tegoroczny zakup poniżej. Trzeba nabrać kondycji i wrócić do całorocznej jazdy niezależnie od maseczkowych paranoików. Wtedy kolejnej wiosny będzie można trzaskać setki km.

 

IMG_0168.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem i po 15-20km ostrej walki wysiadałem. Teraz sam sobie reguluję i robię dłuższe trasy. 

No ale może spróbować jeszcze raz? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku zrobiłem test. 40-45 km na MTB w maseczce w upalny dzień (30 stopni). Wiedziałem, że to całkowicie oderwany od rzeczywistości, iście kretyński pomysł, ale chciałem sprawdzić jak bardzo. Po 20 km czułem się już gorzej, ale zawroty głowy miałem dopiero po pokonaniu całej trasy. Idiotyzm, nie polecam :P

 

Ja tam wolę robić 35-40km średnio co drugi dzień kiedy nie pada niż rzadziej dłuższe dystanse. Inna sprawa, że jechałem już każdą bardziej znaną drogą rowerową w okolicach miasta.

 

Zastanawiałem się czym smarować łańcuch. Wychodzi na to, że najlepiej olejem do pił łańcuchowych. Ponoć sprawdza się lepiej niż olej silnikowy, który przecież pracuje w innych warunkach. Jednocześnie jest jakieś 20 razy bardziej opłacalny od dedykowanych smarów rowerowych. Nie ścigam się na zawodach i nie robię kilkunastu tysięcy kilometrów na sezon, więc myślę, że mi to wystarczy

 

Następnym razem sprawdzę czyszczenie łańcucha wężem ogrodowym + sprężarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Zastanawiałem się czym smarować łańcuch.

 

7 godzin temu, neonlight napisał:

żeby piachu nie łapał. 😉

 

Próbował ktoś ogólnie wyczyścić łańcuch w acetonie, a później ugotować w parafinie (świeczka) ? Podobno najlepszy sposób na suchy łańcuch bez piachu.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności