Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bardzo chwalilem sobie to siedzisko http://www.bikecenter.pl/p1565,ritchey-wcs-marathon-v2-siodelko-biale.html, teraz mam takie http://bicyclesaddlery.com/specialized-toupe-pro-saddle/. Pierwsze bylo bardzo wygodne i stosunkowo lekkie, natomiast drugie

jest troche twardsze, ale za to 100gr lzejsze. Mimo to bez pampersa, na odcinkach 60km da sie wytrzymac, nie odczuwam bolu dupy :P.

 

Znajomy, tez jezdzi na tym Ritchey-u i sobie chwali. Na Twoim miejscu, rozejrzalbym sie za oferta Speca, swietne siodla robia, tylko kwestia ceny ;). Co do chwytow, ja od dluzszego czasu uzywam takich http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=63&art=2760. Fajnie amortyzuja i nie slizgaja sie dlonie, jezdze bez rekawic i nawet odciskow nie mam ;).

 

Kiedys uzywalem chwytow od Unibike-a, cos podobnego http://allegro.pl/chwyty-rowerowe-gumowe-czarne-raczki-rower-125mm-i3957071323.html , gelowe, rowniez wygodne, ale Bontrager-y lepiej mi podpasowaly, no i ta waga :D. Kolega mam tez problem

dretwiejacych palcow u rak, dlatego uzywa rekawic z wypelnieniem zelowym, bez nich nie dalby rady jezdzic.

 

Generalnie, jak masz pozycje lezaca, to nic Ci nie pomoze, tylko zmiana na wyprostowana (odciazajaca rece), rozwiaze problem ;).

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ostatnio zmuszony byłem wymienić ramę - wcześniejsza, 5- czy 6-letnia rama Kelly`s Sabotage pękła (po tym jak zastąpiła ona wcześniejszą, niższego modelu Kelly`s, po tym jak tamta pękła tuż przed upływem 3-letniej gwarancji...). nie wahałem się z wyborem - wróciłem do Gianta. ze starej ramy nie pasowały jedynie: rura siodła i suport - zaopatrzyłem się w nowe. a tak wygląda mieszanka starego z nowym:

 

IMG_6647.jpg IMG_6677.jpg

 

IMG_6714.jpg IMG_6719.jpg

 

IMG_6725.jpg IMG_6742.jpg

 

IMG_6729.jpg IMG_6734.jpg

 

IMG_6739.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: gdzie dostanę w przystępnej cenie takie dwa amortyzatory

1. SF13-NRX S LO-R lite 700C

2. SF13-NRX E LO-R lite 700C

a od biedy może być i taki:

3. SF13-NRX-E LO 700C air

tak jak w specyfikacji - ma być zamknięty kartridż

http://www.eurobike.pl/pl/sr-suntour/amortyzatory-przednie/nrx

a może coś innego?

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaka jest najmniejsza rama pod koło 28"? Chcę złożyć lub kupić używaną szosówkę, ale jest niskim facetem.

 

edyta. Zapomniałbym dodać chyba najważniejszego. To ma być cienka rama stalowa z mufkami taka jak była w starych kolarzówkach.

Edytowane przez mjuzikfrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaka jest najmniejsza rama pod koło 28"? Chcę złożyć lub kupić używaną szosówkę, ale jest niskim facetem.

 

edyta. Zapomniałbym dodać chyba najważniejszego. To ma być cienka rama stalowa z mufkami taka jak była w starych kolarzówkach.

Nie szukaj najmniejszej, bo będzie za mała - aż taki niski nie jesteś. Idź do sklepu rowerowego i spytaj jaki rozmiar dla Ciebie będzie pasował. Oczywiście to tak jak z butami - rozmiar zależy od firmy. Różne firmy mają różną geometrię ramy, więc nie na każdym będzie Ci tak samo wygodnie. Mój krosowy z kołami 28'' ma ramę 19'', mam 178cm wzrostu i stosunkowo krótkie nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

w poniedziałek w lidelu odtłuszczacze w dobrej cenie, polecam się zainteresować i zrobić zapas jak ktoś nie lubi się bawić w benzyny nafty itp. i nie ma czasu na shake'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Orientuje się ktoś jaka jest najmniejsza rama pod koło 28"? Chcę złożyć lub kupić używaną szosówkę, ale jest niskim facetem.

 

edyta. Zapomniałbym dodać chyba najważniejszego. To ma być cienka rama stalowa z mufkami taka jak była w starych kolarzówkach.

Nie szukaj najmniejszej, bo będzie za mała - aż taki niski nie jesteś. Idź do sklepu rowerowego i spytaj jaki rozmiar dla Ciebie będzie pasował. Oczywiście to tak jak z butami - rozmiar zależy od firmy. Różne firmy mają różną geometrię ramy, więc nie na każdym będzie Ci tak samo wygodnie. Mój krosowy z kołami 28'' ma ramę 19'', mam 178cm wzrostu i stosunkowo krótkie nogi.

 

 

Mam miejskiego, gdzie rurka od supportu to sztycy ma 51 i jest ona na mnie za duża. Nie wyobrażam sobie zeskoczyć na ramę, bo miałbym po kroku. Muszę mieć coś parę cm niższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodna jest rama opadająca - wtedy nawet jakby się nogi ugięły to czujesz się bezpiecznie. Łatwiej sie też wchodzi itd... w klasycznej geometrii szosówki chyba jednak rzeczywiście musiałbyś mieć najmniejszy rozmiar - 47cm (18,5") http://wrower.pl/porady/jaki-rozmiar-ramy-do-roweru,5788.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że aura sprzyja do wcześniejszego rozpoczęcia sezonu zacząłem myśleć upgrejdach do mojego mtb. Możliwe że to już wiek ale zacząłem odczuwać mocniej w zeszłym roku niewygody. Konkretnie to zmagam się od 4 lat z siodełkiem do którego nie moge się przyzwyczaić (WTB Laser V) i narzekam na bóle, cierpną mi ręce konkretnie to dwa najmniejsze palce u rąk oraz stopy jak długo pedałuje. Mam najzwyklejsze pedała nie żadne spd. Wymyśliłem sobie wymianę gripów na http://www.specialized.com/us/en/ftb/gripstape/grips/body-geometry-contour-locking-grips, pedała na http://www.amazon.com/Shimano-153054-Pd-Mx80-Platform-Pedals/dp/B007Q4PBO8 i te dwie pierwsze rzeczy już zamówiłem natomiast co do siodła to ciągle się zastanawiam ale wpadło mi w oko http://www.selleroyal.com/en/comfort/respiro-soft-athletic Ktoś miał może z nim kontakt lub mógłby polecić coś do dobrze amortyzuje i nie jest bardzo wąskie?

Idź do sklepu, gdzie mają to coś do mierzenia tyłka i niech Ci powiedzą co i jak, ew. można siodło czasami wypożyczyć ze sklepu do testu albo po prostu od znajomego. Szkoda wywalić kasę i znowu nie trafić.

 

ostatnio zmuszony byłem wymienić ramę - wcześniejsza, 5- czy 6-letnia rama Kelly`s Sabotage pękła (po tym jak zastąpiła ona wcześniejszą, niższego modelu Kelly`s, po tym jak tamta pękła tuż przed upływem 3-letniej gwarancji...). nie wahałem się z wyborem - wróciłem do Gianta. ze starej ramy nie pasowały jedynie: rura siodła i suport - zaopatrzyłem się w nowe. a tak wygląda mieszanka starego z nowym:

Zgrabnie to wszystko wygląda, osprzęt fajny, tj. z dobrym stosunkiem cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może przypadkiem na sprzedaż jakąś tylną przerzutkę do szosówki, dziewięciobiegową? Hak mi był pękł podczas jazdy (cud, że koło i szprychy całe, bo powoli akurat jechałem), a straciłem już nadzieje na znalezienie pasującego zamiennika. Ciepło się robi, czas pomyśleć o uruchomieniu roweru. Była Shimano Tiagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś dobrych błotników pod koło 28" do takiego roweru:

cls.jpg

Kupiłem go 2 lata temu i błotniki niby mam ale trochę za małe się okazały więc szukam czegoś lepszego.

A co do roweru to fajnie się jeździ. Kiedyś jak miałem jakiegoś szrota z marketu to sobie 20km trasy nie wyobrażałem, a teraz to 50-70km i powrót tego samego dnia bez problemu.

Edytowane przez RafBar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś dobrych błotników pod koło 28" do takiego roweru:

cls.jpg

Kupiłem go 2 lata temu i błotniki niby mam ale trochę za małe się okazały więc szukam czegoś lepszego.

A co do roweru to fajnie się jeździ. Kiedyś jak miałem jakiegoś szrota z marketu to sobie 20km trasy nie wyobrażałem, a teraz to 50-70km i powrót tego samego dnia bez problemu.

 

Dosłownie 2 tygodnie temu zakupiliśmy taki sam rower tyle że w wersji damskiej dla mojej partnerki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Pendragon pisze, mam crossowe i jest lipa. Mogą być nawet montowane na stałe byle nie chlapało.

Tych crossowych to odkąd założyłem nie zdejmowałem ani razu, mimo że chlapie to nie aż tak jak bez nich.

Edytowane przez RafBar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mój rower sprzed dwóch lat, i zrezygnowałem z niego bo rower zrobił mi się jakiś taki mulasty :) jak widać ma on dodatkowo takie lekko gumowe zakończenia i ja ich nigdy nie założę mi wystarczą takie krótsze wpinane. Najważniejsze to jest dobrać odpowiednią szerokość do opony i długość, bo są dłuższe i krótsze. Pamiętam, że wtedy sprowadzałem to przez Velo z Niemiec bo u nas ni chu chu.

Jak chcesz to mogę Ci je puścić znacznie taniej :)

 

20110717228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Panowie - tutaj pytanie do tych, bo "nieco bardziej dynamicznie" śmigają w MTB - jakie opony zakładacie na ten sezon?

 

Ja po dwóch sezonach na Geax'ach (Barro Mountain 2.1 Kevlar) zapodaje tubless i chcę czegoś innego spróbować i zestaw na lato, na bardziej suche warunki (XC, nie AM) planuje taki:

- przód: Maxxis Ardent Race 26x2.2 3C/EXO/TR

- tył: Maxxis Ikon 26x2.2 3C/EXO/TR

 

...testował ktoś z Was podobne rozwiązanie? Albo miał do czynienia z Ikonami lub Ardentem Race? Albo z Hutchinsonem: Cobra, Cougar, Toro? (szczególnie mi chodzi o wersję z mieszanką Race Riposte).

Rocket Ron do mnie jakoś nie przemawia, ta wersja EVO jest dla mnie za delikatna, jest co prawda Snake Skin ale to też do mnie nie przemawiaj, Nobby NIC tym bardziej, Geaxa już przećwiczyłem, Michelin ma

co prawda Wild Grip'R ale nie mają wersji z ochroną antyprzebiciową (to znaczy jest, ale 2.35, a to już inne przeznaczenie).

 

Testował ktoś mleczko Trezado? Ponoć dość podobne w zachowaniu do Stana, bo w zasadzie to z tych sensownych to albo to albo Stan (jeżeli chodzi o naturalny latex) albo CaffeLatex (syntetyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twardo śmigam na Gravity zamiennie z Dancing Ralph, ewentualnie jeszcze FlightWeight 330. Moja kobieta z kolei albo Leader Pro, albo Fire XC pro. Oboje na kondonach.

Edytowane przez KaDargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności