Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jeżdżę na Wheeler model 1800, rozmiar ramy 22,5" (przy moim wzroście 180 cm :P ) zakupiony w 2000r. Jak dotąd wymieniane w nim był łańcuch, gumowe rączki kierownicy, dętki (opony chyba jeszcze nie były wymieniane) oraz klocki hamulcowe. Jakiś rok temu chciałem sobie kupić do niego amortyzowaną sztycę siodełka, ale dowiedziałem się, że do tej ramy (średnicy rurki) nie produkuje się już sztyc resorowanych. Amortyzatora przedniego też pewnie już do tego modelu nie dostanę, więc jeżeli zamarzy mi się mieć "miękką" jazdę to pewnie będę musiał poszukać nowego roweru. Ale póki co rower jeździ a ja nie mam kasy na nowy ;P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o 22,5"?

 

Ja przy wzroście 170cm jeżdżę na 17,5" wheelerze 1902ZX.

W sumie to do mojej eksploatacji (miasto/las) daje radę całkiem nieźle. Osprzęt i amor nie są z najwyższej półki ale daje radę.

Pytanie: Po czym poznać że klocki w tarczówkach (mechanicznych) wymagają wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o 22,5"?

Ja przy wzroście 170cm jeżdżę na 17,5" wheelerze 1902ZX.

W sumie to do mojej eksploatacji (miasto/las) daje radę całkiem nieźle. Osprzęt i amor nie są z najwyższej półki ale daje radę.

Szczerze mówiąc na takiej większej ramie jeździ mi się wygodniej. Może nie nadaje się zbytnio do ewolucji i innych szaleństw, ale jak jeździłem na Wheelerze brata (bodajże model 1900?, taki bardziej szosowy, z węższymi kołami o rozmiarze 28" ) o rozmiarze ramy chyba 19,5 , to po powrocie do domu bolały mnie trochę plecy.

Mój rower pomimo braku amortyzacji i osprzęcie też raczej z niższych stanów średnich sprawuje się całkiem nieźle podczas jazdy miejsko-leśnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd się przyznać na czym jeżdze. Grand B250, rama jak w dziesiątkach innych bicycli. ;) Swojego czasu kupiony za jakieś 750zł. Do tego za mały jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil, nad jakim xem się zastanawiasz? Ja ostatnio opchnąłem na allegro mojego Dare Devila :D

 

jeden na ramie mongoose rogue, drugi na ramie felt base.

w mongu zmienione z 2/3 części na nowe/lepsze, zrobionych kilka poprawek, gratis prawie nówki: kask i ochraniacze na golenie..ale droższy o kilka stów od felta..

felt ma zmienionych tylko połowę osprzętu, ale jest tańszy.. z tym że mongoose to kumpel mojej kumpeli więc przesyłkę mam gratis, poza tym mam pewność że nie przepłacam mimo wysokiej ceny..

 

Aż wstyd się przyznać na czym jeżdze. Grand B250, rama jak w dziesiątkach innych bicycli. ;) Swojego czasu kupiony za jakieś 750zł. Do tego za mały jak dla mnie.

w domu też mam taki :P btw kupiony za~500pln ;)

 

nie jeżdżę na nim z dwa lata, bo przez agresywną jazdę po mieście rozwaliłem sobie kiedyś tylną piastę, potem minął sezon rowerowy, zacząłem robić prawko, a odkąd je zrobiłem nie jeżdżę już rowerem.. (mimo że i samochodem też niedużo jeździłem..)

nie opłaca mi się sprowadzać na naprawę do wawy, a w domu bywam rzadko i tylko na weekendy i tam też nie mam kiedy go naprawić :]

 

 

EDIT

@maba - to TEN, prawda?? ;) tak tanio go puściłeś czy serio tylko tyle był wart..? zawsze sądziłem że wtp się cenią..?

(btw ja celuję w segment 700-900pln w sumie..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, ten. Ja kupiłem go za ~5stów + włożyłem na partsy ponad stówkę. Więc był wart więcej, ale ostatnio ceny spadły strasznie.. W sumie, pewnie i sprzedałbym za więcej, ale dłuższą chwilę leżał na forum za trzy stówki, więc postanowiłem wystawić na allegro, za niewiele drożej - i poszedł natychmiast.

 

Mongoose to fajna ramka, wprawdzie do lekkich nie należy, ale jest mała i wygodna - na początek jak znalazł ;) Chociaż ~700zł to sporo za dużo.. chociaż to też zależy jeszcze od partsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakup sprzed tygodnia. W poniedziałek odebrany z serwisu i dzisiaj pierwszy raz objechany (ok 40-50km) :)

KOGA dostała nowe klamki Dura-ace, tylnią przerzutkę Shimano Sora, nowe linki z pancerzami oraz nowe oploty.

 

(Skasowali mnie za to jak za zboże i teraz nowe, słuchawkowe, zakupy muszę odwlec... <_< )

20090507_003_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

dziapancki fajnie wyglada kurde nigdy nie jeździłem na szosówce... musze spróbować

tydzień temu w sobotce (małe górki) zrobiłem na moim rowerku po asfalcie i z górki oczywiście >60km/h ciekawe ile by sie dało takim sprzetem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ja mam 175 i jeżdżę na iguanie 17 calowej - jest mała i zwrotna ale nie za krótka

drugi rower na którym czasem jeżdżę to kellys magnus 17,5 cala (amor 120mm) i wydaje mi sie oazą komfortu

 

na 19 miałem przyjemność raz jechać i jakoś sporo za duży tzn jechać sie dało bez problemów ale jakoś tak mułowato się prowadzi, wolno reaguje i niepewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kazdy jezdzi na takiej ramie na jakiej mu wygodnie. Rozmiary o ktorych wspominalem dotycza rowerow gorskich do jazdy powiedzmy sportowej(XC) a nie rekreacyjnej. Dla innych rowerow to wyglada inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności