Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze pytanko, bo widze ze w waszych oczach jestem jakimś dziwakiem. Patrzysz na licznik, masz przelatane 2k i mówisz "omatko, czas wymianiać łańcuch"? Ja to tam raczej obejrze sobie dookoła rower, jak przytyrany to wymieniam, jak nie to po co? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci napisałem? :] Łańcuch wymieniaj kiedy się zużyje, zależnie od materiału przyjęła się granica 1% długości lub 0,75% przy stopach innych niż stal. Mierzenie robisz suwmiarką, specjalnym laserowo wyciętym miernikiem, albo sposobem na odciąganie łańcucha od tarczy, patrzysz jak bardzo możesz go odciągnąć. Jeżeli łańcuch się zetrze i wyciągnie to zaczyna wycierać zęby, potem wymiana łańcucha na nowy jeszcze tylko pogorszy komfort jazdy. I tak napęd trzeba wymieniać co pewien czas, ale jak się na niego uważa to posłuży długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ale wszystko zależy od stylu jazdy, bo RÓWNA jazda po asfalcie na pewno korzystniej wpływa niż szarpanie w terenie. Z resztą zakończmy już to bo nie ma sensu dalej ciągnąć.

Możecie polecić jakąs dobrą ramę pod v-braki i 28" raczej na szosę? myślę, że powinna mi wystarczyć 19" przy 180 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czym zabezpieczacie swoje rowerki? Ja od jakiegoś czasu jestem dumnym posiadaczem Kryptonite Evolution series 4LS ;] Ciężkie bydle, ale solidne, chociaż z montażem na ramę trochę musiałem się namęczyć (nie mieści się w obrysie, trzeba było puścić trochę bokiem, ale udało się zrobić tak, żeby nie utrudniało jazdy).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-locki to jedne z najwytrzymalszych zabezpieczeń, uważane za jedne z najlepszych, no i firma znakomita, gratulacje. Dobre są jeszcze łańcuchy ze stali mieszanej z borem, manganem, ale to cholerstwo waży tonę i kosztuje krocie. Tyle że u-lock nie zawsze łatwo zapiąć, ale Kryptonite robi w nich dobre zamki co jest równie ważne co rdzeń a o czym się zapomina.

A tak w praktyce większość linek, łańcuchów stalowych, rurek łamanych (które okazują się puste w środku) leci od razu większymi nożycami.

 

Sam zbieram kasę na jakieś zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się szarpnąłem praktycznie na wartość 1/5 roweru, ale kupiłem wersję LS, także daje radę zapiąć rower praktycznie wszędzie. Zawsze znajdzie się jakaś solidna barierka, albo znak drogowy/słup. Niestety w wielu miejscach są takie stojaki rowerowe, a przypinanie roweru za koło mija się z celem. Na szczęście nawet przy centrach handlowych pojawiają się już porządne stojaki w kształcie odwróconego "U" do których można przypiąć sprzęt porządnie za ramę. Też zastanawiałem się nad łańcuchem, ale to znacznie większy wydatek, waga i trudniejszy transport. W dodatku łatwiejszy jest dostęp do samego zamka.

 

 

W moim ulocku zamek jest z dwoma ryglami, byle amator go nie otworzy zwykłym wytrychem, ani nie przetnie nożycami z marketu. Wychodzę z założenia, że ilość pracy/umiejętności które trzeba włożyć w sforsowanie mojego ulocka jest nieproporcjonalna do zysku z ewentualnej sprzedaży mojego roweru i mam nadzieję, że moje założenie nie okaże się błędne :D Jak mam możliwość, staram się złapać też tylne koło. Pozbyłem się z roweru szybkozamykaczy na przednim i tylnym kole, obejmę podsiodłową też mam zakręcaną na imbusa, żeby nie kusiło żartownisiów.

 

Co do linek - naoglądałem się trochę filmów właśnie i naczytałem na forach internetowych jak łatwo jest nawet taką linkę renomowanej firmy przeciąć i darowałem sobie zakup.

Edytowane przez ignacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łańcuch Citadel - 10mm średnicy o przekroju kwadratowym z hartowanej stali. Ciężkie bydle ale przez to wzbudza moje zaufanie :] Ale i tak używam go przede wszystkim do roweru którym jeżdże po mieście (author basic rama 21,5" na oponkach 1,5 cala - rocznik chyba 99 :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś był z Wrocka to w piątek miałbym dla ciebie taką kartonę :P

 

Szkoda, że mi daleko do Wrocka :lol:. Kurier z DHL zapewnił mnie, iż nawet jak zapakuję go w folię, to on dowiezie rower do celu w stanie nietkniętym. Nie wiem co o tym myśleć ;).

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś był z Wrocka to w piątek miałbym dla ciebie taką kartonę :P

 

Szkoda, że mi daleko do Wrocka :lol:. Kurier z DHL zapewnił mnie, iż nawet jak zapakuję go w folię, to on dowiezie rower do celu w stanie nietkniętym. Nie wiem co o tym myśleć ;).

 

Idź do pierwszego lepszego rowerowego - dadzą ci karton z pocałowaniem ręki. Nie rozumiem problemu.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś był z Wrocka to w piątek miałbym dla ciebie taką kartonę :P

 

Szkoda, że mi daleko do Wrocka :lol:. Kurier z DHL zapewnił mnie, iż nawet jak zapakuję go w folię, to on dowiezie rower do celu w stanie nietkniętym. Nie wiem co o tym myśleć ;).

 

Idź do pierwszego lepszego rowerowego - dadzą ci karton z pocałowaniem ręki. Nie rozumiem problemu.. ;)

 

Masz rację - jutro pojadę do rowerowego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź idź, dostaniesz bez problemu, chyba, że akurat "sprzątali". Już kilka rowerów sprzedałem/zmieniłem.

 

Co Ciekawe, umówiłem przez centrale kuriera... koszt koło 80zł. A na miejscu przy odbiorze przesyłki wziął 40. :D:D Lubie dhl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności