Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bachankas napisał:

Teraz są przeceny w Go Sport na rowery Kross.

Warto tego Esprita R1? Szukam też do ok. 1200 zł, góral/cross, głównie asfalt i chodnik, domieszka jakichś szutrów, może leśnych dróżek.

http://www.go-sport.pl/gazetki/2017/op4/index.html#p=1

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
 

za taką cenę może być, choć:

z przodu pewnie jakiś uginacz

napęd słaby - wręcz nie pasujący do pedałów (chodzi o siłę)

raczej w szutry i lasy i piaski i ogólnie mało w asfalt

nawet fajnie wygląda: jak cross a nie góral

do wolniejszej spokojnej jazdy po dziurawych chodnikach jak znalazł

okazjonalnie w dłuższą wycieczkę też może być:)

.

ale rozglądnął bym się po sklepach stacjonarnych po starszych modelach, aby rama "wyglądała" i pasowała w nasz rozmiar, napęd Alivio 3x8 (nie wiecej), z przodu ubijak (taki by miał możliwość regulacji). ja tak wyrwałem u siebie na mieście kiedyś UNIBIKEa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, necrosinner napisał:

za taką cenę może być, choć:

z przodu pewnie jakiś uginacz

napęd słaby - wręcz nie pasujący do pedałów (chodzi o siłę)

raczej w szutry i lasy i piaski i ogólnie mało w asfalt

nawet fajnie wygląda: jak cross a nie góral

do wolniejszej spokojnej jazdy po dziurawych chodnikach jak znalazł

okazjonalnie w dłuższą wycieczkę też może być:)

.

ale rozglądnął bym się po sklepach stacjonarnych po starszych modelach, aby rama "wyglądała" i pasowała w nasz rozmiar, napęd Alivio 3x8 (nie wiecej), z przodu ubijak (taki by miał możliwość regulacji). ja tak wyrwałem u siebie na mieście kiedyś UNIBIKEa

 

A R2 dużo lepszy? Teraz kosztuje tyle, co R1 przed obniżkami.

Najchętniej bym Lazaro Integral V3 kupił, ale nie znajdę w Warszawie to przymiarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zebrać na wycieczkę po sklepach w końcu.

Poza tymi Krossa mi na przecenie co byś polecał jeszcze? Jakieś crossowe chyba pod moje zastosowanie, opisane wcześniej, pasują, ale zielony w temacie jestem trochę.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krz napisał:

Panowie, w okolicy 1k zł ten rower jest coś warty? Wiem, że lepiej V3, ale wolałbym kilka stów zaoszczędzić i ewentualnie zejść do 1k zł.

Z tego co czytam, to V2 to najtańszy sensowny cross. Sam się na V3 przymierzam, mój kolega trochę jeździ i patrząc na osprzęt twierdzi, że nic lepszego do 1.5k nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam dylemat, bo rower kupuję dla samego "mienia". Pewnie dużo nie najeżdżę. 

To i różnicy nie odczuję między osprzętem V2 i V3, ale wszędzie piszą, że jednak warto dołożyć do Alivio.

Chyba jednak zostanę przy V2, ale będę jeszcze długo myślał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo obcislych spodenek dla golinogów... Cale zycie jezdzilem w zwyklych szerokich ale jak zaczalem w zeszlym roku jezdzic do pracy to jak sie zrobilo ponizej 10 stopni to zimno w krotkich. Kupilem sobie obcisle rajtuzki rowerowe na szelkach i powiem szczerze ze teraz zle mi sie w szerokich jezdzi :D W zeszlym roku zrobilem ponad 1000km ale jezdzilem tylko od sierpnia do polowy listopada. W tym roku mam plan na 2000-2500 bo zaczalem jezdzic w zeszlym tygodniu ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Apropo obcislych spodenek dla golinogów... Cale zycie jezdzilem w zwyklych szerokich ale jak zaczalem w zeszlym roku jezdzic do pracy to jak sie zrobilo ponizej 10 stopni to zimno w krotkich. Kupilem sobie obcisle rajtuzki rowerowe na szelkach i powiem szczerze ze teraz zle mi sie w szerokich jezdzi :D W zeszlym roku zrobilem ponad 1000km ale jezdzilem tylko od sierpnia do polowy listopada. W tym roku mam plan na 2000-2500 bo zaczalem jezdzic w zeszlym tygodniu ;)

Ja niedawno pierwszy raz w życiu w leginsach biegałem - już nie umiem biegać w dresie, widzę analogię xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2017 o 19:51, Spawn napisał:

Apropo obcislych spodenek dla golinogów... Cale zycie jezdzilem w zwyklych szerokich ale jak zaczalem w zeszlym roku jezdzic do pracy to jak sie zrobilo ponizej 10 stopni to zimno w krotkich. Kupilem sobie obcisle rajtuzki rowerowe na szelkach i powiem szczerze ze teraz zle mi sie w szerokich jezdzi :D W zeszlym roku zrobilem ponad 1000km ale jezdzilem tylko od sierpnia do polowy listopada. W tym roku mam plan na 2000-2500 bo zaczalem jezdzic w zeszlym tygodniu ;)

A jak mniej więcej wyglądają te rajtuzki, bo ja też mam zamiar w końcu przerzucić się na coś bardziej rowerowego niż krótkie spodenki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie te https://www.cyklotur.com/odziez-rowerowa/spodnie-obcisle/dlugie/p,spodenki-dlugie-fabro-czarne-r-xl-rogelli,393006.html?utm_source=email_transakcyjny&utm_medium=email&utm_campaign=zamowienie_zrealizowane tyle że one są ocieplane i ja je kupiłem na jesień/zime. Jeźdże w nich jak jest poniżej +10 i jeździłem do lekkich mrozów powiedzmy do -3 i dawały rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko luźne i właściwie to tylko singletracki parę prakycznych obrazków od Endura i to już od ładnych paru lat i jak jest skwar to nie ma ciekawszych niż takie 3/4, mają ciekawy system chłodzenia, który sprawdza się idealnie. Problem za to mam z majtkami, zwykłe (bawełniane) po godzinie jazdy są mokre. Tak mam do roboty. Natomiast w trasę staram się zakładać z wkładką (accent, mimo). Majtki od Endura zakładam bardzo sporadycznie - cisną mnie na udach, tam gdzie się kończą na opasce silikonowej.

Do obcisłych nie mam przekonania, bo albo się podwijały albo przeszkadzały w ruchach.

.

.

Mam inne pytanie, czy używacie kasku? Ja nie używam, z premedytacją, wy****łem się nie raz, nie raz szorowałem po piachu, asfalcie, żużlu (najgorsze doświadczenie). Ale na łep coś muszę mieć i tak od paru lat przyzwyczaiłem się do buffa - bez tej szmaty ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czernomorec napisał:

Spodenki? De gustibus. Dla mnie facet w takim czymś wygląda jak... to, na co stawia się nogę w rowerze :)

 

A nadmierne przejmowanie się swoim wyglądem jak dla Ciebie wygląda? Rozumiem że Ty wsiadasz na rower przy zerowej temperaturze w modnych jeansach a na basenie koszulki nie zdejmiesz bo goły tors jest gejowy? :) To jest odzież użytkowa, nie chodzi się w niej na proszoną kolacje do restauracji. Nie wkręca Ci się luźna nogawka w korbe, nie przewiewają, nie przemekają i oddychają więc nie dojeżdżasz do celu jak z pod prysznica.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja się zastanawiam. Mam fajnego crossa, który ma już napęd do wymiany. Dodatkowo bym wymienił przerzutki, klamki, i jakieś tam bzdety żeby go odświeżyć. Oryginalnie to był deore mieszaniec z SLX. Teraz nie wiem czy kupić pełną grupę SLX czy XT. Rower do zajechania czyli całoroczny. Jeżdżę w śniegi deszcze itp. Dodatkowo teraz testuje MTB carbony 29 obręcz na pełnym XT który będzie oczkiem w głowie. Tylko ciepły sezon.

 

Cross to wół roboczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności