Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wracam do tematu zakupu roweru.

 

Tak sobie myślę, że teraz jest chyba odpowiedni okres na zakup nowego roweru, w dobrej cenie.

Myślałem, że kupię jakiegoś Integrala V3 do 1k zł, ale przynajmniej w sklepach internetowych nie widzę na razie żadnych przecen na niego.

Ktoś śledzi temat i podpowie co i gdzie szukać?

Chciałbym zamknąć do w 1k zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu zakupu roweru.

 

Tak sobie myślę, że teraz jest chyba odpowiedni okres na zakup nowego roweru, w dobrej cenie.

Myślałem, że kupię jakiegoś Integrala V3 do 1k zł, ale przynajmniej w sklepach internetowych nie widzę na razie żadnych przecen na niego.

Ktoś śledzi temat i podpowie co i gdzie szukać?

Chciałbym zamknąć do w 1k zł.

I ja się podepnę.

 

Szukam czegoś do 1k, absolutny max, używki w b. dobrym stanie wchodzą w grę.

Rynku nie znam, póki co jeżdże na 20-letnim góralu kupionym przez mojego tatę, który potrzebował prostego sprzętu na dojazdy do pracy poza samochodem.

 

Chyba crossik będzie najsensowniejszy, bo na różnych nawierzchniach planuję jeździć, ale żadne wycieczki w góry czy bagna.

Na allegro firmy Lazaro, Kands, Spartacus sie przewijają, jednak poza rozmiarem niekoniecznie wiem, na co zwracać uwagę przy zakupie.

Jam względnie duży chłopiec (190 cm), z tego co czytam to rama 21" pode mnie pasuje, poprawcie jak się mylę.

 

Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Osobiście nie widzę sensu dokładania do pompki zbyt dużej sumy. Przerabiałem ten temat jakieś 2 lata temu i stanęło na aluminiowej BETO z drewnianą rączką. Solidne wykonanie, radzi sobie bez problemu z oponą szosową (mtb już nie wspomnę bo to dosłownie kilka ruchów tłoka). Cena przystępna. Zadowolenie moje i innych jak widać po komentarzach spore. Kupiona chyba w centrumrowerowym o ile dobrze pamiętam. Szukać gdzie taniej. Końcówka na dwa zawory.

1.jpg

Edytowane przez sheva_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam stacjonarną GIYO, jest rozkładana, części zapasowe można kupić, duże ciśnienia dla niej to żaden problem. Była w promocji kiedyś tam i sporo taniej szło kupić ale i tak wyszło ponad 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Two6Player 2012 + Argyle RCT 120mm

-Revolt + DT + X-Drive/Revolt Pro ss 9t

-Fever v2 + Dartbmx Thorn + Trance 28t

-Funky + Boogie (+/- 720mm)

-Avid X.0 (jakas racingowa wersja, ale teraz na klamce od juicy 5 bo oryginalna padla) + dartmoor nano 160mm

-Waga: 10.9kg


@up - Bender. Początki jazdy rowerem 10 lat temu mi się przypominają.

 

Warto pamiętać, że te wszystkie numery robił na Polskiej ramie od Karpiela.

Legendarne ramy, a Karpiela miałem zaszczyt nawet poznać osobiście i sobie trochę z nim pogawędzić, równy gość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam stacjonarną GIYO, jest rozkładana, części zapasowe można kupić, duże ciśnienia dla niej to żaden problem. Była w promocji kiedyś tam i sporo taniej szło kupić ale i tak wyszło ponad 100zł

 

Taka http://allegro.pl/pompka-podlogowa-wysokie-cisnienie-giyo-gf-01-i6560571651.html ?

 

Mam do napompowania szosę i MTB 29 ale MTB to się pompuje bez problemu z płuc ;)

Osobiście nie widzę sensu dokładania do pompki zbyt dużej sumy. Przerabiałem ten temat jakieś 2 lata temu i stanęło na aluminiowej BETO z drewnianą rączką. Solidne wykonanie, radzi sobie bez problemu z oponą szosową (mtb już nie wspomnę bo to dosłownie kilka ruchów tłoka). Cena przystępna. Zadowolenie moje i innych jak widać po komentarzach spore. Kupiona chyba w centrumrowerowym o ile dobrze pamiętam. Szukać gdzie taniej. Końcówka na dwa zawory.

1.jpg

 

Podasz jakiś link do sklepu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja używam stacjonarną GIYO, jest rozkładana, części zapasowe można kupić, duże ciśnienia dla niej to żaden problem. Była w promocji kiedyś tam i sporo taniej szło kupić ale i tak wyszło ponad 100zł

Taka http://allegro.pl/pompka-podlogowa-wysokie-cisnienie-giyo-gf-01-i6560571651.html ?

 

Mam do napompowania szosę i MTB 29 ale MTB to się pompuje bez problemu z płuc ;)

Osobiście nie widzę sensu dokładania do pompki zbyt dużej sumy. Przerabiałem ten temat jakieś 2 lata temu i stanęło na aluminiowej BETO z drewnianą rączką. Solidne wykonanie, radzi sobie bez problemu z oponą szosową (mtb już nie wspomnę bo to dosłownie kilka ruchów tłoka). Cena przystępna. Zadowolenie moje i innych jak widać po komentarzach spore. Kupiona chyba w centrumrowerowym o ile dobrze pamiętam. Szukać gdzie taniej. Końcówka na dwa zawory.

1.jpg

Podasz jakiś link do sklepu ?

dokładnie jest to model GIO GF-61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam stacjonarną GIYO, jest rozkładana, części zapasowe można kupić, duże ciśnienia dla niej to żaden problem. Była w promocji kiedyś tam i sporo taniej szło kupić ale i tak wyszło ponad 100zł

Wy się tu rozwodzicie nad pompkami za ponad 100zł, a ja za głupią pompke do samego amortyzatora musiałbym zapłacić 150zł, także bez narzekania proszę :D

Edit: Na moją wagę 68/69kg nie starcza nawet 11bar ciśnienia, nadal za miękki i od razu pisze - amortyzator nie jest na 100% rozszczelniony ani uszkodzony w żaden sposób :P

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja używam stacjonarną GIYO, jest rozkładana, części zapasowe można kupić, duże ciśnienia dla niej to żaden problem. Była w promocji kiedyś tam i sporo taniej szło kupić ale i tak wyszło ponad 100zł

 

Wy się tu rozwodzicie nad pompkami za ponad 100zł, a ja za głupią pompke do samego amortyzatora musiałbym zapłacić 150zł, także bez narzekania proszę :D

Edit: Na moją wagę 68/69kg nie starcza nawet 11bar ciśnienia, nadal za miękki i od razu pisze - amortyzator nie jest na 100% rozszczelniony ani uszkodzony w żaden sposób :P

Również jestem ciekawy. Amorki co do zasady potrzebują tyle powietrza co przy ziewaniu. Do REBY TO to trzeba przy takiej wadze mniej niż 100 Psi. Także to co piszesz wydaje mi się wielce nieprawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja używam stacjonarną GIYO, jest rozkładana, części zapasowe można kupić, duże ciśnienia dla niej to żaden problem. Była w promocji kiedyś tam i sporo taniej szło kupić ale i tak wyszło ponad 100zł

Wy się tu rozwodzicie nad pompkami za ponad 100zł, a ja za głupią pompke do samego amortyzatora musiałbym zapłacić 150zł, także bez narzekania proszę :D

Edit: Na moją wagę 68/69kg nie starcza nawet 11bar ciśnienia, nadal za miękki i od razu pisze - amortyzator nie jest na 100% rozszczelniony ani uszkodzony w żaden sposób :P

150zł to ja dałem za cały swój rower :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za amortyzator?

RS Argyle RCT 140mm z 2012 (obecnie 120mm, najlepsze geo z ramą two6player).

Edit: Cały spec rowera kilka odpowiedzi wyżej ;)

 

 

Ja używam stacjonarną GIYO, jest rozkładana, części zapasowe można kupić, duże ciśnienia dla niej to żaden problem. Była w promocji kiedyś tam i sporo taniej szło kupić ale i tak wyszło ponad 100zł

Wy się tu rozwodzicie nad pompkami za ponad 100zł, a ja za głupią pompke do samego amortyzatora musiałbym zapłacić 150zł, także bez narzekania proszę :D

Edit: Na moją wagę 68/69kg nie starcza nawet 11bar ciśnienia, nadal za miękki i od razu pisze - amortyzator nie jest na 100% rozszczelniony ani uszkodzony w żaden sposób :P

Również jestem ciekawy. Amorki co do zasady potrzebują tyle powietrza co przy ziewaniu. Do REBY TO to trzeba przy takiej wadze mniej niż 100 Psi. Także to co piszesz wydaje mi się wielce nieprawdopodobne.

 

A właśnie tak jest :) Jeśli nie wierzysz, to na internecie są nawet manuale Rock Shox'a do każdego ich amortyzatora. To są jakieś wysokociśnieniowe komory, i osobiście wbijałem te 11 bar specjalną pompką od znajomego ;)

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć płynne przejsćie z pompki do opon na pompkę do amora, nie chciał bym zobaczyć jak ktoś pompuje koło z oponą 2,4 pompką od amora. Ja pompuję na stacji benzynowej. W teren mam awaryjną plastikową, zefal, najtańszą za 20pln, bije lepiej niż wiele za 100pln, ale nie ma się co oszukiwać opony z mlekiem to ona nie uszczlni.

Od manuala można zacząć, a później sprawdzić ugięcie wstępne (siedząc na rowerze 20-30% co kto lubi)

11bar=160psi może i tak piszą, konstrukcji jest wiele miałem kiedyś nixona z trzema komorami powietrznymi, taki pompowany AK380- to była tragedia, Teraz mam rs pike sa z 1komorą i jest bajka, płynie, łyka i nie kwika

kalkulator atmosferycny :

http://rowery.zbooy.pl/ciskal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć płynne przejsćie z pompki do opon na pompkę do amora, nie chciał bym zobaczyć jak ktoś pompuje koło z oponą 2,4 pompką od amora. Ja pompuję na stacji benzynowej. W teren mam awaryjną plastikową, zefal, najtańszą za 20pln, bije lepiej niż wiele za 100pln, ale nie ma się co oszukiwać opony z mlekiem to ona nie uszczlni.

Od manuala można zacząć, a później sprawdzić ugięcie wstępne (siedząc na rowerze 20-30% co kto lubi)

11bar=160psi może i tak piszą, konstrukcji jest wiele miałem kiedyś nixona z trzema komorami powietrznymi, taki pompowany AK380- to była tragedia, Teraz mam rs pike sa z 1komorą i jest bajka, płynie, łyka i nie kwika

kalkulator atmosferycny :

http://rowery.zbooy.pl/ciskal.html

Twardość amortyzatora ustawia się w sumie wedle własnych preferencji w danym terenie. Ale do dirtówki nie moge mieć za miękkiego, szczególnie gdy śmigam na pumptracku ;) A jaki masz rok pike?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sezon przejeżdżony na Romet Orkan 5 2015, teraz szukam czegoś szybszego i oczko wyżej, ale nadal w tym temacie. Znajomy polecił niemiecką markę Canyon. Macie jakieś doświadczenia? Co myślicie o tym modelu?

 

https://www.canyon.com/pl/fitness/roadlite/roadlite-al-5.html

 

d91947408d2d23455b3fa0d29ed752b5.jpg

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności