Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pora pokazać co mam teraz w pokoju. Rower będzie tu stał dopóki nie zmienię drzwi w komórce. Trzeba w nim wymienić szprychę, owijkę i podnieść nieco klamkomanetki i będzie super :)

Nie wystarczy obrócić kierownicę? Góra ma być poziomo, a widać, że trochę opada. Chociaż pewnie klamkomanetki też trzeba trochę podnieść. Zdjęcie jest zrobione pod takim kątem, że kiepsko to widać.

Kilka dni temu podniosłem kierownicę i jest lepiej ale do ideału jeszcze brakuje. Możliwe, że w weekend założę owijkę i podniosę klamki. Pewnie długo ta kierownica i tak nie zostanie, bo w planach mam już kupno zintegrowanej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do osób, które trochę lepiej znają sie na kolarzówkach. Obecne jeżdzę na modelu treka fast track 470 na osprzęcie shimano RSX i rx100 a na oku mam całkiem niedrogi nowy model merida race 880 z tego roku.

Opłaca się sprzedawać obecny rower i zrobic przesiadkę na tą meridę? Nigdzie nie znalazłem konkretnych opinii co do osprzętu w tej meridzie a nie chciałbym tym zakupem robić kroku w tył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do osób, które trochę lepiej znają sie na kolarzówkach. Obecne jeżdzę na modelu treka fast track 470 na osprzęcie shimano RSX i rx100 a na oku mam całkiem niedrogi nowy model merida race 880 z tego roku.

Opłaca się sprzedawać obecny rower i zrobic przesiadkę na tą meridę? Nigdzie nie znalazłem konkretnych opinii co do osprzętu w tej meridzie a nie chciałbym tym zakupem robić kroku w tył :)

 

Lepiej poszukaj jakiejś używki w tej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienil na nowy, chyba, ze lubisz taki vintage rowerowy :P. Sprawdzales, czy inne firmy nie maja lepszego osprzetu wrzuconego, w podobnej cenie?

Tak i niespecjalnie w tej cenie jest wybór większy bo osprzęt zwykle ten sam..

 

 

Panowie mam pytanie do osób, które trochę lepiej znają sie na kolarzówkach. Obecne jeżdzę na modelu treka fast track 470 na osprzęcie shimano RSX i rx100 a na oku mam całkiem niedrogi nowy model merida race 880 z tego roku.

Opłaca się sprzedawać obecny rower i zrobic przesiadkę na tą meridę? Nigdzie nie znalazłem konkretnych opinii co do osprzętu w tej meridzie a nie chciałbym tym zakupem robić kroku w tył :)

 

Lepiej poszukaj jakiejś używki w tej cenie...

 

Właśnie szczerze mówiąc tym razem wolałbym nowy :) Budżet mam tak maksymalnie do 2.5k na chwilę obecną

Głównie zależy mi na bezproblemowym napędzie i czymś lepszym niż mam teraz. Promują teraz tą meridę więc się zainteresowałem, podobno na początek wybór dobry.

Nie oczekuję tutaj jakości jak w rowerach za 5k w górę tylko na bezproblemowym użytkowaniu. Chyba, że ten osprzęt to szajs a ja o tym nie wiem ale w jednym z testów chwalił gościu rower, że dla amatora jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tej cenie w nowych nie ma zbytniego wyboru. Ja miałem z pół roku temu podobny dylemat, wybrałem używkę i nie żałuję. Chociaż trzeba było polować na okazje :)

 

Teraz dopiero spojrzałem, że Merida z 2014 roku ma klamkomanetki Claris, a one nie mają już tych dźwigni do zrzucania biegów z boku jak Sora i 2300. No i jest widelec karbonowy. Ogolnie spoko sprzęt. Widzę, że jest dużo lepiej w modelu na ten rok. Tylko cena poszła w górę. No i napęd trochę lipny. Korba, łańcuch i kaset to trochę zagadka.

Sprawdź sobie jeszcze B'Twina z Decathlonu http://www.decathlon.pl/btwin-rower-szosowy-triban-500-id_8306944.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiś rower na miasto, bo nie wiem, czego szukać. Ma być mały, wytrzymały, lekki, bez bajerów, tani. Taki, żeby można było go wziąć do ręki, przenieść po schodach, bez obijania o poręcze, po czym dosłownie rzucić w kąt pokoju, bez obawy, że się coś pokrzywi, poprzestawia. Rower ma być mały i prosty (w budowie i obsłudze), ale ma mieć siodełko i hamulce, bo łatwo tracę równowagę ;) Myślałem o jakimś bmxie (odstrasza mnie trochę nisko osadzone siodełko i cała ta 'wyczynowa' otoczka... ja chcę się na tym po prostu przemieścić z punktu a do b ), czy mtb (tylko czy znajdę coś wystarczająco małego, bez przerzutek i amortyzatorów?). Jaki rozmiar kół byłby optymalny 20", 24"?

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich zabezpieczeń przed kradzieżą używacie?

Żadnych, nigdy nie zostałam roweru pod sklepami, na klatce schodowej czy na ulicy. Prawda jest taka, że każde zabezpieczenie można rozbroić. nawet kryptonite puszcza po ciekłym azocie i Polacy w Anglii o tym wiedzą ;). Ale jak już na prawdę musisz to patrz na ulocki ale te powyżej 500, zabezpieczenie powinno się oczywiście dobierać do wartości roweru i przyjmuje się około 15-20% jego ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nawet kryptonite puszcza po ciekłym azocie i Polacy w Anglii o tym wiedzą ;).

 

A można spytać jak to robią? ;) Ciekły azot jest substancją skrajnie niebezpieczną, wrze w temperaturze -195st. C. w naszej atmosferze, przechowuje się go w skrajnym zimnie i pod niskim ciśnieniem (lub wyższym, ale również w skrajnych temperaturach) w specjalnych pojemnikach.

To o czym piszesz to najpewniej schładzanie poprzez rozprężanie jakiegoś gazu.

 

Ja jakoś nigdy nie lubiłem tego zalecenia 15-20% ceny roweru. Kupuje się po prostu zabezpieczenie dobre i sprawdzone, są testy i filmy jakie zabezpieczenia można zrobić w kilka chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nigdy nie lubiłem tego zalecenia 15-20% ceny roweru.

Też tego nie lubię. Ciężko było mi dostać zabezpieczenie pomiędzy w zakresie 1800-2400. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna decyzja... zobaczysz zaraz jak głupio się jeździ na zwykłych pedałach jak nie możesz ciągnąć :) Co do wywrotek kilkanaście sezonów z zapięciami za mną, a tylko jedna wywrotka z winy butów na koncie:) Ale było mokro, kocie łby, stanąłem na światłach i but mi sam odjechał. Ale to był but szosowy więc też zupełnie inaczej;)

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności