Skocz do zawartości

Jaki zestaw +/- 400zł do muzyki instrumentalnej


Majster87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż mam około 500zł na zestaw mp3 + słuchawki dokanałowe. Słucham szeroko pojętej muzyki instrumentalnej, z przewagą muzyki gitarowej, trochę muzyki elektronicznej. Moje wymagania:

- dobre wyraźne, wysokiej jakości basy, jednak nie zalewające całego pasma.

- wyraźne, jednocześnie stonowane wysokie tony - w sam raz.

- dobra separacja instrumentów.

- dobra izolacja dźwięków z zewnątrz.

- pojemność grajka koło 8giga najlepiej z czytnikiem kart microSD (SDHC).

- odtwarzanie FLAC.

- nie zależy mi na bajerach tylko na dobrej jakości dźwięku przede wszystkim.

Mam FUZE'a ale wygląda na to, że nie da się do niego dobrać słuchawek dokanałowych więc z BARDZO ciężkim sercem będę musiał się z nim pożegnać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam FUZE'a ale wygląda na to, że nie da się do niego dobrać słuchawek dokanałowych więc z BARDZO ciężkim sercem będę musiał się z nim pożegnać :(

Da się np. Wszystko od Etymotic. Prawdopodobnie też Phonaki (nie słuchałem ich z Clipem ale to chłodne słuchawki i z karmą było jeszcze trochę za chłodno).

Możliwe, że również Shure E4C by się zgrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko te słuchawki trzeba sprowadzać z zagranicy i koszt to ponad 250zł...

Shure E4C 550zł na allegro :rolleyes:

W komisie na forum da się kupić taniej. Na allegro są ofery w normalnych i nienormalnych cenach ale czasem zdarzają się okazje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komisie na forum da się kupić taniej. Na allegro są ofery w normalnych i nienormalnych cenach ale czasem zdarzają się okazje ;)

 

Widzę, że Ty masz do sprzedania słuchawki dobrze zgrywające się z Fuze. Czy to jak grają pokrywa się z moimi wymaganiami? Chociaż 239+przesyłka to kupa kasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otóż mam około 400zł na zestaw mp3 + słuchawki dokanałowe. Słucham szeroko pojętej muzyki instrumentalnej, z przewagą muzyki gitarowej, trochę muzyki elektronicznej. Moje wymagania:

- dobre wyraźne, wysokiej jakości basy, jednak nie zalewające całego pasma.

- wyraźne, jednocześnie stonowane wysokie tony - w sam raz.

- dobra separacja instrumentów.

- dobra izolacja dźwięków z zewnątrz.

To tak... Wysokie tony jak na dokanałówki uważam za bardzo dobre, izolacja obiektywnie bardzo dobra, separacja instrumentów też świetna.

Jedyne zastrzeżenia można mieć według mnie do basu. Bas jak najbardziej jest i w niezłej jakości ale jest go stosunkowo słaby, brakuje mięsa.

Mi osobiście to nie przeszkadzało zwłaszcza, że Clip i ustawienie Bass na "pilocie" w znacznym stopniu wypełniają tą lukę.

Jednak w drum'n'bass przydałoby się jednak mięcho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak... Wysokie tony jak na dokanałówki uważam za bardzo dobre, izolacja obiektywnie bardzo dobra, separacja instrumentów też świetna.

Jedyne zastrzeżenia można mieć według mnie do basu. Bas jak najbardziej jest i w niezłej jakości ale jest go stosunkowo słaby, brakuje mięsa.

Mi osobiście to nie przeszkadzało zwłaszcza, że Clip i ustawienie Bass na "pilocie" w znacznym stopniu wypełniają tą lukę.

Jednak w drumm'n'bass przydałoby się jednak mięcho ;)

I to mnie martwi, zależy mi na dość mocnym basie, nie wiem czy są wogóle słuchawki które z Fuzem zagrają w opisany przeze mnie sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może podwyższę budżet do 500zł z przesyłką. Możecie mi polecić któryś z odtwarzaczy sony (z tych które mają słuchawki ex082 w komplecie) który spełni moje wymagania? Dział co kupić czytam już 5 dzień i mam taki mętlik w głowie, że już nic nie wiem :wacko:

zamiast tego poczytaj dział recenzje - wyniesiesz o wiele więcej; jeśli chodzi o sony to dzwiękowo jako tako są do siebie podobne, choć można wyczuć różnice w szkole brzmienia między kolejnymi generacjami walkmanow; kilka recenzji: 1 2 3 4 porównanie

oprócz funkcji typu radio czy 'sens me' niewiele różnią się obsługą i wyglądem (wyjątkiem może byc seria a820, która dodatkowo ma bluetootha), starsze pokolenie miało też problem z szumami na czułych słuchawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być do 500 zł i Sony, to najlepszym modelem będzie tu S639F.. CHociaż w sumie A826 po małych zmianach w DACu wg mnie grał odrobinę lepiej od S, ale za to jest większy, droższy i krócej trzyma bateria :) ZA to ma bluetooth (mi zupelnie niepotrzebny), większy wyświetlacz i imo ładniejszy jest ;)

Na S639F słucham nawet sporo muzyki instrumentalnej, głównie jazz i rock, jeśli chodzi o jazz to aż odpływam czasami, tak fajnie słychać instrumenty :D (oczywiście ocena subiektywna, niestety nie miałem do czynienia z lepszymi słuchawkami :( ) Rock też daje rade, ale gitara wydaje mi się już być "mniej realistyczna" ;) To na Denonach, na EXach już gorzej, aczkolwiek dawno ich nie używałem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić któryś z odtwarzaczy sony (z tych które mają słuchawki ex082 w komplecie)

Tym, czy mają EX082 w komplecie się nie sugeruj. To dobre słuchawki jak na swoją cenę, ale nie z każdym Sony zgrywają się dobrze (np. z NWZ-A810 nie).

 

Radziłbym zostać przy fuze, a to 500 zł (lub przynajmniej większą część tej kwoty) wydać na słuchawki.

 

Hmm S639F to koszt około 550zł przynajmniej teraz..

Są też wersje tego odtwarzacza z mniejszą pamięcią (np. S638F - 8GB, S636F - 4GB) - kosztują taniej, a to wciąż ten sam odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, czy mają EX082 w komplecie się nie sugeruj. To dobre słuchawki jak na swoją cenę, ale nie z każdym Sony zgrywają się dobrze (np. z NWZ-A810 nie).

 

Radziłbym zostać przy fuze, a to 500 zł (lub przynajmniej większą część tej kwoty) wydać na słuchawki.

 

Są też wersje tego odtwarzacza z mniejszą pamięcią (np. S638F - 8GB) - kosztują taniej, a to wciąż ten sam odtwarzacz.

 

 

Zdecydowanie wolę przeznaczyć tą kasę na odtwarzacz, ponieważ głównie słucham muzyki w domu i służą mi do tego CAL! Jednak chciałbym mieć też przyzwoite słuchawki "na miasto". Tylko czy S639F ma wystarczająco mocy dla CAL! i czy się z nimi zgrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę przeznaczyć tą kasę na odtwarzacz, ponieważ głównie słucham muzyki w domu i służą mi do tego CAL!

To trzeba było tak od razu mówić :)

 

Najczęściej polecanym na forum playerem do CAL! jest iPod Nano 1 generacji. Można na niego wgrać alternatywne oprogramowanie Rockbox - będzie odtwarzał FLAC.

 

Wtedy wystarczy tylko dokupić EX082 albo EX85 na miasto - też powinny się z nim dobrze zgrać.

 

Ze swojej strony mogę polecić też Samsunga Yp-Z5, ale w tym przypadku nie ma Rockboxa ani odtwarzania FLAC.

 

Oba odtwarzacze raczej tylko jako używane, choć były ostatnio nówki Z5 na Allegro.

Jeśli moje typy nie przypadną Ci do gustu, rozglądaj się za innymi chłodno grającymi odtwarzaczami, np. iPod Touch, Trekstor Vibez, etc.

 

Nie wiem, jak S630F zgra się z CAL!, wiem tylko że A810 grał z nimi niezbyt ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było tak od razu mówić :)

 

Najczęściej polecanym na forum playerem do CAL! jest iPod Nano 1 generacji. Można na niego wgrać alternatywne oprogramowanie Rockbox - będzie odtwarzał FLAC.

 

Wtedy wystarczy tylko dokupić EX082 albo EX85 na miasto - też powinny się z nim dobrze zgrać.

 

Ze swojej strony mogę polecić też Samsunga Yp-Z5, ale w tym przypadku nie ma Rockboxa ani odtwarzania FLAC.

 

Oba odtwarzacze raczej tylko jako używane, choć były ostatnio nówki Z5 na Allegro.

Jeśli moje typy nie przypadną Ci do gustu, rozglądaj się za innymi chłodno grającymi odtwarzaczami, np. iPod Touch, Trekstor Vibez, etc.

 

Nie wiem, jak S630F zgra się z CAL!, wiem tylko że A810 grał z nimi niezbyt ciekawie.

Ipod raczej odpada ze względu na małą ilość pamięci (z tego co kojarze), no i wolałbym nowy odtwarzacz. Bardzo mi się podoba ten S639F, brak FLAC,a jakoś bym przebolał tylko kwestia jak on się zgrywa z CAL! Ipod touch to już 600zł, do vibeza tak średnio jestem przekonany, niezbyt mi się podoba. Sony to całkiem ciekawa opcja, zbiera dobre opinie i te 40+ h baterii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności