Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

No Disc !;( Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał już taka sytuacje ze po włozeniu płyty otwarzacz twierdzi cały czas uparcie NO DISC.

Po za tym jednym małym szczegółem wszystko wyglada ok.

Odtwarzacz był juz czyszczony wiec nie jest to kwestja brudnego lasera. Jeśli ktoś miał już taką sytuacje to ile wyniosły koszty naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystapily te same objawy. Nie ma reguly. Raz czyta plyte innym razem zawiesza sie w trakcie... Ja o swojego juz nie walcze. Czasem jak mnie najdzie ochota na cos z CD to wyciagam z szuflady. Problem dotyczy prawdopodobnie nie tylko optyki ale samego mechanizmu przesuwu soczewki. Kiedy nie wczytuje plyty czesto brakuje tez charakterystycznego brzeczenia przesuwanych "saneczek" z soczewka. Szkoda... ale juz go sobie zastapilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do problemu "No Disc" mam nową teorię. Pewnie jest ona zupełnie bez sensu, ale...

Prawie każdy laser w odtwarzaczach CD umieszczony jest czymś w rodzaju amortyzatora - elektromagnesu (wewnątrz saneczek). Dzięki niemu soczewka może dopasować swoje położenie względem płyty. Zdarzyło mi się już oglądać te straszną informację: "No Disc" i wtedy pomagało bardzo delikatne przyciśnięcie i puszczenie soczewki (oczywiście tak, by jej nie ubrudzić). Zaznaczam, że zdaję sobie sprawę, iż moja rada brzmi jak coś w stylu: "A na diabła najlepszy jest czosnek!", ale może coś w tym jest. Mało rzeczy irytuje mnie tak, jak cisza w słuchawkach połączona z bezradnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ostatnie dwa posty nie przynosza pewnego rozwiazania.

 

Teoria "padnietych akumulatorow": gdyby to byla prawda, na zewnerznym zasobniku na baterie IMP powienien dzialac bez zarzutu. Niestety zawiesza sie tak samo. Wyglada na to, ze czesc zawieszen 550 jest jednak pochodzenia mechanicznego.

 

Teoria "poruszenia soczewki": sprawdzone, nie dziala. Nawet przesuniecie saneczek nie zawsze pomaga. Mialem tez teorie, ze po plycie z mp3 nalezy na moment wlozyc cd audio i pozwolic odtwarzaczowi "zassac" plyte. Potem wylaczyc i zmienic na mp3. Na poczatku udawalo sie w ten sposob. Potem IMP odmawial juz nawet odtwarzania cd audio.

 

Objawy towarzyszace "zawieszaniu sie" u mnie IMPa to:

-brak dziwieku przesuwania "saneczek" soczewki

-zapalona dioda w wyjsciu optycznym, lub jej migotanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak stary, ale tu chodzi o migotanie, ktore sie nie konczy. Odtwarzacz bez konca stara sie pobrac plyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i to troche dziwne, ale u mnie imp nie chce czytac plyt jak jest... przywalony ksiazka w plecaku o0 Na poczatku myslalem ze to wina pokrowca - ma rzepe na srodku i myslalem ze jak ksiazka lezy na impie to naciska na srodek klapy ktora hamuje silnik. Ale jak nosilem go bez pokrowca to bylo to samo o0 a nacisk powinien rozkladac sie na boki klapki i ta nie powinna opadac... dziwne ale prawdziwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj impek zaczyna kaszlec przy odczycie plyt CDRW. Nie wiem czy to juz laser nie daje sobie rady czy moze plytki sa "dupiate", bo sprawdzalem 2 low endowe płyty. Esperanza i Platinium.

Nie jest to wina wewnetrznych akumulatorkow, bo ich wcale nie uzywam, zasilacz nie wyrabia (ze starosci) a nie mam transmormatora zeby uruchomic zasilacz z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esperanza to low end, ale Platinium sa to plyty sredniej klasy. Juz tak sie nie doluj. To sa niezle krazki, chyba, ze kupiles jakas wycofana i podejrzana serie... co na gieldach w Polsce sie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze i srednia klasa :) ale jednak player ma trudnosci.

 

Ta Esperanza to juz i tak na straty spisana, bo trafilem na 4 napedy, ktore sobie z nia nie radza. Teraz juz nie robia takich dobrych napedow jak kiedys. Moja nagrywarka widocznie ma dobra korekcje bledow :)

 

Musze dorwac jakas RW z wyzszej polki np. Verbatima, bo na tych dwóch RW nie da sie w ogole sluchac muzyki. Kaszle lub zwisa lub przechodzi do nastepnej piosenki.

CDR czyta bez problemu, nawet te najtansze i podobno najgorsze - Hawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od poczatku do konca "jezdzilem" na pieciu EMTEC RW, ktore kupilem kiedys przypadkiem. Sprawdzaly sie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O, Jezu! Ja mam ten sam problem, że nie może mój player iRiver IMP-550 żdanej płyty odczytać, choć wcześniej czytał. Tera tylko rzęzi i coś tam w mu w bebechach prztyka i szoruje. Obawiam się, że mechanizm przesuwu padł doszczętu. Chyba nie pozostanie mi nic innego jak wysłać go do serwisu. Mam tedy pytanie do was, bracia w wierze (choć ja już prawie nie wierzę:) Z racji tego że gwarancja się skończyła kurna <_< będę zmuszony płacić za tom naprawę. Zakładając najgorsze, czylli chyba wymianę silniczka-mechanizmu, jak myślicie ile to mnie może wynieść? Ma ktoś jaki doświadczenie? Pozdrawiam. (Mam nadzieję, że awaria nie jest tak poważna..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożesz ty mój, zadzwoniłem i okazało się, że naprawa będzie trwać osiem tygodni, bo w pierwszej kolejności reperowany jest sprzęt z gwarancją.

Dyskryminacja. Beznadziejne. W dodatku podejrzenie padło na laser lub o, zgrozo płytę główną. Trzy paki trzeba będzie wybulić, ale się nie zawaham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na no disc mam juz patent: nie wiem, ile jeszcze zniesie moj imp, ale delikatne przemienne pionowe i poziome wstrzasy podczas proby zalapania plyty oraz otwieranie po kilku chwilach i zamykanie przezwyciezaja problem...

 

Kogo ja chce oszukac?! Sprzet za tyle kasy powinien byc bezbledny! Koniec. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A ja mam taki patent:

zauważyłem ze mój iriver przestaje odczytywać płyty po jakimś czasie tzn na początku je odtwarza, wiec jak chce posłuchać jakiejś płyty wcześniej wypalonej, której nie widzi to wkładam jakac nową zaczynam odtwarzać jakiś utwór mieszczący się w połowie, daję mu ją rozkręcić, wtedy wyjmuje płytę i wkładam tą, której chce słuchać, przeważnie za pierwszym razem jej nie widzi, ale za 2 czy 3 daje już rade;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dzis wygrzebalem z szuflady mojego IMP-550, ktory tam wyladowal jakies 4-6 lat temu gdy zaczely sie problemy z odczytywaniem plyt. Dzis oczywiscie ten sam problem, zadnej plyty nie czyta, ale nie czekajac dlugo rozkrecilem go i przekrecilem o 1/4 do 1/2 obrotu ta srobke i .... dziala .... :D czyta wszystkie plyty :D, audio i MP3 :D:)

 

Troche bawie sie w archeologa, ale moze komus sie to przyda :)

IMG_5591.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności