Skocz do zawartości

Panasonic Rp-hje50


ender-wiggin

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.audiocubes.com/product/Panasoni...t_Ear_pads.html

 

rphje50elrg.jpgsizes.gif

 

pierwsza z brzegu recenzja użytkownika (dosłownie pierwsza jaką znalazłem na stronie ;] ), 25.01.2005, ocena 3/5:

Kupiłem je na podstawe tego co wyczytałem w recenzjach, jednakże jestem nieco rozczarowany ich brzmieniem. Mam iAudio CW200 i słuchawki które z nim otrzymałem są całkiem niezłe, za wyjątkiem basów, które stają się zniekształcone kiedy słucham głośniej. Z drugiej strony średnica i góra są dobre. Te Panasoniki mają bardzo dobry, mocny bas. Problem polega na tym że góra "nie gra tak wysoko". Słychać nienaturalne wzmocnienie około 2.5kHz-7kHz co powoduje że muzyka "świdruje w uszach". Środek jest porównywalny do tych słuchawek, które dostałem z CW200.

 

BTW podobne podbicie jak te Panasoniki mają MX350 - też warto na EQ dać dla 3kHz na -3dB i brzmią znacznie lepiej :)

 

 

druga recenzja, 13.10.2005, 5/5:

 

[... tu chwali sklep] Określę te słuchawki jednym słowem: FENOMENALNE! Kupiłem je ponieważ miały lepsze parametry niż EX71 (lol ;] dop. KHRoN) które wszyscy tak wychwalają. Te są od nich znacznie głośniejsze, mają lepsze parametry (6-25000Hz). Może nieco brakuje góry, ale można to skorygować za pomocą EQ. Średnica jest mocna a basy głębokie i potężne. Konieczne jest staranne założeniesłuchawki w sposób żeby usłyszeć te wspaniałe basy (wiemy o tym ;] dop. KHRoN). Jestem bardzo zadowolony z mojego nabytku.

 

 

hmm... osobiście pozostanę przy EX51 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EX70 do dziś są cenione za jakość O_o ponoć brzmią lepiej niż EX51, ale też mają więcej środka niż EX71... nie pamiętam (zabijcie ;] ) kto, ale ktoś z forum kupił je na allegro dla dziewczyny :)

... jakkolwiek EX70 już są nieprodukowane... albo ja ich nigdzie nie widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te EX 70 (tzn. moja dziewczyna:)

 

Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do moich 71'nek i wolę ich dźwięk - ale myślę, że jakby najpierw wziął 70'tki to bym twierdził odwrotnie.

 

jedno, co moge bezsprzecznie stwierdzić: 70 mają dużo więcej basu. jest znacznie głębszy ale nie przesłania średnich ani wysokich tonów. Nie wiem KHRoN - mi jakos środka brakowało na nich, ale może już uszy mam stępione:) - soprany tak samo jak na 71'nkach. Może jest któs z Wrocka to możemy się spotkać i je również porówna z 71'nkami i coś od siebie napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście też z Wrocka :D:P

 

Ale jakbyś kiedyś przejeżdżał.... to zapraszam:)

 

Ale co do wykonania, to chyba jest lepsze niż w 71, bo kabel jest bardziej gumowy, nie "plastikowy" - podejrzewam, że jest to lepsze wykonanie - może jeszcze wtedy producenci tak nie oszczędzali ?

 

Może dlatego niektórzy mają problemy z trwałością 71'nek:( - ten plastik jest mnie trwały od gumy?

Chociaż u mnie póki co wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności