Skocz do zawartości

VEDIA Idunn


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ogólnie wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, tak więc dla Ciebie człowiek z kompleksami, aby poczuć się kimś wyjątkowym, kupuje gadżet za 22k, oczywiście jeżeli go na to stać.

Z drugiej strony, dla kogoś innego leczeniem kompleksów i dowartościowywaniem się może być umieszczenie w sygnaturce posiadanych wcześniej i teraz playerów, słuchawek, napisanych recek etc ....

 

Chybiony strzal - i to wybitnie. Na forum ta informacja jest bardzo przydatna dla innych uzytkownikow. Ale jak komus brakuje argumentow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chybiony strzal - i to wybitnie. Na forum ta informacja jest bardzo przydatna dla innych uzytkownikow. Ale jak komus brakuje argumentow ...

 

Tak a w środowisku, kiedyś określanym słowem yuppies, taką przydatną informacją jest to jak drogi i unikalny masz zegarek, player, krawat.

Poproś kogoś, kto nie zna się i nie interesuje się playerami żeby powiedział co mu mówi czyjakolwiek sygnaturka na forum. Jak powiedziałem punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Szkoda to że traktujesz to jako "strzał" a nie jako argument w dyskusji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a w środowisku, kiedyś określanym słowem yuppies, taką przydatną informacją jest to jak drogi i unikalny masz zegarek, player, krawat.

Poproś kogoś, kto nie zna się i nie interesuje się playerami żeby powiedział co mu mówi czyjakolwiek sygnaturka na forum. Jak powiedziałem punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Szkoda to że traktujesz to jako "strzał" a nie jako argument w dyskusji.

jak ktoś sie nie zna, albo nie interesuje to nie wejdzie na forum, chyba logiczne..

 

sygnatura sperłnia taką rolę jaką napisał maba, i zeby ktoś wiedział ze jak sie wypowiadam o konkretnym odtwarzaczu, to dlatego ze go miałem czy dlatego ze tylko tak słyszałem... nie wiem jak inni( ale na 100% też) ale ja dostaje troche PM, od początkujących co myśle o takim połączeniu bo miałem etc..

 

oczywiscie ze pewnym stopniu jest to tez pokazówka, tak jak niektóre firmy produkują odtwarzacz za 22K Pln.. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Poproś kogoś, kto nie zna się i nie interesuje się playerami żeby powiedział co mu mówi czyjakolwiek sygnaturka na forum. Jak powiedziałem punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Szkoda to że traktujesz to jako "strzał" a nie jako argument w dyskusji.

 

Akurat się tak składa że ta informacja nie jest dla kogoś kto "...kto nie zna się i nie interesuje się playerami..." tylko dla tych co się znają. I co więcej z premedytacją szukają takich informacji na tym właśnie forum.

 

Więc to jednak "strzał" i to chybiony jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co więcej z premedytacją szukają takich informacji na tym właśnie forum.

 

Więc to jednak "strzał" i to chybiony jak cholera.

Nadal uważam iż nie był to strzał. To że ktoś kto nie zna się i nie interesuje się playeram a powiedzmy szuka dla kogoś prezentu, wklepuje więc w google "odtwarzacze mp3" znajduje w wynikach link forum wchodzi i żadna sygnatura nic mu nie mówi i powiedz czyż nie może sobie pomyśleć tego co napisałem?

 

Co do tematu rozmowy to są osoby, które znają prace Jarosława Westermarka i uważają że przedmiot przez niego wykonany jest swoistym dziełem sztuki i jest wart naprawdę dużych pieniążków.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że Cię nie przekonam ale lubię dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>KPT

 

zauważ że na TYM forum w mojej sygnaturce są tylko elementy związane z TYM forum. Mam w domu co najmniej kilka rzeczy którymi mógłbym się pochwalić bardziej niż iPod-em (są ekskluzywne), choćby rowerem, ale to nie jest tematem tego forum więc nie wymieniam go w sygnaturce. Widzisz jakąś zasadę w tym co napisałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>KPT

 

zauważ że na TYM forum w mojej sygnaturce są tylko elementy związane z TYM forum. Mam w domu co najmniej kilka rzeczy którymi mógłbym się pochwalić bardziej niż iPod-em (są ekskluzywne), choćby rowerem, ale to nie jest tematem tego forum więc nie wymieniam go w sygnaturce. Widzisz jakąś zasadę w tym co napisałem ?

A czy ja zaprzeczam? Przeczytaj proszę całą dyskusję i zobacz o co mi chodzi. Rozumiem że Twoja racja jest najtwojsza ale zrozum że nie każdy myśli tak jak Ty. Niektórzy oceniają ludzi po tym że chcą kupić VEDIA A10 Idunn a inni po sygnaturce i to na szczęście bo jakbyśmy wszyscy tak samo myśleli świat byłby niesamowicie nudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ta walka. Vedia zrobiła wersje Idunn w którą wpakowano sporo kruszców co wyróżnia ją spośród zwykłych mp3. I o to chodziło. Jeśli ktoś chce kupić taki gadżet (bo ma kompleksy czy nie to jego sprawa) to nie dla jego wnętrza tylko obudowy. Obudowa nie była zrobiona przez jakiegoś partacza więc ma swoja wartość. Idunn nie jest od tego żeby pokazywać go w muzeum. Chyba niektóre osoby nie rozumieją czym jest ekstrawagancja, chęć wyróżnienia się. Ktoś może powiedzieć że np. telefony Vertu to kicz, dla idiotów itp. Jeśli ktoś ma 20 tys. zł na taki gadżet to chyba do końca takim idiota nie jest bo jakoś na to zarobił. Jeśli ludzie mają potrzebę posiadania go to dlaczego im tego nie umożliwić. Poza tym często w ekskluzywnych telefonach nie ma wszystkich dostępnych obecnie funkcji: aparatów, GPRSów, GPSów, Wifi itp. Można powiedzieć głupota - wydać kilkadziesiąt tysięcy i nie mieć tego ale chyba nie o to w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy, a ja mam takie jedno pytanko. Skoro to forum, oraz użytkownicy tego forum, nie są docelowym targetem produktów firmy Vedia, jak i Vedia Idunn, to po jakiego... ( Tu wstaw własne słowo) jest tyle postów i tematów na temat odtwarzaczy markowanych znakiem Vedia?! Dla mnie to jest czysta hipokryzja...

 

 

 

Zresztą. Nie wiem nawet o co Wy się tutaj kłócicie. Nic nie zmienicie swoim gadaniem, bo albo Vedia po prostu z impetem *******nie i puści bankruta przez te odtwarzacze, albo zrobi sobie dobrą reklamę. Czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mogę poznać zdanie totalnie alternatywne od tego które znam z rynku.

 

Po drugie, na brak postów reakcja części ludzików jest, że firma już na pewno padła - od tyle.

 

 

Pozostałych 20 postów poza @ nie chce mi się czytać - sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem nadrobic i przeczytac, co sie tam klociliscie, ale nie dalem rady. za duzo tego.

chcialem jednak napisac (moze ktos zdazyl juz to samo powiedziec), ze jak dla mnie, to naprawde ekskluzywny odtwarzacz to bylby taki, gdzie rzeczywiscie sa zmienione bebechy na duzo lepsze i jest ktos zatrudniony do pisania FW od nowa dla tych lacznie 20 sztuk, ktore by byly robione recznie. w zwiazku z tym nie byloby mowy o awaryjnosci FW i nowa wersje FW bylyby robione idealnie pod wlascicieli i wedlug tego, co by sobie zazyczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore komentarze tu są powalające nie ma co ;]

 

1)Jeżeli to forum nie jest opinotwórcze to w takim razie co jest? Sponsorowany artykuł na wp?

 

2) Hmm jak dla mnie zamieszczanie w sygnaturce posiadanego sprzętu jest bardzo przydatne. Chyba najłatwiejsze jest znalezienie posiadacza danego odtwarzacza i spytanie go o jego jakosc? Ja wiem, że fajnie jest dać cytat z Bibli albo jakiegoś słynnego filozofa, ale podanie sprzętu jest troszke bardziej przydatne...

 

3) Ludzie w większosci kupują mp3 mpowera/pentagrama bo po prostu nie maja pojecia ze dzwiek w odtwarzaczach sie rozni. uzywaja sluchawek za 3 zł i kupują to co najtansze - bo przeciez nie będą płaćic za "markie" ;)

 

4) A a10 idunn to po prostu robienie ludziom wody z mozgu - jak ktos tu napisal " polonez ze zlotymi klamkami".

 

 

"VEDIA are made".... prespast passive continous

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cadder > Ludzie kupują w większości sprzęt Mpower / Pentagram bo mają w dupie dźwięk w Waszym (50 osobowym) rozumieniu i to co otrzymują uważają spokojnie za wystarczające :)

Co więcej w ślepych testach nie za bardzo idzie ta wielka różnica dla tych ludzi i oni patrzą na markę, na cenę, na awaryjność, ale nie na jakość brzmienia - bo to co jest spokojnie większości styka.

 

Artykuł na WP jest dużo bardziej opinio twórczy niż forum, już z samego swojego dotarcia. Odpowiedni przygotowany (zrozumiały) ma dużo większą wartość dla Kowalskiego niż czytanie spraw, których nie pojmuje i o których tak na serio to wcale nie chce się znać. Ma być miło, prosto i przyjemnie. Czytanie "użyj wyszukiwarki", "google nie boli", "to już było" jest mało opinio twórcze, podobnie jak przebijanie się przez 11 stron tematu - i dlatego jeden zwięzły test w PC World czy artykuł na WP jest dużo bardziej opinio twórczy :)

 

 

All > A to czy Wam się VEDIA Idunn podoba, czy Wam się nie podoba, to jest Wasze zdanie, którym możecie się tu podzielić ale dla całości nie zmienia to nic. Ja poznaje Wasze opinie, przeczyta je jeszcze ze 100 osób, co w stosunku do przeczytań samego newsa jest mocno nikłą liczbą - i tylko o tym tutaj piszę.

 

 

Echelon > Teraz doczytałem, daleki jestem od kreowania się na znawce, bo gdyby tak było to zabierał bym głos w wielu więcej dyskusjach, które się toczą na tym forum. Główny cel mojego pobytu tu na tym forum jest znany i nigdy się z nim nie kryłem i nie ma co dorabiać sobie teorii. A to, że to co ja piszę dociera do szerokiej grupy osób nie świadczy o żadnym autorytecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"VEDIA are made".... prespast passive continous

Co to ma w ogóle znaczyć? Człowieku tu jest tyle błędów, że wymiękam.

 

Ksy niestety ma trochę racji odnośnie naszego forum. To, że w naszym gronie możemy wpływać na swoje decyzje bo wiemy trochę więcej nie znaczy, że jak jakiś przypadkowy "klient" wejdzie i sobie poczyta to kupi zaraz przykładowo Rio Karmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i śmieszne jest to co piszecie, ze 'Rio Karma' jest produktem ekskluzywnym. Moze i jest, ale zobaczcie jak skończyła firma Rio. A wątpie, zeby właściciele Vedii i Ksy chcieli jeść suchy chleb na ulicy jak firma padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy niestety ma trochę racji odnośnie naszego forum. To, że w naszym gronie możemy wpływać na swoje decyzje bo wiemy trochę więcej nie znaczy, że jak jakiś przypadkowy "klient" wejdzie i sobie poczyta to kupi zaraz przykładowo Rio Karmę.
Skoro forum nie jest w ogóle opiniotwórcze, to po co na nim w takim razie takie ambitne reklamowanie produktów Vedii? Oczywiście nie przeszkadza mi to i nie zamierzam się czepiać, ale gdyby to było bezcelowe, to nikt by tego nie robił. Wiemy to my i wiedzą to przedstawiciele innych firm, którzy próbowali tu ogłaszać się z nowymi kolekcjami playerów MPower itp. Takie rzeczy nie biorą się znikąd.

 

Nawet jeżeli forum nie jest potentatem w kreowaniu opinii, to jakąś tam siłę ma. Mam wrażenie, że to dzięki nam odtwarzacze takie jak IFP czy Rio Karma pomimo swojego wieku, braku zaplecza, monochromatycznych wyświetlaczy i wielu innych braków sprzedają się na Allegro w horrendalnych niemal cenach (w porównaniu z innymi, dużo nowszymi produktami). I nikt mi nie wmówi, że to dzięki Artykułom na WP, Chipie, czy testach w Komputer Świecie. Artykułów o tych odtwarzaczach nikt nie napisał od stu lat, a w testach klasyfikowano je na dość dalekich pozycjach.

 

Wystarczy spojrzeć na liczbę wyświetleń obok wielu z naszych tematów i dyskusji. Nikt mi nie wmówi, że kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń to wynik wykreowany przez 15 dyskutujących tam na zmianę forumowiczów :).

 

Poza tym nikt mi nie wmówi, że firma utrzymuje forum z przesłanek hobbystycznych albo ze względu na forumowiczów, których tak lubi i ceni za ich sympatyczne buzie ;).

 

 

Poza tym zależy o czym tu chcemy dyskutować. Jedni wolą o tym, co ma się dobrze sprzedać albo fajnie wygląda, a inni o tym co jest dobre, co lepsze, a co słabe. Nie mówię które podejście jest prawidłowe, ale to między innymi z takich różnic poglądowych wynikła ta dyskusja. Nie ma to nic wspólnego z opiniotwórczością, bo równie dobrze można by mieć pretensje do forum Audiostereo i innych (a nawet Head Fi), że nie dyskutują namiętnie o budżetowych magnetofonach PHILIPS, które przecież sprzedają się lepiej niż np. słuchawki Westone, o których słyszała i wie w sumie garstka ludzi. Tylko kwestia czy chodzi nam o to, żeby rozmawiać o tym, co się dobrze sprzedaje, czy o coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echelon > Twoja wspaniała teoria ma jedną dziurę. Jak sam podkreślasz to już po raz któryś to zamknięte forum, gdzie dyskutuje się o czymś innym niż sprzedaży. Dlatego jakie oddziaływanie może być na Was tych newsów? Szczególnie, że każdy spotyka się z większym lub mniejszym oporem i jeśli ktoś by to już przeczytał to razem z komentarzami :) Czas zrozumieć, że wstawiam to tu bo traktuje to jeszcze jako nasze "forum domowe" gdzie trafiają różni posiadacze odtwarzaczy VEDIA, tak samo jak wstawiałem newsy o Cowon / MPIO / iriver i innych jak się nimi opiekowałem.

 

Paradoksalnie forum to ma być wysoce specjalizowane, w przeciwieństwie do sklepu, który firmuje to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddziaływanie jest takie, że po wpisaniu w google słowa Vedia - siódmy link jest do nas :):D Vedia A10 - piąty itd... Tej siły nie da się deprecjonować żadnym argumentem nie znając konkretnych danych statystycznych odnośnie wpływu tego linku na decyzję zakupową. Można pisać, że masowo oddziaływania nie ma i cieszyć się tym faktem, nie można jednak pisać, że wpływu nie ma. Istnieje jeszcze jedno niedocenione przez Ciebie niebezpieczeństwo - rozszerzania się opinii z docenianego bądź co bądź forum (nawet bardzo zamkniętego). Oczywiście nie działa to zbyt szybko (bez jakiejś delikatnej pomocy) i zasięg oraz tempo faktycznie są na tyle małe, że nie zdążą wypłynąć w odpowiednim momencie życia produktu. Jeśli jednak konkurencja miałaby dobrze rozwinięty marketing szeptany - forum mogłoby stać się dla niej darmowym i bardzo potężnym narzędziem. Szczęście, że firmy, które stać na ATL nie fatygują się z reguły na ten poziom, a mniejsze firmy nie mają w tym temacie wystarczającego doświadczenia i raczkują dopiero w tym temacie (jeśli w ogóle za jakiekolwiek raczkowanie się zabrały). Wydaje mi się jednak, że to kwestia czasu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum może mieć do spełnienia wiele różnych ról, a każdy z nas może życzyć sobie innej jego roli do spełnienia.

 

Dla mnie forum to powinno być "zamknięte" pod tym względem, że nie poddaje się wpływom marketingu i promuje rzeczy dobre ze względu na jakość, a piętnuje rzeczy, które tylko chciałyby robić a dobre. Takie "oddzielanie ziarna od plew" przez ludzi, którzy interesują się tematyką i mogą mieć coś do powiedzenia. "Zamknięte" czyli "niepodatne na wpływy" - to w żaden sposób nie wyklucza opiniotwórczości (natomiast wyklucza opiniowpływność). U nas pierwsze miejsca w rankingach jakości zajmują sprzęty, nie dlatego, że ktoś nam za friko dał słuchawki, czy zasponsorował recenzję, tylko dlatego, że parę znających się na rzeczy osób naprawdę uznało, że produkt jest dobry. A przynajmniej tak powinno być.

 

Natomiast nie wykluczam w żaden sposób otwartości forum, ale w takim sensie, że każdy może tu wejść, podrzucić tu temat do rozmów, zadać pytanie albo tylko poczytać. Otwartość w moim rozumieniu oznacza, że z jednej strony każdy marketingowiec może tu wejść i próbować robić reklamę dla swojego produktu, ale z drugiej strony musi się liczyć z możliwością krytyki, która (o ile nie narusza ogólnie przyjętych zasad zachowania) nie powinna być w w żaden sposób tłumiona.

Reklama wyrażona na plakacie wiszącym w centrum miasta nie jest w żaden sposób otwarta na dyskusje, a jednak ludzie z zewnątrz ją widzą, a to oznacza, że jest opiniotwórcza. Wyrażenie "forum jest zamknięte na zewnętrzne naciski" nie stoi w sprzeczności z wyrażeniem "forum jest otwarte na ludzi i w tym sensie może być opiniotwórcze". Nie ma tu żadnej sprzeczności i dziury :).

 

Podoba mi się to, że forum jest różnorodne i że dyskutuje się tu na ogromną ilość przeróżnych tematów. Być może na nas te newsy nie mają większego wpływu (a przynajmniej w moim rozumieniu nie powinny!), ale mogą mieć wpływ na ludzi wchodzących tu z zewnątrz i świeżych forumowiczów, którzy wiele rzeczy przyjmują na wiarę i ślepo powtarzają - a to już ma znaczenie opiniotwórcze.

 

Z tych właśnie powodów nie mam zamiaru bojkotować żadnej firmy, ale jednocześnie mam prawo do wyrażenia nawet najbardziej krytycznej opinii na dany temat. Jeżeli Vedia wypuści odtwarzacz, który mi się spodoba, będę go tak samo głośno agitował jak krytykuję wtedy, kiedy uważam, że sprzęt jest słaby i próbuje nadrabiać reklamą i chwytami. Nie robię tego, żeby "wkładać kij w mrowisko dla zabawy", tylko dlatego, że naprawdę tak uważam. Oczywiście każdy ma prawo się ze mną nie zgodzić i wtedy sobie podyskutujemy. A potem ktoś sobie wejdzie, poczyta nieopiniotwórczego newsa i zamiast przyjmować go na wiarę, ma szanse poczytać wszystkie ZA i PRZECIW wypisane w odpowiedziach i na tej podstawie będzie sobie wyrabiał zdanie. I tak powinno być urządzone zdrowe forum. To forum póki co chyba takie właśnie jest. I dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwlaszcza w tym komentarzu :)

 

"Yeah, no kidding. For being so allegedly classy and très cher, it looks like something some line worker in Guangdong Province slapped together at a total cost of $3.25."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności