Skocz do zawartości

VEDIA Idunn


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedziałbym, że to się jeszcze może komuś przydać. Przykry jest fakt, że cena jest niewspółmierna do jakości, a bulwersujące by było, gdyby mi sprzedawca w sklepie polecił coś takiego. Bo ja się mam prawo nie znać, ale on powinien.

 

A co do słowa Ekskluzywność - ekskluzywny może być mercedes ze złotymi klamkami. Polonez ze złotymi klamkami jest śmieszny.

 

Reszta później, bo muszę się pouczyć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Echelon > Popełniasz jeden błąd - rozumiesz słowo tak jak Ci to pasuje, a nie tak jakie ono ma znaczenie ;) Patrzenie na świat tylko z perspektywy swojego myślenia - strasznie ogranicza.

 

Słownik języka polskiego PWN: ekskluzywny

1. <przeznaczony dla zamkniętej grupy osób>

2. <odgradzający się od ogółu albo od osób spoza pewnego kręgu>

3. <luksusowy, elegancki>

 

 

EDIT: kopaczmopa > Większość to dla Ciebie forum. A to mocno marny wyznacznik a i słowo "swoich" w odnośnie tej usterki to kiepski kierunek :D

A czy jest to przerost formy czy nie jest - jak mówiłem od początku, nie oczekiwałem na tym forum nawet sekundy poklasku dla Idunn :)

Cele Idunn są znane - promocja i zarobek, a to czy zbulwersuje tym kogoś, to niestety efekt uboczny, z którym się liczymy - tak już jest przy produktach nie dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy - w porzadku, jak kogos stac to fajne playery (chodzi o Idunn).

 

Niemniej jednak wiele osob ktore znam i maja/mialy vedie niestety okrutnie skarazy sie na ich usterkowosc i nawet nie maja juz sily odsylac po raz n-ty. Nie ma co sie oszukiwac pod tym wzgledem firma daje ciala dosc mocno.

Ty jako osoba lansujaca marke moglbys szepnac slowko komukolwiek - mp3store - forum jako cialo opiniotworcze chyba jednak ma jakas sile.

 

a co Cie razi w slowie 'swoich"? To Vedia markuje swoje produklty wiec musi zwracac uwage na ich slabe strony. Moim zdaniem zaniedbuje klientow, mimo ze brzmieniowo robi playery wysmienite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do słowa Ekskluzywność - ekskluzywny może być mercedes ze złotymi klamkami. Polonez ze złotymi klamkami jest śmieszny.

I tu muszę się zgodzić. @ksy a idąc dalej Twoim słownikowym tropem:

 

Słownik języka polskiego PWN: ekskluzywny

[...]

3. <luksusowy, elegancki>

 

Luksusowy to (wg. Słownika Języka Polskiego PWN):

«wysokiej jakości, kosztowny, wytworny i wygodny»

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejny sukces marketingowy Vedii :) W zasadzie o niczym innym ostatnio nie czytam tylko o Idunn :)

Swoją drogą, mimo iż miałem całkiem inne wyobrażenie o nim, muszę przyznać, że jest ładny. Jest też faktycznie odpowiednio drogi, żeby mógł być ekskluzywnym prezentem dla Pana Prezesa :)

 

Fajny pomysł. Mam nadzieję, że serwis nie będzie właścicielowi zbyt często potrzebny bo dysonans pozakupowy po wydaniu 22k może być nie do zniesienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopaczmopa > To temat na dyskusje w oddzielnym temacie - ale niech będzie. Co mnie razi? To, że mówisz o produktach OEM, które wybraliśmy jednak na produkcje ich nie mamy żadnego wpływu.

W przeciwieństwie do A10 czy innych naszych własnych konstrukcji, gdzie mamy człowieka w fabryce, który siedzi i dogląda i kontrola jakości końcowej tez wychodzi od nas.

 

I raz jeszcze podkreślę, że według mnie "forum mp3s" jest bardzo mało opinio twórcze, nie tylko przez swoje dotarcie, ale wiele innych czynników. Jeśli to forum jest opinio twórcze to równie opinio twórczy jest świeży sprzedawca w MM, który powie co kupić co akurat w danym momencie ma w promocji lub akurat coś o tym wie. To miejsce tapla się w bardzo innym bajorku, niż to, które buduje zyski na ogólnie pojętym rynku polskim. Za hit uważa się tu SanDiska i ich produkty, tyle, że jakoś wielkiego skoku nie odnotowują, znienawidzony jest Pentagram, - który sprzedaje bardzo dużo.

Więc ja się pytam - gdzie ta promieniotwórczość?

 

Lubię to forum, kocham je bo łączy mnie z nim wielki sentyment, ale do wielu spraw mam znacznie większy dystans i mogę to oceniać nie tylko na postawie emocji, ale i wykresów.

 

EDIT: siloe > Sukces to będzie, jak otworzysz lodówkę i zobaczyć tam VEDIA Idunn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Tobą .Ksy. Forum jest opiniotwórcze i ma spory wpływ na wybór sprzętu przez końcowego klienta. Niestety działa to tak, jak w przypadku wszystkich innych produktów - procent tych świadomych klientów jest niewielki. Stąd wykresy sprzedaży wyglądają tak, a nie inaczej.

 

Obłudną byłoby oczekiwanie, że większość klientów kupujących odtwarzacz, szukało opinii o produkcie. Jeśli jednak założyć, że tak - to faktycznie bardziej opiniotwórcze są kręgi znajomych i poczta pantoflowa, a najbardziej opiniotwórcza jest reklama. Nie sądzę jednak aby reklama tworzyła jakąś opinię.

 

O wartości forum świadczą choćby cytaty z forum pojawiające się na aukcjach internetowych czy w serwisach poświęconych tej tematyce.

Ktoś, kto faktycznie szuka opinii na temat odtwarzacza - najczęściej ląduje u nas i najczęściej ją znajduje. Znajduje i jeśli przyjmie za słuszną - powiela dalej. :)

 

Ksy - nie sądzę, żeby w przypadku luksusowej Idunn to był pozytywny objaw :) Elitarność czegokolwiek legnie w gruzach, jak będę mógł to znaleźć w mojej lodówce :) Ps. Sukces to będzie jak kilka gwiazdek zrobi sobie z nim zdjęcie :) Przydałoby się tak urzeczywistnić jakiś target dla Idunn :) Choć trzeba być w tym środowisku ostrożnym. Łatwo spalić i np. podarować odtwarzacz prezydentowi po czym usłyszeć, że jak Kaczyński go ma to ja już podziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O promieniotwórczości świadczy zasięg - pytanie ile osób ląduję na forach PCLab, FrazPC, czy PCArena i tam dostaje mocno inne propozycje i opinie niż te Wasze? :)

 

Co do "lodówki" to oczywiście nie narzekam ;) w lodówkach to raczej będzie Muzzio (jak strażnicy światła pozwolą :P) - dla nas Ważne jest to, że Idunn trafił też do prasy branżowej - jubilerskiej. Choć wiemy, że to dzięki mistrzowi jakim jest p. Jarosław Westermark i dzięki temu jak on i jego prace są cenione w świecie Jubilerstwa.

 

Co do podarunków, to nie przy A10 - mamy to w planach, ale dopiero od naszego audio-flagowca czyli B6 i później przy multimedialnych. Pomysł na twarz marki też mamy, ale chwilowo jest zajęta inna firmą / kampanią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O promieniotwórczości świadczy zasięg - pytanie ile osób ląduję na forach PCLab, FrazPC, czy PCArena i tam dostaje mocno inne propozycje i opinie niż te Wasze? :)

 

Ci, którzy trafiają tam, w większości trafiają pewnie i do nas. Sądząc po pozycjonowaniu googla, trudno do nas nie trafić szukając odtwarzacza lub słuchawek. Trochę szkoda, że nikt opinii z forum nie stara się wyprowadzić w świat. Potencjał jest tylko czerpać. Z headFi czerpie mnóstwo serwisów. Mp3S jakoś nie ma siły przebicia - brakuje ludzi, którzy nawiązaliby i utrzymali kontakty z ciekawymi serwisami. Szkoda. Wtedy nasze Forum stałoby się groźnym narzędziem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z różnicą pomiędzy opiniami zasłyszanymi na podwórkach, czy na forach typu PCLab a opinią z naszego forum polega na tym, że na podwórkach i forach PC-towskich rozmowy o sprzęcie przenośnym są jakimś obocznym, mało znaczącym nurtem; ktoś tam sobie powie co myśli, ktoś posłucha albo i nie... generalnie dyskusja na poziomie forum Onet.pl - też by można było powiedzieć, że jest opiniotwórcze.

 

Teraz kwestią pozostaje, czy porady i dyskusje na tym forum mają być na poziomie rózmów o playerach na podwórku i na PCLab, czy jednak aspirujemy do czegoś lepszego. Jeżeli nie, to faktycznie - podniecajmy się bursztynkiem w takim sobie odtwarzaczu i mówmy, że ekskluzywność można uzyskać poprzez wywindowanie ceny. Może nawet większość ludzi nie widzi w tym problemu i nie rozumie pewnych różnic i dla nich eksluzywność, czy jak kto woli niedostępność, polega na cenie (równie dobrze mogę zrobić bułkę z serem i sprzedawać ją jako danie ekskluzywne w restauracji za 1000 zł, ale to nie zmieni faktu, że ktoś kto to kupi będzie idiotą. Może być nawet "ekskluzywnym idiotą jedynym w swoim rodzaju", jeśli woli).

 

Dla mnie ekskluzywna jest faktycznie Rio Karma, czy IFP, o których już pisałem - są trudno dostępne i o wysokiej, uznanej przez znawców tematu jakości. Kto się nie zna, to powie, że są brzydkie i że iDunn fajnieszy. A kto się zna, to się zna. Kropka. Pisanie z jednej strony o ekskluzywności, a potem o statystyce... czy to się nie wyklucza?

 

Być może nie jesteśmy "wielką opiniotwórczą siłą medialną", a nawet na pewno nie. Ale jednak od czasu do czasu trafia tu ktoś, kto szuka pomocy i ludzi z odpowiednią wiedzą. I my tu wszyscy powinniśmy jednak próbować trzymać ten poziom niezależnie od wszystkiego. Argument, że 3% ludzi myśli inaczej niż ja mnie nie przekonuje, bo:

1. ja nie zmuszam nikogo, żeby myślał jak ja, ale mogę wyrazić swoją opinię, tak jak inni wyrażają swoją. Każdy człowiek ma swój rozum i ktoś może uznać, że mam rację, a ktoś nie. Ja w tym przypadku wyrażam swoje zdanie na podstawie konkretnej wiedzy. A te 3% na podstawie czego? Ceny? ;)

2. Gdyby nawet 95% ludzi stało od rana pod monopolowym i chlało tanie wino, to nie oznaczałoby to, że "mają rację".

 

 

Obudowa wykonana przez dobrego i cenionego złotnika powinna być tematem do rozmowy na forum jubilerskim. Ja po prostu poczułem jakiś niesmak (i może stąd emocje), że z czegoś co jest takie sobie, robi się ekskluzywne w miejscu, gdzie powinno się patrzeć na inne cechy niż wygląd. Bo potem ktoś tu wchodzi, czyta i tym się kieruje. Potem na onet.pl (albo nie daj Boże w jakimś sklepie) powiedzą, że na forum mp3store, które chce uchodzić za duże, dobre i fachowe źródło wiedzy, ludzie mówią, że Idunn jest ekskluzywny, a to oznacza, że szanujący się znawca powinien uznać taki player, za np. "kultowy" albo "świetny" albo powiedzieć, że to "bursztyn wśród odtwarzaczy". Ale to nie jest bursztyn, tylko ma na sobie bursztyn, a to różnica. Marketingowcy wiedzą jak to działa i się cieszą.

 

Być może jesteśmy opiniotwórczy, być może nie. Ale to, czy ktoś na nas patrzy i słucha, czy nie, nie powinno determinować tego, czy będziemy mówić rzeczy mądre, czy nie. To nie powinno być zależne od opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czemuż to czepiliście się zakwalifikowania Idunn do rzeczy ekskluzywny :) Toż to spełnia wszystkie warunki i jest zdecydowanie ekskluzywnym gadżetem. Nie ma podstaw żeby twierdzić inaczej. To czy jest ładna, elegancka, dobra, użyteczna, praktyczna, funkcjonalna itd. to inna rzecz - można dyskutować.

 

Ekskluzywna jest na 100%. Soft ma badziewny na 99%. Pytanie co dla kogo ważniejsze to już całkiem inna rzecz... ja niestety nie stawiam sobie takiego dylematu. Chciałbym się zastanawiać czy kupić Idunn czy nie. Pewnie bym go nie kupił ale już sama możliwość świadczy o tym, że ktoś jest obrzydliwie bogaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wyrzuci przez okno milion złotych, to czy okno stanie się przez to ekskluzywne? :) No może i tak. można sobie o tym rozmawiać z kumplami. Ale jak pójdziesz do szklarza i tam Ci fachowiec powie "Paaanie, to okno to jest baaardzo ekskluzywne. Madonna przez nie patrzyła, a Iksiński wyrzucił przez nie milion złotych", to powiedz mi, co sobie rozsądny człowiek pomyśli o takim sprzedawcy? Nawet jeżeli ten rozsądny człowiek jest bardzo bogaty i lubi piękne rzeczy.

 

Ekskluzywne są skrzypce Stradivariusa, ekskluzywna jest rzeźba Michała Anioła. A to, że na świecie ludziom można mówić wszystko, to potem jest tak, że obok luksusów tego typu rzeczami ekskluzywnymi stają się Deskorolki z diamentami i deska rozdzielcza Paris Hilton.

 

 

AIDS też jest ekskluzywne - niewielu to ma i koszt posiadania jest ogromny. Wszystko jest kwestią dopasowania lub naciągnięcia definicji ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkujmy to:

 

- Ja jestem daleki od tego, żeby to forum zmieniało poglądy. Co więcej ja tu pisze i doskonale wiem jaka będzie reakcja gremium. Ale lubię dyskutować i bawi mnie często takie przekonywanie, mimo, że wiem, ze dla wielu osób tutaj coś się nie mieści w głowie i niszczy doszczętnie to w co przez lata wierzyli.

 

- 3% ludzi to w przybliżeniu część społeczeństwa, która stać "na wszystko". Czy to są idioci? To jest Twoja opinia. Ty byś nie kupił Noki w platynowej obudowie - oni tak. Czy to świadczy o tym, że oni są idiotami, czy może o tym, że Ty masz po prostu inny system wartości, ale kompleksy przemawiają żeby obrażać ludzi myślących inaczej niż Ty?

 

- To, że dla Ciebie, obudowa wykonana przez dana osobę, z danych materiałów nie jest niczym ekskluzywnym nie znaczy, że nie ma ludzi, dla których jest ona czymś wyjątkowym. Znam całą masę ludzi, dla których niewymieniony przez Ciebie playery są warte tyle co złom i co - to też są idioci? Bo myślą inaczej niż Ty?

 

 

Ta informacja nie musi trafiać do Ciebie - nie jesteś targetem - wybacz. Ale to nie daje Ci prawa obrażania ludzi do których trafia, bo maja inny system wartości i inne podejście do życia, bo jeśli to robisz, to nie tylko stajesz się chamem, ale do tego "kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam" - a takie systemy wcześniej czy później umierają (lub są likwidowane).

 

Śmieszy mnie takie podejście i z ogromna lubością będę o tym dyskutować...

 

EDIT: Choć po tekście o AIDS udowodniłeś jak wysokich lotów zawodnikiem jesteś. Definicja jest jedna - tylko, że produkt, który Tobie pod nią nie pasuje nie może taki być, bo Ty tak myślisz - cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy, piszesz, że to forum nie jest opiniotwórcze, ale dzięki użytkownikom tego forum poprawiacie fw w A10, bo widzą błędy, których nie dostrzegliście. Przecież to pozwala Wam się w jakimś stopniu doskonalić.

 

Wracając do tematu. Idunn jest ładny, chciałbym go zobaczyć na żywo, ale pewnie się nie uda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3% ludzi to w przybliżeniu część społeczeństwa, która stać "na wszystko". Czy to są idioci? To jest Twoja opinia. Ty byś nie kupił Noki w platynowej obudowie - oni tak. Czy to świadczy o tym, że oni są idiotami, czy może o tym, że Ty masz po prostu inny system wartości, ale kompleksy przemawiają żeby obrażać ludzi myślących inaczej niż Ty?
Ja nie mówię, że idiotą jest ktoś, kto myśli inaczej. Mówię, że jak się chce uchodzić za mądrego w jakiejś dziedzinie, to trzeba bardziej uważać na opinie, które się wygłasza do ogółu, a tym właśnie jest pisanie na ogólnodostępnym forum, takim jak nasze.

 

Odmienna opinia to coś innego, niż opinia wyrażana przy braku wiedzy na podstawie... no właśnie, na jakiej podstawie? No bo jak Ci pijak przyjdzie do sklepu i powie "chłopie, rzuć pracę i chodź ze mną pić, bo tylko takie życie ma sens", to może nawet powiesz, że szanujesz jego zdanie. Ale zrobisz to dlatego, żeby go nie urazić. Bo powiesz jedno, ale co sobie na ten temat pomyślisz? I co z tego, że ktoś mógłby pomyśleć, że Twoje zdanie wynika z kompleksu?

 

- To, że dla Ciebie, obudowa wykonana przez dana osobę, z danych materiałów nie jest niczym ekskluzywnym nie znaczy, że nie ma ludzi, dla których jest ona czymś wyjątkowym. Znam całą masę ludzi, dla których niewymieniony przez Ciebie playery są warte tyle co złom i co - to też są idioci? Bo myślą inaczej niż Ty?
To dla mnie znaczy, że na płaszczyźnie rzeczowej dyskusji są idiotami. A na płaszczyźnie pomysłów na wydawanie pieniędzy mogą być orłami inteligencji :). Na forum jubilerskim powiedziałbym, że takie coś jest super, tak jak można powiedzieć, że zegarek Armaniego za sto tysięcy jest super. Ale ktoś kto się zna na zegarkach powie, że ręcznie wykonany Breitling jest super, o zegarku Armaniego powie co najwyżej, że ładnie wygląda.

 

Idunn ładnie wygląda, a ekskluzywna jest Rio Karma. Można mieć różne opinie, ale opinie te można wartościować w zależności od tego, jakimi argumentami są poparte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I raz jeszcze podkreślę, że według mnie "forum mp3s" jest bardzo mało opinio twórcze, nie tylko przez swoje dotarcie, ale wiele innych czynników.

 

A masz cos na poparcie tych slow poza faktem ze nie odpowiadaja Ci nasze opinie o produktach Vedii? Domyslam sie ze bardziej opiniotworcze sa Chip. PC World itp ze wzgledu na ilosc kupowanych egzemplarzy ale nie sadze zebyscie mieli wglad w to ile osob opiera swoje zakupy o opinie wyrazane na tym forum - IMHO sprzedaz Aurvana Live wskazuje jednak na pewna opiniotworczosc tego forum (oraz AH). Jesli ktos bedzie szukal odpowiedzi w internecie to rowniez ma spora szanse trafic tutaj - wystarczy zerknac na pozycje forum w google'u. Spora czesc ludzi z tego forum jest obecna rowniez na zagranicznych forach wiec jesli planujecie kampanie tego typu: http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=36646 (sugeruje zeby nastepnym razem pisala je osoba znajaca j. angielski) to nalezy sie liczyc z odpowiednimi komentarzami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawindyk > Hehehe.. mi te opinie w żaden sposób nie przeszkadzają :) i to jest coś czego Wy nie możecie pojąć. Tak opierać się mogę na danych sprzedażowych - dla Was jeśli dużo osób kupiło na allegro i ma na forum to znaczy, że jest popularne. Dla mnie popularne jest to, co sprzedaliśmy w 5k sztuk lub więcej.

 

Jak by to forum się totalnie nie liczyło to bym się aż tak nie udzielał - jasne. Ale dla masowego klienta to forum nie jest pierwszą linią informacji i tyle.

 

IMHO sprzedaz Aurvana Live wskazuje

 

Bo w sensie się ile ich sprzedało? :) Gdzie się ich sprzedało dużo? Czy może to, że 30 osób na forum je ma to już jest znak że "wyznaczamy kierunki"? :)

 

 

 

Echelon >

Można mieć różne opinie, ale opinie te można wartościować w zależności od tego, jakimi argumentami są poparte

 

Tak mądrego zdania, się po Tobie nie spodziewałem, ale kończy ono dyskusję - bądź co bądź tak jak mówiłem - to że Tobie to nie pasuje, nie znaczy że nie ma ludzi, którym to pasuje.

 

 

 

EDIT:

 

Siekiera > A co ma opinio twórczość do pomysłów i wiedzy? Ja wiedzy użytkowników tego forum nigdzie nie podważam.

 

Śmieje się tylko kiedy ktoś pisze, że jak on mi tu zaraz źle napisze o A10 czy B6 to ja zobaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wyrzuci przez okno milion złotych, to czy okno stanie się przez to ekskluzywne? :) No może i tak. można sobie o tym rozmawiać z kumplami. Ale jak pójdziesz do szklarza i tam Ci fachowiec powie "Paaanie, to okno to jest baaardzo ekskluzywne. Madonna przez nie patrzyła, a Iksiński wyrzucił przez nie milion złotych", to powiedz mi, co sobie rozsądny człowiek pomyśli o takim sprzedawcy? Nawet jeżeli ten rozsądny człowiek jest bardzo bogaty i lubi piękne rzeczy.

 

Ekskluzywne są skrzypce Stradivariusa, ekskluzywna jest rzeźba Michała Anioła. A to, że na świecie ludziom można mówić wszystko, to potem jest tak, że obok luksusów tego typu rzeczami ekskluzywnymi stają się Deskorolki z diamentami i deska rozdzielcza Paris Hilton.

 

 

AIDS też jest ekskluzywne - niewielu to ma i koszt posiadania jest ogromny. Wszystko jest kwestią dopasowania lub naciągnięcia definicji ;P

 

Skrzypce i rzeźba nie są ekskluzywne. Są unikatowe, bezcenne, są dziełem sztuki pełną gębą. Ekskluzywne jest Ferrari, złoty sracz i platynowa łyżka do butów. Żeby spełniać założenia ekskluzywności nie trzeba posiadać takich cech jak bycie ideałem w swojej kategorii lub wzorem piękna, ba... nie trzeba nawet być udanym technicznie produktem (co potwierdza mnogość ekskluzywnych, kompletnie nieudanych aut). Echelon - pomyliłeś chyba pojęcia.

Jestem bardzo krytyczny w ocenie produktów markowanych przez Vedię i uważam, że większość z nich najlepiej spełniłaby się w moim koszu na śmieci - ekskluzywności Idunn jednak, nie da się odmówić.

 

Nie można też twierdzić, że każdy kto kupuje kiepski odtwarzacz z powodów irracjonalnych wartości, to idiota. Musielibyśmy wtedy powiedzieć, że wszyscy kierowcy np. Maserati to też idioci - kupili auto z powodu świetnego (choć kontrowersyjnego) wyglądu, nie patrząc na to, że na rynku w tej cenie są auta równie piękne, dużo szybsze, znacznie lepsze w prowadzeniu itd...

 

 

"Jeszcze jeden drobiazg, bo mi nie daje spokoju - kompleksy to mam nie ja, tylko ktoś, kto musi wydać 20 tysięcy na taki sobie odtwarzacz, żeby się poczuć kimś wyjątkowym..." - - - a nie pomyślałeś, że ktoś go może kupić bo ma taki kaprys i siana jak lodu, a nie dla tego, że ma małego lub obniżone poczucie własnej wartości :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkujmy to:

 

- Ja jestem daleki od tego, żeby to forum zmieniało poglądy.

 

Blad - ja znam sporo osob ktorych zdanie zmienilo

 

Co więcej ja tu pisze i doskonale wiem jaka będzie reakcja gremium. Ale lubię dyskutować i bawi mnie często takie przekonywanie, mimo, że wiem, ze dla wielu osób tutaj coś się nie mieści w głowie i niszczy doszczętnie to w co przez lata wierzyli.

 

To ze nachalny marketing sprzedaje lepiej niz faktyczna jakosc produktu to smutny znak czasow - podobnie jak przekonanie o tym ze lepiej robic ludziom wode z mozgu niz dopracowac produkt

 

- 3% ludzi to w przybliżeniu część społeczeństwa, która stać "na wszystko". Czy to są idioci? To jest Twoja opinia. Ty byś nie kupił Noki w platynowej obudowie - oni tak. Czy to świadczy o tym, że oni są idiotami, czy może o tym, że Ty masz po prostu inny system wartości, ale kompleksy przemawiają żeby obrażać ludzi myślących inaczej niż Ty?

 

To ze ich na to stac nie oznacza jeszcze ze to robia - nie znam nikogo kto ma platynowa Nokie (pomijajac fakt ze Vedia rozpoznawalnosci Nokii nigdy nie osiagnie) a znam calkiem sporo milionerow. Pomijajac fakt ze "platynowa Nokia" moze byc odebrana jako synonim pewnego stylu i miec okreslona wartosc natomiast srebrno-burszytnowa Vedia jest co najwyzej jednodniowa ciekawostka na forum o gadzetach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden drobiazg, bo mi nie daje spokoju :) - kompleksy to mam nie ja, tylko ktoś, kto musi wydać 20 tysięcy na taki sobie odtwarzacz, żeby się poczuć kimś wyjątkowym...

Jak ogólnie wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, tak więc dla Ciebie człowiek z kompleksami, aby poczuć się kimś wyjątkowym, kupuje gadżet za 22k, oczywiście jeżeli go na to stać.

Z drugiej strony, dla kogoś innego leczeniem kompleksów i dowartościowywaniem się może być umieszczenie w sygnaturce posiadanych wcześniej i teraz playerów, słuchawek, napisanych recek etc ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawindyk > Hehehe.. mi te opinie w żaden sposób nie przeszkadzają :) i to jest coś czego Wy nie możecie pojąć.

 

Och - jestesmy w stanie swietnie to pojac. Ale nie wystawia Ci to zbyt dobrego swiadectwa

 

Tak opierać się mogę na danych sprzedażowych -

 

I znasz przelozenie opinii na forum na te dane? Ciekawostka ...

 

dla Was jeśli dużo osób kupiło na allegro i ma na forum to znaczy, że jest popularne.

 

Ciekawy wniosek - sam do niego doszedles?

 

Dla mnie popularne jest to, co sprzedaliśmy w 5k sztuk lub więcej.

 

To moze porownasz sprzedaz A10 do Clip'a, Fuze'a czy Sony S/A? Widac jakie wielkie mieliscie wydatki na R&D A10 skoro 5k to jest dla Was popularny produkt

 

Jak by to forum się totalnie nie liczyło to bym się aż tak nie udzielał - jasne.

 

Nooooo - i wreszcie przyznales sie dlaczego sie udzielasz na tym forum

 

Ale dla masowego klienta to forum nie jest pierwszą linią informacji i tyle.

 

Dla masowego klienta jest wazna cena, marka i ew. wyglad. A10 nie bardzo ma cokolwiek z wymienionych

 

 

Bo w sensie się ile ich sprzedało? :) Gdzie się ich sprzedało dużo? Czy może to, że 30 osób na forum je ma to już jest znak że "wyznaczamy kierunki"? :)

 

W sensie ze sprzedalo sie ich przynajmniej kilkaset sztuk (jesli nie wiecej) na allegro, w hurtowniach czy Vobisie. I jakos sprzedaz na wieksza skale zaczela sie po dobrych recenzjach tutaj (pomimo ze np. gazety branzowe lepiej ocenialy inne sluchawki Creative'a). Czy to byla kwestia tylko opinii na forum nie wiem - Ty natomiast najwyrazniej wiesz ze nie byla

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sygnaturka jest nie po to, żeby ktoś zobaczył jaki jestem fantastyczny, tylko żeby ktoś kto chce się dowiedzieć czegoś o sprzęcie, mógł zobaczyć co miałem i stwierdzić, czy chce mnie pytać o opinię, czy nie.

 

Aaa.... a podpis pod avatarem to taki żart - tłumaczę na wszelki wypadek "tym co rozumieją inaczej" (słowo "idiota" znów okaże się niepoprawne politycznie ;p)

 

siloe - masz rację i faktycznie przekraczam granicę pomiędzy pojęciem unikatu i ekskluzywu. Trochę celowo, żeby ktoś po przeczytaniu tej dyskusji też widział tę różnicę i wiedział, że "ekskluzywny" nie jest ekwiwalentem znaczenia "dobry". Bo tak jakoś w ostatnich czasach bywa, że ludzie nie doczytują, nie szukają i nie chcą zrozumieć i potem nie ważne czy "dobry", czy "ekskluzywny". Ważne że padło jakieś pozytywne słowo, a to znaczy, że "warto kupić", bo dobrze o tym pisali na fachowym forum.

 

Bo jak kilka razy w Komputer Świat pisali, że MPower czy inna marka lepsza od Irivera, bo ma fajniej napisaną instrukcję i bardziej kolorowe pudełko, to się tu wszyscy pokładali ze śmiechu. A dziś na podobny temat jest poważna dyskusja i to jest cholernie smutne. I kompletnie by mnie nie interesowało, że "3%" ma inne zdanie. Smutno mi, bo takie zdanie wyrażane jest w miejscu i przez ludzi, którzy powinni trzymać się pewnych standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności