Skocz do zawartości

Poszukuję hi-end'owego playera MP3


FPPfan

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie nie.

Zgadzam sie.

 

SE530 sa bardziej podobne do HD 555/595 i brzmieniowo i jakosciowo.

 

Poza tym, warto tez dodac ze niestety Shure stanelo w miejscu i SE530 i ustepuje najnowszym IEMom takim jak Westone 3. Ba, wedlug mnie ustepuje tez nawet starszym Triple.fi. O IE8 sie nie wypowiadam bo po prostu nie slyszalem :)

 

Sennheiser i Phonak atakuja rynek IEMow, pojawiaja sie nowe firmy takie jak Jays, Westone wprowadza pierwsza uniwersalna konstrukcje 1+1+1, stosuje sie przetworniki hybrydowe a Shure ...poki co nie odpowiada.

Moze doczekamy sie SE630 o podobnym designie jak Westone 3 ? :) zamiast podwojnego woofera i tweetera.

 

Poza tym, jakosc wykonania Shurow - zawsze niestety pozostawia wiele do zyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie wydać ok 1000zł na słuchawki to zdecydowanie shure Se530. Będzie to najlepsze co możesz zrobić dla poprawy jakości i pójścia faktycznie w wyższą półkę. Basu pewnie więcej zapewnią Westy3 ale nie jestem pewien czy środek i góra są lepsze niż w Shurach. Z tego co czytałem - nie.

A gdzie tam. Sony MDR-EX700LP są lepsze, UE Triple.fi również. Do tego jest prawdopodobieństwo, że Szury się rozpadną, albo w nich kabel skruszeje po jakimś czasie jak stary tynk.

 

EDIT - tak jak @fallow napisał - SE530 to takie douszne Sennheisery HD595, tylko sopran mają cokolwiek niekompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może SE530 i HD595 mają cechy wspólne ale te pierwsze mi nie przypadły do gustu a drugie owszem.

SE530 wydały mi się zmulone a brzmienie góry rzeczywiście można nazwać niekompletnym.

Być może nie słuchałem ich w dobrze dobranym towarzystwie (i nie chodzi mi o ludzi) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może SE530 i HD595 mają cechy wspólne ale te pierwsze mi nie przypadły do gustu a drugie owszem.

SE530 wydały mi się zmulone a brzmienie góry rzeczywiście można nazwać niekompletnym.

Być może nie słuchałem ich w dobrze dobranym towarzystwie (i nie chodzi mi o ludzi) :P

Mysle, ze masz racje Baols. SE530 w odniesieniu ogolnie do innych teraz juz lepszych IEMow a przede wszystkim sluchawek nausznych jak HD 595 takie po prostu sa.

 

Kiedy SE530 porownywalo sie do UM2 czy Super.fi lub E5 no to faktycznie wydawaly sie byc high-endem, nowa jakoscia - czasy sie jednak zmienily :)

 

HD 595 z dobrym napedem sa bardziej przejzyste niz SE530 z dobrym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD595 i SE530? :) IMHO to jednak troche inne brzmienie, nawet powiedzialbym zupelnie inne. HD595 graja bardzo przestrzennie, maja niezla gore, slaby jakosciowo bas. SE530 malutka scena - bardzo malo gory, za to lepszy bas. To wlasnie HD25 wydaja mi sie podobniejsze - tez nie maja spektakularnej sceny, aczkolwiek wieksza niz Shure'y. A ze graja lepiej - no coz normalna rzecz. IEMy maja przede wszystkim tlumic i byc dyskretne. Nauszne w podobnych cenach je dzwiekowo rozwalaja, oferujac za to sporo gorsze tlumienie i wielkosc raczej uniemozliwiajaca schowanie do kieszeni. Dla kazdego cos dobrego. Triple.fi nie wiem czy sa lepsze - inne. Zreszta autor tematu ma Clixa - to fallow sam polecales do niego Shure'y, a odradzales UE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD595 i SE530? :) IMHO to jednak troche inne brzmienie, nawet powiedzialbym zupelnie inne. HD595 graja bardzo przestrzennie, maja niezla gore, slaby jakosciowo bas. SE530 malutka scena - bardzo malo gory, za to lepszy bas. To wlasnie HD25 wydaja mi sie podobniejsze - tez nie maja spektakularnej sceny, aczkolwiek wieksza niz Shure'y. A ze graja lepiej - no coz normalna rzecz. IEMy maja przede wszystkim tlumic i byc dyskretne. Nauszne w podobnych cenach je dzwiekowo rozwalaja, oferujac za to sporo gorsze tlumienie i wielkosc raczej uniemozliwiajaca schowanie do kieszeni. Dla kazdego cos dobrego. Triple.fi nie wiem czy sa lepsze - inne. Zreszta autor tematu ma Clixa - to fallow sam polecales do niego Shure'y, a odradzales UE ;)

 

HD 25-1 sa zdecydowanie jasniejsze niz SE530 i maja zdecydowanei wiecej gory. Maja tez jej zdecydowanie wiecej i sa zdecydowanie jasniejsze niz HD 595. Ogolnie jakosciowo HD 25-1 sa takze po prostu lepsze niz HD 595. Przestrzen oczywiscie maja mniejsza. SE530 maja spora przestrzen jak na IEMy, dlatego jak dla mnie najbardziej trafiona analogia jest porownanie do HD 595. i SE530 i HD 595 graja spokojnie.

 

HD 25-1 ma Sennheiserowe wypelnienie, ale attack juz bardziej przypomina Grado i to nie te nizsze, tylko raczej SR325i lub RS2.

 

Do czego jak do czego, ale porownanie SE530 do HD 25-1 wydaje mi sie kompletnie nietrafione :) Najblizej im wedlug mnie wlasnie do HD 595.

 

Jedna wspolna cecha jaka dla mnie laczy SE530 i HD 25-1 to w pewnym sensie wypchnieta srednica.

 

HD 25-1 blizej do hybrydy HD 600 z SR325i/RS2 zdecydowanie bardziej niz do SE530 - zupelnie inny sposob grania po prostu.

SE530 znacznie blizej do bardziej audiofilkich HD 555/HD 595 sposobem grania i jakosciowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie... Jak dla mnie SE530 jest bliżej do HD555 niż HD595. Choć i tak wolę Sennki :P

Jeśli SE530 nie są podobne do HD595, to ja już nie wiem do czego mogą być. To są najbardziej podobne nauszniki do tych Szurów jakie znam. Zaznaczam przy okazji, że słuchałem SE530 z żółtymi comply foams, i z nimi one chyba najlepiej brzmią. Na pewno bliżej SE530 do HD595 niż do HD555. Te ostatnie mają nieco uproszczoną i zlewającą się średnicę, w SE530 zróżnicowanie średnicy jest nie gorsze niż w HD595.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli SE530 nie są podobne do HD595, to ja już nie wiem do czego mogą być. To są najbardziej podobne nauszniki do tych Szurów jakie znam. Zaznaczam przy okazji, że słuchałem SE530 z żółtymi comply foams, i z nimi one chyba najlepiej brzmią. Na pewno bliżej SE530 do HD595 niż do HD555. Te ostatnie mają nieco uproszczoną i zlewającą się średnicę, w SE530 zróżnicowanie średnicy jest nie gorsze niż w HD595.

Mi się średnica trochę zlewała z basem jak słuchałem SE530 :P

Widocznie niedobrany odtwarzacz (Karma)...

 

Z resztą ciężko porównywać nauszne do IEMów, zwłaszcza, że każdy do innych aspektów przywiązuje szczególną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności