Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poszukuję hi-end'owego playera MP3


FPPfan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję dla siebie nowego wysokiej klasy odtwarzacza MP3. Sprzętu będę używał tylko i wyłącznie do słuchania muzyki a więc priorytetową cechą jest jak najwyższa jakość dźwięku. Uwielbiam bardzo niski i miękki bass więc bardzo chciałbym żeby nowy sprzęcik takowym dysponował. Lubię też słuchać na wysokim poziomie głośności więc jest bardzo pożądane aby nowy player miał dużą moc na wyjściu słuchawkowym. Nie będę podawał zakresu cenowego aby nie zawężać zakresu poszukiwań. Słucham różnych gatunków muzyki ale w przeważającym stopniu są jest to muzyka elektroniczna z mocnym i niskiem basem (Dance, Trance, Techno, RnB). Obecnie mam iRiver Clix2 8GB + Sennheiser MX500. Sprzęt gra ładnie ale nie zadowala mnie w pełni - czuję lekki niedosyt w mocy i zejściu niskich częstotliwości. Dodatkowo po przekroczeniu poziomu 30 głośności (skala od 0 do 40) utwory z dużą zawartością niskich częstotliwości poprostu "pierdzą" ;) Dodatkowo wbudowane na stałe 8GB nie wystarcza mi na pomieszczenie wszystkich albumów MP3 jakie bym pragnął trzymać - wolałbym coś na wymienne karty pamięci lub z wbudowanym większym dyskiem/pamięcią flash.

 

Rozglądałem się trochę po forach i widzę że w klasie hi-end zazwyczaj toczy się batalia pomiędzy Cowon D2 a Vedia V39. Przyznam się że przez jakiś czas byłem przekonany co do Cowona (czytając kilka pochlebnych opnii i recenzji) lecz później natrafiłem także na sporo negatywnych w których wytykano temu grajkowi płaski, niedynamiczny dźwięk i dudniący bass (szczególnie w porównaniach do V39)...

 

Oczywiście mój wybór nie zawęża się tylko do tych dwóch modeli i jestem otwarty na wszelkie propozycje. Podobają mi się też Cowon A3 (ale to duża cegła jest) i Vedia A6 (ale to chyba niższy model od V39). Może są jeszcze jakieś inne firmy/modele o których nie wiem ?

 

Jako że playerki z najwyższej półki kosztują całkiem sporo chciałbym wybrać jak najlepiej i nie wpakować się w coś co będzie gorsze od mojego Clix'a2. Nie mam możliwości własnego odsłuchu poszczególnych modeli i muszę zdać się na opinie i recenzje innych użytkowników.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę highendowe brzmienie odtwarzacza masz właśnie w Clixie. Przesiadka na D2 czy V39 to skok w przepaśći :) Oczywiście dołu będzie więcej - to jednak ma się kompletnie nijak z poszukiwaniem highendowopodobnego brzmienia.

 

Popieram poprzedników - ZMIEŃ słuchawki. Co do odtwarzacza - pewnie możesz kupić już tylko "mniej high-endowy" ale oczywiście bardziej dopasowny do Twoich wymagań.

 

 

BTW dziwnie brzmi high-end w odniesieniu do playerków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki moge zmienić...nie ma problemu ale z tego co widze to MX100 to są już z pałąkiem a ja wole "pchełki". Sennheiser ma tych dousznych całą gamę i cięzko się połapać które są dobre - kupując MX500 kierowałem się ich dobrymi opiniami w necie i podawanym przez producenta SPL na poziomie 119dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ciężko nawet w dokach o dźwięk ze słuchawek nausznych, ale podobno doki sony ex8x są charakterowo podobne do pxów, choć nie słyszałem i nie wierzę że grają tak dobrze jak pxy. W ogóle za dźwięk słuchawek nausznych trzeba w dokach płacić grube setki złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Ci mocnego, nisko schodzącego basu, ale chyba żadne pchełki nie są w stanie takowego wytworzyć :P

Zmiana player'a w twoim przypadku nic nie pomoże, na dodatek Clix2 to bardzo dobry sprzęt. Te pierdy to pewnie wina ustawienia eq.

 

Napisz jaką kwotę możesz wydać na słuchawki i jaki typ Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzeba miękkiego, nisko schodzącego basu to wyłącznie dokanałówki mogą taki zapewnić (ew. akg 518dj ;) ).

Ja słucham podobnej muzyki jak kolega (tech/dark/dub-step , neurofunk , psy/goa-trance i takie tam) i do tej pory korzystałem z JBL-220 (niestety wczoraj się zepsuły po ok. roku wiernego służenia) - dźwiekowo baaaardzo pasują do takiej muzyki :D

 

Teraz przesiadam się na Denon AHC-551 i SoundMagic PL-11. Sugeruję by kolega uczynił podobnie i wybrał sobie któreś z tych słuchaweczek ;)

 

ps.

 

1. najpierw słuchawki

 

2. zmiana odtwarzacza na np. i7 16GB (pojemność i możliwości "robią")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję dla siebie nowego wysokiej klasy odtwarzacza MP3. Sprzętu będę używał tylko i wyłącznie do słuchania muzyki a więc priorytetową cechą jest jak najwyższa jakość dźwięku. Uwielbiam bardzo niski i miękki bass więc bardzo chciałbym żeby nowy sprzęcik takowym dysponował. Lubię też słuchać na wysokim poziomie głośności więc jest bardzo pożądane aby nowy player miał dużą moc na wyjściu słuchawkowym.

 

 

Skoro lubisz sluchac na wysokim poziomie glosnosci to zacznij od wizyty u audiologa bo za chwile nie bedziesz w stanie odroznic dzwieku w ogole. Sluchanie muzyki w ten sposob konczy sie koniecznoscia zapoznania sie z produktami np. firmy Phonak (i nie chodzi niestety o Audeo). Zanim zaczniesz pisac o klasie odtwarzacza skup sie na tym zebys byl w stanie ja uslyszec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez jaj z tymi EP-630 i podobnym badziewiem... Z Clixem2 ponoc dobrze graja Shure'y SE530. Zainteresuj sie nimi - basu tez maja calkiem sporo (w stosunku do MX500 to ci sie wydadza naprawde basiaste). UM2 odradzam - one dudnia, a gora to "czysty" plastik... ;) Odtwarzacz masz jak najbardziej w porzadku - bez sensu go zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie wydać ok 1000zł na słuchawki to zdecydowanie shure Se530. Będzie to najlepsze co możesz zrobić dla poprawy jakości i pójścia faktycznie w wyższą półkę. Basu pewnie więcej zapewnią Westy3 ale nie jestem pewien czy środek i góra są lepsze niż w Shurach. Z tego co czytałem - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie wydać ok 1000zł na słuchawki to zdecydowanie shure Se530. Będzie to najlepsze co możesz zrobić dla poprawy jakości i pójścia faktycznie w wyższą półkę. Basu pewnie więcej zapewnią Westy3 ale nie jestem pewien czy środek i góra są lepsze niż w Shurach. Z tego co czytałem - nie.

 

To w SE530 jest jakas gora? :) Szurki moga wygrac srednica jesli ktos lubi wypchnieta i slodka ale bas i wysokie zarowno W3 jak i IE8 maja lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności