Skocz do zawartości

Playback Speed I Ogg


fakcior

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście - mam to samo. Playback speed, obojętnie w którą stronę, nie działa na ogg. To do tej pory wykryli tuzin jakichś bajecznych wad, a tej nie? <_< Hmmm...

 

Ale w zasadzie dostrajanie prędkości odtwarzania to raczej zabawka, niż funkcja niezbędna na co dzień...

 

Postro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w zasadzie dostrajanie prędkości odtwarzania to raczej zabawka, niż funkcja niezbędna na co dzień...

Dlatego nikt tego nie zauważył :) . Fakcior na co Ci to potrzebne?

Bo muzyki to chyba nie uprzyjemnia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję się odnieść do innych IMM i do UMS, na którym do tej pory jeździłem, ale spróbuję... bo mam tą wersję od 30 minut... ;) Wypiszę najlepiej wszystkie swoje uwagi.

 

- Na oko jest to w sumie 1.65 IMM ze wszystkimi jego "usprawnieniami", a więc lista fix'ów powinna się zgadzać

- Brak ograniczeń nagrywania: z mic limit wynosi 160 kbps, z line-in 320 kbps (wiadomo -> IMM)

- Jakość dźwięku (może mi się wydaje) mikroskopijnie lepsza w porównaniu do 1.85 UMS (o 5%), ale może to wynikać z poprostu dokładniejszego EQ... to tylko moje osobiste wrażenie

- Tak jak wcześniej pisałem: na ogg nie działa playback speed, ale to chyba dotyczy wszystkich FW ;)

- Ogg dalej są ciszej odtwarzane niż pozostałe typy plików... ale nie jestem pewien czy to nie wina sampli...

- Radio chyba lepiej łapie stacje (częściej stereo, większa czułość), a jego zakres to 76 - 108 (wiadomo - wersja JP)

- Ikonka pojawiająca się przy podłączonym grajku (usb connected) teraz ma lepszy podpis.

 

Ten cały folder Audiofeast jest w grajku, a co lepsze IMM (3.17 EN) go nie widzi, za to w grajku można w niego wejść, ale nic tam nie ma - sugeruję go nie usuwać, bo może być zgrzyt (jego obecność wbrew moim obawom mi nie przeszkadza :)).

 

Teraz dyktafon: pikanie kwarcu jest nadal, ale jakby ciszej, co zmniejsza irytację z tego powodu o prawie 50% :lol:, nie wiem jak będzie na innych modelach...

 

To tyle ile na razie stwierdziłem. Sprawdzę jeszcze jak się zachowuje na VBR-ach i czy dobrze wyświetla czas w trybie remain dla VBR - postaram się jeszcze dziś napisać co jest grane w tej kwestii... a może odkryję jeszcze cuś? ;)

 

Postro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część!

 

Chyba wykryłem nową wadę w ifp-7xx. Nie wiem, może tak jest tylko u mnie. Chodzi o to że dla plików OGG nie działa funkcja "playback speed" (szybkość odtwarzania).   

Jak byście mogli to sprawdźcie to u siebie.

 

Pozdro.

W imp tez nie dziala :blink:

ostro ze nikt na to wczesniej nie wpadl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze jak się zachowuje na VBR-ach i czy dobrze wyświetla czas w trybie remain dla VBR - postaram się jeszcze dziś napisać co jest grane w tej kwestii...

No i sprawdziłem - wpakowałem znowu cały album z Queen of the damned: alles ist gut und klar :)! Czas pokazuje bez przekłamań a o wieszaniu nawet mowy nie ma. Jest dokładnie tak jak być powinno.

 

a może odkryję jeszcze cuś?

Nie wiem - może mi się zdaje ... ale chyba zapis do pamięci nie morduje mi już tak akumulatorów. Na pewno będę to jeszcze sprawdzał, ale podejrzewam, że tak samo jest na innych wersjach IMM...

----------------------------------------

ostro ze nikt na to wczesniej nie wpadl

 

Bo moim zdaniem prawdopodobieństwo, że ktoś będzie się bawił akurat Playback'iem podczas odtwarzania *.ogg jest raczej bardzo małe ;)...

 

Postro

 

[EDIT]

da się np. odsłsuchać szybko album 45 minutowy mając tylko 35 minut czasu?

 

Hmmm... o tym nie pomyślałem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReanimatoR skąd ściągnąłeś to IMM 2.02 ?

 

Audiofeast 2.02 IMM JP dla iFP 8xx: http://www.iriver.co.jp/support/download.p...eedle=&keyword=

... tylko nie patrz na hieroglify ;)

 

Wersję dla iFP 7xx też tam znajdziesz:

http://www.iriver.co.jp/support/download.p...php?article=207

 

Dodatkowo tu jest odnośnik do tematu na naszym forum:

http://forum.mp3store.pl/index.php?act=ST&f=19&t=3707

 

Postro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z opisu tego softu rozumim, że wszystko znaczącego co on daje to przede wszystkim dodatkowy katalog na playerku :D. Mnie by rajcował firmware zwiększający pamięć stacji radiowych do 30 oraz taki soft ( mógłby być IMM ), żeby player był wykrywany w systemie bez sterowników ( nie chodzi mie do końca o coś takiego jak w UMS, że się dysk pokazuje, chodzi mi o to, że jak pierwszy raz do kompa podłączam ifpa to musze zainstalować stery pod usb do niego ). Jakby istniał firmware, który spełnił by me prośby to już byłby sukces serii ifp.

 

p.s.:

Tutaj znajduje się paczka dla posiadaczy ifp-8xx - stery do systemu dla wersji IMM + wtyczka do totala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ja kiedyś próbowałem coś szukać na tej stronie i koreańskiej, nawet język japoński i koreański sobie zainstalowałem ale po tych znaczkach ciężko dojść do tego co gdzie jest :D

mogliby dać przełącznik na angielski :D

----

Ale czy ten fv jest naprawdę dobry bo piszą koledzy że jakieś jaja się dzieją z VBR nawet z wyłączaniem grajka włącznie :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten fv jest naprawdę dobry bo piszą koledzy że jakieś jaja się dzieją z VBR nawet z wyłączaniem grajka włącznie

Jak na razie ta wersja fw mi pasuje. A jaja dzieją się tylko wtedy, gdy pliki VBR mają wadliwe tag-i - wtedy tak jak radzi Skręt: albo usunąć tag-i, albo wyłączyć odczyt w playerze. To nie jest wina firmware-u.

 

jak pierwszy raz do kompa podłączam ifpa to musze zainstalować stery pod usb do niego

Hmmm ... mi Windows'y: Me, 2000, XP same go rozpoznawały i instalowały, nawet Aurox 11.0 wykrywał mi go bez ściemy kiedy miałem 1.85 UMS US. Stery są potrzebne moim zdaniem tylko do Windows 98...

 

Postro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo usunąć tag-i, albo wyłączyć odczyt w playerze. To nie jest wina firmware-u.

Z doświadczenia :] już wiem, że wyłączenie tagów w plajerze nic nie daje. Ja miałem tak namieszane w tagach, że i tak musiałem wszystko reedytować (wszystko usunąłem, ale póżniej bawiąc się kolumnami w foobarze musiałem nadać z powrotem, posługując się... foobarem/ edycja 40 albumów zajęła mi ok 15 min). Od tego czasu nie miałem ani jednej zwiechy :)

 

----------

Fajny temat o playback speed :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pierwszy raz do kompa podłączam ifpa to musze zainstalować stery pod usb do niego

Hmmm ... mi Windows'y: Me, 2000, XP same go rozpoznawały i instalowały, nawet Aurox 11.0 wykrywał mi go bez ściemy kiedy miałem 1.85 UMS US. Stery są potrzebne moim zdaniem tylko do Windows 98...

 

Postro

Jak już pisałem wyżej w mojej pokręconej wypowiedzi chodziło mi o stery do wersji IMM. Kiedy decydujemy się na korzystanie z wersji IMM jesteśmy zmuszeni korzystać nie tylko z Menagera ( teraz dzięki wtyczce już nie :D ) ale także z instalowanie w systemie sterów do urządzenia - i o te właśnie stery mnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja iMM to równocześnie instalacja uniwersalnych sterków dla iFP ;]

... oczywiście sterowniki dla UMS są wymagane tylko dla win98 (pozostałe mają "parafialne", uniwersalne sterowniki dla sprzętu UMS)

... dla sprzętu IMM w każdym winowsie sterowniki są dodatkowo wymagane, ale jak pisałem instalując najpierw iMM tych sterowników systemowi dostarczamy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla sprzętu IMM w każdym winowsie sterowniki są dodatkowo wymagane, ale jak pisałem instalując najpierw iMM tych sterowników systemowi dostarczamy ;]

Aha, no tak, faktycznie - najpierw instalowałem IMM, a dopiero potem podpiąłem pod kompa grajka. To wszystko tłumaczy :D

 

Postro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności