Skocz do zawartości

Sansa Fuze Rockbox


Mastrojani

Rekomendowane odpowiedzi

Według osoby która zajmuje się tworzeniem Rockboxa na "v2" (Clip+ i Fuze v2), prace nad Rockbox'em są prawie skończone!

 

http://forums.rockbox.org/index.php?PHPSESSID=9b8abd5af78d0a5c1d4ebcabfb7e5b4c&topic=14064.1920

 

fingerling - Podobno są problemy z instalacją Rockbox'a na niektórych wersjach Fuze (w numerze seryjnym jest "CAHK"), w przypadku posiadania takiego modelu trzeba poprzez hex editor zmienić wartość w pliku zawierającym firmware wartość "HipHop" na "oiphHp" - Wtedy Rockbox instaluje się poprawnie, checksum się zgadza.

 

Tutaj jest RockboxUtility (najnowsza wersja):

http://www.rockbox.org/wiki/RockboxUtility

 

A tu instrukcja instalacji (w sumie niepotrzebna jeżeli użyjesz RockboxUtility):

http://download.rockbox.org/daily/manual/rockbox-sansafuzev2/rockbox-buildch2.html#x4-60002

 

Pamiętaj, że po instalacji Rockboxa tracisz gwarancję (chyba, że przed oddaniem na gwarancję usuniesz Rockboxa), i prawdopodobnie tracisz możliwość odtwarzania plików zabezpieczonych DRM'em, oraz, że obecnie Rockbox na Fuze v2 nie jest uznany za stabilny.

Edytowane przez Quake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczę się od rana i nie wychodzi. Wersja FW: V02.03.33A w numerze seryjnym nie ma CAHK. Gdy w RockboxUtility wybieram instalację kompletną to wyskakuje komunikat by wybrać z dysku bootloadera,gdy wybieram wyskakuje błąd http://is.gd/cEPlC Gdy bootloadera chcę pobrać z poziomu RockboxUtility wyskakuje taka informacja http://is.gd/cEQYm Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się, że automatyczna instalacja nie jest obsługiwana, na główniej stronie SansaAMS jest napisane że na razie nie ma możliwości instalacji poprzez RockboxUtility.

 

Jak chcesz możesz spróbować instalować manualnie - tutaj masz mój poradnik:

http://www.audiohead.pl/forum/sandisk/sansa-fuze-rockbox/msg738/#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z moim odtwarzaczem. wgralem na niego najnowszego rockboxa za pomoca rockbox utility, odtwarzacz posiada firmware 1.02.31. wszystko pieknie, instalacja przebiegala bez zadnych problemow. rockbox dziala. kłopoty pojawiaja sie gdy podlacze fuze'a do komputera. normalnie wykrywa jako dysk usb, jednak usuwa plik fuzea.bin z odtwarzacza i po odlaczeniu z usb nie posiadam juz rockboxa tylko stary firmware od sansy. co moge zrobic aby cieszyc sie rockboxem normalnie ? czy musze instalowac go za kazdym razem jak podlacze odtwarzacz do komputera ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest zainstalowany Sansa Updater, to go wywal, bo może aktualizować oprogramowanie.

W innym przypadku spróbuj ustawić atrybuty fuzea.bin jako "Tylko do odczytu" (Właściwości -> Ogólne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź u Ustawienia -> Ustawienia systemowe -> Informacje

Jeżeli firmware jest w wersji 02.xx.xx oznacza, że masz Fuze v2, jeżeli 01.xx.xx to v1.

Nie radzę ci na razie instalować Rockboxa, poczekaj na stabilną wersję.

Chyba że masz Fuze v1, wtedy jak chcesz możesz instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o tym, że Rockbox jest "prawie" skończony.

Błędy w obecnej wersji Rockbox na Fuze v2:

- Odtwarzacz może się zaciąć, i trzeba wtedy czekać aż się rozładuje bateria (~3 dni czekania)

- Odtwarzanie muzyki jest wolniejsze o 1.1%, niż normalnie

- Poziom głośności nie reaguje na bieżąco

- Opóźnienia w reakcji na wciśnięcie danego przycisku

- Wieszające się radio

- Brak działających skórek ekranu (poza paroma brzydkimi)

- Za każdym razem po przełączeniu na oryginalny firmware Fuze aktualizuje bibliotekę

 

Dlatego warto poczekać jeszcze z miesiąc, dwa, aż wyjdzie stabilna wersja (bądź bez błędów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez sa ta bledy, ktore moga - a nie musza sie pojawic. Ktory z ww stwierdziles u siebie? Ja zadnego z nich (bylo za to pare innych, ale jakies zuplenie nieuciazliwe. Instalowanie rockboxa zawsze jest ryzykiem, ktore musi podjac uzytkownik - nawet przy stabilnej wersji (czy super stabilnej ;) jak przy ipodzie video - u mnie tak sie zwiesil, jak ani razu "unusable" wowczas sansa fuze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem wolne reagowanie na zmianę głośności (i włączanie funkcji), wieszające się radio oraz aktualizującą się bibliotekę po przełączeniu na oryginalny firmware (i prawdopodobnie na stabilnej wersji biblioteka też będzie się aktualizować po przełączeniu na OF).

 

Na jaką wersję OF wgrywałeś Rockbox ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Nano 1gen stable od bardzo długiego czasu:

- Też się zacina/zawiesza i to czasami na dobre,

- Poziom głośności także nie reaguje na bieżąco,

- Opóźnienia w reakcji na wciśnięcie danego przycisku,

- Gdy podłączymy zablokowany odtwarzacz do komputera, odtwarzacz umiera i trzeba wylutowywać baterię (dwa razy już miałem)

- Ostatnio zatrzymuje nagle utwór i się zawiesza (nie reaguje na przyciski) około 5-6 razy na dzień

 

Więc Panowie z Fuze nie jest aż tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem wolne reagowanie na zmianę głośności (i włączanie funkcji), wieszające się radio oraz aktualizującą się bibliotekę po przełączeniu na oryginalny firmware (i prawdopodobnie na stabilnej wersji biblioteka też będzie się aktualizować po przełączeniu na OF).

 

Na jaką wersję OF wgrywałeś Rockbox ?

Kurde, nie wiem jak ja wczoraj odpowiadalem, ze sie nie dodalo :-)

 

OF jaki mam u siebie to poprzednia wersja - 02.03.31A - reakcje playera na operacje sa szybkie, glosnosc tez ok. Natomiast dopiero teraz zauwazylem ze faktycznie aktualizuje sie po przelaczeniu na OF - ale tego wczesniej na 100% nie bylo, bo jak pierwszy raz wgralem RBX to przelaczalem setki razy miedzy FW i zadnych aktualizacji nie bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam Rockbox na najnowszej wersji OF - 02.03.33, możliwe, że na wersji OF którą masz 02.03.31A nie występują błędy z najnowszego OF - może spróbuję zainstalować na 02.03.31A, albo jeszcze starszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Obecne wersje firmware to:

Dla Clip - 01.02.31 (co się zgadza, poza początkiem - powinno być 02 dla fuze)

Dla Fuze - 02.03.33

 

Poprzednia wersja firmware to dla Fuze 02.02.26, może podałbyś linka do twojej wersji OF ?

Obecnie zainstalowałem na swoim Fuze Rockboxa na firmware 02.03.33, i nie zauważyłem żadnych błędów. Jestem zaskoczony lepszą jakością dźwięku niż na OF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, prawdopodobnie końcówka "A" oznacza "Alpha", czyli wczesną wersję stabilnej.

I rzeczywiście jest - tutaj jest wersja 02.03.31 (bez "A"):

http://mp3support.sandisk.com/firmware/fuze/fuze02.03.31.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności