Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz do 380zł


Patyczak

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem opory, żeby założyć kolejny temat. Ale zapewniam, że przeszukiwałem regularnie wszystkie pojawiające się od 3 miechów tematy ;] I nie do końca poznałem odpowiedź.

 

A więc, potrzebuję odtwarzacza do podanej kwoty. Jakość dźwięku oczywiście na pierwszym miejscu, ale nie ukrywam, że za tą (jak dla mnie dużą kwotę) chciałbym już mieć coś więcej. Czyli żeby od czasu do czasu można by obejrzeć jakieś videło, no i mam takie zboczenie, lubię album arty ;]

 

Radio by się przydało, ale mógłbym przeboleć brak

Pamięc - 4gb to min, na które mógłbym iść gdyby różnica w jakości była tego warta, ale 8gb byłoby dla mnie ideałem

No i mam zamiar z nim biegać, więc dotykowe wyświetlacze odpadają

 

Na oku mam:

 

Sansa Fuze 4GB - duży plus za karty SD, ale wyświetlacz podobno nie najlepszej jakości i łatwo rysuje się wyświetlacz. Ostatnio zdrożał o 30zł w rtv euro agd :(

Sony S618F - w zasadzie wszystko mi się w nim podoba i póki co to mój namber łan klik!

Sony NWZ-A826 - tylko 4GB i brak radia, ale ładny, duży wyświetlacz klik!

iAudio i7 4GB - świetna jakość dźwięku, mały, ogromna moc, ale tylko 4gb i malutki wyświetlacz klik!

 

Do Sonych mam tylko jedno zastrzeżenie, w sklepach są drogie, te 2 aukcje są bardzo atrakcyjne więc MOŻLIWE, że są to powystawówki.

 

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje ;]

 

I jeszcze jedna rzecz, widać w sygnaturce jakie mam słuchawki, synergia musi być, głownie z peiksami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno kupiłem A826 na allegro w dość atrakcyjnej cenie i wszystko jest z nim w porządku. Jest nowy, z kartą gwarancyjną w oryginalnym pudełku i z fakturą. Jakość dźwięku jest naprawdę super, ale trudno żeby nie była skoro przesiadałem się ze starego creative muvo :) Jeśli chodzi o ekran i odtwarzanie na nim filmów też jest w porządku. Nagrałem sobie parę odcinków "przyjaciół" i spokojnie obejrzałem to kilkadziesiąt minut serialu z lektorem. No ten brak radia też mnie trochę boli, ale to nie jest wada nie do przeskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten brak radia też mnie trochę boli, ale to nie jest wada nie do przeskoczenia.

To prawda, przy kilku GB i dobrej muzyce w pamięci radio to zbędny gadżet B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości to cena netto, a cena brutto to niecałe 268 zł i to była promocja z gazetki.

 

A z tym sie kolego niestety nie zgodze... Nie bylo to z gazetki, tylko weekendowa promocja i cena brutto wynosila 219 zl... Mialem juz go w rece i zmierzalem do kasy... Ale jednak sie rozmyslilem... I dobrze bo teraz smigam z s639;d ofc z oleole;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym sie kolego niestety nie zgodze... Nie bylo to z gazetki, tylko weekendowa promocja i cena brutto wynosila 219 zl... Mialem juz go w rece i zmierzalem do kasy... Ale jednak sie rozmyslilem... I dobrze bo teraz smigam z s639;d ofc z oleole;d

Może i coś takiego było, a później było z gazetki, sam kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że ma się kilka GB ;p 4GB to może być trochę mało.

 

Zastanawiam się jeszcze nad Vedią V39. Tylko, że do biegania chyba się nie nada.

 

 

Miałem V39, sprzedałem głównie ze względu na małą ilość pamięci ( 2GB ). Dźwięk ( bez ingerencji w equalizer ) był dla mnie super, ale nie na ksc75 - brakowało basu. Sam player sprawia wrażenie dobrze trzymającej się konstrukcji, nic nie lata, nie trzeszczy. Jakbyś dopasował sobie do niego futerał z ochroną na wyświetlacz, i nie przełączał piosenek w biegu to się nada ( można ustawić playlistę i biec nie przełączając piosenek w trakcie ).

Do biegania chyba lepszy byłby sony ale wersja 8XX ( ze względu na dźwięk i dobry wyświetlacz ), Sansa jest gorsza dźwiękowo od V39 ( mam porównanie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była okazja... i kupiłem iAudio i7. Myślę, że to dobry wybor ;]

 

 

kupisz sobie do tego srs 200 i będziesz sikać ze szczęścia . Wiem co mówię ;] Swojej vedii v39 się pozbyłem bo to zwykły , chiński szmelc (jesli ktoś słucha klasyki/pop-u to okej jest super , ale przy szybszym cięższym graniu to totalna porażka . :] Fajne słuchaweczki dają jedynie które idealnie wręcz komponują się z i7 (miałem obydwa odtwarzacze przez tydzień , zatem porównywałem je sobie z każdej strony ) dodatkowo i7 przesłuchałem na wszytskich możliwych słuchaweczkach jakie mieli w mp3store w Wwa (do 200pln) u kumpla "aurvanę" . i powiem krótko albo i7 + srs200 albo nic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

****o prawda co do tej Vedii , nie wiem ludzie wy macie chyba jakiś drewniany słuch , skoro uważacie v39 za coś wspaniałego . Ewentualnie spece od PR vedii , którzy jak zauważyłem odwalili kawał dobrej roboty w sieci ( mówie tu o komentarzach do wielu artykułów w sieci . Niech ktoś tylko ośmielil się napisać coś złego o tym odtwarzaczu , zaraz pojawiali się "specjaliści" wychwalajacy pod niebiosa rzekome zalety tego sprzętu . Zachęcony tyloma pozytywnymi opiniami zakupiłem v39, nie przejmując się częścią niepochlebnych opinii . I tak szybko jak go kupiłem to się go pozbyłem , albowiem zwyczajnie to rację mają ci którzy pisali o tym odtwarzaczu negatywnie . Jakość dziwięku nawet po parogodzinnej zabawie equalizerem i tak dalej i tak dalej była dla mnie jakimś nieporozumieniem zwłaszcza jeżeli chodzi o muzę typu nightwish , celldweller, linkin park , soliwork ,papa roach death stars , him , rob zombie , maximum the hormone. Odtwarzacz za to pięknie odtwarzał muzykę klasyczną , Elvisa , Grechutę , z popem też sobie radził . Słuchawki jakie miałem dostępne to mx 510 ,srs 200, creative aurvana, pchełki iaudio , cysen od t10 i tyle w tym temacie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki jakie miałem dostępne to mx 510 ,srs 200, creative (od 007: zen aurvana?) aurvana, pchełki iaudio , cysen od t10 i tyle w tym temacie ;]

 

Kurde, ludzie, kupcie dobre, synergiczne słuchawki, a przed tym nie wypowiadajcie się proszę tonem kategorycznym. V39 gra znakomicie z odpowiednio dobranymi słuchawkami (zresztą, tak jak każdy inny player). Jak podłączacie crap pod playera, to i z playera usłyszycie crap. O jakości zgrywanej muzyki nie wspomnę ("128 kbps żondzi", nieprawdaż?)

Sam mam V39, nie jest to idealny player, ale jak na razie najbliżej mu do ideału moich preferencji. Ma swoje wady, ma swoje zalety, ale jeśli ktoś pisze, że "pod względem dźwięku v39, to kicha", to wciska innym kit.

 

Nie, nie jestem pracownikiem firmy Vedia.

Tak, posiadałem multum innych odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaa FLAC ma rzeczywiście słabą jakość . Zwłaszcza iż większość rzeczy jakie mam na playerku mam również na półeczce na oryginalnych krążkach , bo złodziejem nie jestem .

 

To że ktoś zachwala opla bo go akurat ma , nie oznacza iż ktoś kto jeździ dżagiem mu przyklaśnie. Dziwne iż wcześniej miałem t10tkę , soniaczka i dziwięk był OK na tych sluchaweczkach , natomiast V39 ,już nie ...dziwne naprawdę dziwne . Testowałem to sobie naprawdę dłuugo ,w różnych kombinacjach ,na różnych słuchawkach ,te same kawałki . 2 odtwarzacze jeden po drugim i nikt mi nie wmówi bzdur, iż VEDIA jest super tak jak to przedstawiasz . Dla mnie jest to zwyczajny chiński szmelc i takim pozostanie. O koszmarnej obsłudze ,tego tandetnego ekranu ,nawet nie wspomnę . Przepraszam , ale ja w nausznikach chodzić po dworze nie zamierzam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mijamo to ja polecam przesłuchać v39 wspólnie z sony ex85, zanim zaczniesz wypisywać jednoznaczne opinie na temat tego grajka.

 

Sam osobiście od niemal roku mam w posiadaniu i7, ze względu na długość grania z baterii nie ma sobie równych, jest dość mały i niezbyt kłopotliwy w obsłudze, ale jeśli chodzi o jakość dźwięku to przy vedi ijest on co najwyżej przecietny, a z pchełkami które tak zachwalasz nie da się go słuchać (puste kartonowe brzmienie).

 

V39 ustepuje mu jedynie wygodą obsługi... a czasem to ważny aspekt wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaa FLAC ma rzeczywiście słabą jakość . Zwłaszcza iż większość rzeczy jakie mam na playerku mam również na półeczce na oryginalnych krążkach , bo złodziejem nie jestem .

 

To że ktoś zachwala opla bo go akurat ma , nie oznacza iż ktoś kto jeździ dżagiem mu przyklaśnie. Dziwne iż wcześniej miałem t10tkę , soniaczka i dziwięk był OK na tych sluchaweczkach , natomiast V39 ,już nie ...dziwne naprawdę dziwne . Testowałem to sobie naprawdę dłuugo ,w różnych kombinacjach ,na różnych słuchawkach ,te same kawałki . 2 odtwarzacze jeden po drugim i nikt mi nie wmówi bzdur, iż VEDIA jest super tak jak to przedstawiasz . Dla mnie jest to zwyczajny chiński szmelc i takim pozostanie. O koszmarnej obsłudze ,tego tandetnego ekranu ,nawet nie wspomnę . Przepraszam , ale ja w nausznikach chodzić po dworze nie zamierzam .

 

Wiesz, @mijamo, nie mam zamiaru wciskać nikomu własnych opinii na siłę. Nie pompuj się tak, bo nigdzie nie napisałem, że v39 to super odtwarzacz. Czytaj proszę ze zrozumieniem: "jak na razie najbliżej mu do ideału moich preferencji. Ma swoje wady, ma swoje zalety (...)".

A słuchałeś v39 z ex-85? (dokanałówki gwoli ścisłości, nie nausznki) - zapewne nie słuchałeś. Te wszystkie pchełki, o których tam tak wypisujesz, to szczerze nic specjalnego, a właśnie SRS-y w szczególności. Wyprzedzając pytanie: niestety, posiadałem je wszystkie i bardzo tego żałuję. SRS-y walają się nadal gdzieś w szafie. Nie posiadałem mx510, miałem za to mx500 - chyba takiego skoku jakościowego tu nie ma... :lol: I wybacz, ale słuchanie flac`ów na nich mija się z celem, bo i tak nie usłyszysz różnicy.

 

Dla Ciebie V39 to jest szmelc, niech i pozostanie szmelcem. Ma dotykowy ekran, który mi akurat nie przeszkadza. Przeszkadza za to psujące się gniazdko słuchawkowe, które na szczęście mi nie dało się jeszcze we znaki.

 

Widzisz, dla mnie za to i7 nie ma nic ciekawego do zaoferowania pod względem dźwięku... i co? dasz mi za to klapsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności