Skocz do zawartości

pytanie: mp4 cownon d2


Gość PYTAJNIK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PYTAJNIK

WITAM

 

mam pytanie: czy zastosowanie karty pamieci w odtwarzaczu Cowon iAUDIO D2 black (2 GB) ma znaczny wplyw na jakosc odtwarzanej muzyki?? Zmierzam do tego, ze przy odtwarzaniu dzwieku z karty sygnal musi przejsc "dluzsza trase" podczas ktorej ulec on moze znieksztalceniom ?? Osobiscie nie wiem jak do tego podejsc wiec chcialbym sie poradzic.

 

Jeszcze jedno ma ktos karme na sprzedaz??

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do momentu, kiedy plik zostaje przetworzony na sygnał sterujący membraną, czyli zanim wyjdzie z odtwarzacza, nie ma żadnego znaczenia z jakiego źródła pochodzi- sama karta może być podczytywana nieco wolniej niż właściwa pamięć, ale należy pamiętać, iż jedno i drugie to ten sam typ pamięci przerzutnikowej- czyli oczywiście zapis binarny- który nie podlega zniekształceniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość odczytu i zapisu danych ma znaczenie tylko w momencie przenoszenia plików- przecież utwór nie jest odczytywany w tempie 5MB/s (4-o minutowy kawałek zajmowałby ponad 1GB) . Oczywiście nie mają też żadnego wpływu na jakość nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że tak wolnych kart już nie ma, a przynajmniej nie są produkowane.

 

1000 KB/s to nawet nie całe mega, a dzisaj standart w sdhc to chyba x133 czyli około 20MB/s - trudno zdobyć mniejsze (ewentualnie sd 9MB/s)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszechmogacy tylko ,ze bitrate plikow audio jak i video jest podany w kilobitach (kb),a szybkosc odczytu/zapisu zazwyczaj podaja w kilobajtach (kB),megabajtach itd (1bajt (B) to 8 takich bitow (B)). Czyli jak podales karta flash na 99% jest w kilobajtach ,wiec flac kodowany 1400 kilobitow wlazlby ;] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zpytajnik

DZieki za odp, ale idac dalej tym tropem: w jakim celu tworza drozsze pojemnosciowo modele skoro o wiele taniej wychodzi zastosowanie karty?? Wiem, ze to pytanie jest troche "paranormalne", ale mp3 mi sie sypie (sony hd-5) i powoli rozwazam zakup innego modelu byle z duza pamiecia oczywiscie ;]

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czegoś szukasz (np. Karmy), to zawsze możesz wejść do działu Komis po rejestracji , albo bez niej -wtedy>Komis>Kupię/Sprzedam/Zamienię-gość), i tam ogłosić swoje pragnienia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności