Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zmiana T30 na czystsze zrodlo


madi89

Rekomendowane odpowiedzi

Nasluchalem sie juz sporo mojego T30 (2 lata) i jego dzwiek znam od podszewki, co prawda sluchalem tylko na Cresyn, EP630, SRS200, AKG k414 oraz chwile na Koss porta pro i jakies audio technici za 600zł ;p Na kazdych gralo inaczej ale dalo sie wyczuc ze to jedno zrodlo, na kazdych sluchawkach brakowalo czystych gitar, dzwiek jakby zamulony.

 

Poszukuję czegos z dzwiekiem czystszym, lepsza separacja dzwiekow oraz wiecej szczegolow

 

Minimum 4gb, cena do 400zł, chyba niekoniecznie nowy..

 

Tropem forum napalilem sie na iaudio i7 no i drozszego d2. Czy po takiej przesiadce poczuje zauwazalna roznice w dzwieku ? Glownie zalezy mi na jakosci dzwieku, inne bajery schodza na drugi plan - czy d2 gra duzo lepiej od i7 ?

 

Czy sluchanie we FLAC'u jest sporo lepsze od np. ogg Q10 ? Tzn chodzi mi o to czy sugerowac sie obsluga FLAC przy kupnie..

 

Sluchawki, moze na poczatek SRS'y ktore mam, pozniej cos z izolacja - doki np. JBL 220 lub AKG 324P - co sadzicie o takich zestawieniach? Nie chcę Sony EX85, sa brzydke :)

 

Ewentualnie jakies nauszne zamkniete portable, przychodza mi na mysl tylko AKG k414, zagraja duzo lepiej niz na T30 ?

 

Troche chaotycznie napisane, ale ja juz mam metlik w glowie i nie wiem co robic, chcialem kupic dobre doki do mojego T30 ale boje sie ze kazde beda szumic na niskim volume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sluchanie we FLAC'u jest sporo lepsze od np. ogg Q10 ? Tzn chodzi mi o to czy sugerowac sie obsluga FLAC przy kupnie..

 

nie dość, że nie poczujesz różnicy między tymi formatami, to też nie poczujesz jej między FLAC, a mp3(320) na żadnym z tych iaudio.

 

 

Jeżeli masz możliwość to po prostu przetestuj i co ważne bezpośrednio porównaj sobie iAudio ze swoim t30. Playery iAudio brzmią dość specyficznie, to zupełnie inna szkoła grania niż iriver, więc najlepiej zdać się na swoje uszy i swoją percepcję, aby nie było rozczarowania.

 

Obiektywnie rzecz biorąc i7 graj zdecydowanie czyściej od iRiverów, ma duże możliwości kreacji brzmienia i ogólnie gra bardzo dobrze... ale subiektywna opinia jest taka, że mi np nie do końca leży to brzmienie i ta charakterystyka ...i tu trzeba zaznaczyć (to obiektywne stwierdzenie), że pomimo włączonych przeróżnych funkcji poprawiających doznania dźwiękowe, ta specyficzna charakterystyka nie znika, cały czas słychać, że to ten sam player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość, że nie poczujesz różnicy między tymi formatami, to też nie poczujesz jej między FLAC, a mp3(320) na żadnym z tych iaudio.

Chyba Ci slon na ucho nadepnal :S

 

A odnosnie tematu, iAudio ida raczej w strone funu, jesli chcesz cos zimnego i analitycznego to moze ktorys iPod (np. 5.5G)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze uwielbiam tez dzwiek przestrzenny tyle ze SRS WOW zbyt zniekształca. Iaudio i7/d2 + JBL 220 czy to dobry duet ? JBL'e chwalone sa za przestrzennosc, separacje dzwiekow, ale ponoc kiepsko ze srednica, a zalezy mi bardzo na ladnym wokalu i gitarach. Na jakich dokach mozna osiagnac czysty, przestrzenny dzwiek z ladna srednica (oczywiscie nie moze brakowac basu i góry :))? W k324p chyba jest lepsza srednica ale znow scena wezsza. Czy nie wymagam za duzo? na sluchawki nie wydam wiecej niz 200zł

 

btw. czy sa jakies inne lekkie nauszne zamkniete oprocz k414p ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iAudio nie gra czysto do póki nie zaczniesz włączać tych wszystkich bajerów. Daje to z jednej strony możliwość dopasowania dźwięku do własnych potrzeb z drugiej - strasznie muli na początku. I fakt faktem ma specyficzne brzmienie, bardziej analityczne niż nastawione na "fun" tak jak np. iPody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne iAudio, ale ja bym powiedzial, ze to wlasnie iPody sa zimne i analityczne, a X5 jest cieply, "fun"owy. Bez jakichkolwiek wlaczonych "bajerow". Pomimo tego funu, jest dosyc szczegolowy, Fuza pod tym wzgledem zmiazdzyl, od Nano I G tez wypada lepiej.

Co do roznicy, ja jednak na X5 i T7 slysze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci slon na ucho nadepnal :S

 

A odnosnie tematu, iAudio ida raczej w strone funu, jesli chcesz cos zimnego i analitycznego to moze ktorys iPod (np. 5.5G)?

 

 

Zdecydowanie mi nie nadepną, ponieważ nigdy ze słoniem nie miałem styczności... no może raz w cyrku ;)

 

po prostu FLAC w odtwarzacza przenośnych to strata pamięci. Jeżeli słyszysz różnicę to prawdopodobnie masz do czynienia z siłą sugestii. Różnica być może jest zauważalna na profesjonalnych, czułych słuchawkach typu IEM, w warunkach domowych (cisza), ale nie na zwykłych membranówkach.

 

Zrób taki eksperyment:

Skonwertuj sobie z tej samej płyty, jeden kawałek na dwa sposoby jeden w mp3(320) drugi we FLACu, wrzuć na playera, wsiądź do autobusu, czy wyjdź na zwykłą ulicę i losowo sobie puszczaj ten kawałek... raz wersję we flacu raz w mp3(320) i spróbuj zgadnąć który to mp3 a który to FLAC (nie patrząc oczywiście na ekran) - zapewniam, że zdziwiłbyś się wynikiem :P

 

Ten flac w odtwarzaczach mp3 to bardziej iluzoryczny substytut stacjonarnego sprzętu hifi... więc nie ma sensu się tym aż tak sugerować przy zakupie playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób taki eksperyment:

Skonwertuj sobie z tej samej płyty, jeden kawałek na dwa sposoby jeden w mp3(320) drugi we FLACu, wrzuć na playera, wsiądź do autobusu, czy wyjdź na zwykłą ulicę i losowo sobie puszczaj ten kawałek... raz wersję we flacu raz w mp3(320) i spróbuj zgadnąć który to mp3 a który to FLAC (nie patrząc oczywiście na ekran) - zapewniam, że zdziwiłbyś się wynikiem :P

W takich warunkach nikt po prostu nie bedzie sie wsluchiwal w dzwiek, bo bedzie przytloczony innymi sprawami ;) A profesjonalnych IEMow to ja na oczy nie widzialem. Wszystko mowilem w wypadku Fostexow T7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z irivera juniorka ( to to samo co t30) na d2 no i poczatkowo nie odpowiadał mi dźwięk, teraz coraz bardziej się przekonuje, ale nie wiem czy nie będę musiał sprzedać ze względu na finanse. Jest to 4gb stan idealny gwarancja półtora roku ponad, jak dla forumowicza 420 z 450zł. :) Ale zaznaczam, że to dopiero wstępne przypuszczenia sprzedarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą z ciekawości sobie skonwertowałem ten sam kawałek z tej samej płyty do 4 formatów: mp3(320), FLAC, wma (320) i ogg Q10. Te trzy ostatnie formaty były konwertowane w iriver 3, natomiast mp3 w WMP... po odpaleniu playera zauważyłem, że mp3 zdecydowanie inaczej brzmi (nie znaczy, ze lepiej), natomiast flac, wma i ogg praktycznie identycznie. Prawdopodobnie różnica bierze się tylko i wyłącznie stąd, że mp3 jako jedyne było konwertowane innym programem. No bo jak inaczej to wytłumaczyć skoro stratne wma brzmiało identycznie jak ogg Q10 i praktycznie tak samo jak FLAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo MP3 to najgorszy z tych czterech formatów.

 

 

teoretycznie tak, ale wedle mojej najlepszej wiedzy wma jest formatem analogicznym do mp3, a brzmi identycznie jak ogg i flac, które były konwertowane w tym samym programie... wiec zaczynam wierzyć, że każdy program bez względu na format nieco zmienia brzmienie muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WMA przy zachowaniu tego samego bitrate oferuje lepszą jakość niż MP3.

 

Wikipedia tak to opisała:

 

Windows Media Audio (WMA) - format kompresji dźwięku stworzony przez Microsoft Corporation. W zamierzeniach producenta ma konkurować z formatem MP3...

 

...niezależne testy odsłuchowe pokazały, że choć WMA przy bitrate 96 kb/s i niższym brzmi nieco lepiej niż MP3, to jednak przy wysokim bitrate oferuje zauważalnie gorszą jakość dźwięku. Kodek w żadnym wypadku nie dorównuje jakości płyty CD przy 64 kb/s.

 

 

 

aha moje testy nie wykazały, że mp3 gra gorzej... napisałem, że nieco inaczej, jak wszystkie pliki konwertowane w tym samym programie, ale innym niż mp3.

 

Zresztą co tu gdybać... mp3 też skonwertuje w tym samym co reszta i wtedy porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, opieram się na Wikipedii czy na własnym doświadczeniu?

 

uraziłem Cię ta wikipedią? Nie chciałem ;)

 

jak widać na wyżej załączonym obrazku ile doświadczeń tyle opinii...

 

 

EDIT:

no więc skonwertowałem wszystkie 4 formaty w jednym programie, wrzuciłem do playera i stwierdzam, że wszystko brzmi praktycznie identycznie! Dlaczego dodałem "praktycznie"? Bo w praktyce "bezstratnego" formatu nie docenisz w przenośnym odtwarzaczu, którego się używa głownie podczas przemieszczania się po mieście. Odsłuchu dokonywałem na Meizu M6 + CX300. Dla mnie temat jest skończony i potwierdzam, że bez odtwarzania formatu flac obejdziesz się :) - to do autora tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy juz te formaty bo sie temat zmienil :P

 

Co myslicie o kupieniu do mojego T30 sluchawek JBL 220, a za jakis czas zmiana na iaudio ? Troche krucho z kasa i obu rzeczy na raz nie wymienie, a na izolacji mi zalezy. I tak mysle ze po przesiadce z SRS200 na JBL bede zadowolony, gdy zacznie czegos brakowac zmienie player, hm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności