Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking transportów cyfrowych pod DAC


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że ze Squeezeboxem Beresford gra bardzo dobrze.

Parę dni temu miałem relację telefoniczną od właściciela Squeezeboxa i Beresa MK6/4 MOD21 z wizyty jego kolegi z DACMagiciem Cambrige Audio. Czekam na maila z opisem. Jak się nie doczekam to opowiem własnymi słowami, ale to w stosownym wątku.

 

Tak, tak :-) bardzo mnie to ciekawi: Beresford MK6/4 MOD21 vs DACMagic Cambrige Audio a transport to squeezebox.

Zastanawiam się nad DACMagiciem, ale nie wiem jaki jest dźwiękowo w porównaniu do tego beresforda, zatem każda opinia jest cenna.

A może poczekać trochę i kupić najnowsze wydanie z poprawionym wzmakiem słuchawkowym... ach te dylematy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO__FAN -> stwierdziles, ze 7520 gra nawet lepiej niż 7510 Stage 2 -> obydwa podłączałeś przez PCLink, czy 7510 przez PCLink a 7520 przez wbudowany port ?

To mój werdykt z pamięci bo nie mam żadnego do porównania teraz. Z USB na TC-7520 jest co raz lepiej.

 

Pclink nie wyeliminuje mi szumow - to byl jedyny moj zarzut, bo problemow z podlaczeniem przez coaxiala do karty nie mialem.

 

Na takiej samej zasadzie, mnie sie najlepiej zgrywal z Beresfordem fadel art digilitz za 400zl:) Lepiej od kabli jakie dostalem od GF.

Poza tym bardziej pasowalo mi "analogowe" granie zwyklego kabla niz tego calego srebrnego, wiec to wszystko od pewnego poziomu jakosciowego indywidualne preferencje. Tak jak niektorym pasuje optyk, a mnie nie:)

 

Tc-7520 interesuje mnie dlatego, ze nie ma prawa grac gorzej od tc-7510 ( takiego jakiego mialem), z pierwszych opinii wzmacniacz sluchawkowy jest sporo lepszy, wejscie usb, ktore daje rade.

Cenowo jak sie to wszystko porowna, wychodzi bardzo bardzo podobnie, albo nawet taniej niz dodatkowe stage do tc-7510 i zabawa w wybor coaxiala. Mowie caly czas o Beresfordzie do sluchania muzyki z kompa.

Z Twoich opisów odnosiłem i odnoszę wrażenie, że jakość wyjścia cyfrowego w tej karcie jest marna. Mówiłeś o wyostrzeniach, a ja jeśli miałbym zarzucać coaxialowi beresfordowemu to raczej zbytnie wygładzanie i zmiękczenie. Ostrość to śmiecie cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich opisów odnosiłem i odnoszę wrażenie, że jakość wyjścia cyfrowego w tej karcie jest marna. Mówiłeś o wyostrzeniach, a ja jeśli miałbym zarzucać coaxialowi beresfordowemu to raczej zbytnie wygładzanie i zmiękczenie. Ostrość to śmiecie cyfrowe.

 

Ten kabel - digilitz Fadel Art podsunal mi znajomy z Chillout studio z Krk i rzeczywiscie gralo to lepiej. Testowalismy na moich CAL! i sklepowych AKG 701, Tylko nie bylo to podpiete pod mojego xonara, tylko cd-eka za 35tys. zl. Ja to bardziej zrzucam na niewygrzanego Beresforda - mial 5dni jak go od Ciebie dostalem.

U mnie na xonarze nie bylo sluchac, az takich roznic. Inna sprawa, ze juz u mnie w domu digilitz gral z niektorymi kawalkami za miekko. Wszystko zalezy od....tzw. niekonczaca sie opowiesc. Beresford podpiety pod karte dzwiekowa - audigy czy xonar = gralo najlepiej ze zwyklego kabla. ktory od GF dostalem. W warunkach domowych digilitz byl malo uniwersalny - ale jak trafil na odpowiedni kawalek to bylem wnieboziety. Ale to tylko u mnie, w chillout studio gralo to inaczej. Ale jak mowie, mozliwe, ze dac byl niedogrzany.

 

Dokladny model cd-eka podam jutro jak odwiedze salon osobiscie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskarsandman

Aaa chyba wiem już o co chodzi Nie to, że słaby transport... tylko za dobry ! :huh:

 

Tak, właśnie dlatego mam zamiar rozwijać równolegle i PCLinka GFmod v3 i v4. Ten drugi i dający, lepsze wypełnienie, większą precyzję, szczegółowość przy okazji tego wyciąga też i ewentualne wady. Dlatego sprawdza się bardzo dobrze, ale Beresfordem Stage 3. Dość zaskakujące dla mnie było to spostrzeżenie

Dlatego na xonarze takich różnic nie było. Na bardzo słabym transporcie różnice między DACami będą pewnie niewielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar d2 i tak sprawowal sie jako transport bardzo dobrze, bo pozwalal bezproblemowo wyczuc roznice w kablu w slepym tescie. Nie bylo to takie "wooow" jak na cd-eku, ale jednak. Mysle, ze ta za duza "miekkosc" na digilitzie, ktora byla obecna w niektorych kawalkach po zmianie kabla w CAL! pewnie by zniknela - posilkuje sie spostrzezeniami Fallow'a o wplywie kabla w CAL! i ich ogolnej charakterystyce. Caly czas miejmy na uwadze komputerowe audio. Wystarczy powiedziec, ze przekonalem znajomego bardzo sceptycznie podchodzacego do wplywu kabla na dzwiek, ze roznice sa i to dosc spore.

Tylko z drugiej strony po co trzymac karte (xonar d2) za 700zl jako transport do daca :rolleyes:

 

Im slabszy transport:

 

- audigy 2zs przez przelotke jack mono -rca

- integra na plycie

 

Tym roznice juz byly mniej slyszalne. Jesli na audigy w powtarzajacych sie testach bylem w stanie cos wychwycic, ale nie tak latwo jak na xonarze. To juz na integrze wszystko gralo "prawie" tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda więc na to, że tanie transporty równają jakością do dołu. :) Ja niedawno testowałem u kolegi z innego forum Accuphase DP800 jako transport. W stosunku do Technicsa to była niemal przepaść. Z drugiej strony - dobrze było się dowiedzieć, że jest o co walczyć po stronie napędu. No i coś tam poprawiłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tez, ze duze znaczenie ma samo zasilanie. W przypadku PC Audio trzeba o nie zadbac od strony samego komputera i odpowiedni zasilacz jest tutaj istotny. Ja sam zmienilem swojego Seasonica na nowa serie HX Corsaira, btw. takze produkuwana w fabryce Seasonica poniewaz ta wlasnie seria generuje np. najmniejsze fluktuacje w zasilaczach do 1K PLN. Przynajmniej tak wynika z testow jakie czytalem. Oczywiscie wazne tez jest aby zasilacz mial odpowiednia rezerwe mocy.

 

Samo zasilanie na plycie glownej takze ma znaczenie, tutaj akurat mniejsze w przypadku Xonara ktory jest zasilany bezposrednio z zasilacza. Zastanawiam sie, czy nie zaaplikowac tez takiego rozwiazania do EMU.

 

Sam przy budowie bezglosnego PC'eta wlozylem wspomniany zasilacz, dokladnie Corsaira hx 520W. Natomiast moge rozwiac jeden mit, nie jest to najlepszy zasilacz jesli chodzi o trzymanie napiecia, ale sama czolowka. Najlepsze do tego sa zasilacze PC Power & Cooling. Napiecia trzyma jak skala, ale nie jest tak cichy jak Corsair.

 

Xonarow jest pare:

 

- dx na pcie, do ktorego trzeba dolozyc osobne zasilanie z zasilacza

- d2, ktorego mam ja, jest na pci i czerpie zasilanie przez plyte

- d2x, to samo co d2, tylko na pcie z zasilaniem osobnym przez zasilacz.

 

Dodam tylko, ze podlaczenie coxiala/optyka w xonarze dx niestety odbywa sie przez plastikowe przelotki made by asus - troche padaka.

 

 

Jesli chodzi o samo zasilanie na plycie to niby liczy sie ilosc faz zasilania, ale praktyka pokazuje, ze roznie z tym bywa. Bo takie przykladowo DFI 4fazowe, potrafi duzo lepiej trzymac napiecia niz 16fazowe asusy. Dlatego przy kompie jako transporcie tak bardzo waznym jest zasilacz i naprawde dobra plyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przy budowie bezglosnego PC'eta wlozylem wspomniany zasilacz, dokladnie Corsaira hx 520W.

[Mały OT]

Masz bezgłośny komputer z zasilaczem chłodzonym aktywnie? W takim razie nie jest to już bezgłośny komputer.

(Pomijam oczywiście dźwięki elektroniki)

[/Mały OT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Mały OT]

Masz bezgłośny komputer z zasilaczem chłodzonym aktywnie? W takim razie nie jest to już bezgłośny komputer.

(Pomijam oczywiście dźwięki elektroniki)

[/Mały OT]

 

Biorac pod uwage tlo dzwiekowe nadal moze byc bezglosny (czyli glosnosc ponizej tla). Pasywny komputer tez najczesciej wydaje jakies dzwieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutejsza wyszukiwarka jest fatalna, albo ja się nie umiem nią posługiwać - wskazuje tylko w jakim WĄTKU :o wyszukiwane słowo padło i potem szukaj sobie przez 100 stron...

Po kliknięciu "więcej opcji" da się jej używać ;)

Czasami łatwiej znaleźć coś przy pomocy googli...

 

Przy okazji...

Trochę denerwują mnie "cyfrowe śmieci" lecące przez PCLinka...

Nie wiem dlaczego ale zwykle pojawiają się gdy przełączam się między kartami lub gdy zaznaczam tekst w Firefoxie.

Myślałem, że to kwestia tego, że komputer jest w "stresie" ale jednak nie (Podczas Orthosa nie słychać nadmiaru śmieci).

 

Dodam może, że podłączałem Beresforda pod xboxa 360 optykiem i tam jest wyraźnie lepiej jeśli chodzi o cyfrowe trzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu "więcej opcji" da się jej używać ;)

Czasami łatwiej znaleźć coś przy pomocy googli...

 

Przy okazji...

Trochę denerwują mnie "cyfrowe śmieci" lecące przez PCLinka...

Nie wiem dlaczego ale zwykle pojawiają się gdy przełączam się między kartami lub gdy zaznaczam tekst w Firefoxie.

Myślałem, że to kwestia tego, że komputer jest w "stresie" ale jednak nie (Podczas Orthosa nie słychać nadmiaru śmieci).

 

Dodam może, że podłączałem Beresforda pod xboxa 360 optykiem i tam jest wyraźnie lepiej jeśli chodzi o cyfrowe trzaski.

 

ja mam trzaski jak wlaczam drukarke podlaczona do portu szeregowego. coz... podejrzewam ze to kwestia zasilania. lepsza niz moj amacrox zasilka, lepsza sieciowka oraz listwa i pewnie byloby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę denerwują mnie "cyfrowe śmieci" lecące przez PCLinka...

Nie wiem dlaczego ale zwykle pojawiają się gdy przełączam się między kartami lub gdy zaznaczam tekst w Firefoxie.

Myślałem, że to kwestia tego, że komputer jest w "stresie" ale jednak nie (Podczas Orthosa nie słychać nadmiaru śmieci).

 

Dodam może, że podłączałem Beresforda pod xboxa 360 optykiem i tam jest wyraźnie lepiej jeśli chodzi o cyfrowe trzaski.

Baols: sprawdz czy te smieci nie pojawiaja sie takze kiedy trzymasz wcisniety lewy przycisk myszki i scrollujesz okno jakims suwakiem. Np. w firefoxie lub foobarze :) Czyli po prostu "dokonujesz scrollowania".

 

Jezeli tak, to powodem jest myszka ktora jest podlaczona via PS/2. Jezeli podlaczysz mysz via USB - bedzie w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baols: sprawdz czy te smieci nie pojawiaja sie takze kiedy trzymasz wcisniety lewy przycisk myszki i scrollujesz okno jakims suwakiem. Np. w firefoxie lub foobarze :) Czyli po prostu "dokonujesz scrollowania".

 

Jezeli tak, to powodem jest myszka ktora jest podlaczona via PS/2. Jezeli podlaczysz mysz via USB - bedzie w porzadku.

Masz rację, podczas scrollowania też pojawiają się trzaski, musiałem nie zauważyć ze względu na częste używanie rolki ;)

 

Problem jednak nie jest rozwiązany. Myszkę mam na USB.

Mało tego, po odłączeniu myszki, przy użyciu touchpada "śmieci" nadal się afiszują...

Dziwne jest to, że niekiedy przy tych samych czynności nie pojawiają się.

 

 

PS: Przepraszam za pisanie w tamtym temacie i dzięki za przeniesienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma swoje wady PCLink. Jak się ustawi duży bufor to w momencie jego napełniania słychać tylko zniekształcone dźwięki. Znów jak jest mały to ten efekt nie przeszkadza, ale znów obciążanie komputera powoduje przycinanie lub też takie zniekształcanie. Nie chodzi o czynności obciążające obliczeniowo cpu, bardziej chodzi o obsługę przerwań IRQ, jeśli dobrze pamiętam terminy bo dawno w tym nie siedzę.

Trzeba sobie wypracować taki złoty środek. dla mnie to ok. 300 -450ms

 

A teraz przygotowuje nową edycję PCLinka GFmod. Znacznie bardziej rozbudowana filtracja zasilania (dodatkowo utrudniają małe gabaryty). Ma to znaczenie przede wszystkim dla jakości dźwięku. Najtrudniej osiągnąć jednocześnie szczegółowość i muzykalność. To jest najtrudniejsze wyzwanie,a w PC audio to szczególnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma swoje wady PCLink. Jak się ustawi duży bufor to w momencie jego napełniania słychać tylko zniekształcone dźwięki. Znów jak jest mały to ten efekt nie przeszkadza, ale znów obciążanie komputera powoduje przycinanie lub też takie zniekształcanie. Nie chodzi o czynności obciążające obliczeniowo cpu, bardziej chodzi o obsługę przerwań IRQ, jeśli dobrze pamiętam terminy bo dawno w tym nie siedzę.

Trzeba sobie wypracować taki złoty środek. dla mnie to ok. 300 -450ms

 

A teraz przygotowuje nową edycję PCLinka GFmod. Znacznie bardziej rozbudowana filtracja zasilania (dodatkowo utrudniają małe gabaryty). Ma to znaczenie przede wszystkim dla jakości dźwięku. Najtrudniej osiągnąć jednocześnie szczegółowość i muzykalność. To jest najtrudniejsze wyzwanie,a w PC audio to szczególnie

O! Chyba właśnie o to chodzi... Pobawię się tym, ustawione miałem 1000ms w foobarze.

 

Czasami właśnie pojawiał się zupełnie zniekształcony dźwięk np. jak robiłem foobarem test ABX...

Pomagało puszczenie utworu od nowa, zwykle za trzecim razem dźwięk wracał do normalnej postaci.

 

 

 

EDIT:

 

To jednak nie bufor w moim przypadku, w każdym razie nie tylko.

Zacząłem się bawić i znalazłem dobry generator tych trzasków. Okazały się nim strony internetowe z obrazkami.

Bardzo dobrze to słychać np. scrollując w górę i w dół w tym wątku: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...0&start=200

Podczas przejeżdżania przez fragment strony z obrazkami pojawiają się te śmieci.

 

Udało mi się jednak uzyskać dźwięk bez tego wynaturzenia. Po odłączeniu wtyczki zasilania od laptopa wszystko jest ok.

Nie wiem jednak czy to kwestia samego zasilania czy może trybu oszczędzania energii, w który przełącza się urządzenie.

W tym trybie zdjęcia przewijane na stronach www ładują się skokowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie bufor w moim przypadku, w każdym razie nie tylko.

Zacząłem się bawić i znalazłem dobry generator tych trzasków. Okazały się nim strony internetowe z obrazkami.

Bardzo dobrze to słychać np. scrollując w górę i w dół w tym wątku: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...0&start=200

Podczas przejeżdżania przez fragment strony z obrazkami pojawiają się te śmieci.

 

Generalnie -> moim skromnym zdaniem -> to nie wyrabianie się comp-a.

Widocznie przetwarzanie obrazków tak go pochłania :(

 

Ja mam stary PC stacjonarny dedykowany dooglądania filmów i muzyki przez PCLink i Beresa.

Jak pojawiają się problemy o których piszesz to ... czekam az skonczy sprawdzac czy są np. nowe uaktualnienia

 

Wyłączam antywirusy, itp. Generalnie przydalaby sie mozliwosc przypisania do muzyki wyzszego priorytetu.

Cos mi sie wydaje ze jest gdzies taka opcja -> tylko wątpie, zeby pomogla na wszystkie bolączki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie -> moim skromnym zdaniem -> to nie wyrabianie się comp-a.

Widocznie przetwarzanie obrazków tak go pochłania :(

Dzięki za odpowiedź :)

 

Kurcze, mój laptop jakiś bardzo stary nie jest :P

"Toć to" Core 2 Duo T5500 (2x1,66GHz), ramu też sporo (2GB).

To chyb a nie to... Przed chwilą zawęziłem poszukiwanie winnego.

 

Okazuje się, że efekt ten występuje w Firefoxie (mam wersje 3.0.6), na IE wszystko jest "po bożemu"...

Fotki zawsze ładują się błyskawicznie, niezależnie czy komputer jest zasilany bateryjnie czy z sieci.

Nie występują żadne trzaski a przynajmniej nie tak perfidne...

 

Ojojoj, nie dam rady się odzwyczaić od "ognistego lisa"... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jezeli komputer jest obciazaony takie "dziwy" nie powinny miec miejsca przy odpowiedniej konfiguracji. Chodzi mi o odpowiednio zlozonyu komputer stacjonarny.

 

Niestety przy laptopach czycha znaaaacznie wiecej kruczkow i dziwow i dziwnych sposobow zarzadzania energia, nawet na poziomie firmwaru samych urzadzen pomyslanych z zalozenia jako przenosne.

 

Moze byc tez tak, ze zasilacz ma moc dobrana do tego laptopa "na styk" - przeciez wiadomo, ze w laptopach im mniej tym lepiej wiec faktycznie przy duzym obciazeniu zasilacz moze nie wyrabiac i pracowac na granicy swoich mozliwosci.

 

Stacjonarny komputer zawsze mozna zbudowac z odpowiednio wysoka rezerwa - wtedy mamy pewnosc ze nawet przy maksymalnym obciazeniu zasilanie bedzie stabilne. I trzeba tutaj dobierac moc znacznie wieksza niz ta podawana przez producenta jako potrzebna.

 

Od strony systemu operacyjnego polecam dla porby jakiegos linuxa. Najlepiej dystrybucje nie zawalona masami ton smieci jak np. Ubuntu czy SUSE. Zalozmy gentoo lub arch linux lub debian.

 

Przy odpowiedniej konfiguracji CPU Schedulara oraz zostasowaniu odpowiedniego IO schedulera mozna tak skonfigurowac system, ze obciazenie mimo zapotrzebowania nigdy nie bedzie wysokie zawsze pozostawiajac luke na interaktywnosc systemu. Dzieki temu zyskujemy interaktywnosc znacznie wieksza niz na Windowsie mimo ogromnego obciazenia oraz nie zuzywamy tyle energii - nie obciazamy tak zasilacza. Jezeli wlasnie to jest powodem - takie rozwiazanie mogloby pomoc.

 

Mozna nawet pokusic sie o spatchowanie tak kernela by uzywal implementacji algorytmow genetycznych w cpu schedulerze jeszcze zwiekszajac interaktywnosc co za tym idzie, zmniejszajac obciazenia w krytycznych sytuacjach. Sam kiedys napisalem taka implementacje w schedulerze O(1) co owocowalo wlasnie takim efektem, takie patche w wersjach eksperymentalnych po pewnych modyfikacjach bedzie dalo sie zastosowac nawet do najnowszych wersji jadra.

 

Moje zdanie jest takie: komputer do PC Audio musi byc zlozony z taka mysla od poczatku, na pewno nie bardzo do tego nadaja sie laptopy. Wszyskto musi by przemyslane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie w związku ze stosowaniem zewnętrznego konwertera. Do słuchania muzyki z komputera używam od dłuższego czasu karty E-MU 1212m podpiętej symetrycznie do wzmacniacza słuchawkowego. Czy użycie jej jako transportu i dodanie do toru Beresforda znacząco może poprawić brzmienie? Do tej pory przy obecnej konfiguracji nie miałem żadnego problemu z trzaskami, cyfrowymi śmieciami czy szumami o których piszecie. Zresztą czytałem już wcześniej, że ta karta jest wyposarzona w przyzwoitej jakości przetworniki D/A i symetryczne wyjście liniowe więc zastanawiam się czy dorzucenie Beresa poprawiłoby czy też może mogłoby pogorszyć sygnał wyjściowy(dodatkowe trzaski lub coś podobnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w związku ze stosowaniem zewnętrznego konwertera. Do słuchania muzyki z komputera używam od dłuższego czasu karty E-MU 1212m podpiętej symetrycznie do wzmacniacza słuchawkowego. Czy użycie jej jako transportu i dodanie do toru Beresforda znacząco może poprawić brzmienie? Do tej pory przy obecnej konfiguracji nie miałem żadnego problemu z trzaskami, cyfrowymi śmieciami czy szumami o których piszecie. Zresztą czytałem już wcześniej, że ta karta jest wyposarzona w przyzwoitej jakości przetworniki D/A i symetryczne wyjście liniowe więc zastanawiam się czy dorzucenie Beresa poprawiłoby czy też może mogłoby pogorszyć sygnał wyjściowy(dodatkowe trzaski lub coś podobnego).

 

Rozumiem, ze ta karta ma wyjscie cyfrowe (np. światełko) ? Jak tak to uzywając Bresforda na pewno nie dostaniesz trzaskó lub zniekształceń.

 

Dostaniesz po prostu analogowy charakter Beresforda. ALE Beresford nie ma symetrycznego wyjscia (tylko RCA).

 

Więc jak twój wzmacniacz słuchawkowy ma tylko symetryczne wejscia to go nie wykorzystasz.

 

Proponuję, żebyś pożyczył Beresforda 7520 i porówanł jak zagra on zasilany po USB w porównaniu do tego co posiadałeś.

 

Wydaje mi się, ze będzie bardziej "muzykalnie". Ale najlepiej jak sam to ocenisz. Równie dobrze możesz połączyć Beresforda via EMU przez światło ale proponuję przez USB.

 

Wtedy ocenisz czy EMU + Amp gra (dla Ciebie) lepiej niż wbudowany amp Beresowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ogorek dzięki za wyjaśnienie, tak E-MU ma wyjście cyfrowe i może służyć jako transport. Ciekawi mnie właśnie czy po dołączeniu zewnętrznego konwertera można dużo zyskać, innymi słowy czy ten zabieg byłby opłacalny, jeśli ktoś miał możliwość bezpośredniego porównania na podobnym sprzęcie to jestem bardzo ciekaw opinii. Podłączenie ampa do Beresa jest dla mnie obojętne, RCA również przejdzie śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności