Skocz do zawartości

iaudio x5 CF mod


javacris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja postanowilem cos wreszcie z tym sprzetem zrobic, bo jakos mnei tak caly czas denerwowal. Tylko troche mnie boli, ze musze wywalic na taka modyfikacje dosc sporo kasy... ale odnosze dziwne wrazenie, ze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Matman, kartę kupiłem za 132 zł z przesyłką, ale w listopadzie. A jeżeli szkoda ci 195 na 16 GB to moe poszukaj jakąś używaną, bo czasem też się zdarzają. I tak gwarancja jest dożywotnia.

Ja wychodzę z założenia, że trzeba zrobić coś raz, a porządnie i mieć z tym spokój później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to najchetniej uderzylbym w 32GB i wyladowal to flacami :D ale obaczymy jak to bedzie. Dzisiaj spojrzalem na stan swojego konta i odnosze wrazenie, ze mamy jakis kryzys... Strasznie drogie zycie sie zrobilo ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to najchetniej uderzylbym w 32GB i wyladowal to flacami :D ale obaczymy jak to bedzie. Dzisiaj spojrzalem na stan swojego konta i odnosze wrazenie, ze mamy jakis kryzys... Strasznie drogie zycie sie zrobilo ostatnio...

 

Oj drogie, drogie. nawet w biedronce drogo się zrobiło.

W moim h320 czy f316 xD to mam ponad 9GB wolnego miejsca, które tylko czasami wykorzystuję do przenoszenia danych (filmy, rogramy itp.). No niby obecnie chyba najbardziej opłaca się kupić 32GB ale póki co cena odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet 16gb cieszy, nie badz pazerny :)

 

ja tez czekam az ceny opadna, jak kupowalem w styczniu 16gb za 125zł to 32gb pretec był za 255zł, a teraz... masakra.

 

Trochę zaluje ze nie kupilem 32gb ale balem się ze jak karta nie bedzie dzialac z x5 to bedzie problem z odsprzedaza karty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej za ta cene kupic nowy dysk toshiby 60 albo 80gb. nie trzeba kombinowac szybki transfer i taniej napewno bedzie niz 1000zl za 64gb cf.

Eee... a te dyski są na 50-pinowym ATA czy na ZIF-ie? Chyba to drugie... a na adapter miejsca raczej nie wystarczy.

Dalej: do X5 dysk 8mm nie wejdzie. Do X5L wejdzie po uszczupleniu drugiej baterii.

Zatem - zanim coś powiesz, upewnij się, że masz jakąś wiedzę na ww. temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyski sa na ATA wiec zaden adapter nie jest potrzebny

odpowiedni dysk zmiesci sie do X5L (takiego ja posiadam) trzeba troche sily uzyc i upchnac go

dla mnie to zaden bajer jak za karte cf mozna kupic drugi odtwarzacz a X5 mam w zCover takze nie straszne mi upadki playera :)

 

btw: dluzszy czas na baterii na CF? pomysl zanim napiszesz MatmaN bo tu wychodzi brak wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie syp do mnie takimi tekstami, bo forum jest po to, zeby sobie pewne rzeczy wyjasniac i prostowac. A ja Cie ani nie obrazam, ani niczego nie wytykam, wiec sie uspokoj.

 

Po drugie srpawe przemyslalem i wydawalo mi sie, ze brak ruchomych czesci to oszczednosc energetyczna, jesli moje myslenie jest bledne- nic nie stoi na przeszkodzie zebys mnie poprawil, tylko zrob to prosze z odrobina taktu, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyski sa na ATA wiec zaden adapter nie jest potrzebny

odpowiedni dysk zmiesci sie do X5L (takiego ja posiadam) trzeba troche sily uzyc i upchnac go

dla mnie to zaden bajer jak za karte cf mozna kupic drugi odtwarzacz a X5 mam w zCover takze nie straszne mi upadki playera :)

 

btw: dluzszy czas na baterii na CF? pomysl zanim napiszesz MatmaN bo tu wychodzi brak wiedzy.

Nie ma dysków Toshiby 1,8'' 60GB i 80 GBz interfejsem ATA-50... MK6028GAL i MK8025GAL mają łącze ZIF - największym sensownym dyskiem do X5 jest MK4007GAL - jeden talerz, 40GB pojemności, interfejs ATA-50. Informacje zweryfikowane na wiki Rockboxa i stronie Toshiby.

Na karcie CF czas działania sie wydłuża - znów polecam wiki Rockboxa...

Co do dysku o grubości 8mm w X5L - do Irivera H3xx też włazi dysk 8mm - po usunięciu gumek zabezpieczających z tylnej klapki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazam nikogo, ani nie wytykam i caly czas jestem spokojny.

 

Dyski Toshiby 1,8" MK8009GAH oraz MK8007GAH oba 80gb na ATA oba wymiary 8mm czyli do X5L sie nadaja

a dysk ktory wymieniles ma 5mm wiec wogole jest cienki.

 

333x karta pretec w sumei moglaby sie rownac z dyskiem jesli chodzi o predkosc zapisu.

Co do poboru mocy to nie ma udostepnionych danych przez producenta ale patrzac na inne karty to napewno jest mniejsze niz dysk. Choc pobor mocy karty a uzytkowanie odtwarzacza z nia to nie zawsze to samo.

 

I cena panowie cena 64gb CF + przejsciowka = ok. 1000zl dysk 60gb=300zl

 

Nie uprzedzam sie do kart CF, ciekawa opcja i pewnie zakupie sobie kiedy karty beda bardziej popularne a cena mniejsza bo jak narazie to sie troche mija z celem tylko po to bym miec w swoim X5 CF mod.

Wymiana baterii, CF mod i naprawde mozna miec "nowy" odtwarzacz, ktory bedzie sluzyl nastepne kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na to patrze z troche innej strony. Mam H320, ktory nie zyje. Moge go sprzedac za bezcen, albo sprobowac postawic na nogi mozliwie niewielkim kosztem. 20 zeta adapter, 30 zeta bateria i 100/180 zeta [8GB/16GB] za karte. Czyli 150/230 zeta za to zeby miec H320 na chodzie i moc go uzytkowac w kazdych warunkach. Ja wiem, mam po prostu taka fantazje. Poki co dzielnie mi sluzy i7 i moglbym tylko jego sobie zostawic, ale zle mi ise patrzy na H320 lezacego na polce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności