Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

SF5Pro rozgromic to zaden problem - to stara konstrukcja i praktycznie wszystkie w miare aktualne konstrukcje jedno/dwuprzetwornikowe je przerastaja. SF5, qJAYS, SA6 czy wiele innych brzmial znacznie rowniej niz starutkie sf5pro. Co do ceny - poszukaj to je znajdziesz nieco taniej

Na meet'cie mieliśmy również do dyspozycji CAL! które IMHO brzmieniowo zostają również w tyle. Szczególnie pod względem sceny i detaliczności i mniejszych sybiliantów.

 

BTW: Sansa z "basowymi" filterkami gra niemal tak dobrze jak Cowon z normalnymi. Jest Cieplej, nie ma sybilizacji i nieco z wykopem. Tak więc czarne filterki rozwiązują sprawę chłodnych źródeł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na meet'cie mieliśmy również do dyspozycji CAL! które IMHO brzmieniowo zostają również w tyle. Szczególnie pod względem sceny i detaliczności i mniejszych sybiliantów.

 

BTW: Sansa z "basowymi" filterkami gra niemal tak dobrze jak Cowon z normalnymi. Jest Cieplej, nie ma sybilizacji i nieco z wykopem. Tak więc czarne filterki rozwiązują sprawę chłodnych źródeł :)

 

Piszac o chlodnych zrodlach chyba nie masz na mysli Sansy? Co do sybilizacji to ze znika to dopiero polowa sukcesu - wazne zeby jej znikniecie nie bylo spowodowane wyraznym wycofaniem wysokich bo wtedy nie warta skorka wyprawki. IMHO zeby porownanie audeo bylo miarodajne to warto byloby je porownac z czyms z tej samej polki. SA6, qJAYS, SF5, SE420 i moze jakies Klipsche - to byloby dobre porownanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac o chlodnych zrodlach chyba nie masz na mysli Sansy?

Tak mam na myśli sanse - Sanse C250v2 z którą nawet super.fi 5 pro brzmią mało basowo i chłodno...

IMHO zeby porownanie audeo bylo miarodajne to warto byloby je porownac z czyms z tej samej polki. SA6, qJAYS, SF5, SE420 i moze jakies Klipsche - to byloby dobre porownanie

Napisałem że na razie nie mam możliwości. Za niedługo (ok. miesiąc) będzie porównanie zapewne do IE8 i triple.fi.

Poza tym SF5 i SE420 do Phoanka to raczej nie jest z tej samej półki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam na myśli sanse - Sanse C250v2 z którą nawet super.fi 5 pro brzmią mało basowo i chłodno...

 

Napisałem że na razie nie mam możliwości. Za niedługo (ok. miesiąc) będzie porównanie zapewne do IE8 i triple.fi.

Poza tym SF5 i SE420 do Phoanka to raczej nie jest z tej samej półki... ;)

 

Cenowo ta sama - co do jakosci dzwieku to radzilbym Ci sie jednak wstrzymac do momentu ich przesluchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF5Pro rozgromic to zaden problem - to stara konstrukcja i praktycznie wszystkie w miare aktualne konstrukcje jedno/dwuprzetwornikowe je przerastaja. SF5, qJAYS, SA6 czy wiele innych brzmial znacznie rowniej niz starutkie sf5pro. Co do ceny - poszukaj to je znajdziesz nieco taniej

@Dawindyk, robiłem porównanie do tego co było i odnosiłem się do postów typu: "jeden przetwornik nie może być lepszy niż kilka...". Nie twierdzę, że nie ma lepszych IEMów, tylko, że są to najfajniejsze IEMy, których dotychczas słuchałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja i fajnie sie czyta. Przede wszystkim bardzo malo znany u nas produkt.

 

Ja tez bym radzil sie wstrzymac do porownania z np. SE530 lub Triple.fi tudziez Westone 3, nie mowiac juz o customowych IEMach.

Dodam tylko, ze D2 to raczej nie bedzie dobry naped dla Triple.fi a juz na pewno do SE530, do Westone 3 podobnie.

 

Byc moze akurat wlasnie z Audeo ow D2 sie sprawdza, co sugeruje wspomniane w kilku recenzjach podobnie w pewnych wzgledach brzmienie do Etymoticow lub Q-Jaysow.

 

Porownanie do HD-650, ze tak powiem - niesamowicie mnie zaskoczylo :)

 

Moze to nie sa sluchawki moich marzen czy tez trafiajace idealnie w prezentacje jaka lubie, ale to jedne z bardziej klasowych sluchawek w ogole.

 

Mialem lub slyszalem juz troche IEMow, przez jakis czas mialem takze customowe UE 10 Pro ale nie odwazylbym sie postawic ich na tym poziomie co HD-650 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za recenzje. Osobiscie nie mialem jeszcze do czynienia z Phonak Audeo PFE, ale milo, ze IEM'y 1-przetwornikowe sa doceniane (chociaz nie wiem dokladnie czy nie wykorzystuja rozwiazania hybrydowego). Phonak to potentat aparatow sluchowych jak do tej pory.

 

Kilka sprostowan m.in. dotyczacych napotkanych opinii: UE 11 Pro klarownoscia (a szczegolnie najwyzsza gora) az tak nie grzesza, takze lepiej celowac troche wyzej w porownaniach, chociazby UE-10 Pro, jesli o ta firme chodzi.

 

UM1 nie maja wysokiej srednicy (low-pass przetwornika + filtry skutecznie temu zapobiegaja..)

 

Co do burn-in w przetwornikach armaturowych [nie wiem czemu, ale mnie osobiscie irytuje uzywanie czesto wystepujacego na tym forum slowa "armatura"..]- efekt taki nie istnieje, co udowodnione jest badaniami naukowymi m.in. przez producentow przetwornikow. Istnieje oczywiscie wspomniany burn-in percepcji sluchu poddanej danemu bodzcowi, ale bardzo czesto nie wspomina sie nawet o technicznych roznicach poszczegolnych przetwornikow, ktore moga powodowac taki efekt, w porownaniach nowych i starych sluchawek; zarowno w IEM'ach custom'owych, jak i uniwersalnych. Na palcach 1 reki (i jeszcze kilka palcow by zostalo) mozna policzyc ilu producentow IEM'ow specjalistycznie paruje poszczegolne przetworniki (L/R), ktore potrafia roznic sie parametrami.. (w sluchawkach nausznych tez z tym nie jest za ciekawie, ale byc moze sprawe rozjasni troche HD 800). Jest to bardzo istotna sprawa i, jesli chodzi o IEM'y uniwersalne, przetworniki parowane sa w, o ile na dzien dzisiejszy mi wiadomo, 1 firmie- Etymotic Research [i tylko w serii ER-4], za co bardzo ich cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do burn-in w przetwornikach armaturowych [nie wiem czemu, ale mnie osobiscie irytuje uzywanie czesto wystepujacego na tym forum slowa "armatura"..]- efekt taki nie istnieje, co udowodnione jest badaniami naukowymi m.in. przez producentow przetwornikow. Istnieje oczywiscie wspomniany burn-in percepcji sluchu poddanej danemu bodzcowi, ale bardzo czesto nie wspomina sie nawet o technicznych roznicach poszczegolnych przetwornikow, ktore moga powodowac taki efekt, w porownaniach nowych i starych sluchawek; zarowno w IEM'ach custom'owych, jak i uniwersalnych. Na palcach 1 reki (i jeszcze kilka palcow by zostalo) mozna policzyc ilu producentow IEM'ow specjalistycznie paruje poszczegolne przetworniki (L/R), ktore potrafia roznic sie parametrami.. (w sluchawkach nausznych tez z tym nie jest za ciekawie, ale byc moze sprawe rozjasni troche HD 800). Jest to bardzo istotna sprawa i, jesli chodzi o IEM'y uniwersalne, przetworniki parowane sa w, o ile na dzien dzisiejszy mi wiadomo, 1 firmie- Etymotic Research [i tylko w serii ER-4], za co bardzo ich cenie.

 

Nie ma sie co dziwic ze ludzie wierza w burn-in przetwornikow armaturowych skoro karmi sie ich ta tematyka na kazdym kroku i nawet ludzie pokroju Ray'a Samuels'a mowia o tym. Niestety tematy audio sa bardzo podatne na voodoo i pomimo zapewnien wielu firm ze takie efekty nie istnieja ludzie nadal pisza swoje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za recenzje. Osobiscie nie mialem jeszcze do czynienia z Phonak Audeo PFE, ale milo, ze IEM'y 1-przetwornikowe sa doceniane (chociaz nie wiem dokladnie czy nie wykorzystuja rozwiazania hybrydowego). Phonak to potentat aparatow sluchowych jak do tej pory.

 

Kilka sprostowan m.in. dotyczacych napotkanych opinii: UE 11 Pro klarownoscia (a szczegolnie najwyzsza gora) az tak nie grzesza, takze lepiej celowac troche wyzej w porownaniach, chociazby UE-10 Pro, jesli o ta firme chodzi.

 

UM1 nie maja wysokiej srednicy (low-pass przetwornika + filtry skutecznie temu zapobiegaja..)

 

Co do burn-in w przetwornikach armaturowych [nie wiem czemu, ale mnie osobiscie irytuje uzywanie czesto wystepujacego na tym forum slowa "armatura"..]- efekt taki nie istnieje, co udowodnione jest badaniami naukowymi m.in. przez producentow przetwornikow. Istnieje oczywiscie wspomniany burn-in percepcji sluchu poddanej danemu bodzcowi, ale bardzo czesto nie wspomina sie nawet o technicznych roznicach poszczegolnych przetwornikow, ktore moga powodowac taki efekt, w porownaniach nowych i starych sluchawek; zarowno w IEM'ach custom'owych, jak i uniwersalnych. Na palcach 1 reki (i jeszcze kilka palcow by zostalo) mozna policzyc ilu producentow IEM'ow specjalistycznie paruje poszczegolne przetworniki (L/R), ktore potrafia roznic sie parametrami.. (w sluchawkach nausznych tez z tym nie jest za ciekawie, ale byc moze sprawe rozjasni troche HD 800). Jest to bardzo istotna sprawa i, jesli chodzi o IEM'y uniwersalne, przetworniki parowane sa w, o ile na dzien dzisiejszy mi wiadomo, 1 firmie- Etymotic Research [i tylko w serii ER-4], za co bardzo ich cenie.

Hej dawno Cie nie było widać. :) Co do tego burn-in'u - napisałem do Knowles Acoustic (producent BA dla tych, którzy nie wiedzą) i oni również powiedzieli że takie zjawisko nie występuje. Tak więc z góry przepraszam za wprowadzenie w błąd i wywołanie burzliwej dyskusji :D

Co do rozwiązania hybrydowego raczej bym się nie skłaniał. Hybrydę ciężko by było wysterować na tak idealnie płaską charakterystykę a dodatkowo filtry akustyczne, użyte w Audeo, musiały by mieć kilka kOhmów co by obcięło górę. Poza tym producent wykorzystujący hybrydę pisze zawsze "dual-ba" (patrz. q-jays) bo jest to bardziej chwytliwe. Tutaj mamy do czynienia z single high precision balanced armature. Myślę że to "single high precision" nie pojawia się bez przyczyny.

Co do parowania przetworników nie mam żadnych informacji i takich mi pewnie w sklepie nie udzielą - trzeba by pewnie dzwonić do Szwajcarii :D

[nie wiem czemu, ale mnie osobiscie irytuje uzywanie czesto wystepujacego na tym forum slowa "armatura"..]
Bo armatura to w łazience jest :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazję je przez parę minut przesłuchać, wystarczająco żeby napisać, że to najlepsze IEMy armaturowe jakie słuchałem (UM1, Sleek SA6, Livewires universal, IM716, Super-Fi 5 Pro, q-jays) - akuratne, ale zarazem muzykalne z bardzo ładnie oddaną barwą dźwięku. Myślę, że niedługo będzie można przeczytać porównanie z tym, co się pojawiło u mnie w sygnaturce, tak więc stay tuned! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wcześniej okazji przesłuchać jednych ani drugich, więc ciężko mi jest odpowiedzieć. Kompromis pomiędzy ceną, a aspektami brzmieniowymi będzie najlepszą odpowiedzią, z tego co mówią opisy IE7 nie ustępują dużo swoim "większym braciom", a trochę mniej basowa charakterystyka dźwięku zdaje się nawet bardziej pasować do Soniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazję je przez parę minut przesłuchać, wystarczająco żeby napisać, że to najlepsze IEMy armaturowe jakie słuchałem (UM1, Sleek SA6, Livewires universal, IM716, Super-Fi 5 Pro, q-jays) - akuratne, ale zarazem muzykalne z bardzo ładnie oddaną barwą dźwięku. Myślę, że niedługo będzie można przeczytać porównanie z tym, co się pojawiło u mnie w sygnaturce, tak więc stay tuned! ;)

Tak, za to dzięki uprzejmości Canna miałem okazję porównać Audeo z Harman Kardon 730 HD. No i cóż moje spostrzeżenia są następujące: Harmany mogą zacząć konkurencję z Audeo dopiero po włączeniu na tryb "Bass" przed włączeniem "B" grają strasznie słabym dźwiękiem z przymuleniem i wysokimi tonami. Po włączeniu trybu basowego brzmienie się momentalnie zmienia. 730-stki zaczynają grać uwypukloną średnicą (nie wiem czy nie jest ona czystsza i klarowniejsza od Audeo), basu trochę przybywa i brzmienie naprawdę robi się fajne. Ale... (zawsze musi być to ale) Audeo mają niewątpliwie lepiej wysterowany bas, który schodzi niżej i głębiej, średnica nie jest aż tak wyeksponowana, mają większą szczegółowość na wysokich tonach Generalnie mają bardziej zrównoważone brzmienie. No i scena, która w Audeo bije na głowę Harmany. Poza tym co zauważyłem to 730 grają bardzo "do głowy" i bliżej niż Phonaki.

Mam nadzieję że za niedługo może spotkamy się na małe porównanie i bezpośrednią konfrontację IE7 kontra Audeo PFE 112 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję, narazie dam im się trochę rozegrać, choć i tak muszę przyznać, że jestem zadowolony z zakupu, ciężko to opisać, ale mają coś takiego, że nie chce się ich zdejmować z uszu, a jak się już zdejmie to ma się w głowie muzykę :) Z tym porównaniem to najlepiej wtedy jak będziesz miał TF10, będzie jeszcze ciekawiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazję je przez parę minut przesłuchać, wystarczająco żeby napisać, że to najlepsze IEMy armaturowe jakie słuchałem (UM1, Sleek SA6, Livewires universal, IM716, Super-Fi 5 Pro, q-jays) - akuratne, ale zarazem muzykalne z bardzo ładnie oddaną barwą dźwięku. Myślę, że niedługo będzie można przeczytać porównanie z tym, co się pojawiło u mnie w sygnaturce, tak więc stay tuned! ;)

 

A sluchales ich jednoczesnie z pozostalymi? Bo pamiec ludzka ma to do siebie ze jest zawodna i te same sluchawki potrafia brzmiec roznie zaleznie od dnia i nastroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności