Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że muszę spróbować najmniejszy rozmiar. Teraz miałem rozmiar średni. Pianki rzeczywiście powodują, ze uczucie wrastajacego cisnienia nie jest problemem, ale są same w sobie mniej wygodne. Pozostaje mi się przyzwyczaić, ale warto, bo jakość dźwięku mi bardzo odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy fakt iż pianki rozpychają kanał jest czymś złym, w sensie czy można powiedzieć, że lepiej sobie nie rozpychać? :P

Ja też czuję, że troszkę poszerzył mi się kanał w pierwszych miesiącach noszenia pianek.

Tak i nie - zależy jak na to spojrzysz.

jak przestaniesz uzywac pianek, to wroci do swojego rozmiaru poprzedniego

nie wróci. Tzn kanał słuchowy powiększa się (lub może powiększać się) defacto przez całe życie szczególnie przy używaniu słuchawek. Bardzo zależy od osoby. Może być tak że jak odstawisz w ogóle słuchawki to przy pierwszym włożeniu słuchawek po np pół roku będziesz miał wrażenie że kanał jest jakby ciaśniejszy, ale po 2-3 odsłuchach będziesz miał już z powrotem wielkość jak wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam moje Audeo już prawie 2 miesiące i nie żałuję ani jednego funta/euro (kupowałem w Londynie kartą rozliczaną w euro ;P ) wydanego na nie. Nic mi już nie przeszkadza, prawdę powiedziawszy przestało przeszkadzać po kilku dniach. Jakość dźwięku bardzo mnie zadowala. Przy okazji jestem bardzo zaskoczony jak dobrym źródłem jest Sansa Clip. Co prawda nie jestem obyty z odtwarzaczem mp3 wyższej klasy, ale jednak.

 

Wygląda na to, że mobilny dźwięk mam z głowy, teraz jeszcze muszę zebrać kasę na następców CAL! i Siberia V2.

Edytowane przez Asturas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odebrałem wczoraj z paczkomatu PFE012 z szarymi filtrami . Po przesiadce z Yamaha EPH-100 gdzie czułem sie zalewany basem tutaj jest to czego szukam . Naprawde genialne pierwsze wrażenia .

Napisze coś więcej jak posłucham wiecej . Od wczoraj mam bardzo kretyński wyraz twarzy .Tak coś pośrodku pomiedzy uśmiechem i niedowierzaniem :woot: .

Jako porównanie zakładałem Sony EX85 i zostały zdeklasowane więc słucham na zmiane z HD650 i doki naprawde walczą , wstydu nie ma. Słucham na piankach i szarych filtrach .

Warto próbować czarne czy szare to jedyne dające naturalność ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrobnołem troche o Audeo 012 + szare filtry + comply .

 

Po 10 dniach z Phonak Audeo jestem już zdecydowany że zostaną . Wiem jak bardzo jestem podatny na pierwsze wrażenia. Te wrażenia często okazują się pomyłką i łzawym zawodem więc dałem sobie trochę czasu na dobre zapoznanie z tymi dokami .

Cała historia zaczęła się od tego że zapragnąłem zmiany moich Sony EX85 na coś o oczko lub dwa wyżej . Soniaki naprawdę lubiłem i nawet miałem w szufladzie nieodpakowany egzemplarz na wypadek uszkodzenia używanych .

 

Byłem zadowolony z zestawu z sony nwz-639f + ex85 ale przychodzi taki moment kiedy zadajesz sobie pytanie co jest dalej ? Czy można lepiej niż to co mam teraz ? Ile trzeba za to „lepiej” zapłacić ? Wiedziałem że dogonić zestawu domowego z HD650 się nie uda ale chciałem chociaż spróbować zbliżyć się do tego dźwięku w wersji mobilnej .Decyzja zapadła wstępny budżet ustaliłem na 500zł .

 

Jako pierwsze w moich poszukiwania następcy EX85 znalazłem Yamahy EPH-100 . Ich entuzjastyczne opisy i setki stron wątku na head-fi skusiły mnie do zakupu . Nie będę się rozpisywał o Yamaszkach napisze Wam tylko że to nie moja szkoła grania .Mimo że technicznie bardzo zaawansowane to dla mnie było to całkowite pudło i słuchawki wylądowały na aukcji . Kilka słów mojej opinii o nich możecie przeczytać w wątku im poświęconym .

http://forum.mp3stor...w/page__st__100

 

 

Kolejny strzał padł na Audeo PFE012. Wraz ze słuchawkami dostałem też szare i czarne filtry oraz pianki comply T130.

Filtry to ciekawy pomysł .pomińmy na chwile ich kolory i to jak zmieniaja dźwięk . Wiele razy zastanawiałem się czy moje EX85 po kilku latach zapychania ich filtra grają jeszcze tak jak nowe czy już są tylko karykaturą pudełkowych i powinienem otwierac zapasowe. . W Audeo takich dylematów nie ma , jak filtr zaczyna być podejrzanie żółty :) to zawsze można go wymienić na nowy i cieszyć się dźwiękiem nowiutkich słuchawek .

Dla mnie najlepiej graja szare i kropka .

 

Teraz do konkretów czyli muzyka w wersji Audeo .Zaraz po rozpakowaniu wymieniłem filtry na szare , założyłem pianki comply i włączyłem muzykę i zaczęło się …

Wszystkich pasm jest podobnie jak Ex85 tylko lepiej , bardziej szczegółowo z większą klasą . Bas nie dominuje , nawet nie próbuje dominować . Pojawia się tam gdzie jest potrzebny i schodzi naprawdę nieźle . Kontrolowany zwarty i trzyma się swojego miejsca .

 

Średnie to mistrzostwo dla mnie , wokale brzmią naturalnie raczej blisko twarzy ale naprawdę klasowo . Partie melodyczne utworów przykuwają uwagę i można cieszyć się nimi bo nic ich nie przysłania a ich faktura jest aż namacalna.

 

Wysokie bardzo detaliczne i wierne , na silikonach potrafią czasem lekko ukłuć ale tylko na niektórych nagraniach. Na piankach comply już im się to nie zdarza .Świetnie zszyte z średnica pozwalają gitarze akustycznej grać swoje a talerzom cykać tak jak lubię .

 

Separacja i Scena

Separacja instrumentów bardzo dobra ,śledzenie źródeł odbywa się bez najmniejszego wysiłku a między nimi mamy sporo powietrza . Nie czuje się gęstości a raczej lekkość i szybkość. Wynika to chyba z tego że midbas nie jest docieplony i pozwala reszcie grać z lekkością .

Scena odbieram nieźle ale chciałbym wiecej . Nie powala na kolana ale mała tez nie jest , taka lekko do przudu i na boki .W zalezności od nagrania Czasem zaskakuje a czasem czuje że mogła by być lepsza.

 

Jak do tego co przeczytaliście dodać jeszcze to że są bardzo lekkie i bardzo wygodne i mają dobrze zrobiony kabel prawie bez efektu mikrofonowego to już wiecie że pokochałem je bardzo .

 

Do ideału brakuje większej sceny , leciuteńko wygładzonych wysokich , 100 szt. filtrów w gratisie i drugie tyle pianek comply . Ok już wracam na ziemie :)

Oczywiście wszystko co czytacie to zupełnie subiektywne opinie .Podobne pochlebstwa można wyczytać o EPH-100 które teraz z perspektywy czasu są dla mnie basowym potworkiem .Nie oznacza to wcale że dla wszystkich takie są. Różnimy się i dzięki temu jest tak ciekawie.

Wniosek z tego tekstu może być taki – miałeś i lubiłeś dźwięk EX85 to jest spora szansa że Audeo rozłożą Cię na łopatki . Jeśli EX85 to dla ciebie zimne bez basu i nieciekawe to szukaj czegoś innego .

 

Ja na jakiś czas dogoniłem króliczka i mam swoja małą przenośną nirwanę . Pytanie tylko jak długo i kiedy zapragnę więcej …

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na comply wysokie są super .

 

Czy zauważyliście że na czarnych filtrach w porównaniu z szarymi słuchawki stają sie mniej efektywne i potrzeba o kilka punktów wyższych głośności żeby je wysterować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na comply wysokie są super .

 

Czy zauważyliście że na czarnych filtrach w porównaniu z szarymi słuchawki stają sie mniej efektywne i potrzeba o kilka punktów wyższych głośności żeby je wysterować ?

Na tym polega idea filtrów że wycinają średnie tony co w ogólnym rozrachunku daje pozornie więcej wysokich i basu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krizar jeśli słuchasz Audeo na S639 na flat z comply to polecam sprawdzić na gumkach z ClearBass +1.

 

Jakich gumek używacie z Audeo? Na tych z zestawu i Sony Hybrids często muszę je poprawiać w uchu bo przy ruchach szczęki, lub przy długim odsłuchu się mocno luzują. Mam też Shure Olives z których jestem zadowolony, ale są mało higieniczne i trochę upierdliwe przy zakładaniu. HED16 pasują/będą lepsze? Pianki z JVC Marshmallows były bardzo fajne i komfortowe, jednak nie pasowały do Audeo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zervis testowałem z bass +1 i jest fajnie ale tylko na niektórych utworach . Tam gdzie basu zwyczajnie jest za mało w nagraniu daje +1 , na dobrze zrealizowanych płytach daje flat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hedy to nie ten rozmair, posiadam silikony od audeo i sony hybridsy, od 1,5 roku leza nieuzywane w szufladzie, pianki sa ok, upierdliwe przy wkladaniu... dla mnie to juz norma, zawsze roluje i wkladam, 5sec i done, a czy niehigieniczne... oliwki mozna myc i dlugo sluza, nie to co comply

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie

zapytam jak te(Phonak Audeo PFE 012) słuchawki współpracują z iriver s100 ma zamiar poprawić jakość dziwięku w kierunku lepszej sceny (szerokość i głębia) i wokalii (mam sm e30)

ps. lub o jakieś sugestie co do innych modeli dokanałowych .

dziękuję sztein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności