Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

witam, no muszę powiedzieć że po przeczytaniu tego wątku na jarałem się na nie.

Bardzo mnie cieszy że sporo was słuchało rocka na tych słuchawkach i wypowiadało się pozytywnie nt. odsłuchu. Chciałbym wiedzieć czy w tym gatunku w tych słuchawkach basu zwyczajnie brakuje, czy jest go tyle ile powinno być?

 

 

edit: np czy dobrze brzmi na nich taka pioseneczka http://www.youtube.com/watch?v=PEMZ3TTRSdU gdzie bas solidnie łupie?

i ogólnie jak rockowe kawałki

Edytowane przez bibu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ruch wykręcający pomógł, ale błąd tkwił w tym że wcisnąłem ją za daleko i nie miałem jej jak złapać, a bałem się że urwę tę delikatną na oko tulejkę.

 

 

 

 

PS Czy wam też się wydaje że pianki raczej pogarszają jakość muzyki w tych słuchawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie pogarszają ale zmieniają. W moim odczuciu chude, jasne, chłodne brzmienie Audeo na szarych filtrach nieco się neutralizuje dzięki piankom. Oczywiście ktoś może lubić fabryczną sygnaturę Phonaków i pianki będą dla niego brzmieć gorzej ale nie rozchodzi się tu o 'obiektywną' jakość brzmienia, a raczej o osobiste preferencje.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy jest duża różnica w dźwięku miedzy senkami mx980 a tymi słuchawkami??

jest duża różnica - przede wszystkim wynikająca z ich budowy. Słuchawki douszne grają kompletnie inaczej niż dokanałowe. Nie da się ich porównywać tak na prawdę. Poza tym mx-y używają przetwornika dynamicznego. Audeo mają armaturowy. To są dwa zupełnie różne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie mam za sobą mały eksperyment z tipsami z Audeo. Mając tipsy rozmiar L i zużyte pianki także rozmiar L zrobiłem coś na kształt tipsów hybrydowych. Sens podobny jak w Monster Supertips albo Hybrids Sony (tych co chyba z EX1000 miały być w zestawie, nie tych co zervis załatwiał). Wyciąłem z pianki tuleję, wywróciłem tips na lewą stronę, na tuleję tipsa pod kołnierz nawlokłem piankę i odwinąłem tips chowając piankę w środek.

Efekt: nie ma zasysania, lepsza izolacja, tips jest bardziej mięsisty. Dźwiękowo sprawdzę jak mi się P3 naładuje bo X10 Mini to nie jest dobre źródło do testów...

Polecam spróbować jak ktoś ma zużyte pianki na stanie, bo po co wyrzucać jak można wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam za sobą mały eksperyment z tipsami z Audeo. Mając tipsy rozmiar L i zużyte pianki także rozmiar L zrobiłem coś na kształt tipsów hybrydowych. Sens podobny jak w Monster Supertips albo Hybrids Sony (tych co chyba z EX1000 miały być w zestawie, nie tych co zervis załatwiał). Wyciąłem z pianki tuleję, wywróciłem tips na lewą stronę, na tuleję tipsa pod kołnierz nawlokłem piankę i odwinąłem tips chowając piankę w środek.

Efekt: nie ma zasysania, lepsza izolacja, tips jest bardziej mięsisty. Dźwiękowo sprawdzę jak mi się P3 naładuje bo X10 Mini to nie jest dobre źródło do testów...

Polecam spróbować jak ktoś ma zużyte pianki na stanie, bo po co wyrzucać jak można wykorzystać.

 

Show some photo, please ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam za sobą mały eksperyment z tipsami z Audeo. Mając tipsy rozmiar L i zużyte pianki także rozmiar L zrobiłem coś na kształt tipsów hybrydowych. Sens podobny jak w Monster Supertips albo Hybrids Sony (tych co chyba z EX1000 miały być w zestawie, nie tych co zervis załatwiał). Wyciąłem z pianki tuleję, wywróciłem tips na lewą stronę, na tuleję tipsa pod kołnierz nawlokłem piankę i odwinąłem tips chowając piankę w środek.

Efekt: nie ma zasysania, lepsza izolacja, tips jest bardziej mięsisty. Dźwiękowo sprawdzę jak mi się P3 naładuje bo X10 Mini to nie jest dobre źródło do testów...

Polecam spróbować jak ktoś ma zużyte pianki na stanie, bo po co wyrzucać jak można wykorzystać.

 

Show some photo, please ;)

Proszę bardzo. Acz niestety tylko robione X10 Mini.

 

Edit:

No i przykra sprawa, jak mnie przed chwilą uświadomiono taka kombinacja daje piękny wyciek. A szkoda bo silikony M z comply L w środku (mieści się :D) dały mi chyba jak na razie najlepszy seal.

 

Edit2:

A na wyciek znacząco pomogło włożenie pianki tył na przód.

audeo_hybrid.jpg

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam niezłą hybrydę. Na tulejkę SM3 (T-100) nałożyłem 'tubkę' po długiej Comply także T-100. Na to tri- flange silikona od Ne-700, a w największy grzybek wstawiłem gąbkę bez tulejki, coś na wzór patentu 4ndr3. Efekt to rewelacyjny seal i zrównoważone brzmienie silikonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam niezłą hybrydę. Na tulejkę SM3 (T-100) nałożyłem 'tubkę' po długiej Comply także T-100. Na to tri- flange silikona od Ne-700, a w największy grzybek wstawiłem gąbkę bez tulejki, coś na wzór patentu 4ndr3. Efekt to rewelacyjny seal i zrównoważone brzmienie silikonów.

Mógłbyś zapodać foto? Bo... z samego opisu ciut trudno mi jest wyobrazić sobie ten patent.

 

Po dłuższym teście wiem że L + L to za dużo jak na moje ucho. Normalnie silikon M był ciut za mały a L minimalnie za duży ale izolował. Silikon L z pianką L w środku rozpycha ucho. Chyba trzeba będzie ciachnąć piankę kilka milimetrów od końca żeby mniej było napchane w tips. Bo poświęcać nieużywanej M jakoś nie mam ochoty.

Acz izolacja takiego L + L jak już się go upchnie w ucho jest potężna. Puresound i zwykłe Comply wysiadają.

 

Edit:

Ciachnąłem jakieś 1,5mm pianki od tyłu, wsadziłem w silikon L i leży w uchu jak pusty silikon a izoluje jak wynalazek. Ogólnie to mam tym sposobem nowe fajne tipsy. :D

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Założyłem sobie pianki comply z innych słuchawek i dźwięk dosyć znacząco się zmienił (przede wszystkim przytłumiona góra, talerze nie brzmią tam fajnie jak na silikonach). Na oryginalnych piankach będzie tak samo?

Jeśli tak to jakie polecaliście silikony, bo M od audeo są za małe, a L za duże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na Comply Audeo tracą na ostrości i bas staje się rozdeptany. Ja tam wciskam sobie silikon L. Ponoć można silikony od Jays (od a-Jays wchodzą ale latają i nie ma seala), były Sony Hybrids ale dla mnie M były tak samo jak te z Audeo za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć można silikony od Jays

q-jays

O... dobrze wiedzieć. Tylko szkoda że u Sonusa są po 5 par takich samych. Gdzie ja bym 1xM i 1xL chciał. Jakby chociaż mix pack był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam forumowiczów to mój pierwszy post ale mimo ze słuchawki są już długo na rynku chcę wyrazić swoją opinię mam je od miesiąca sprawdzone w kilku konfiguracjach od laptopa po odtwarzacz vincent s6 ze wzmacniaczem słuchawkowym . To dosć trudne w odbiorze słuchawki , napewno grają jasno , dzwięki są dobrze separowane analitycznosc dochodzi do granic za którą jest już ostrość , bas jest trudny do oceny można napisać ze jest za mały ale.. no właśnie słuchając wokali piano skrzypiec ,były by braki w wypełnieniu a tak nie jest , wiec znaczy to że bas jest liniowy nie podbity i taki poprostu jest .Dzwięk rozmachem nie dorównuje sennheiserom hd 590 które posiadam jest dużo bardziej wątły . Różnica w potędze jest olbrzymia w porównaniu z hd 590 ale takze z creative aurvanami .Mimo to phonaki słucha sie bardzo przyjęmnie nie męczą, instumenty i wokale są bardzo naturalne nie sybilizują sss.. zgłosek syczących jak mogło by wynikać z ich charakteru tonalnego .KONKLUDUJĄC są to za obecną cene detaliczną dobre słuchawki i za ok300 złotych nie kupimy wyrażnie lepszych jednak niech za cenę z przed 2 lat napewno są lepsze słuchawki . Nie są to takzę najlepsze słuchawki w kategori cena- jakosć tu wygrywają moim zdaniem koss porta pro , które dziś można kupić za 115 zł . JAK któs ma jakieś pytania chętnie odpowiem DODAM DLAMNIE NAJLEPSZE SĄ FILTRY SZARE I TO ZDECYDOWANIE inne filtry odfiltrowują to co Phonaki mają najlepsze urokliwą średnice .Jako ciekawostke dodam że dzwiek z laptopa jest na nich bardzo dobry oczywiscie na flacach .Pozdrawiam

Edytowane przez karolm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności