Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe. Ale pewnie część z ofert to tak naprawdę te same słuchawki, które krążą od właściciela do właściciela - ktoś kupuje i za chwilę wrzuca do komisu. Czy rozczarowanie? Raczej zbyt dużo czasu na wydawanie kasy a zbyt mało cierpliwości na przyzwyczajenie się do sprzętu i poznanie jego atutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę inaczej- dużo ludzi chce sprzęt za te 300-400zł, a nie słuchało wcześniej armatur, tylko np. ep630, czy coś ala pl11 itp. I potem oczekują super jakości, basu itp- i się zawodzą- bo nie mają tak prze kolorowanych słuchawek jak wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie myślimy podobnie. Ja po NE-6 byłem mega rozczarowany dźwiękiem Audeo w pierwszych dniach użytkowania i bardzo mnie kusiło wrzucić je do komisu. Dopiero po tygodniu intensywnego słuchania bardzo je polubiłem. Innym czynnikiem pewnie jest kilka nowości bo oprócz armaturowego przetwornika, wiele osób pewnie pierwszy raz się styka z over-the-ear czy piankami i to też może być nie do przeskoczenia dla niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja posiadam Shure 110 ale kuszą mnie jak powabna 18-tka te Audeo. Player jaki posiadam to Ipod 5.5G z wgranym rockboxem. Muzyka jakiej słucham to klasyka i jazz więc szczegółowość dla mnie jest jak najbardziej wskazana i zależy mi na naturalnym brzmieniu ( np. naturalna barwa kontrabasu ). Jak zgrywają sie Audeo z Ipodami 5 generacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie słucham tych samych słuchawek co wy. Audeo + P3 = tłuką basem, góry jak na lekarstwo... Ale to pewnie przez to, że za dużo się po nich spodziewałem ;) Myślałem, że to będzie złoty środek między zamkniętą konstrukcją, w miarę niską ceną a dobrym dźwiękiem. Ale zostaje przy v-jays, a na miasto kupie pewnie Panasy HJE120.

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie słucham tych samych słuchawek co wy. Audeo + P3 = tłuką basem, góry jak na lekarstwo... Ale to pewnie przez to, że za dużo się po nich spodziewałem ;)

Wyczyść uszy - mówię serio i bez ironii. Jeżeli nie słyszysz wysokich tonów w Audeo to możesz mieć po prostu problem z woskowiną (czyli właśnie typowy efekt wytłumienia częstotliwości, szczególnie tych wysokich). Polecam więc wizytę u laryngologa lub użycie jakiś preparatów pokoju a-cerumen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kwestia setupu Audeo. Kiju widzę ma 012 co sugeruje zielone filtry i silikony, jak na moje ucho chyba najbardziej basowy i stłumiony na górze zestaw założony na Audeo. Comply + szare filtry stawiam że mocno by odwróciły rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comply ucinają wysokie tylko jeszcze...

Owszem, ale bas też ma na nich mniejszy impakt. Jest bardziej rozlany (o ile można tak o basie Audeo powiedzieć) i słabszy względem silikonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne filtry mam założone. Za ostro to grały v-jays na początku, teraz się bardzo uspokoiły, a Audeo nawet nie zbliżyły się do ich poziomu. Basu miały mieć mało, a jest go za dużo, muszę zbijać na EQ. Szkoda, że nie mogę ich porównać do żadnych z ich półki, bo porównanie do v-jays i k420 to średni pomysł chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem. Wave w końcu gra tak samo jak P3 czy inaczej? Bo jeżeli tak samo, to basu na Audeo wcale nie jest dużo, dla mnie jest go w sam raz, może ciupinkę (dosłownie) za mało, a bassheadem nigdy nie byłem. Oczywiście mówię tutaj o szarych filtrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tu za farmazony odpierdzielacie? Co to znaczy za dużo, za mało? Przecież to nie jest miarodajne i obiektywne określenie. Każdy słyszy inaczej, jest mniej lub bardziej osłuchany, ma inną muzę, oczekuje czego innego. Nie ma sensu porównywać czyjegoś 'dużo' do swojego mało.

 

Jakby się podało amplitudę tego basu w dB czy tam przy jakimś konkretnym ustawieniu grajek/EQ/muza/słuchawki to można już porównywać ale bez żadnego punktu odniesienia możecie się spierać w nieskończoność i nigdy nie dojdziecie do konsensusu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem. Wave w końcu gra tak samo jak P3 czy inaczej? Bo jeżeli tak samo, to basu na Audeo wcale nie jest dużo, dla mnie jest go w sam raz, może ciupinkę (dosłownie) za mało, a bassheadem nigdy nie byłem. Oczywiście mówię tutaj o szarych filtrach.

 

Żeby P3 grał jak Wave to trzeba tak eq ustawić ___'''''''''' Wtedy jest tak samo. Czyli tak jakby Wave ma podbite srodkowe i wysokie za bardzo jak na Audeo. A w P3 można jeszcze: polepszyć scene, bas zrobić bardziej mięsistym (tzn po prostu jest bardziej mięsisty), schować ciut wokale bo w Wave za blisko grają jak dla mnie(może nawet troche męczą). W sumie nie są to duże różnice ale jednak. Jak mam wybór to zawsze wybiore P3 do słuchania.

 

Czarne filtry mam założone. Za ostro to grały v-jays na początku, teraz się bardzo uspokoiły, a Audeo nawet nie zbliżyły się do ich poziomu. Basu miały mieć mało, a jest go za dużo, muszę zbijać na EQ. Szkoda, że nie mogę ich porównać do żadnych z ich półki, bo porównanie do v-jays i k420 to średni pomysł chyba.

 

Na czarnych to tak jakby nie te same słuchawki więc co tu będziemy mówić. Czarne i zielone to bym chętnie do ogniska wrzucił i niech płoną w piekle B)

 

Poza tym na początku jak kupiłem Audeo to dźwięk mi się po prostu podobał. Po miesiącu jak gdyby nigdy nic biorę znów słuchawy, włączam playera i coś we mnie zaskoczyło... O kkkuuuurrr.... ale super dźwięk! Dziwne ale serio tak było. Teraz wiem, że na początku ich nie doceniałem w porównaniu do tego co teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie jakie wymiary mają comply do Audeo?

 

Mam prawdopodobnie S M i L od Sonusa. Któreś były w zestawie z Audeo a dwa inne rozmiary kupiłem osobno.

Problem w tym, że specyfikacja ich jest następująca:

 

Wysokość:

S: 10.54 mm ± 0.65 mm (0.415" ± 0.025")

M: 10.54 mm ± 0.65 mm (0.415" ± 0.025")

L: 12.45 mm ± 0.65 mm (.490" ± 0.025")

 

Średnica w najszerszym miejscu:

S: 10.67 mm ± 0.50 mm (0.420" ± 0.020")

M: 12.07 mm ± 0.50 mm (0.475" ± 0.020")

L: 12.57 mm ± 0.50 mm (0.495" ± 0.020")

 

A u mnie wysokość S i L jest taka sama... tak powinno być? Wg specyfikacji L są największe we wszystkich wymiarach a tu niespodzianka. Chyba, że te środkowe to są L? Ale za wąskie jak na L-ki :D

Jak zamówie M to dostanę te środkowe no nie? :unsure:

 

Najbardziej by mi pasowały jeszcze cieńsze i dłuższe. Są jakieś inne rozmiary do Audeo?

Zdjęcie0485 front.jpg

Zdjęcie0489 up.jpg

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Przebrnąłem przed cały wątek, wypożyczyłem słuchawki do testów na tydzień i jestem z dźwięku bardzo zadowolony.

Mam tylko jeden problem. Czy ktoś z was zauważył wrażliwość słuchawek na wilgoć? Dwa razy szedłem z nimi rano w dzień dość wilgotny i po pewnym czasie słuchawki zaczęły grać coraz ciszej aż prawie nie było ich słychać. To samo zauważyłem jak wziąłem je do testów do biegania, po ok 30 min biegu zaczęło się robić coraz ciszej. Kojarzę to z wilgocią, filtr robi się mokry i działa jak tłumik, może nadaje się do wymiany. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.Miał ktoś takie objawy?

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jak mając je w uchu łapią Ci wilgoć. Może miałeś uszy mokre i filtr złapał? Ja nigdy nie miałem takiej sytuacji, niezależnie od otoczenia i stanu uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności