Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm w recenzji nie pisze nic o izolacji??

Co do "dobrego" izolowania to nie wiem jak to rozumieć,bo np.a-jays two dobrze izolują ale ep-630 lepiej.

Także konkrety mnie interesują

Miałem Audeo, a chwile później a-JAYS Two i czego mi bardzo brakuję to właśnie izolacji.

Myślę, że zadowalająca odpowiedź.

 

No nareszcie ;)

Czyli wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane.

Fakt że słuchałem ich wcześniej lecz to było na uczelni więc w miarę cicho i do tego jedna gumka byłą większa druga mniejsza.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się czytanie ze zrozumieniem: "Miałem Audeo, a chwile później a-JAYS Two i czego mi bardzo brakuję to właśnie izolacji.". Czyli koledze brakuje w a-Jays Two izolacji z Audeo. Wydarzenie wcześniej i wydarzenia później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie miło jakbyś zacytował post, który jest w górnej części strony (kilka postów wyżej), nie będzie nieporozumień ;)

 

Fakt, mogłem zacytować.

 

Wracając do tematu - Audeo na gumkach tłumi dobrze, na pewno lepiej, niż Addiem, M9P, PL10 czy A-jays Two. Szedłem przy ruchliwej ulicy i przy 70% głośności w Touch 3G (z blokadą) nic nie słyszałem z otoczenia. No dobra, prawie nic - karetki chyba nic nie wytłumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie miło jakbyś zacytował post, który jest w górnej części strony (kilka postów wyżej), nie będzie nieporozumień ;)

 

Fakt, mogłem zacytować.

 

Wracając do tematu - Audeo na gumkach tłumi dobrze, na pewno lepiej, niż Addiem, M9P, PL10 czy A-jays Two. Szedłem przy ruchliwej ulicy i przy 70% głośności w Touch 3G (z blokadą) nic nie słyszałem z otoczenia. No dobra, prawie nic - karetki chyba nic nie wytłumi.

 

Pytanko, jaki dźwięk jest na tym połączeniu ( Taczka i Audeo ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłem się wczoraj na słuchawki Phonak'a czytając tą recenzję i dziś zakupiłem, co mogę powiedzieć?

 

 

Gdzie jest bas? Kto go ukradł? Po przeczytaniu recenzji spodziewałem się widocznie zbyt dużo...

 

Tak bas jest schodzi nisko itd. ale nie w całym zakresie... jak się słucha niektórych kawałków stopie brakuje zwyczajnie pi3rd0lnięcia, ma się wrażenie jakby ktoś bił werbla a nie stopę :////// Dodatkowo w kawałkach gdzie bas jest podstawą i wybrzmiewa własnie w tym wyciętym zakresie nie da się tego słuchać... Ma się normalnie ochotę kogoś walnąć w czapę ;< (polecam przesłuchanie Gus Gus Acid Milk, w którym to wybitnie brakuje basu mało tego to co słychać na moich Phonakach 012 jest wręcz żenujące niema tam najmniejszej kontroli i brakuje w zasadzie 90% muzyki krew zalewa normalnie)

 

 

Dźwięk jest ładny itd. ale brakuje mu "body" brzmieniu strun brakuje właśnie tego wyciętego zakresu basu, nie mówiąc już o jakiś electro kawałkach gdzie podstawą jest własnie pi3rd0lnięcie w tym zakresie, bez tego kopniaka w tym zakresie sety brzmią jak z bazarowego radyjka :/

 

 

Możliwe że jestem totalnym bassheadem jak to mawiają ponieważ szukam w zasadzie słuchawek, które w zakresie basu brzmią jak moje dt770pro <3 ktoś ma jakieś pomysły?

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha gus gus acid milk ta piosenka to jeden wielki bas a ty chciałeś tego na Audeo słuchać :P lol a zresztą Audeo nadają się do słuchania tylko na szarych filtrach. Zielone używałem 3 minuty i zakończyły swoją karierę.

 

Wrzuciłem ten utwór na Samsunga P3 i jest duże pi3r*****ęcie. Nawet bardzo duże (na szarych filtrach). Dla mnie basowy szok prawie :D Ale po co audeo do takiej muzy? Fail :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha gus gus acid milk ta piosenka to jeden wielki bas a ty chciałeś tego na Audeo słuchać :P lol a zresztą Audeo nadają się do słuchania tylko na szarych filtrach. Zielone używałem 3 minuty i zakończyły swoją karierę.

 

Wrzuciłem ten utwór na Samsunga P3 i jest duże pi3r*****ęcie. Nawet bardzo duże (na szarych filtrach). Dla mnie basowy szok prawie :D Ale po co audeo do takiej muzy? Fail :D

Nie mówię, że słucham takiej muzyki wyłącznie tylko że to dobry kawałek do pokazania ogromnych braków w zakresie basu. I porównując go pomiędzy dt770pro a Audeo w Audeo nie ma w ogóle basu gdzie dopiero na dt770pro widać jak to powinno faktycznie brzmieć. Nie po to kupuje słuchawki żeby się wkurzać że piosenki rockowe nie mają powera. Dobre słuchawki to słuchawki które poradzą sobie ze wszystkim, grają basem tam gdzie trzeba i nie dodają go tam gdzie go nie ma.

 

Więc dla mnie jest *Failem* jak ktoś mówi dobre słuchawki ale tylko i wyłącznie do granie akustyki. Kupowanie kilku par słuchawek dla różnych gatunków muzyki to jest dopiero FAIL!

 

 

Dlaczego zielone poszły w odstawkę?

 

 

 

Tak, zmień/sprzedaj te słuchawki ;) O ile jakimś mega bassheadem nie jestem, to bas z Phonaków niestety mi nie wystarczał.

Yeah i co dalej? na czym mam słuchać teraz muzyki :////

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zielone poszły w odstawkę?

 

Bo jak dla mnie degradują Phonaki do niższej półki cenowej. Z zielonymi grają prawie jak a-Jays Three. Wszystko jest grane jakby zza kotary. Znacznie niższa szczegółowość niż na szarych a basu nie wiele więcej. Ja po prostu kocham tą szczegółowość i leciutki basik :D Słucham wszystkiego poza metalem, elektroniką, techno, rapem i hip hopem.

 

Ty musisz uderzyć chyba w coś z wyższej półki cenowej. Nie ma "letko" :P

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A próbowałeś czarnych filtrów? To były moje ulubione z Phonakami, nieco obcinają górę, ale bardzo wzbogacają dół. Jak pewnie przeczytałeś Audeo to specyficzne słuchawki o krystalicznym brzmieniu i wyjątkowej szczegółowości. Ale wszystko odbywa się kosztem mięcha, po takich eternach czy innych nu force'ach ciężko jest się przestawić. A audeo nie da się polubić od razu, daj sobie trochę czasu, posłuchaj ich... mi się spodobały po kilku godzinach, znam osoby które dopiero po tygodniu, dwóch intensywnego słuchania doszły do wniosku tak, to są świetne słuchawki.

 

Druga sprawa musisz mieć do Audeo odpowiednie źródło bo z jasnego playera to one w ogóle nie mają dołu. Z ciemnego typu clix 1 gen już jest bdb. Z e10 czy wspomnianym Clixem z powodzeniem słuchałem na nich drum'n bassu. Możesz też użyć equalizera, bardzo ładnie reagują na podbijanie częstotliwości, oczywiście w granicach rozsądku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dla mnie jest *Failem* jak ktoś mówi dobre słuchawki ale tylko i wyłącznie do granie akustyki. Kupowanie kilku par słuchawek dla różnych gatunków muzyki to jest dopiero FAIL!

No to pokaż mi jedne uniwersalne słuchawki, na których wszystko brzmi idealnie. Tylko nie Orfeusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję pobawić się tipsami. Sam uważałem że Audeo ma za mało basu aż udało mi się uszczelnić ucho. I są miodne... nawet do takiego Pendulum.

 

Edit:

A co do uniwersalnych słuchawek, stawiam że i Orpheus nie zagra wszystkiego idealnie (acz prawie na pewno nigdy w życiu się o tym nie przekonam na własne ucho także to tylko gdybanie). A nawet jeżeli to kosztuje tyle co dobry samochód. Na 99% znalazła by się osoba dla której jakiś gatunek/utwór/zespół Orpheusy zagrały by przeciętnie. Jak to się mawia, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. ;)

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyciągnąłem te filtry, szok... nie opłaca się ich kompletnie używać, dopiero bez zielonych filtrów dźwięk mi się faktycznie podoba, problem plaga na tym że ja nie mam żadnych innych filtrów jak zielone :/

 

4ndr3

Uszczelnienie jest idealne, hermetyczne bym wręcz powiedział, jak wyciągam słuchawki czuje jak zwiększa się ciśnienie i dlatego staram się robić to dość powoli

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kurop, dlatego napisałem że jest to dość problematyczna kwestia w moim przypadku ;> tak czy siak Audeo i tak są bardzo słabe jeśli o bas idzie a z zielonymi filtrami dźwięk traci całą słodycz środka i góry.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie jest idealne, hermetyczne bym wręcz powiedział, jak wyciągam słuchawki czuje jak zwiększa się ciśnienie i dlatego staram się robić to dość powoli

 

Muszisz otwierać szeroko usta przy wyciąganiu słuchawek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kuropa - czarne filtry i nie bać się zabawy EQ. Te słuchawki potrafią mieć *******nięcie w odpowiednich ustawieniach i na dobrym źródle - nie ustępują pod tym względem UM3X, czy wielu innym IEMom. A jeśli chcesz jednak bardziej basowe dokanałówki, to chyba powinieneś celować w Future Sonics Atrio - słyną z pięknego basu i sub-basu. Ostatnio wyszedł nowy model (MG7) z polepszoną górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokaż mi jedne uniwersalne słuchawki, na których wszystko brzmi idealnie. Tylko nie Orfeusz :)

SM3 są bliskie takiej uniwersalności. Może nie wszystko brzmi na nich IDEALNIE ale sprawdzają się równie dobrze w akustyce co w mięsistej elektronice.

 

Właśnie wyciągnąłem te filtry, szok... nie opłaca się ich kompletnie używać, dopiero bez zielonych filtrów dźwięk mi się faktycznie podoba, problem plaga na tym że ja nie mam żadnych innych filtrów jak zielone :/

Polecam zaopatrzyć się w czarne, pokaże się trochę więcej dołu i nie stracisz reszty cech Audeo. Ciekawe efekty można też uzyskać na piankach Comply. Jak dla mnie jedyne akceptowalne tipsy to tych słuchawek. Zresztą, oczekujesz mięsa od pojedynczej armatury? One nie mogą grać bogatym dołem, bo są zbudowane tak a nie inaczej. To jest właśnie brzmienie arkatury, nie można go porównywać do membrany pokroju DT770.

 

Popieram kuropa - czarne filtry i nie bać się zabawy EQ. Te słuchawki potrafią mieć *******nięcie w odpowiednich ustawieniach i na dobrym źródle - nie ustępują pod tym względem UM3X, czy wielu innym IEMom.

Dlaczego nie bawić się EQ? Jak jest to dlaczego by go nie używać? Ja polecam posłuchać Audeo na E10/Clix bądź P3 (ten to ma bas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie bawić się EQ? Jak jest to dlaczego by go nie używać? Ja polecam posłuchać Audeo na E10/Clix bądź P3 (ten to ma bas).

 

W ogóle powiedziałbym, że P3 i Audeo to wyjątkowo dobre połączenie, jedno z moich ulubionych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matman --> a ja mam pytanie na jakich ustawieniach słuchasz p3 z Audeo (jaki DNS?). Bo mam ten zestaw i jakoś nie mogę go porządnie zgrać ze sobą, próbuje uzyskać brzmienie jakie mam na cowon e2 + CAL! ale nie za dobrze mi to wychodzi. Wiele osób pisze że jest to niemalże idealne połączenie, dlatego mniemam że pewno ja robię coś nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności