Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie przy polaczaczeniu z re2, ktore basem na pewno nie grzesza, clix2 mi odpowiada. tylko czasami wlasnie troszke wiecej basu by sie przydalo. i wlasnie zastanawiam sie czy audeo nie graja w stylu re2 tylko w lepszej jakosci (czyli czysciej, dokladniej, dynamiczniej, szerzej, klarowniej itd.) i z troszke wieksza iloscia owego basu.

 

co do braku basu, to np. cx300 z clixem2 to generalnie jest koszmarek basowy dla mnie. widze, ze masz w sigu ep630, wiec wiesz jak graja i te i te, bo to prawie ten sam sprzet.

 

a, ze clix2 jest wyprany z basu to raczej nie sadze... przynajmniej moim zdaniem ;) jest to generalnie dosyc zbalansowany/lekko cieply player jak dla mnie (np. ze zwyklymi px100 jest za cieplo, z cx300 tez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie audeo grają najlepiej z E2, bardzo cieplutko i dynamicznie. Clip+ gra również ciepło, ale nieco inaczej, moim zdaniem gorzej, brakuje tu tej dynamiki. Było zresztą na forum kilka postów na temat synergii E2 z audeo, i był to zestaw określany jako bardzo dobry.

Na temat E30 nie mogę nic powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: :)

 

Pianki comply poprawią jakość dźwięku w różnych rodzajach metalu (fuze + audeo) ? ;] Jak tak to co może się polepszyć względem silikonów ?

 

W sumie nie wiem czy gdzieś było to pisane, ale już raz cały wątek przeczytałem i drugi raz paru godz. nie chcę tracić ...

Edytowane przez Grok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eXtremePL: używam audeo z sonym s638, połączenie dobre, bas można fajnie podbić w sonym, napędza bez problemu, aczkolwiek bardziej naturalnie słuchało mi się z clixem, lekko lepszy bas, wysokie bardziej stonowane, ale wielkiej różnicy raczej nie ma, tzn spodziewałem się większej po zakupie clixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich to nie, bo nie uwzględnili zielonych ale to takie czepianie się. Sam artykuł bardzo ciekawy i dający do myślenia. Będę musiał z 5 razy przeczytać, żeby zrozumieć 'co ten translator miał na algorytmie' :lol: Thx piotrus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak audeo gra w porównaniu z Silver Bullet.

 

Zauważyłem pewną prawidłowość na tym forum - czym bardziej zachwalany towar np. phonaki tym szybciej trafia do działu Sprzedam.  

 

Dzieje się tak ponieważ tworzy się ogromny hype i wszyscy jak jeden mąż kupują dany sprzęt, tyle że nie każdemu owy sprzęt pasuje więc go sprzedaje. Ja osobiście mam phonaki już półtorej roku i nie mam zamiaru się ich pozbywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo i Silver Bulet to zupełnie inne słuchawki. Silvery grają mocnym basem, choć grają szerokim pasmem. Audeo grają znacznie bardziej ugładzonym dźwiękiem zdecydowanie lżejszym i bardziej analitycznym.

 

Ja mam swoje Audeo prawie 2 lata i też nie mam zamiaru ich sprzedawać. Oczywiście kreuje się hype bo każdy chce sprawdzić na własnych uszach jak sprzęt gra, a jak już zostało powiedziane nie wszystkim dane brzmienie pasuje. Ja zawsze w swoich recenzjach staram się kilka razy zaznaczać że słuchawki grają bardzo ciepło lub wręcz analitycznie, jednak niektórych i taki argument nie przekonuje.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś szukał kompana do audeo, na meizu m6 grają przepysznie, meizu wyeksponowuje basik lepiej niż czarne i zielone filtry, a audeo nie tracą przy tym swojej góry i całego charakteru grania(jak to było w przypadku zielonych filtrów)

dodatkowo nawet jeśli komuś by to połączenie nadal grało za mało basem, ma ******sty eq którego można używać do woli(nie ma przesterów), no i może zmienić filtr na bardziej basowy :)

 

odsłuchy robiłem na szarych filtrach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na head-fi ktoś pisał o nowej wersji rev2, na razie nie wiadomo co w niej zmienili/ulepszyli, ale jeśli to prawda z tą nową wersją to jestem cholernie ciekaw!

 

Myślę, że to nieporozumienie wynikłe z różnego określania dotychczasowych wersji.

 

Do tej pory zostały wypuszczone dwie:

- V0, zwana też Rev1

- V1, zwana też Rev2

Wolę oznaczenia V0 i V1, gdyż producent używa ich na opakowaniach słuchawek. Nie wiem, skąd się wzięło Rev1 i Rev2...

 

O planowaniu trzeciej wersji nic mi nie wiadomo. Moim skromnym zdaniem nie należy się jej prędko spodziewać, gdyż w obecnej wersji nie ma za bardzo czego poprawiać :-)

 

O dźwięku i wygodzie słuchawek zostało już tutaj powiedziane bardzo wiele. Ja ze swojej strony mogę dodać coś na temat ich niezawodności.

 

Występujące w wersji V0 problemy z trwałością przewodów i obudowy słuchawek zostały wyeliminowane w wersji V1, która zastąpiła starszą wersję już prawie rok remu. Od czasu, gdy mam Audeo w ofercie, tylko dwa razy przyjmowałem reklamacje. W jednym przypadku usterka była ewidentna - niedziałająca jedna słuchawka. W drugim nieco wątpliwa - brzęczenie w jednej słuchawce dające się wychwycić tylko przy wysokim poziomie głośności w wybranych utworach z bardzo dużą ilością basów. Podejrzewam, że w większości słuchawek innych firm poddanych podobnej próbie brzęczałaby nie jedna słuchawka, a dwie :-)

W obu przypadkach reklamacje zostały uwzględnione i klienci otrzymali nowe słuchawki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z brzęczeniem w v0, ale postanowiłem wymienić dopiero kiedy lewa słuchawka przestała grać, do tego kabel. Kupowałem lokalnie w salonach aparatów słuchowych Marmed, reklamacja bez żadnego problemu, dostałem nowe za kilka dni, jak dotąd sprawują się świetnie. Gdyby miały trochę więcej basu - byłyby idealne, chociaż zobaczymy z meizu:)

 

Co do rev2, z head-fi:

just want to clarified so now there are 3 revision of PFE? rev.0 with housing and cable problem, rev.1

housing and cable problem fixed, and rev.2 no idea what fixed in this batch?

 

Not sure what rev2 fixed, but I'll drop an email to my Phonak contact and hopefully find out what

it is all about. BTW, rev2 comes out on September 2010. Are you sure it's not the Phonak Audeo Perfect

Bass earphones that are the rev2? It's now November 19, 2010.

 

Czyli do końca nie wiadomo, bo może to być odnośnie wypuszczenia wersji Perfect Bass 012 (chociaż to teoretycznie inny model, więc nie powinno), lub faktycznie coś jest na rzeczy i tak jak poprzednim razem, nowa rewizja miała ukazać się wcześniej, a ukazała się znacznie później, ale przynajmniej jakieś przecieki były co poprawili, jeszcze zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności