Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis dotarly do mnie Audeo. Napomne o filtrach : zielone - lupanina ; czarne - duzo lepiej niz zielone ; szare - najlepiej. Basu na szarych filtrach na e2 bez eq jest znacznie wiecej niz na ADDIEM. Ogolnie Audeo sa technicznie lepsze pod kazdym wzgledem (szczegolowosc, separacja, scena, pasmo). Sa to jednak sluchawki mniej funowe niz ADDIEM. Wspomniany bas jest pelniejszy (na ADDIEM panuje jakby dziura w tym pasmie), nie ma jednak takiego wykopu jak ADDIEM'owy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nowo odkrywam szare filtry:) W zasadzie dalej nie wiem, ktore ustawienie bardziej przypada mi do gustu:

 

- szare filtry + eq bbe headphone 3

- czarne filtry + eq bbe viva

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eq normal na e2 i odpowiednia ilość basu?

 

To już boje się myśleć jak mało mają go pl30 skoro muszę słuchać na headphone 3 żeby w ogóle był.

 

Wszystko zależy kto do czego jest przyzwyczajony. Jak się przesiadłem z bardziej basowych słuchawek na phonaki to musiałem bardzo podbijać bas ale w miarę używania coraz niżej schodziłem z podbiciem i w sumie teraz mogę słuchać na flat. To samo mam z grado i jak założę ultrasone zaraz po grado to chce mi bas zęby wybić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

a co jest nie tak z odcinkami pamięciowymi, przecież są fajne, miękkie wygodne, zawsze to jakaś dodatkowa ochrona no i wyższy komfort oraz brak efektu mikrofonowego

 

edit:

sorry nie zauważyłem że masz wersję bez prowadnic,

ja bym dokupił na twoim miejscu to nie majątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety akurat audeowskie prowadnice są moim zdaniem mocno niedopracowane. Irytuje mnie ustawianie ich na odpowiedniej wysokości kabla przy każdym zakładaniu słuchawek. Niestety prowadnice po założeniu na przewód przesuwają się po nim dość swobodnie. Nie wiem do czego to porównać... na myśl mi przychodzi tylko pałąk KPP który przy każdym założeniu trzeba dopasować do głowy tylko, że to jest jakiś tam mniej lub bardziej przemyślany mechanizm. Ponadto te prowadnice szybko się wyrabiają i kabel wyłazi na zewnątrz co już jest kpiną. Zdecydowanie lepsze prowadnice mają Eterny. Mimo wszystko wychodzi niecałe 10 pln za parę (+ kw) więc warto... ale wolałbym wydać 30 i mieć takie jak w Eternach.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dziś stała się niepokojąca rzecz. otóż wyjąłem z kieszeni słuchawki i okazało się, że z jednej z nich wypadł filtr i ledwie się trzymał na Comply. Czy ktoś miał taki przypadek? Strach pomyśleć, jak by się to stało, gdy miałem słuchawki w uchu i taki filtr wpadłby do środka. Swoją drogą, fakt tak lekkiego mocowania tych filtrów niepokoił mnie od początku i w sumie dziwne, że firma, która zajmuje się szeroko pojętym polepszaniem słuchu, zrobiła coś tak słabo zabezpieczonego, jak owe filtry, które w każdej chwili mogą wpaść do kanału słuchowego.

 

czy w waszych egz. słuchawek też te filtry tak słabo siedzą? U mnie w jednej jest opór kiedy wkładam/wyciągam filtr, ale w drugiej jest już znacznie luźniej (choć wciąż jest lekki opór). czy to się kwalifikuje na gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

może masz zużyte filtry po prostu od wkładania i wyciągaina... ja w moich obydwu parach zmieniłem kilka razy filtry i bez problemu sie trzymaly. A może za płytko je włożyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, aż tak często to ich nie zmieniałem. cały czas słucham na szarych, ostatnio może 2-3 razy je wyjąłem i zmieniłem na czarne i zielone, a później znowu wróciłem do szarych. i tyle. wkładam je na tyle, na ile się da, więc nie wiem.

 

szkoda, że do nich nie pasują comply z tym filtrem (tx), byłaby to wystarczająca ochrona

 

chyba rzeczywiście się filtry wyrobiły, bo wziąłem nową parę i wchodzą z dużym oporem. co ile wymieniacie filtry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, aż tak często to ich nie zmieniałem. cały czas słucham na szarych, ostatnio może 2-3 razy je wyjąłem i zmieniłem na czarne i zielone, a później znowu wróciłem do szarych. i tyle. wkładam je na tyle, na ile się da, więc nie wiem.

 

szkoda, że do nich nie pasują comply z tym filtrem (tx), byłaby to wystarczająca ochrona

 

chyba rzeczywiście się filtry wyrobiły, bo wziąłem nową parę i wchodzą z dużym oporem. co ile wymieniacie filtry?

 

Ja zmieniam średnio co 3-6 miesięcy jak zaczynam słyszeć różnice głośności między słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem z tym że ja filtr zgubiłem. Przyczyna - za płytkie usadowienie (ja zawsze filtr dociskam palcami aby być pewnym że siedzi dobrze) lub właśnie wyrobiony filtr od zbyt częstych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście, że siateczka filtra czasami odrywa się od jego plastikowego pierścienia? Ja dostałem jedną parę zielonych od Sonusa  i od razu po wyciągnięciu z koperty zauważyłem, że w jednym połowa siateczki jest oderwana. Słuchanie na takim czymś nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście, że siateczka filtra czasami odrywa się od jego plastikowego pierścienia? Ja dostałem jedną parę zielonych od Sonusa  i od razu po wyciągnięciu z koperty zauważyłem, że w jednym połowa siateczki jest oderwana. Słuchanie na takim czymś nie ma sensu.

Przyznaję, że nie przyglądałem się dokładnie każdemu filtrowi przed wysłaniem. Mogło się zdarzyć, że filtr uszkodziłem przy wyjmowaniu z pudełka.

Przypomnij mi proszę, czy wysłałem Ci drugą parę - jeśli nie, natychmiast wyślę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że nie przyglądałem się dokładnie każdemu filtrowi przed wysłaniem. Mogło się zdarzyć, że filtr uszkodziłem przy wyjmowaniu z pudełka.

Przypomnij mi proszę, czy wysłałem Ci drugą parę - jeśli nie, natychmiast wyślę.

 

Nic nie szkodzi, nie kłopocz się. Zielone i tak są dla mnie zbyt basowe. Niemniej potwierdzam fakt zauważony wcześniej: zielone są najmniej trwałe, później czarne, a szare okazują się najbardziej wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności