Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Coz, no trzeba bedzie po prostu ich posluchac. Za ile sie je kupuje i gdzie :) ? Podobno bezposrednio od Phonaka ale nie widze tam takiej opcji na stronie.

Dzownisz do Phonaka i prosisz o namiar gdzie można kupić. Swoją drogą na anythingbutipod.com jest link do niemieckiego sprzedawcy od którego można je kupić za mniej niż 600zł. Ale wtedy chyba nie masz gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem postanowiłem posłuchać super.fi 5Pro których nie słuchałem dłuższy czas :) włączyłem UE do cowona i... no cóż przeszedłem przez pół mojej biblioteki bo ...super.fi strasznie mulą. Nie byłem w stanie słuchać większości z moich piosenek. Riffy gitarowe brzmiały po prostu beznadziejnie. Wokale nie miały takiej przejrzystości. Jednak z drugiej strony w tych całych ideałach Audeo, brakuje im mid basu... Nie mają takiego fajnego, ciepłego uderzenia na ok 300-500Hz mid bas jest wycofany i chłodny na comply, na silikonach jest go jeszcze mniej. Plusem tego jest jednak to, że grają bardzo czysto i nic nie zachodzi na inne pasma. Super.fi ma bardziej spłaszczony bas, który na niskich częstotliwościach jest raczej "zaokrąglony" - w tym sensie że jest on miękki i maskuje niewydolność słuchawek - Audeo schodzą niżej i "masują" mózg.

Poza tym, co zauważyłem, to scena. Tu załączam obrazek: super.fi_vs_audeo.jpg

Opis do obrazka:

Scena w UE jest płaska (brak 3D) atakuje odbiorcę (strzałki) lokalizacja instrumentów jest w porządku, wokal gra jak gdyby nad nami i w dodatku atakuje. Wszystko gra strasznie do głowy i atakuje nas dźwiękiem.

Scena w Audeo

W Phonakach mamy wrażenie wysokości dźwięku, który możemy podzielić na warstwy, dźwięk nie atakuje już w taki sposób, wokalista stoi przed nami i śpiewa do nas a nie w nas i do głowy. I to wrażenie więcej niż 180stopni sceny. W UE scena nie zachodzi za nas, jak ma to miejsce w Audeo. Poza tym, separacja i lokalizacja jest dużo lepsza niż w UE.

Super.fi gra dodatkowo jak zza kotary, Phonak pokazuje czystość głosu i klarowność instrumentów.

 

PS: przepraszam za moje rysunki ale nie byłem w stanie inaczej tego zobrazować :P

PS2: rysunki obrazują jeden utwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole cos nie wydaje mi sie zeby 1 driver mial takie mozliwosci ale...ciekawy jestem:)

Ja już napisałem co myślę na temat takich wypowiedzi :-) @kopaczmopa, naprawdę warto ich przesłuchać, bo potrafią zadziwić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kurczak racja , takie wypowiedzi nic nie wnosza ale bez przesady to luzne forum :P

 

Jak kiedys bedzie okazja wysluchac je to bardzo chetnie porownam z Triple Fi albo Sonkami 85. Tyle ze cena jak za 1 driver jest ogromna.

 

Zle do tego podchodzisz. To ile driverow jest w sluchawce nie ma najmniejszego znaczenia (albo inaczej - ma takie jak ilosc pikseli w matrycy) - wazne jest jak to gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca Dawindyk. 1 driverowe sluchawki generalnie graja podobnie - mala scena, maly bas, szczuplo. Oczywiscie ze wazne jest jak to gra dlatego jestem ich ciekawy.

Najlepsze 1 driverowce jakie sluchalem to E4c (nie uwzggledniajac Qjaysow) a one i tak nie sa jakas rewelacja i wg mnie Sony EX85 brzmieniowo sa ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle do tego podchodzisz. To ile driverow jest w sluchawce nie ma najmniejszego znaczenia

Ma... na cenę :D

Najlepsze 1 driverowce jakie sluchalem to E4c
Tak z pamięci to co mogę powiedzieć to to że Audeo Shurki rozwalają górą, zejściem i siłą uderzenia basu, większą szczegółowością i mniej wysuniętą średnicą. Zdecydowanie też Audeo mają więcej neutralności w brzmieniu. Poza tym wygoda... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze 1 driverowce jakie sluchalem to E4c (nie uwzggledniajac Qjaysow) a one i tak nie sa jakas rewelacja i wg mnie Sony EX85 brzmieniowo sa ciekawsze.

 

Audeo to w ogóle inna klasa. Jak dla mnie to świetne IEM'y dla kogoś kto lubuje się w porządnych hełmofonach. E4c nie mają w sobie nic ze zrównoważonych słuchawek. Grają typowo górą. Basu jest jak na lekarstwo. Jak dla mnie są to słuchawki dla wielbicieli jasnego grania, w dodatku lubujących się w IEMach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma... na cenę :D

 

Porownujac cene apple'owskich 2 driverowcow do Audeo jakos tego nie widac :)

 

Tak z pamięci to co mogę powiedzieć to to że Audeo Shurki rozwalają górą, zejściem i siłą uderzenia basu, większą szczegółowością i mniej wysuniętą średnicą. Zdecydowanie też Audeo mają więcej neutralności w brzmieniu. Poza tym wygoda... :D

 

Wysunieta srednica jest najwieksza zaleta szurkow - jak ktos tego nie lubi to nie lubi szurkuow (jak np. ja :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale czytając to mam wrażenie, że albo niewidziałeś ich nawet na oczy albo nie umiesz ich dobrze włożyć do ucha.

A to ciekawe. To muszę raz jeszcze pofatygować się do znajomego albo wręcz przemocą ukraść je na jakiś tydzień. Forza, thx za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma... na cenę :D

Tak z pamięci to co mogę powiedzieć to to że Audeo Shurki rozwalają górą, zejściem i siłą uderzenia basu, większą szczegółowością i mniej wysuniętą średnicą. Zdecydowanie też Audeo mają więcej neutralności w brzmieniu. Poza tym wygoda... :D

Te cechy ktore wymieniles czyli: szczegolowosc, mniej wysunieta srednica, neutralnosc w brzmieniu np. to nie sa cechy ktore swiadcza o klasie sluchawek tylko o sposobie ich prezentacji - co mozna subiektywnie lubic albo nie.

 

Przykladowo JVC DX1000, high-endowe sluchawki za 1.000 USD nie sa kompletnie szczegolowe, sa cieple, nieneutralne i ciemne. Czy w takim razie Sony MDR SA-5000 ktore sa do bolu szczegolowe, neutralne i obiektywne sa o klase lepsze ?

 

Ano nie, forma prezenacji a klasa i jakosc realizacji tej narzuconej na sluchawki prezetnacji decycuje o koncowej klasie sluchawek a nie to w jaki sposob prezentuja muzyke, bo to mozna robic na 1001 sposobow :)

 

Napisales np. ze Audeo bija E4c gora, co to znaczy :) ?

 

Z innej beczki, jezeli np. najlepszymi sluchawkami jakie bym slyszal byly Senki HD 595, tez moglbym napisac o nich ze to najbardziej zajefajne sluchafony swiata bijace wszystko co do tej pory slyszalem.

 

Jezeli Audeo maja pretendowac do miana takich IEMow jakimi je piszecie, to porownajcie je do Shurow SE530 (tu pewnie powiecie, ze Audeo miazdzy je gora, bo akurat SE530 maja jej malo) Triple.fi lub Westone 3 oraz np. inne jednodriverowce Etymotici ER4.

 

Jezeli ktos pisze, ze E4c graja typowo gora, to ja przepraszam ale wysiadam, ciekawi mnie jak by ten ktos uslyszal sluchawki ktore _rzeczywiscie_ graja gora i sa jasne.

 

Shure E4 wyjatkowo dobrze reaguja poza tym na amplifikacje i wbrez pozorom potrzebuja wydajnego napedu. Mysle, ze zmiany jakie w nich zachodza mozna porownac do skali zmian w Westone UM2 przy sensownym wzmocnieniu.

 

Kurczak: ciagle jak mantre potwarzasz jak Audeo potrafia zadziwic, jaki masz punkt odniesienia ?

 

Dodatkowo napisze jako errate, to co zawsze powtarzal Getz ;)

 

Jezeli nawet ktos przykladowo zdobedzie do porownania SE530 czy Triple.fi to na oswojenie sie z innymi sluchawkami tej klasy trzeba przynajmniej kilku dni, trzeba przede wszystkim nauczyc sie prawidlowo je zakladac co w znaczacym stopniu wplywa na SQ. Porownanie na szybko w 20minut powie co najwyzej o tym, ktora charakterystyka jest bardziej lub mniej wyrownana lub o gleboscki sceny etc, innymi slowy sprawa ktore wychwytuja sie na szybko.

 

Oczywiscie czesto jako lepsze wskazywana sa tez te, ktore po prostu robia z muzyki wieksze widowisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - jak ktos bedzie mial czas to zrobilbym sensowne porownanie Audeo z moimi Triple Fi, bedzie jasnosc. Jakby co PM.

 

Co do E4c, duzo zalezy od gumek, u mnie na jednych grakly bardzo jasno i szczegolowo na innych cieplo i z porzadnym basem. oczywiscie czegos w nich brakuje, nie odwzorowuja pasma w pelni jak Tripelki.

 

Dawindyk - srednica Shure wbrew pozorom nie jest tak strasznie wysunieta, o wiele bardzioej jest wysunieta w Zen Aurvana.

 

Inna sprawa jest wygoda - jesli Phonaki sa faktycznie ultrawygodne to chocby to juz decyduje o ich atrakcyjnosci, albowiem wygoda w IEMach to sprawa dyskusyjna, szybkosc ich wkladania/wysuwania tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przeoczyłem, ale nie widzę, żadnego info o izolacji jaką dają Audeo. Dla mnie to równie ważne jak jakość dzwieku - jeżdzący metrem i warszawskim taborem z lat 60 wiedzą o co chodzi ;)

 

Mógłby ktoś porównać do np. jakis Shure'ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nawet ktos przykladowo zdobedzie do porownania SE530 czy Triple.fi to na oswojenie sie z innymi sluchawkami tej klasy trzeba przynajmniej kilku dni, trzeba przede wszystkim nauczyc sie prawidlowo je zakladac co w znaczacym stopniu wplywa na SQ. Porownanie na szybko w 20minut powie co najwyzej o tym, ktora charakterystyka jest bardziej lub mniej wyrownana lub o gleboscki sceny etc, innymi slowy sprawa ktore wychwytuja sie na szybko.

 

Bdb cytat fallow..

 

k_urczak- tak jak mówi fallow, słuchanie 20min na meecie nie pozwoli Ci ich obiektywnie ocenić.. Musisz usiąść w zciszu i na swojej muzyce dopiero możesz postawić obiektywną ocenę.

 

Piszesz, że E4c maja basu jak na lekarstwo a zobacz co masz w swojej sygnaturze.. Jak jestes przyzwyczajony do dużej ilości basu to wtedy jak posłuchasz chwilę E4c to oczywiście, że bedzie Ci brakować dolnego pasma ale ich średnica, trzeba przyznać, ze jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilkuminutowym odsłuchu mogę powiedzieć, że doskonale zgrywają się z sony s639, gra nawet szeroko i bardzo szczegółowo, lecz bez sybilantów

(spostrzeżenia na czarnym filtrze i EQ na płasko)

BUMP! witam w gronie słuchaczy Audeo :D

E4c grają całkiem dobrym basem zaprzeczyć nie mogę, ale Audeo ma precyzyjniejszy bas i precyzyjniejszą górę.

Co do izolacji (wypowiem się subiektywnie) silikony (w najlepszym ustawieniu, bo te gumki są dziwne do moich uszu) ok 10-15dB - słychać dużo z zewnątrz a muzyka nieco ucieka na zewnątrz (L nie wchodzą mi do ucha) na comply M ok 20-25dB czyli tak jak normalnie. Jeżdżę do szkoły starymi ikarusami i na pewno słuchając muzyki nie przeszkadza telepanie szyb czy skrzypienie i ogólny hałas. Z comply L izolacja była by jeszcze większa.

Porownujac cene apple'owskich 2 driverowcow do Audeo jakos tego nie widac
kurde jak zwykle czepiasz się szczegółów... pchełki yuin kosztują $229 a pchełki z kiosku ruchu 3zł :o jak to jest możliwe?!
Dobra - jak ktos bedzie mial czas to zrobilbym sensowne porownanie Audeo z moimi Triple Fi, bedzie jasnosc. Jakby co PM.
będzie takie porównanie, o którym była w zeszłym tygodniu. Porównanie na triple.fi będzie wykonane nie tylko na cowonie D2 ale też iriverze E10 i MxM'ie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... k_urczak owned! :-) Nie przeczę Panowie i Panie, że mam nieduże doświadczenie. Owszem, z chęcią poświęcę trochę czasu na testy jakiś fajnych IEMów (dawca poszukiwany!!!!). Po przemyśleniu postu fallow'a, ciężko nie przyznać mu racji, chociaż nie w miejscu odnoszącym się do porównania różnych słuchawek. Jeżeli oceniam słuchawki to nie kieruję się moimi preferencjami dźwiękowymi, zresztą widać, że jestem raczej zapalonym basshead'em. Staram się odnieść do jakości reprodukcji dźwięku.

Właśnie napisałem następne 6 zdań, które miały opisywać co dokładnie oceniam, ale je usunąłem bo cały czas było tego mało albo nie oddawały tego o co mi dokładnie chodzi.

Reasumując:

- zaznaczam, że na początku naszych dyskusji odnosiłem się do porównania do Super.Fi5,

- ostatnio odniosłem się do Shure E4c, które miałem wypożyczone na dwa dni razem z X5ką (bo moje źródła były za słabe) - patrząc na wasze opinie, to coś chyba było nie tak albo słoń nastąpił mi na ucho - test będzie do powtórzenia,

- szukam chętnego do pożyczenia mi jakiś referencyjnych do audeo IEMów :) nie za bardzo wierzę w powodzenie tej prośby, ale co tam... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy chcialby zeby mu pozyczac zrodla, sluchawki itp itd. Mozna zrobic meet.

Ja wiem ze meet nie daje jasnosci ale pewien poglad juz daje, do tego ja nie jestem zwolennikiem sluchania IEMow w zaciszu domowym bo tam ich po prostu nie slucham.

Inna sprawa ze te E4c to tez nie zaden cud ale dobre sluchawki, grajace dosc plasko ale wiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności