Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze odtwarzacza mp3


DarkMind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z gory napisze ze gdyby nie ograniczony czas (do jutra, max dwa dni) i 40 stopniowa goraczka uniemozliwiajaca dlugie siedzenie przy kompie, to bym sam cos wyszukal, jednak w takiej sytuacji prosze Was o pomoc.

 

 

szukam odtwarzacza mp3, moze byc bardziej mutlimedialny ale nie musi ("mp4")

 

dla osoby w wieku ponad 50 lat, krotkowzrocznej

 

wazny jest wiec duzy wyswietlacz, z dobrym kontrastem na ktorym wszystko dobrze widac

wazna jest rowniez latwosc obslugi

 

sprzet bedzie sluzyl do sluchania muzyki i nauki angielskiego

jakosc dzwieku nie jest na pierwszym miejscu, aczkolwiek nie chce by to bylo cos bardzo kiepskiego.

 

myslalem o Sansie Fuze

jednak wyczytalem ze nie obsluguje ona katalogow, tylko playlisty

ze playlisty tworzy sie tylko w WMP

ze potrafia sie once zacinac itp itd

ze nie mozna nosic na smyczce - a to by sie przydalo

 

troche wiec mnie to zniechecilo do tego odtwarzacza

 

czy moglibyscie koledzy i kolezanki pomoc mi w wyborze, a wrecz podac jakies przyklady innych odtwarzaczy?

 

nacisk klade na dobry wyswietlacz dla osoby krotkowzrocznej i latwosc obslugi, jakosc wykonania, niezawodnosc a dopiero potem jakosc muzyki.

wszelkiego rodzaju formaty typu: FLAC, OGG itp nie beda wykorzystywane

 

pojemnosc chcialbym minimum 4GB

 

 

~~~~~~~~~~

 

niestety nie widze mozliwosci edytowania samego tematu, zmienila sie opcja kwoty za ktora moge kupic playerka, zwiekszyla sie do 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego skąd info że się zwisza itp.. sansa fuze?? bo ja też biorę playera i właśnie się nad fuze zastanawiam i co ja tu słyszę :o

 

czytalem twoj temat nawet chcialem sie tam dolaczyc ;)

 

moze sie zle wyrazilem, nie tyle zawiesza co w jednej recenzji czytalem ze sa problemy z przewijaniem utworow z playlisty.

nie pamietam dobrze jak to okreslic w kazdym razie wrazenie negatywne :P

 

~~~~~~~~

 

Dziekuje za odpowiedzi i prosilbym o kolejne, jak pisalem zmienila sie kwota do 500zl (niestety nie moge zmienic tego w temacie)

reszta wymagan tak jak byla

 

1. latwosc obslugi (przy samym odtwarzaczu jak i pracy z plikami - kopiowanie na odtwarzacz itp)

2. duzy czytelny wyswietlacz (dla osoby krotkowzrocznej, powyzej 50 roku zycia)

3. dobra jakosc wykonania i niezawodnosc

4. mozliwosc przypiecia smyczki

5. raczej nieduzy, lekki (jednak z jak najwiekszym wyswietlaczem) - odtwarzacz dla kobiety.

6. minimum 4GB pojemnosci

 

jakosc dzwieku nie jest ani na pierwszym ani na drugim miejscu. oczywiscie nie chce zeby cokolwiek trzeszczalo w sluchawkach, nie za ta cene;)

ale osoba sluchajaca napewno nie bedzie sie zastanawiala czy bas jest za plaski czy cos nie tak z gora dolem czy brak srodka.

bedzie on sluzyl troche do nauki angielskiego, troche do sluchania muzyki.

 

prosze wiec o kolejne podpowiedzi do 500zl.

jak mowilem nie moge zbyt skutecznie sam szukac (40 stopni goraczki), stad prosba do kolegow i kolezanek z forum.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakość muzyki nie stoi na pierwszym miejscu, a ważny jest w miarę duży i czytelny ekran, a do tego łatwość obsługi, to może jakiś ipod... do nauki języka, i słuchania muzyki, nie zagłębiając się w niuanse może okazać się świetnym wyborem... choć nie wiem jak wygląda sprawa a itunes.

 

Dobrze spisałby się tez np SONY NWZ-A826... duży świetne j jakości ekran, bardzo dobra jakość dźwięku, wygodna i łatwa obsługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakość muzyki nie stoi na pierwszym miejscu, a ważny jest w miarę duży i czytelny ekran, a do tego łatwość obsługi, to może jakiś ipod... do nauki języka, i słuchania muzyki, nie zagłębiając się w niuanse może okazać się świetnym wyborem... choć nie wiem jak wygląda sprawa a itunes.

 

Dobrze spisałby się tez np SONY NWZ-A826... duży świetne j jakości ekran, bardzo dobra jakość dźwięku, wygodna i łatwa obsługa.

 

ipod odpada z tego wzgledu ze trzeba instalowac oprogramowanie dodatkowe zeby kopiowac pliki - o ile sie orientuje.

a chodzi o to zeby muze mozna bylo kopiowac metoda drag&drop

 

a co myslicie do Cowon D2 ? (moglbym dodac paredziesiat zl do 4GB wersji)

 

a temu NWZ-A826 sie przyjrze faktycznie ciekawie wyglada i ma duzy wyswietlacz, a jak z latwoscia obslugi?

 

o Clixie tez myslalem, szkoda ze smyczki nie mozna podczepic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipod odpada z tego wzgledu ze trzeba instalowac oprogramowanie dodatkowe zeby kopiowac pliki - o ile sie orientuje.

a chodzi o to zeby muze mozna bylo kopiowac metoda drag&drop

 

a co myslicie do Cowon D2 ? (moglbym dodac paredziesiat zl do 4GB wersji)

 

a temu NWZ-A826 sie przyjrze faktycznie ciekawie wyglada i ma duzy wyswietlacz, a jak z latwoscia obslugi?

 

o Clixie tez myslalem, szkoda ze smyczki nie mozna podczepic :(

 

D2 to mógłbyś wziąć nawet wersję 2 GB i doku pić tylko kartę SDHC (np 8GB za około 50 zł.)

 

Sony ma naprawdę łatwą obsługę, mówię tak, bo (jeszcze) mam A816.

Chyba Sony wydaje mi się w tym wypadku optymalnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Sony NWZ-A826 wydaje sie byc calkiem ciekawa propozycja

 

mam jednak pytanko, ma on radio? bo mam wrazenie ze nie :( nie bylo tego w moich "wymaganiach" ale radyjko przy 4GB pamieci to nieglupia rzecz...

 

dziwi mnie tylko ze w niewielu sklepach internetowych jest dostepny, nie jest wybitnie popularny, tak mi sie wydaje...

 

a ceny widzialem przerozne od: 350 do 500zl i pojecia nie mam jaka jest jego nominalna cena;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je obydwa jeszcze, a Sony sprzedaję, więc napiszę jutro coś więcej.

 

Opinia czysto subiektywna, bo moja :P

Porównywałem za Sennheiserach CX400, więc porównanie niezbyt dobre, ale zawsze jakieś. Słuchałem na EQ flat tylko w Cowonie opisałem wyjątek z BBE.

 

Cowon D2:

Dźwięk dochodzi jakby z przestrzeni (ale nie określiłbym tego "grą zza ściany"), dodanie BBE na +1 sprawia, że brzmienie zyskuje nieco więcej bezpośredniości (zwłaszcza na średnich tonach).

Player gra neutralnie i dźwięk jest bardzo podatny na zmiany dokonywane w EQ. Scena nie jest zbyt szeroka, a separację instrumentów określiłbym jako słabą. Szum występuje, ale jest jakby w oddali, podczas gdy w Sonym jest "blisko uszu" przez co jest bardziej natarczywy.

 

Sony NWZ-A816:

Jak już wspomniałem dość spory szum na CX400. Zdecydowanie większa dynamika niż w D2. Niesamowita jest tu bezpośredniość dźwięku (tak jakby człowiek śpiewał do ucha). Przestrzeń według mnie mniejsza niż w D2, za to lepsza separacja instrumentów. Wydaje mi się, że Sony ma nieco wypchnięty wokal w stosunku do reszty.

 

Nie będę się bawił w opisywanie EQ tylko stwierdzę, że zdecydowanie większe możliwości daje ten w D2 (jeszcze nie mam rockboxa - czekam na finalną wersję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

chcialbym podziekowac wszystkim za pomoc, ostatecznie wybralem Sony NWZ-A828 (8GB).

Wybor trafiony, dzieki Wam.

 

Odtwarzacz leciutki, cienki, dobrze sie trzyma, fenomenalny wyswietlacz, swietne kolory i kontrast.

Bardzo latwa obsluga.

 

Niestety nie mam pojecia jak utworzyc playlisty, nie wiem czemu jak odtwarzacz jest podpiety do kompa Winamp sie zamyka, gdy go otwieram po 3 sekundach znowu sie zamyka, a jak Soniaka odlacze to nie ma takiego problemu...

a w windows media playerze nie mam pojecia jak robic playlisty, ale moze sobie jakos poradze.

 

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności