Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak kupić iAudio U5?


yozayan

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygodniu czytania, czytania i jeszcze raz czytania nastawiłem się psychicznie na zakup iAudio U5. Spodobała mi się jego prostota, nieduże wymiary i nastawienie na muzykę. Niestety model ten w większości sklepów figuruje jako "niedostępny" czy inny "chwilowy brak towaru". Z jednego ze sklepów otrzymałem odpowiedź, że nie będą już go mieli w ofercie(o przyczyny kazali mi pytać dystrybutora). Z mp3store.pl dalej czekam na maila.

 

Czy znane są Wam przyczyny takich trudności? I czy w ogóle warto zadawać sobie tyle trudu walcząc o ten model(dodam, że cechy które posiada są odpowiadają dokładnie temu czego szukam w odtwarzaczu)?

 

PS. Można go kupić na pixmania.com ale sklep dostaje raczej kiepskie oceny, a koszty dostawy są już od(sic!) 42 zł co powoduje, że cena przekracza o 40zł wartość modelu i7 o tej samej pojemności.

 

PPS. Jeśli nie U5 to co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna jest prosta: stary model nie produkowany już od dłużeszego czasu..

 

Z tego co zrozumiałem czytając wątek o U5, to w sprzedaży w USA pojawił się mniej więcej rok temu... Są na rynku chyba sporo starsze modele.

 

A wracając do drugiej części pytania - co jeśli nie U5? Coś o podobnej prostocie i nastawione na dźwięk? W podobnej cenie ma się rozumieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak.. ale nigdzie go nie ma... :P U5 to była lekka klapa iaudio..

 

hmm i7?

 

i7 jest jednak ok 50 zł droższy. W ostateczności możliwe jednak, że go wezmę.

 

W jakim sensie U5 był klapą? Chodzi o kwestie techniczne(wady, dźwięk, baterie itd) czy po prostu o to, że się kiepsko sprzedał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

nie oferuje nic poza odsłuchem plików audio radiem i dyktafonem za cenę przy której można kupić wypasione empecztery. Odtwarzacz wysoko ceniony tylko w wąskim gronie ludzi którzy słuchali go, nie przyciąga niczym uwagi poza samym dźwiękiem może dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oferuje nic poza odsłuchem plików audio radiem i dyktafonem za cenę przy której można kupić wypasione empecztery. Odtwarzacz wysoko ceniony tylko w wąskim gronie ludzi którzy słuchali go, nie przyciąga niczym uwagi poza samym dźwiękiem może dlatego

 

No i właśnie w tym problem - ja szukam dokładnie takiego odtwarzacza. Wypasione 'empecztery' mało mnie interesuje - nie zamierzam na tym oglądać filmów, zdjęć czy parzyć nim kawy.

Słuchałem i7 mojego kolegi i generalnie całkiem mi się podoba. Minusem jak dla mnie jest jednak panel dotykowy. Jeśli U5 brzmi chociaż tak jak i7 to będę z niego zadowolony(a są opinie na tym forum, że jest nawet lepszy). Poza tym wbrew wielu opiniom, mi stonowana stylistyka U5 przypadła do gustu.

 

Pozostaje mi mieć nadzieję, że opis w mp3store 'chwilowy brak produktu' jest prawdziwy i brak ten jest fatycznie tylko chwilowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U5 to był mega hit - w Korei. W Polsce nie przyjoł się w zasadzie wcale (mała promocja, i dosć wysoka cena).

 

Jeśli gdzieś go chcesz dodać to tylko przez mp3store.pl --> jeśli oni go nie mają, to mało realne żeby był gdzie kolwiek innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle playerów a ty sie nastawiles na u5..mozesz kupic np sansa fuze.iriver e100 ,clix2,a co do tego u5 to gdyby nie to logo firmy dzwiek i czas pracy to uznalbym ten odtwarzacz za no name..bo wyswietlacz zbytnio nie zaskoczyl..

 

Clix 2 to nie to czego szukam - jest zbyt gadżeciarski, poza tym kosztuje 469 zł za 4gb.

Co do Fuze i e100 to rozważałem je również, ale czy grają na tym samym poziomie co u5?

No i wracając do u5 cyt.:

-"gdyby nie logo..." - mam zaufanie do firmy, dlatego jestem gotów zapłacić więcej za playera bez żadnych bajerów

-"...dźwięk..." - chodzi mi o odtwarzacz muzyczny, czyli tylko o dźwięk

-"...czas pracy..." - do 25h wg producenta w zupełności mi wystarcza.

-"...bo wyświetlacz zbytnio nie zaskoczył" - i nie musiał, wygląda na absolutnie wystarczający do sprawnego poruszania się po menu.

 

Mimo wszystko dziękuję za propozycje ;) Musisz zrozumieć, że przedkładam jakość dźwięku i praktyczność/prostotę odtwarzacza nad wszystkie bajery typu filmy, zdjęcia czy ogromne wyświetlacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle playerów a ty sie nastawiles na u5..mozesz kupic np sansa fuze.iriver e100 ,clix2,a co do tego u5 to gdyby nie to logo firmy dzwiek i czas pracy to uznalbym ten odtwarzacz za no name..bo wyswietlacz zbytnio nie zaskoczyl..

To wlasnie DZWIEK odroznia markowe odtwarzacze od no-name'ow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mp3store.pl/,Odtwarzacze%20flas...33409210702.htm

 

 

Macie co chcecie :) :)

 

299 zł za 4 giga

 

Tak widziałem już dzisiaj chwilę po południu. Dodałem do koszyka, ale nie mogłem kupić bo moja kochana uczelnia ociągała się do samego końca dnia z wypłatą stypendium <_<

Co ciekawe dostałem też maila od mp3store, że u5 będzie dostępny w połowie lutego :)

W każdym razie mam nadzieję, że odtwarzacz mnie nie rozczaruje.

 

PS. Rozumiem, że ładowarka sieciowa Vedia będzie pasowała do U5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad tymi samymi modelami voyazan, patrzę tylko na brzmienie :) (nie dbam o filmy itp), a i7 jest trochę droższe od U5

 

czy u5 rzeczywiście ładniej zagra??

 

jak dostaniesz U5, to możesz napisać jak wrażenia?? ;)

 

Jutro będę zamawiał. Co do opisu brzmienia to poczekam do przyszłego miesiąca, czyli do momentu zakupu normalnych słuchawek(obecnie mam raczej kiepskie doki panasonic rp-hje200 i pioneer se-cl20). Chociaż, jeżeli przy tych modelach odtwarzacz zagra przyzwoicie to będę mu bardzo wdzięczny ;) O reszcie mogę oczywiście napisać - choć przy ilości funkcji jakie odtwarzacz posiada nie wiem czy dużo tego będzie ;)

 

PS. Na moje opisy brzmienia jednak bym się nie zdawał - jestem głuchy jak średniowieczny dąb ;) Są jednak na tym forum posiadacze U5 - może oni podzielą się swoimi dotychczasowymi wrażeniami(jedyna recenzja jest dość pozytywna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem zdecydowany na U5, a teraz szukam właśnie Soniaka z modeli S6** lub A8**.

słyszałem, że całkiem dobre sprzęty ;)

 

Nie wypaliło z X5 <_< , w takim razie będę musiał pozostać przy clixie, ale jakieś dobre słuchawki muszę do niego zakupić, polecacie coś z otwartych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności