Skocz do zawartości

Mały odtwarzacz, duża pojemność i autonomia


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam playera, który miałby zastąpić obecnego Clipa 2GB. Jestem z niego bardzo zadowolony i zapewne dalej będę go używał na miasto, ale problemem stała się jego zbyt mała pamięć i autonomia. Niestety ostatnio na dłużej wybywam z dala od komputera (czy nawet gniazdek elektrycznych) i po prostu Clip mi się zdąży rozładować.

 

Cechy które powinien posiadać następca:

+ małe rozmiary, coś co wypełni większość miejsca w kieszeni koszuli odpada z miejsca,

+ duża autonomia, minimum 20 godzin między ładowaniami,

+ czytelny wyświetlacz w warunkach "podwórkowych", najlepiej monochromatyczny,

+ duża pamięć, 8GB lub więcej (jeszcze lepiej jak będzie możliwość rozszerzenia kartą microSDHC, wtedy i 2GB zamontowane w odtwarzaczu zupełnie wystarczy),

+ obsługa FLAC (z lenistwa, bo nie chce mi się wszystkiego konwertować) albo AAC lub OGG (wolałbym AAC),

+ dźwiękowo na poziomie zbliżonym do Clipa,

+ cena maksymalnie do 500 złotych, ale wiadomo, czym mniej tym lepiej.

 

Na razie myślałem o Clipie 8GB, jednak ciągle zostaje wada w postaci niezbyt dużej autonomii, a i pamięć by się przydała dwa razy większa (przez te flaki).

Alternatywą był Vedia A10, sprzętowo właściwie sprzęt idealny do tego czego szukam (no, może sterowanie głośnością mogłoby być rozwiązane jak w Clipie), niestety jak tak o nim czytam, to wydaje się, że zamiast firmwaru ma wgranego jednego wielkiego buga, a ja nie mam ani czasu ani cierpliwości by więcej czasu spędzać nad resetowaniem playera zamiast nad słuchaniem muzyki.

 

Czy istnieje jakieś inne rozwiązanie, czy raczej pozostaje mi ten Clip 8GB? Razem z obecnym by mi zapewniły odpowiedni czas grania, no ale to trochę bez sensu wozić dwa odtwarzacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma czegoś prostszego w konstrukcji? Bez zapychaczy miejsca typu dość duży ekran i możliwość odtwarzania filmów? To ma tylko grać, filmiki mogę sobie oglądać na komórce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli interesuje cię rozmiar (czyt. takie coś co po włożeniu do kieszeni zostanie niezauważone z zewnątrz a nawet nieodczuwalne przez Ciebie), to szukasz raczej czegoś płaskiego, niż zbitego w formę taką jak IFP / i7; w tej recenzji co podał baols jest porównanie s639f do czerwonego thomsona - takie coś jest wymiarami zbliżone (a nawet mniejsze) do w/w plejerów a i tak było odczuwalne przy noszeniu; po przesiadce na soniaka są momenty kiedy wydaje mi się, że zgubiłem plejera - jest lekki, mały i dodatkowo mieści się w kieszonce na drobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to na ile się zorientowałem, to żaden z tych playerów nie jest tym którego szukam :huh: Pewnie łatwiej by było zmniejszyć wymagania (w końcu choćby ten Sony wydaje się ciekawy, choć troszkę za duży), ale jednak popróbuję dalej, może akurat coś się trafi, albo Vedia zrobi jakieś przyzwoite oprogramowanie (choć pewnie szybciej wyjdzie Clip 16GB) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności