Skocz do zawartości

Kupiłem A10 - moja opinia


Seven3P

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem A10.

Playera mam od 8 godzin.

 

Nie będę rozpisywał na plusy i minusy tylko jednym ciągiem

Najbardziej mnie boli, że nie ma przeskakiwania do nastepnego folderu. (tzn jest ale trzeba wejsc w opcje playera i pozmieniac - niemożna niepatrząc).

Przeciez to powinna być podstawowa funkcja w kazdym playerze. (hold, lay/stop, glosnosc, przekakiwanie next mp3 i next folder = najlepszy imo player - reszta w opcjach)

 

Przycisk EQ nie jest potrzebny na widoku. Zamiast tego moglo byc przekaskiwanie w folderow ;)

Przycisk A-B tez moglby byc w opcjach gdzies, a nie na wierzchu.

Tych rzeczy sie malo uzywa, raz sie ustawia i jest ok. No chyba ze ludzie co piosenke zmieniaja ustawienia EQ... Nie wiem może tacy są co muszą to pod ręką mieć.

 

Te przyciski z boku same sie naciskaja (np. przy wsadzaniu sluchawek, czy trzymaniu w kieszeni i zmianie mp3 itd), wiem, że jest HOLD ale tu on nie pomaga, móglby byc osobny hold do nich, jesli juz tam ktos je chce, bo ciągle sobie EQ zmieniam przypadkiem :/

 

Szkoda ze nie ma pikniecia przy przeskakiwaniu mp3.

 

Zawiodły mnie trochę sluchawki, stłumiony dzwięk taki mają. Spodziewalem sie cos lepszego od moich starych sluchawek SONY MDR E0931 :/

 

Potem testowałem sam player i słuchałem z różnymi ustawieniami EQ recznymi + różnymi SRS i WOW HD i nie potrafiłem tak ładnego brzmienia dzwieku wydobyć jak w moim playerku starym Sony. A na tych samych słuchawkach testowałem, na różne sposoby.

Zawsze brakowało tego "czegoś", jak coś dodawałem to coś znikało.

Może po prostu inaczej gra.

 

Na koniec wziąłem playera na spacer i nagle muzyka w polowie mp3 przestała grać. Player się sam wyłączył. A potem grał i grał.

Ciekawe jak to na gwarancji udowodnię jeśli się to będzie powtarzać i będę chciał odesłać...

 

Czytnik kart OGROMNY plus.

Co do głośności jak ktoś pisał, że za głośno gra na niskim poziomie głośności to nie rozumiem. Od zera do 40 pięknie.

Żelowy pokrowiec super plan - rozwiązał moje obawy z bieganiem, bo mozna do paska przypiąć.

Akcesoria super ogólnie.

 

W opcjach ustawień WOW HD dostrajanie poszczególnych muzycznych cech super pomysł, ALE PO CO skala od 0 do 120 ???? Żeby przejśc od 0 do 120 to zajmuje wieczność! Z 15 sekund !:D niech to idzie 10x szybciej albo niech to skala będzie 0-12. Ja cierpliwy człowiek, ale nie dawałem rady przy strojeniu.

 

Reasumując.

Super możliwości playera (niektóre dopracowałbym)

Zawiedziony trochę na dzwięku playera i słuchawek.... nie są złe, ale IMO nie są super, słabsze od mojego poprzedniego Sony NW-E407. (ale to może moje przyzwyczajenia, chociaż nie chce mi się wierzyć)

 

 

BTW. Jak ktoś ma dobre ustawienia EQ i WOW HD to poproszę o dane, wklepie sobie. Może jest jeszcze jakaś kombinacja tajemnicza, którą pominąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, że takie duże to wyjdzie.

Myślałem, że ta opinia gdzieś zniknie w długim temacie na 26 stronie, ale zostało widzę przeniesione i pewnie ktoś to przeczyta, dlatego dodam, żeby nie zniechęcić:

 

1. To było po 8 godzinach użytkowania. Może będzie korekta niedługo.

2. Nie wypisywałem wszystkiego co mi się podobało, głównie co mi się nie podobało tam jest.

3. Możliwe, że player gra ładnie, tylko źle EQ i HD SRS ustawiłem lub mam przyzwyczajenia. Chociaż oryginalne słuchawki w zestawie raczej nie rządzą (z drugiej strony poleca się je jako dobre, więc też dziwne, może audiofilski słuch mam).

4. Jak ktoś będzie używał A10 bez gruntownego porównywania do innych playerów to nie powinien zauważyć niuansów w dźwięku (o ile rzeczywiście są), bo gra ładnie.

 

Dalej czekam na presety ustawień waszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod ogromnym wrażeniem-mój A10 poprawnie wyświetla cyrylice! WOW! Żadnych krzaczków czy cuś w tym stylu. Brawa dla tych panów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój player wywala się co około 20 minut. W połowie mp3 losowej.

Po prostu wyłącza się kiedy spaceruję.

Kiedy leży na stole to gra ładnie przez 2 godziny+.

 

Czy mam jakies prawo oddania playera i zwrotu pieniędzy ?

Czy to zależy od dobrej woli sklepu ?

Czy może w grę wchodzi tylko reperacja lub wymiana ?

Mam go od 2-3 dni.

 

 

Co do dzwieku, to gdy kolega porównywał wczoraj mój stary player Sony z a10, to był bardziej krytyczny niż ja. Różnice określił jak mono vs. stereo. Chociaż możliwości ustawień HD SRS są dość duże i pewnie dało by się lepiej ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłącza sie podczas chodzenia znaczy, że coś jest nie tak, najprawdopodobniej coś lata w środku-na gwarancje do servisu

 

Inną sprawą jest, że normalna długość mp3 to max ~5min, 40minutowy utwór to dla mnie abstrakcja i możliwe, że dla playera też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncertówki... I see

Nie wiem, bardziej prawdopodobne wydaje sie to z luźnymi elementami, sprubój potrząsnąć nim i posłuchać czy nic nie lata we środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz.

Wyczerpała mi się dziś bateria.

Podłączyłem kabelkiem 6 godzin i nie naładowało :(

Używałem innych kabli by wyeliminować winę kabla i nie ładuje też.

Już do sklepu wysłałem maila z reklamacją.

Mam nadzieję, że nie będą go lutować tam i odeślą ponaprawowy...

 

Pechowy egzemplarz mi się trafił więc jego zwiechy to chyba nie wina samego playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz.

Wyczerpała mi się dziś bateria.

Podłączyłem kabelkiem 6 godzin i nie naładowało :(

Używałem innych kabli by wyeliminować winę kabla i nie ładuje też.

Już do sklepu wysłałem maila z reklamacją.

Mam nadzieję, że nie będą go lutować tam i odeślą ponaprawowy...

 

Pechowy egzemplarz mi się trafił więc jego zwiechy to chyba nie wina samego playera.

 

W żadnym sklepie nie naprawiają.Od tego jest serwis Vedi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie pomagasz mi speed37.

Coś takiego znalazłem:

SRS-200 BOX - kabel asymetryczny, końcówka 3,5mm, kolor czarny

SRS-200N BOX - kabel symetryczny z naszyjnikiem, końcówka 3,5mm, kolor czarny

SRS-200 oem - kabel asymetryczny, końcówka 3,5mm, kolor czarny (dostępne tylko z odtwarzaczem)

SRS-200E - kabel symetryczny, końcówka 3,5mm, kolor czarny

SRS-210BS - kabel symetryczny z naszyjnikiem, kocówka 3,5mm, kolor czarny.

A więc które to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są symetryczne

 

Transfer zależy od ilości wbudowanej pamięci-im mniej tym szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfer zależy od ilości wbudowanej pamięci-im mniej tym szybszy
Gdzieś na forum były wykresy A10

Z tego co ja pamiętam, właśnie to wynikało z tych wykresów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie sa sluchawki vedia srs-200 jezeli nie wiesz jak je znalesc to wejdz na strone vedii i zobacz

Czytaj dokłądnie, pytanie dotyczyło kabla słuchawek czy jest symetryczny czy asymetryczny, tak sie składa że SRS200 mają obie wersje

 

Powtarzam, słuchawki są symetryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności