Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

dokanałówki do meizu m6


Gość szalony fizyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szalony fizyk

witam

Chciałbym kupić jakieś dokanałówki do meizu m6. Najczęściej słcham muzyki rockowej, metalowej, czasem klasyki lub soundtracków filmowych. Nie potrzebuję mocnego basu, bo elektronicznej muzy słucham rzadko, a jeśli nawet to zmianiam ustawienia na odtwarzaczu zależnie od potrzeb. Jako że często poruszam się korzytając z komunikacji miejskiej potrzebuję sprzętu o dobym tłumienie dźwięków zewn. Co moglibyście polecić w moim przypadku? Limit cenowy to 160 zł. Dodam, że z początku zanteresowałem się aurvanami ze względu na ich wyciszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z meizu uzywam creative ep630. mi to brzmienie sie podoba, slucham rowniez metalu i czasem rocka, tylko musisz lubiec bardzo basowe brzmienie. mi przypadlo bardzo do gustu, ale jak mowie mam wydaje mi sie orginalne wymagania :) rowniez slucham w autobusie i tlumienie jest fajne. radzilbym posluchac najpierw. nie moge Ci powiedziec ze polecam takie polaczenie, tylko opisuje swoje odczucia, jest to troche basowy potwor, ale ja takie lubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj JBL 220, ja sam mam taki zestaw i powiem Ci, ze wymiatają z tym playerem. Na forum mozesz w tej chwili znaleźc wiele różnych opinii z których konkluzja jest taka, że są playery przy których JBL tak naprawdę pokazują na co je stać a sa takie na których grają dość mułowato w mojej opinii Meizu M6 to player który świetnie się z tymi słuchawkami zgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z meizu uzywam creative ep630. mi to brzmienie sie podoba, slucham rowniez metalu i czasem rocka, tylko musisz lubiec bardzo basowe brzmienie. mi przypadlo bardzo do gustu, ale jak mowie mam wydaje mi sie orginalne wymagania :) rowniez slucham w autobusie i tlumienie jest fajne. radzilbym posluchac najpierw. nie moge Ci powiedziec ze polecam takie polaczenie, tylko opisuje swoje odczucia, jest to troche basowy potwor, ale ja takie lubie :)

 

ja mam nieco inne odczucia... Ep-630 to słabe słuchawki do rocka, ponieważ mają środek schowany i grają mniej więcej tak: \_,. W ogóle grają wąsko... poza tym w połączeniu z Meizu trzeba prawie cały bass wycinać bo inaczej słuch się zbytnio męczy. Dokanałówki w serii CX już zdecydowanie lepiej wypadają... to takie epki z poprawionymi mankamentami epek.

 

tak na prawdę epki się ceni... póki nie usłyszy się lepszych słuchawek, a o to nie trudno... W tej chwili jedynymi "walorami" epek jest duuuży bass, (jeżeli oczywiście ktoś taki lubi, bo duży wcale nie oznacza dobry) i dobre tłumienie... jeżeli chodzi o całą resztę aspektów brzmienia jest wiele innych modeli słuchawek, które epki zdecydowanie przewyższają.

 

a co do tych jbl... słuchałem je przez chwilkę na moim clixie z przełożonymi gumkami z moich CXów(też dalekie od ideału) i byłem totalnie rozczarowany... szara barwa, dźwięk wypłukany z treści... EP już lepiej brzmiały. Nie wiem może one zupełnie nie współgrają z Clixem? Inna sprawa, że to były słuchawki testowe w mp3 store - i być może były już totalnie zjechane? Nie wiem, ale brzmienie fatalnie się prezentowało na Clixie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trop , wlasnie jak pisalem to sa moje odczucia, bo ja bardzo lubie mocne basowe brzmienie i takie polaczenie bardzo mi odpowiada, w dodtaku bardzo fajnie tlumia, ale nie moge polecic tego zesatwu z czystym sercem, a powodu zawarte sa w Twoim poscie, gdyz jest pewnie masa sluchawek brzmiacych lepiej niz EP, ale za ta cene ja jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trop , wlasnie jak pisalem to sa moje odczucia, bo ja bardzo lubie mocne basowe brzmienie i takie polaczenie bardzo mi odpowiada, w dodtaku bardzo fajnie tlumia, ale nie moge polecic tego zesatwu z czystym sercem, a powodu zawarte sa w Twoim poscie, gdyz jest pewnie masa sluchawek brzmiacych lepiej niz EP, ale za ta cene ja jestem bardzo zadowolony

 

i bardzo dobrze... ważne żeby tobie odpowiadały. Może nieco przesadziłem... one nie są takie złe jak można wywnioskować z mojego opisu, ale na pewno są specyficzne.

 

Ja autorowi tematu proponowałbym właśnie coś z serii CX... najlepiej coś wyższego od 300, oraz tak chwalone ostatnio dokanałówki sony (tłumienie nie jest ich najmocniejszą stroną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szalony fizyk

Chciałbym przypomnieć, że nie interesuje mnie mocny bas - nie lubię tego, wolę usłyszeć lepiej wokal i riffy gitarowe. Tak jak już przypomniał kolega potrzebuję w miarę dobrego tłumienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 2-3 dni słuchałem na SHE9500 i było ok. Nie mam porównania do takich małych słuchawek, wiem jedynie że moje Pioneer`ki SE-M390 grały lepiej. Scena w Philipsach mogłaby być szersza, basu akurat, po zabawie korek\torem dźwięk był dla mnie "na miasto", tzn. może wiele szczegółów nie było, ale dźwięk był czysty. Mogły by być bardziej szczegółowe i mieć szerszą scenę, ale w końcu kosztują 70zł a nie 170zł.

 

Dla ciebie nie będą pewnie odpowiednie, bo są otwarte. Choć z tym mógłbym się sprzeczać. Mam podróbki Senków CX400 ( czy CX300, no teraz nie wiem, takie jak EP`ki wyglądają :D) i niby zamknięte, ale tłumienie mają takie jak SHE9500. Sam nie wiem, musiałbyś przesłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szalony fizyk

Chyba kupię sennki cx 300, mam tylko kilka pytań: oryginalki mają gwarancję na rok czy dwa? Czy wersja z asymetrycznymi kablami nie jest podróbą? Nie chcę kupić fake'a, więc wolę o to zapytać. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie aurvany bardzo ładnie reagują na bass boost w meizu i basu jest pod dostatkiem. Meizu gra bardzo ciepło i według mnie aurvany zgrywają się z meizu dużo lepiej niż np. clipem. Czytałem już wiele pozytywnych opinii o tym połączeniu i sam też takie polecam, mimo że bas nie jest wysokiej jakości.

 

Z tego co wiem to cx 300 grają podobnie do ep 630, które grają z meizu wybitnie dudniąco i nie da się tego słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to cx 300 grają podobnie do ep 630, które grają z meizu wybitnie dudniąco i nie da się tego słuchać.

 

może nieco podobnie... ale zdecydowanie nie tak samo. Sam z ciekawości zrobiłem sobie dokładnie porównanie obydwu modeli przed chwilą i mam takie spostrzeżenia:

 

Bass

Ep-630: baaaardzo dużo niskiego, ciemnego i ciepłego

CX300: baaardzo dużo, ale raczej tego nieco wyższego... i jest nieco twardszy od tego z epek

 

Średnica

EP-630 dolnej średnicy brak, natomiast bardzo wysokiej średnicy jest już sporo i jest ostra...

CX300 duużo średnicy niskiej oraz ogólnie średnicy-średnicy, wysokiej raczej nie dużo...

 

Wysokie

Ep-630 sporo ich ma i znowu są ostre

CX300 zdecydowanie mniej w porównaniu do EPek

 

Ogólnie rzecz biorąc:

 

Epki mają mało środka niskiego oraz środka-środka i ogólnie sprawiają wrażenie słuchawek o węższym brzmieniu, ale z ostrą górą. CXy natomiast są zimniejsze i twardsze, ale za to mają bardziej wyrównane pasmo bez ostrej góry...

 

jeżeli przyjąć, że Epki grają tak: l_/... Cxy grają mniej więcej tak: \----

 

tak na prawdę obydwa modele są do siebie podobne pod względem konstrukcji, wyglądu, tłumienia, dużej ilości basu... ale nie do końca pod względem brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności