Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Szukam mp3, liczy się tylko jakość dźwięku.


piernik89

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem forum i mam kilka typów, ale nie mam pojęcia na co się zdecydować. Może je wypisze: Sansa fuze, Ipod nano, sony a816/818/826, a moze jakis iRiver czy iAudio? Pomóżcie:)

 

O, jeszcze dodam, że chciałbym mieć możliwość ustawienia sobie swoich opcji dźwięku, jakiś equalizer, a nie mieć tylko do wyboru kilka gotowych nastaw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz chłodny, czy ciepły odtwarzacz. Soniaki, iAudio i Nano są chłodne. Fuze, E10 są ciepłe. Poza tym oprócz Nano (a przynajmniej 3G, bo nie wiem jak jest w 1G), wszystkie wymienione mają parametryczny EQ i inne bajery.

Plusem Sony są dobre słuchawki w zestawie, do reszty trzeba dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jak słyszałem, do wszystkich tych sprzętów, poza Sony należałoby kupić nowe słuchawki, bo te z zestawu się nie sprawdzają, a wtedy koszt staje się już troche za duży, a iRivera E10 nie umiem nigdzie znaleźć. Dlatego pozostaje mi wybierać miedzy tym sony a826, a jakimś odtwarzaczem do 300zł + słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawie się właśnie nowym S639F i... tylko kombinuje jak dorwać dzwięk z Samsunga P2 ale bez dotykowego wyswietlacza :/. Sony jest zimny jak juz ktos napisał, ujmujac to jak najlepiej potrafie; wysunietu jest wokal i w mojej opini brakuje basu, wszystko gra jakby z osobna. Jestem byc moze skażony samsungiem i osobiscie wole starego samsunga k5- chciaz by dla jego słuchawek (dodawanych do amerykańskiej wersji, ktore wydają mi sie dużo lepsze od EX Sonego) i głośności, której nie mogłem wytrzymać na max poziomie (wole sam ją regulować a nie ograniczać przez playera). Firmowe upiekszacze dzwięku Sonyego też z chęcią darowałbym sobie na rzecz większej liczby ustawien uzytkownika EQ (są 2). Samsungowe propozycje były bardziej zjadliwe a niektóre nawet dawały cos na plus.

Zaznaczam, ze jest to czysto indywidualna ocena i najlepiej porównac te plajery osobiście. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zanim to zrobię, jeśli mielibyście wybierać między sony a826, a tym cowonem i7, to na co byscie się zdecydowali? (sorki, ze trochę męcze:P)

raczej wybrałbym sony małe porównanie, a jeżeli aż tak BT nie jest ci potrzebny kup tu a818

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawie się właśnie nowym S639F i... tylko kombinuje jak dorwać dzwięk z Samsunga P2 ale bez dotykowego wyswietlacza :/. Sony jest zimny jak juz ktos napisał, ujmujac to jak najlepiej potrafie; wysunietu jest wokal i w mojej opini brakuje basu, wszystko gra jakby z osobna. Jestem byc moze skażony samsungiem i osobiscie wole starego samsunga k5- chciaz by dla jego słuchawek (dodawanych do amerykańskiej wersji, ktore wydają mi sie dużo lepsze od EX Sonego) i głośności, której nie mogłem wytrzymać na max poziomie (wole sam ją regulować a nie ograniczać przez playera). Firmowe upiekszacze dzwięku Sonyego też z chęcią darowałbym sobie na rzecz większej liczby ustawien uzytkownika EQ (są 2). Samsungowe propozycje były bardziej zjadliwe a niektóre nawet dawały cos na plus.

Zaznaczam, ze jest to czysto indywidualna ocena i najlepiej porównac te plajery osobiście. Pozdrawiam

 

Jak chciales cieplejszy dzwiek to trzeba bylo wybrac 618 albo 829 a nie 639. 639 nie jest zimny (przynajmniej w porownaniu z zimnymi grajkami) ale jest ciut chlodniejszy od starszych braci - jest za to bardziej dynamiczny. Jesli na EX'ach dolaczonych do 639f brakuje basu to jestes idealnym odbiorca K26p albo plug'ow koss'a - tam Ci go zdecydowanie nie zabraknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podepnę pod temat. Co będzie najlepsze do metalu? Iriver e10, Sony NWZ-S638F czy może coś innego w podobnej cenie? I jakie doki tak do 50zł jeśli to by nie było nic od Sony? (z tego co się orientuję to do soniaków dają całkiem niezłe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, ze względu na dobrą jakość słuchawek fabrycznych chyba zdecyduje się na Sony. Tylko nie wiem jeszcze jednej rzeczy. Jaka jest różnica między modelami z serii A (818, 826), a modelem z serii S - S638F ? Jaka jest forumowa opinia na ten temat:P ?

 

818 i 826 brzmia tak jak 61x wiec patrz wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to jest błąd a ten odtwarzacz w tym sklepie kosztuje 437złotych. I znowu jestem w kropce:D Mam do wyboru Sony A818, Vedie V39 z słuchawkami Koss KSC75 ( jak one zgrywają się z tym odtwarzaczem?) no i cowona i7, albo u5. I co zrobić ?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, tak. Jestem kretynem. Tzn. nie do konca, spytałem po prostu czy to jest oryginalna wersja, z gwarancją producenta a nie jakiś refurbish, bo nie bylo tam zadnej informacji o gwarancji. Ale mam jeszcze pytanie: Co waszym zdaniem jest lepszym wyborem: Sony A826 ze słuchawkami z zestawu, czy Cowon U5 + jakieś słuchawki za około 100zł ( KPP ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności