Skocz do zawartości

Recabling dowolnych słuchawek


new_oscar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Tak sie naczytalem co tu piszecie i tez mi sie zachcialo recablingu.

Przylaczam sie tez do pytania kurczaka, gdzie jakis ciekawy oplot mozna kupic w wawie ?

 

Rozumiem ze do CAL!

Przewód audio/mikrofonowy Cordial 4 x 0,22mm2 CMK 422 (CMK422)

Bedzie dobry ? do tego wtyk Neutrik.

 

Czyli biore rozbieram sluchawki, kabel z jednej kabel z drugiej i na koncu lacze to w jacu L i P i masa tak ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak sie naczytalem co tu piszecie i tez mi sie zachcialo recablingu.

Przylaczam sie tez do pytania kurczaka, gdzie jakis ciekawy oplot mozna kupic w wawie ?

 

Rozumiem ze do CAL!

Przewód audio/mikrofonowy Cordial 4 x 0,22mm2 CMK 422 (CMK422)

Bedzie dobry ? do tego wtyk Neutrik.

 

Czyli biore rozbieram sluchawki, kabel z jednej kabel z drugiej i na koncu lacze to w jacu L i P i masa tak ?

 

Pozdrawiam

Ja mam zrecablowane CAL'e Cordial'em i wtyk Neutrik, wszystko pasuje.

 

post-17688-100002250%201256549471.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam zamiar rekablować AKG K518 DJ. było o tym w wątku, ale zdjęcia już nie są aktywne i mam kilka pytań.

 

Kabel: Cordial CMK422

Oplot: Oplot nylonowy na kabel o średnicy 4mm

Wtyk: Neutrik NYS 231BG

 

i kabla biorę tyle, ile chcę? tj. jak chcę by kabel był długości 2m, kupuje 2m i tyle z niego robię, tak? nic nie dokładam?

 

skąd wziąć takie "koszulki" / "osłonki" na miejsce rozdzielenia kabla na Y ? szukałem,ale nie znalazłem. i mam też do tego pytanie, tam trzeba coś lutować?

 

co do oplotu, czy jak założę oplot na główny kabel (ten co idzie od jacka) to w miejscu rozdzielenia Y, oplot muszę osobny dawać na te kable co idą do słuchawek? czy go tam olewam?

 

i ostanie pytanie do oplotu, go się jakoś zaciska, czy on po prostu "idealnie pasuje" do tego Cordiala?

 

pozdr

Edytowane przez Fibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pomoże ;)

http://bruno63.pl/pliki/recabling.pdf

 

oplot idealnie pasuje, ale polecałbym raczej wziąć sznurówkę niż nylonowy, strasznie będzie kabel sztywny potem ;]

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomogło :)

 

co do oplotu, to wychodzi na to, że nie jest potrzebny? tylko daje to,że mniej się skręca przez co plącze?

 

a i te koszulki termokurczliwe, zakładane w miejsce splitera (w kształcie Y), są jakoś ogólnodostępne? w sklepach elektronicznych itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomogło :)

 

co do oplotu, to wychodzi na to, że nie jest potrzebny? tylko daje to,że mniej się skręca przez co plącze?

 

a i te koszulki termokurczliwe, zakładane w miejsce splitera (w kształcie Y), są jakoś ogólnodostępne? w sklepach elektronicznych itd?

oplotu nie dawaj, a ten spliter nie jest termokurczliwy i nie mam pojęcia gdzie go teraz można kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. koszulka by musiałaby być mega gruba (tj. ta rurka szeroka), albo ja źle zrobiłem spliter. wtyk neutrika? takiego 3,5mm? zmieści się kabel cmk 422?

2. tak brnąc temat, oplotem? tj. na kawałku "przylegania" kabla do muszli? czy po prostu luty są wystarczające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kilka razy innym osobom pisałem, Tobie też poradzę - nie rób tak jak @jaizm (podwójnego kabla na całej długości), bo:

1) uzyskasz gruby przewód zginający się w jednej płaszczyznie;

2) będziesz mieć problem z jackiem (jak słusznie zauważyłeś, cały podwójny CMK422 nie wejdzie do minijacka Neutrika - mieści się w nim idealnie jedna żyła, czyli połowa CMK422).

Wynika z tego, że na wysokości splittera najlepiej jest zrobić pełny splitter, czyli powyżej kabel do każdej muszli, poniżej _pojedynczy_, a splitterze odpowiednio polutowane żyły sygnałowe (masowe z muszli do ekranu poniżej splittera) - poszukaj tutoriali recablingu czy rejackingu tutaj na forum, były nawet obrazki jak wszystko razem polutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splittery z termo są całkiem estetyczne. Kiedyś też robiłem z obudów po jackach Neutrika ale stwierdziłem, że są za ciężki, a nie zawsze też ma się wolne obudowy. Kilka warstw termokurczki wygląda całkiem nieźle i jest trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co myślicie o zrobieniu splittera z czegoś takiego (F4) ? Oczywiście po pewnej kosmetyce.

 

MS_136.jpg

 

Znalazłem coś takiego w katalogu, mają różne rozmiary i od razu pomyślałem o splitterze. ;]

 

Znajdziecie to TU pod ''Różne: Akcesoria do węży hydraulicznych''

Edytowane przez G-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jaki kabelek polecilibyście do grado sr60i od rozgałęźnika do muszli? Chodzi mi przede wszystkim aby był cienki i giętki.Kupiłem używki i ta partia jest strasznie zesztywniała (inna sprawa, że ten odcinek jest zrobiony ze strasznie tandetnego kabla). Odcinek od wtyczki do rozgałęźnika jest całkiem przyzwoity, przypomina mi Cordiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności