Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problemy Z Ifp-390


MAck

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam odtwarzacz IFP-390T z oprogramowaniem 1.10. Jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Ma jednak kilka wad:

 

1. Plastikowa obudowa pęka i tworzą się "pajączki" już po pierwszych dniach korzystania. W jednym miejscu jakby obudowa odpadała od odtwarzacza.

 

W związku z tym mam pytanie czy jest możliwość wymiany obudowy w serwisie na gwarancji lub za opłatą?

 

2. Mój odtwarzacz wykorzystuje też do nagrywania wykładów. Nie wiem czym jest to spowodowane ale zazwyczaj po jednej godzinie nagrywania na ścieżkę dźwięku nagrywają się równolegle powtarzające się mechaniczne trzaski (świerki). Na pewno nie jest to głos z otoczenia. Zastanawiałem się czy może być to wina baterii która po godzinie nagrywania nie nadaje się do dalszego użytku jednak czasem zdarza mi się to również po 15 minutach nagrywania na nowej baterii. Nagrywam w jakości 44,1Hz / 128KBPS przy AGC OFF.

 

Czy ktoś spotkał się już z tym problemem i udało mu się z nim uporać? Czy serwis jest w stanie naprawić ten defekt?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooooo stary, ale masz pecha, nie chce krakac bo sprzetu nie widzialem ale mysle ze czeka cie wymiana playera na nowke sztuke... ale nie z powody "pajaczka" bo to uszkodzenie mechaniczne spowodowane uzytkowaniem lecz czasu pracy przy nagrywaniu i jakimis trzaskami w tle bo moj ifp-390 mial dzwiek jak żyleta, bez zaklucen w tle...

 

Nie,nie mozna wymienic obudowy na jakas inna, obudowa jest jedna na cale zycie odtwarzacza...

parawda panie Oropnicku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASZ RACJE ZE LIPNY, ALE KTORY PRODUCENT POWLEKA SWOJ SPRZET NAPRAWDE CZYMS SOLIDNYM... ALUMINIUM TAKZE SIE WYCIERA I POZNIEJ BRZYDKO WYGLADA... TRZEBA BYLO NOSIC IFP-390 W POKROWCU, PO TO ON SLUZY...

co nie ?

madry polak po szkodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 tyg. jak mowil MaxDredi nosze zawsze w futerale, nic sie nie psuje i nie ma "pajączków" i odpadających obudów :) Ale przy nagrywaniu wykładów są szumu ... nawet wydaje mi się ze z pracy samego urzadzenia ... ale z drugiej strony tam nie ma czesci mecjhanicznych .. wiec co ma szumiec ? Pozostaje wiec szum otoczenia .. poprostu jest bardzo czuły ale jestem bardzo zadowolony z dyktafonu I moj Ifp wyglada jak nowy :D Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mia;lem ifp-190 i ifp-390 i dyktafony to jak 2 rozne swiaty, w ifp-390 przy 80 kbps nagrywalo sie z 2 razy lepsza jakoscia dzwieku niz w ifp-190 przy 130 kbps, zreszta szumy sa jak uslyszalem tylko w ifp-100 , w 300setce jest cicho jak makiem zasial. ifp-300 to miodzio .... a jego poprzednik przy nim to zderchlak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zawsze noszę pokrowiec na odtwarzaczu. Zdejmuję go tylko w przypadku zmiany baterii i podłączania go do kompa. Nie ma nawet jednej rysy ale mimo to obudowa pęka :). Odtwarzacz mam już jakieś 3-4 miesiące. Przy uprzejmości mojego kolegii wykonałem kilka zdjęć opisywanych uszkodzeń i prześlę je do serwisu.

 

2. Zgodnie z propozycją zmieniłem oprogramowanie mojego IFP ze zwykłego 1.10 na dysk usb 1.0e. Niestety zamianę tą określiłbym jako: "z deszczu pod rynne". W trakcie nagrywania nie mam już tych trzasków a nawet więcej już nic się nie nagrywa. Nie zawsze się tak dzieje. Czasem normalnie w dobrej jakości wszystko się zapisuje a czasem po wykładzie chcę zobaczyć jak efekt a tu "słyszę godzinną ciszę". Prosiłbym o podanie numerka wersji z której ktoś korzysta i do tej pory nie odnotował żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak w ogole z dwojga zlego wolalbym juz lekko przytarte aluminium ( po jakims czasie )od pekajacej , plastikowej ,odpadajacej obudowy . Moj pierwszy walkman Panasonica rq-x10 ,ktory do tej pory jest na chodzie (a ma juz laaadnych pare latek)ma przednia metalowa klapke ktora jest w swietnym stanie (nic sie nie starlo z napisow ani klapka )sa tylko male odpryski po upadkach ;) qrcze ale cos nie bardzo chce mi sie wierzyc ze obudowa tego odtwarzacza o ktorym mowa w poscie sobie ot tak peka ...moze jakis "mlodszy brat "sie nim bawil ? nawet plastik nie jest az tak kiepski w iriverach zeby pekac po kilku dniach ...na serio dziwna sprawa... Rafek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szum na ktory narzekacie przy nagrywaniu, wynika prawdopodobnie ze zbyt duzego nastawienia glosnosci nagrywania. Sprobujcie troche wyciszyc ta opcje i sprawdzcie rezultaty. Swoja droga fajnie byloby gdyby iriver wprowadzil wymienne (kolorowe) obudowy do swoich produktow (teraz taka moda na to, poza tym praktyczne) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie ma mozliwosci regulacji glosnosci nagrywania z dykafonu, istnieje tylko w ifp-300 ale to przy nagrywaniu line in ... pozdrawiam

prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności