Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IEMy do 500zł


keicaM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Obecnie używam Sennheiserów CX300 razem z Vedią V39. Nie ukrywam, że w miarę mnie zadowala to połączenie, ale czuję, że to nie do końca to. Chciałbym czegoś więcej, czegoś co by mnie rzuciło, mniej lub bardziej dosłownie, na kolana. Priorytetem jest muzyka elektroniczna (w 70% konkretnie uplifting trance (kojarzycie Above&Beyond?), czasem lubię posłuchac Red Hot Chili Peppers czy Linkin Park. Korzystam głównie z usług FLAC'ów, trochę mp3@320kbps, absolutnym minimum jest 256kbps. Zależy mi w pewnym stopniu na gwarancji, więc dość sceptycznie odnoszę się do sprowadzania słuchawek zza oceanu. Jednakże jeśli jakość tych słuchawek byłaby na tyle dobra, że warto by rozważyć ich zakup kosztem gwarancji to na pewno bym to rozważył. Na dzień dzisiejszy jestem w stanie wydać na nie około 500zł. Jest to dość duża kwota, więc pochopnych decyzji podejmować nie będę. W grę wchodzi również wstrzymanie się z zakupem celem zwiększenia budżetu do dajmy na to 600zł, jeśli cena sugerowanych słuchawek przekraczałaby 500zł, a ich jakość byłaby warta czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretniej? Dla mnie znaczy to mniej więcej tyle, co "poszukaj wśród tych z czarną obudową" ;-). Mam bardzo nikłe doświadczenie toteż prosiłbym o jakieś charakterystyki.

 

Dodam jeszcze, że trance to nie tylko basy. Bardzo ważne są wysokie tony. Średnica nie odgrywa tu wielkiej roli, choć szczególnie przy vocal trance'ie ważne jest, aby wokale nie były schowane. Zależy mi także na szerokiej scenie, czystości i szczegółowości, muzyka nie może się zlewać. Bas musi być dynamiczny, zaakcentowany, ale nie dominujący, nie "wylewający" się na inne pasma. Pewnie powiecie, że takie rzeczy tylko w erze? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Westone UM2 (ale z obecnym kursem dolara będzie mega ciężko za 500zł wyhaczyć).

W każdym razie jeśli chodzi o trance, progressive, vocal trance - jest wspaniale (genialny wokal, scena i olbrzymia szczegółowość, separacja instrumentów miodzio - nic się nie zlewa).

Wysokich jest za to niestety mało, ale na bardzo wysokim poziomie - myślę że te słuchawki byłyby w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.fi 5? ja slucham glownie elektroniki i rocka i jestem zadowolony, ale przyznam ze czasem są trochę zbyt chaotyczne w środku pasma? Z resztą to chyba najlepsze co możesz wyrwać do 500pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego postaram się znaleźć super.fi 5 na ebayu lub amazonie poniżej 500zł (z tego co się zorientowałem to łatwo nie będzie) bo z tego co widzę w Polsce bandyckie ceny są. Czym się różni wersja pro od zwykłej i eb (eb - extended bass, ale o ile więcej go jest?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.fi 5? ja slucham glownie elektroniki i rocka i jestem zadowolony, ale przyznam ze czasem są trochę zbyt chaotyczne w środku pasma? Z resztą to chyba najlepsze co możesz wyrwać do 500pln...

 

Powiedzmy - od czasu do czasu mozna wyrwac qjays'y w zblizonej cenie a one IMHO sa sporo lepsze od SF5Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności