Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

awaria Clix2 - padł wyświetlacz AMOLED


grysiekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój iRiver po ponad 2latach bezawaryjnego działąnia padł:/

 

Pośrednią przyczyną był upadek - delikatnie spadł na chodnik (ok40cm), zawiesił się na słuchawkach, i miał dodatkowo silikon na sobie...

 

Teoretycznie nic niepowinno sie stać i tak też było - sprawdziłem, włączał sie normalnie, wszytskie przyciski działały, wyswietlał idealnie tak jak przedtem.

 

...A jednak tak niebyło - bo obraz na wyświetlaczu stopniowo zaczął zanikać, z dnia na dzień było coraz gorzej, aż po ok5dniach niewidać już na nim nic. Z początku przebarwienia kolorów, potem obraz zanikał od boków do środka ekranu. Cała nawigacja po menu odbywa się teraz "na czuja". Wszystko poza wyświetlaczem działa.

 

 

Czy ktoś to kiedyś rozbierał? Czy to jest opłącalne? Czy da się kupić/zamówić sam wyświetlacz?

Gwarancja się skończyła, pozatym towar pochodzi z USA...

 

Powiem że wolałbym go sam rozebrać ale czuje że nic mi to nieda bo padła pod wpływem upadku i być może niskiej temperatury, drobne kryształki wyświetlacza zmieniały z czasem swoją struktóre- nieodwracalnie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdaje ze naprawa bedzie nieoplacalna...Sam wyswietlacz + koszty wymainy beda wiecej wynosic niz jest wart odtwarzacz po 2 latach uzytkowania...Samemu bym nie radzil rozbierac tym bardziej..odtwarzacz jest na zatrzaski...bedzie trudno go rozebrac i zlozyc..mozna jeszcze na dodatek zlamac zaczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem Clix'a i to nic trudnego- a wymieniałem właśnie wyświetlacz. Znalazłem na e-bay'u zepsutego Clixa z dobrym wyświetlaczem i wymieniłem. Na życzenie mogę wysłać fotki rozebranego Clixa lub poinstruować jak takową operację zrobić ;)

 

Moje gg: 5260686

Pozdrawiam.

 

Ps. Mnie się opłaciło, bo kupiłem 2 uszkodzone Clix'y za łączną kwotę 150 zł i mam dzięki temu części zamienne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Rozbierałem Clix'a i to nic trudnego- a wymieniałem właśnie wyświetlacz. Znalazłem na e-bay'u zepsutego Clixa z dobrym wyświetlaczem i wymieniłem. Na życzenie mogę wysłać fotki rozebranego Clixa lub poinstruować jak takową operację zrobić ;)

 

Moje gg: 5260686

Pozdrawiam.

 

Ps. Mnie się opłaciło, bo kupiłem 2 uszkodzone Clix'y za łączną kwotę 150 zł i mam dzięki temu części zamienne :D

 

 

ty to myslisz na przyszlosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Czy nie wie ktoś gdzie w sieci mogę znaleźć instrukcje rozbierania clix2, ta strona którą ktoś podał wyżej nie działa,nie chcę próbować go rozbierać na wyczucie bo jeszcze coś uszkodzę wygląda na bardzo delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności