Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kartą czy gotówką?


piggy

Rekomendowane odpowiedzi

raz gotówką, raz kartą.

ale bardziej preferuję kartę, nie muszę wysłuchiwać: "czy ma Pan 3 grosze?" no i wygodniej.

 

no dokładnie, czasem te kasjerki/kasjerzy są tak upierdliwi że szok, nie chce im się pogrzebać po te drobniaki. w rezultacie czasem kartą jest szybciej i sprawniej niż gotówką.

a w ogóle jakie macie karty - zwykłe czy kredytowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle jakie macie karty - zwykłe czy kredytowe?

Jedną taką i jedną taką (w citi obie za darmo mam póki jestem studentem :P).

Lubie w ten sposób płacić, bo nie czuję, że tracę pieniądze :D

Na początku jest fajnie, potem na koniec miesiąca przychodzi rachunek na 150pln po przejrzeniu którego okazuje się że tak w zasadzie nic konkretnego nie kupiłem :P (wódka, piwo, batonik, czipsy, obiad w kfc itp). Wtedy taka karta boli :( Ale z reguły to jak można to płacę kartą (w almie od 5pln, w piotrze i pawle nawet od 1pln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tesco jest od 1zl też :) ja staram się chodzić na zakupy z listą, choć czasem po zajęciach wpadam do sklepu i kupuję pełno pierdół, właśnie jakieś piwo, przegryzki, słodycze i to generuje te nadprogramowe koszty niestety :/

W ogóle jak macie vise to teraz można transakcje rejestrować na stronie i wygrywać :rolleyes: szkoda, że tak późno się dowiedziałam, ale może jeszcze mi się trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, czasem te kasjerki/kasjerzy są tak upierdliwi że szok, nie chce im się pogrzebać po te drobniaki

jakbyś był kasjerem i dostawał co chwila pięćdziesięciozłotówkę(lub inny banknot) za zakup w wysokości kilku złotych, też byś wołał o drobne - wierz mi, to bardziej denerwuje kasjerów niż was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslę, że sklepy powinny oduczyc się durnego nawyku stawiania ceny 8.99 i w zamian za to dawać 9zł. Ja wiem, że są ludzie, którym się wydaje, że jak widzą ósemkę z przodu to cena jest niższa, ale na szczęście jak wynika z moich obserwacji takich ludzi jest coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że sprzedawcy potrafią takimi szczególikami dobić człowieka i konkretnie zniechęcić do danego sklepu. np mnie niemiła obsługa bardzo łatwo zniechęca.

Ostatnio jak wyciągnęłam kartę do płacenia to babka mnie spytała, czy nie znalazłaby się gotówka bo ona nie potrafi obsłużyć terminalu??!! I to w dużym sieciowym sklepie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle? Plastik jest dużo wygodniejszy i bezpieczniejszy i nie widzę powodu dla którego nie miałbym tym płacić.

 

Mi się wydaje, że w małej piekarni pod domem, w której prawie codziennie kupuję chleb wygodniej jest mi mieć odliczone te 2,5 zl i kolejka szybciej idzie. Ale w takim mini-tesco cokolwiek kupuję to płacę kartą - kasjerom tak chyba też jest wygodniej, bo robią to z wielką wprawą (zwykle) i nie muszą wydawać reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności